Search

Galvos odos masažas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Kad plaukai būtų sveiki, reikia, jog jums taptų ritualu rytinis ir vakarinis galvos odos masažas, pa­našiai kaip dantų valymas. Tai skatina plaukų augi­mą, nes kraujo srautas, tekantis į galvą, maitina vi­sus audinius ir veikia plaukų augimą. Masažuojant atpalaiduojama galvos oda, ir dėl to kraujas gerai cirkuliuoja. Masažuojant taip pat garantuojamas „plau­kų dirvos" augimas po galvos oda, neleidžiama jai degeneruoti. Atsiminkite, kai jūs netenkate „plaukų dirvos" ant kaukolės, jūs plinkate! Niekuomet neuž­mirškite, kad geras maitinimas ir gera galvos odos cirkuliacija- būtinas reikalavimas „plaukų dirvai iš­laikyti". Plaukus reikia prižiūrėti kaip gerą sodą.

Normalus masažas- tai ne tik galvos odos tryni­mas, bet ir čiupinėjimas, pastuksenimas, ypač pakau­šio ir galvos šonų, kur oda geriau prigula prie kau­kolės. Masažui gali būti naudojami vibratoriai, bet, aišku, efektyvesni yra manipuliuojantys pirštai.

 Masažas padeda išvengti plikimo

Jeigu plaukai krinta ne dėl kurių nors vidinių priežasčių, masažas beveik visuomet padeda.

Plaukus ir galvos odą laikyti švarius sunkiau ne­gu bet kurią kitą kūno dalį, nes reikia sugaišti gana daug laiko, norint kruopščiai išplauti plaukus, o lai­ko mes nemėgstame eikvoti. Be išorinių nešvarumų, prisideda prakaitas ir plaukų rie­balinės išskyros. Vienintelis būdas laikyti plaukus šva­rius- tai plauti juos vandeniu su geru šampūnu. Plovi­mas niekuomet nepadaro žalos plaukams. Galvos odos nedžiovina, nepablogina plaukų augimo ir nesusidaro pleiskanos. Žmonės, kurių sausi plaukai, skundžiasi, kad plovimas jiems kenkia. Tačiau sausumo priežas­tys yra kitos, ir jas reikia atrasti ir laipsniškai jų at­sikratyti.

Plauti reikia ne tiktai plaukus, bet ir galvos odą netgi labai kruopš­čiai. Kiekvienas plaukas auga išlįsdamas iš mažytės skylutės, kurią reikia laikyti švarią, nes ji užsikemša nešvarumais ir pleiskanomis. Prieš plau­nant galvą reikia padaryti masažą ir iššukuoti plau­kus. Masažuoti pradedama energingai spaudžiant odą, judinant delną ir pirštus į priekį ir atgal, į viršų ir žemyn, sukant ratus tol, kol kiekviena galvos odos dalis pasidarys minkšta ir lanksti ir laisvai judės. Paskui kietu šepečiu reikia pašalinti visus nešvaru­mus, dulkes, išskyras. Jeigu plaukai labai riebūs, pa­mirkykite vatos gabaliuką obuolių acte ir suvilgykite juo galvos odą. Tai reikia padaryti prieš valandą iki plaunant galvą.

Galvos odos „įšildymas"

Jeigu jūs nusprendėte daryti masažą, tai į tai reikia eiti laipsniškai. Pirmomis dienomis rekomenduojama „įšildyti" galvą ir plaukus spaudžiant odą rankomis ir judinant į viršų ratais. Tai daryti reikia tol, kol kiekvienas odos ruožas pasidarys minkštas ir elastingas ir laisvai judės. Odą suminkštinti ir atpalaiduoti galima taip pat kuriuo nors aliejumi (alyvuogių).

Kai galvos oda atsipalaiduoja, reikia laipsniškai pereiti prie energingesnio masažo, skatinančio plaukų augimą. Galvos odos maigymas ir gnaibymas taip pat labai naudingi.

Atsargiai, bet stipriai patempiant taip pat skatinamas plaukų augimas. Perleiskite per sulenktus pirštus kiekvieną plaukų sruogą. Atsiminkite, kad jūsų plaukai ir galvos oda negali būti sveiki, jeigu ji neatpalaiduota. Iš pradžių ji bus jautri, labai pažeidžiama, bet vėliau jūs be skausmo galėsit daryti energingiausią masažą. Taip pat rekomenduojama naudoti nedidelį plastmasinį masažuoklį, kurio lankstūs dantys padės pašalinti iš plaukų pleiskanas ir kitus nešvarumus.

 

Masažas

Prieš pradedant masažuotis reikia išnagrinėti jūsų arterijų ir venų išsidėstymą. Jos eina priešais ausis, labai arti odos paviršiaus, todėl jas lengvai galima užčiuopti pirštais. Masažą reikia daryti energingai, lygiai, bet ne staigiai. Visuomet pagal kraujo srautą ir niekuomet nedarykite apskritiminių judesių. Venkite trynimų, kertančių kraujo srautą.

1 POZICIJA. Dešinės rankos pirštų galus pridėkite minkštai, bet glaudžiai virš smilkinio arterijos ir venos dešinėje galvos pusėje ant dešinės ausies skiltelės. Dabar pirštais slyskite, truputį paspausdami, į viršų, truputį aukščiau ausies viršutinio galiuko arba šiek tiek žemiau skrybėlės ant galvos lietimosi linijos. Šiuo judesiu jūs varote kraują arterija į galvos odą.