Daugelio gyvenimas panašus į ilgą atidėliojimą. Vakar diena praėjo, rytdiena dar neatėjo, teturime šiandieną. Tad žiūrėkime į rudenį kaip į apsvarstymų, apsisprendimų metą. Juo labiau kad priimant šiuos sprendimus nebūtina visiems apsiskelbti. Paprasčiausiai atsiverkime teigiamiems pokyčiams.
Šį kartą pakalbėsime apie sveikatos gerinimo priemones, kurias suteikia mums pati Motina Gamta. Apie jas reikia žinoti, nes dėl nežinojimo kyla, galima sakyti, visos ligos. Daugybė studijų parašyta apie cheminių vaistų poveikį. Bet ar daug mokslininkų tiria, kodėl žmogus neserga, yra laimingas? Medicinos tėvas Hipokratas teigė, kad kiekvienos ligos pagrindas - priežastis, kurios nepanaikins jokie vaistai. Tad ar ne geriau būtų žinoti šias priežastis ir bendrauti su sveikatos daktarais?
1. Saulės šviesa. Visa, kas gyva, energijos gauna iš saulės šviesos. Šiandien daug kalbama apie saulės žalą, tačiau ji - ne tik įdegis, bet ir nepamainoma sveikatinimo priemonė. Saulėje išnokę vaisiai ir daržovės- pati geriausia energija mūsų kūnui. Saulės energiją žmogaus kūnas verčia gyvybine energija.
2. Grynas oras. Gimę mes įtraukiame į plaučius pirmą oro gurkšnį, o palikdami šį pasaulį - paskutinį. Tad visai suprantama, kad gyvenimas priklauso nuo kvėpavimo. Be šio nematomo „maisto" įmanoma išgyventi vos 5-7 minutes. Deguonis būtinas kiekvienai ląstelei. Jis ne tik teikia gyvybinės energijos, bet ir šalina iš organizme susidariusias kenksmingas medžiagas.
Kvėpuokite ramiai, giliai, nors keletą minučių per dieną darykite kvėpavimo pratimų. Tada organizmas gaus daugiau deguonies, o jūs nurimsite. Miegokite prie atviro lango, darbe darykite trumpas pertraukėles ir, jei tik jmanoma, išėję į lauką keletą kartų giliai įkvėpkite ir ramiai iškvėpkite. Kas dieną stenkitės bent 3 kilometrus nueiti pėsčiomis.
3. Švarus vanduo. Žmogaus organizme yra 70 procentų vandens. Be maisto galima išgyventi net kelias savaites, o be vandens - vos keletą dienų. Organizmas labai jautriai reaguoja į vandens trūkumą, kamuoja troškulys, išdžiūsta oda, sumažėja sekrecija.
Mėgaukitės vandeniu maudydamiesi ežere, upėje, jūroje, baseine ar duše. Kai norite gerti, rinkitės tik švarų vandenį. Tegul tai tampa ritualu: stiklinė vandens ryte, pusė valandos prieš valgį ir pusė valandos prieš miegą. Vanduo nuo seno žinomas ne tik kaip maistas, jis gali padėti įveikti negalavimus. Niekas neabejoja tinkamu kontrastinio dušo poveikiu kūnui, pirčių - kūnui ir sielai, jūros - kūnui, sielai ir protui. Ne veltui sakoma: po maudynių jautiesi lyg naujai gimęs. Tiesa, valgydami per daug neprisikimškite, nes pusę skrandžio turi užimti maistas, ketvirtadalį vanduo ir ketvirtadalį oras.
4. Kasdienis valgymas. Tai - magiška ceremonija, nes maistas pereina į sveikatą, jėgą, meilę ir šviesą. Maistas, kad sveikatintų, teiktų ilgą gyvenimą ir darną, turi būti skanus, maistingas, malonus. Svarbu:
* maitintis pagal sezoną ir gyvenamąją vietą;
* daugiau valgyti pirmoje dienos pusėje;
* vakarienę valgyti iki saulės laidos;
* maistą smulkiai sukramtyti.
Valgykite reguliariai ir tik liek, kad nejaustumėte alkio. Kuo daugiau maisto, tuo daugiau ligų. Valgykite su artimais arba mielais žmonėmis, jokių blogų jausmų ir minčių prie stalo.