Search

Kad plaukai būtų gražūs...

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Parodykite moterį, kuri būtų patenkinta savo plaukais. Vienai nepatinka plaukų spalva, kita mano, plaukai galėtų būti tankesni ir puresni, o trečia negali pritaikyti šukuosenos prie veido... Pakeisti plaukų spalvą nesunku, sumodeliuoti savo šukuoseną galima kreipiantis į patyrusį meistrą. Bet ką daryti toms, kurių plaukai - kuodelis problemų. Žinoma, galima į juos numoti ranka, bet vis dėlto geriau juos atgaivinti ir tinkamai rūpintis.

 Reti ir ploni plaukai. Švelnūs, papurę... Menkiausias vėjo dvelktelėjimas - ir atrodo, kad jie tiesiog nuskris nuo galvos kaip pienės pūkas. Šios plaukų savybės tikriausiai paveldėtos arba galbūt sergate mažakraujyste (trūksta geležies).

 Kaip juos atgaivinti

 • Naudokite šampūną, ir skalavimo skystį, kuriame esama obuolių pektinų, daigintų kviečių ekstrakto arba migdolų pienelio, - jie „aprengia" kiekvieną plaukeIį apsauginiu sluoksniu, kuris saugo plaukus nuo žalojimo šukuojant.

 • Vizualiai pastorinti plaukus galima karštais aliejais. Keratinai, pantenolis ir kolagenas, esantys tokiuose preparatuose, prasiskverbia giliai į plaukų šaknis, jo stiebą ir padidina šukuosenos apimtį.

 • Išsikarpykite plaukus laipteliais. Šis kirpyklos triukas vizualiai padidina plaukų apimtį.

 • Darydamos šukuoseną, kreipkite lako srovę ne iš viršaus j apačią, o j šaknis, kad pakeltumėte plaukus ir sukurtumėte purumo įspūdį.

 Riebūs plaukai. Jie niūriai nukara sulipusiomis sruogomis ir negražiai blizga. Net jeigu šiandien juos plovėte, rytoj galva atrodys taip, lyg šampūno nematė mažiausiai savaitę. Jei jūsų plaukai tokie, tai galbūt jūs turite nervų arba endokrininės sistemos, skrandžio ir žarnyno trakto problemų arba jūsų organizmas gamina per daug vyriško lytinio hormono testosterono.

 Kaip juos atgaivinti

 • Susirūpinkite savo mityba. Mažiau miltinių, saldžių, sūrių patiekalų ir prieskonių - visi šie skanėstai sustiprina poodinių riebalų išsiskyrimą. Valgykite daugiau augalinio maisto, kuriame gausu vitaminų ir ląstelienos.

 • Gydykite plaukus iš vidaus, vartodamos vitaminus, kuriuose esama sieros ir cinko - jie stabdo riebalų susidarymą.

 • Plaukite galvą dviem etapais. Pirmiausia 2-3 minutes palaikykite ją po kambario temperatūros čiurkšle, paskui užpilkite šampūno su proteinais riebiems plaukams, kuris ne tik valo galvos odą, bet ir normalizuoja riebalų balansą.

 • Nepiktnaudžiaukite plaukų džiovintuvu. Džiovinkite plaukus ne daugiau kaip du kartus per savaitę mažo galingumo srove - karštas oras sustiprina riebalų išsiskyrimą.

 Riebios pleiskanos. Plaukai greitai riebaluojasi, lūžinėja, be to, nusėti balsvais žvyneliais, o galvos odą niežti.

 Kaip atgaivinti

 Naudokite priemones su gydomosiomis savybėmis, į kurių sudėtį įeina antibakterinių medžiagų, arba šampūną, kurio pagrindas - augalų ekstraktai. Jos per kelias savaites visiškai pašalina riebias pleiskanas, užkerta kelią joms atsirasti, pagerina galvos odos būklę, o plaukams suteikia purumo ir sveiko blizgesio. Beje, šampūnas su mirtų ekstraktu - puiki priemonė nuo sausų pleiskanų.

 Skilinėjantys plaukai. Plaukų galiukai primena sutaršytą šluotą.Jūs pernelyg juos kankinote dažnai plaudamos ir dažydamos, traumavote aštriadantėmis šukomis, karštu plaukų džiovintuvo oru ir chloruotu vandeniu.

 Kaip juos atgaivinti

 • Paprasčiausia: nueiti pas patyrusį kirpėją.

 • Jeigu nenorite skirtis su ilgais plaukais, pamėginkite „suklijuoti" suskilusius galiukus preparatu, kurio pagrindas - keratinas, kolagenas, kviečių baltymai. Paprastai tam tinka specialūs kondicionieriai.

 • Aktyviai naudokite priemones, kuriose esama proteinų ir keramidų - tokių kaip „deguoninis šampūnas". Patekdamas į plauko vidų, jis maitina plauką ir stabdo skilinėjimo procesą.

 • Įtrinkite j plaukus preparatus, kuriuose esama aminorūgščių ir pantenolio, restauruojančių pažeistus galiukus. Geriausia priemonė - specialus balzamas skilinėjantiems plaukams.

 Įsielektrinę plaukai. Šukuojantis plaukai traška ir kibirkščiuoja. Ir apskritai keistai elgiasi: pagrindinė plaukų masė prilimpa prie galvos, o likusieji tįsta paskui šukas.Pirmiausia truputis fizikos: baltymai netenka vandens molekulių, tad plaukuose kaupiasi statinė elektra.

 Kaip juos atgaivinti

 • Pakeiskite mėgstamas plastikines šukas kaulinėmis, o šepetį su metaliniais dantukais - šepečiu su natūraliais šereliais.

 • Naudokite specialius antistatinius purškiklius arba priemones šukuosenai formuoti. Pavyzdžiui, skalavimo balzamą su termine apsauga ir multivitaminų kompleksu. Arba įsigykite specialų šampūną nuo plaukų vėlimosi - pasieksite tą patį efektą.

 • Sintetinę pagalvę pakeiskite plunksnine, apvilkta medvilniniu užvalkalu.

 Šiurkštūs plaukai. Apibūdinami vienu žodžiu - nepaklusnūs. Plaukus šukuojatės į vieną pusę, o jie gula į kitą. Galbūt puoselėdamos plaukus jūs persistengėte. Jeigu piktnaudžiaujate šarminiais preparatais, plaukų žvyneliai ima šiauštis - plaukai netenka žvilgesio ir tampa nesuvaldomi. (Kita vertus, šiurkštumas gali būti paveldėtas)

 Kaip juos atgaivinti

 • Nepermaitinkite plaukų balzamais ir kremais, kurie juos apsunkina ir daro dar nepaklusnesnius.

 • Nepaklusnius plaukus tramdykite stipriai fiksuojančiomis priemonėmis. Šią problemą puikiai sprendžia plaukų lakas.