Sociologų tvirtinimu, šiuolaikinės moterys skiria daug daugiau dėmesio ir priemonių savo išvaizdai puoselėti nei prieš 50 ir net 20 metų. Kiekviena moteris nori žinoti apie savo odą viską. Žemiau pateikiame 100 dažniausiai užduodamų ir rūpimų moterims klausimų bei jų atsakymų, kurie padės Jums geriau pažinti savo odą ir rūpintis ja, kad būtų sveika ir graži.
Koks naudingiausias produktas odai?
Sėlenos. Dauguma odos problemų (ypač tarpsezoniu) atsiranda dėl B grupės vitaminų trūkumo. O sėlenose jų pakanka. Be to, oda gali prastai atrodyti ir dėl blogos žarnyno veiklos. Sėlenos ne tik ją normalizuoja, bet ir padeda atsikratyti šlakų.
Koks žalingiausias produktas?
Jų daug. Reguliarus rūkyto, sūraus ir riebaus maisto valgymas sutrikdo skrandžio ir žarnyno veiklą, sukelia jų ligas. Tai neišvengiamai atsispindi odoje.
Ar egzistuoja dieta, gerinanti odos būklę?
Prancūzų kosmetologai mano, kad oda ilgai liks jauna, švari ir aksominė, jeigu teiksite pirmenybę garuose paruoštam maistui.
Ar odos tipas keičiasi metams bėgant?
Žinoma. Po 45-50 metų, pavyzdžiui, riebi oda beveik 100 proc. atvejų tampa normali arba mišri. Odos tipo keitimosi priežastis gali būti klimato sąlygų pasikeitimas, ligos, vaistai ir kosmetika.
Ar gali kremas pakeisti odos tipą?
Tinkamai parinktas geros kokybės kremas anksčiau ar vėliau gali pagydyti probleminę odą. Tiesa, išlaikyti ją tokios būklės bus sunku, kol nebus pašalintos vidinės priežastys, dėl kurių oda pernelyg riebi arba sausa.
Per mėnesį net normali oda tampa tai riebesnė, tai sausesnė. Kodėl?
Odos išskiriamų riebalų kiekis priklauso nuo mitybos, gyvenimo sąlygų, nervų sistemos būklės, vidaus sekrecijos liaukų veiklos. O dar riebalų liaukų veiklai įtaką daro hormonų fono kitimas menstruacinio ciklo metu. Kai kraujyje didelis estrogenų kiekis, oda paprastai saikingai sausa ar saikingai riebi, lygi, nedirgli ir be uždegimų. Kai estrogenų mažai, oda sausėja, o kai testosterono daug- riebėja.
Kaip rūpintis oda, kuriai būdingos ir sausos, ir riebios odos savybės?
Labai rūpestingai ir atidžiai. Suskirstykite odą „teminiais" ploteliais- paprastai sausi būna skruostai, o riebūs- kakta, nosis ir smakras. Kiekvienam ploteliui parinkite atitinkamą kosmetiką. Sausai odai- nespiritinį toniką, drėkinamąjį kremą; riebiai- šveitiklį, losjoną su alkoholiu (ne daugiau kaip 4 proc.), kaukes, reguliuojančias prakaito išskyrimą (nakčiai T sritį geriausiai išvis palikti be kremo). Mišriai odai egzistuoja ir specialūs preparatai, kurių aktyvieji ingredientai išlygina skirtumą.
Kodėl T sritis- riebesnė?
Nes šioje srityje susitelkusios riebalų liaukos, kraujagyslės ir nervų galūnėlės, neduodančios riebalų liaukoms nė minutės ramybės.
Kokiu paros metu geriausia puoselėti odą?
Bioenergetikų tyrimais, oda lengviau pakelia krūvį nuo 8 iki 12 valandos- tuo metu patariama atlikti įvairias kosmetikos procedūras. Nuo 16 valandos prasideda antras aktyvusis periodas- dėl sustiprėjusios kraujo mikrocirkuliacijos oda intensyviau aprūpinama deguonimi. Nuo 18 iki 19 valandos patartina atlikti epiliacijos seansus- sumažėja organizmo jautrumas skausmui.
Kodėl kenksminga praustis vandeniu su muilu?
Vandenyje ištirpusios medžiagos (angliavandenilis, chloras, paviršiniai aktyvieji elementai) nusėda ant odos netirpių druskų pavidalu. Ant odos, veikiamos muilo, susiformuoja plėvelė, kuri sukelia dirglumą, tempimą, alergiją. Be to, vandentiekio vandenyje gali būti įvairių bakterijų. Jeigu neįsivaizduojate prausimosi procedūros be vandens, naudokite mineralinį. Prausimosi priemones rinkitės su ne didesniu kaip 5,5pH
Kokia oda „nemėgsta" karšto vandens?
Bet kokia. Sausą odą jis dar labiau sausina, o riebią skatina gaminti dar daugiau odos riebalų. O tai suaktyvina ligas sukeliančius mikrobus.