Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Plaukai - mūsų grožis, stilius, pasididžiavimas. Jeigu jie pradeda slinkti, jų pilna visur; šukose, ant pagalvės, grindų, o papūtus vėjui, jie tiesiog „skrenda". Šokas!

Jei pastebėjote, kad plaukų iškrinta daugiau nei anksčiau, vadinasi, jie pradėjo slinkti. Plaukas išgyvena tris gyvavimo fazes: augimo, tarpinę ir ramybės. Po trečiosios fazės plaukas iškrinta ir jo vietoje auga naujas.

Augimą užtikrina plauko svogūnėlis, esantis folikule, kitaip plauko maišelyje. Jei folikulas pažeidžiamas, plaukas auga plonesnis, pakitęs, greičiau iškrinta. Plauko folikulą pažeisti gali:

• mechaninis, cheminis poveikis;

• vitaminų ir kitų mitybinių medžiagų trūkumas;

• sutrikusi kraujo apytaka;

• hormonų pokyčiai;

• odos, lėtinės ligos;

• psichologinės problemos ir stiprūs vaistai.

Dėl šių priežasčių plaukai gali pradėti slinkti. Tiesa, neužmirškime rudens ir pavasario sezonų, kai aktyviau vyksta natūrali plauku kaita.

Pukė pukei nelygu

Specialistai vardija keletą plaukų slinkimo formų: laikiną, androgeninę, genetine ir prasidėjusią dėl plaukų ligos bei kitų sutrikimų. Laikinai plaukai slinkti gali pradėti dėl cheminio ir jonizuojamojo poveikio (gydant piktybinius auglius), streso, gimdymo, vartojant ar liovus vartoti hormoninius preparatus. Androgeninj plikimą sukelia vyriškųjų hormonų perteklius. Požymiai: plonėja plauko stiebas, plaukai krinta nuo visos galvos, didėja plaukuotumas kitose kūno vietose, atsiranda riebioji seborėja. Moterims toks plikimas gresia tik išskirtiniais atvejais.

Plaukų ligų sukeltas slinkimas prasideda nedideliame, penkių centų monetos dydžio plote, bet pamažu gali nuslinkti visi plaukai. Toks plaukų slinkimas pasireiškia 15-50 metų žmonėms. Priežastys nėra aiškios, bet plikti galima patyrus stresą, fizinių traumų, genetinių veiksnių įtaka, vartojant vaistus, trūkstant mineralinių ir kitų organizmui būtinų medžiagų. Įgimtas plikimas gali būti dalinis ir visiškas. Šiuo atveju žmogus plikti pradeda, jei plauko folikulas per silpnai išsivystęs ar visiškai jo nėra. Dažnai tai būna įgimta ir pasireiškia 2-5 metų vaikams, paauglystėje arba 40-mečiams. Plauko išsivystyma lemia ir pernelyg aktyvi riebalinės liaukos veikla, kai plaukas negali prasiskverbti pro riebalus ir nustoja augęs,“uždūsta". Laiku nustačius plauku slinkimo priežastį plikimo galima išvengti. Yra ir daugiau priežasčių, susijusių su plaukų slinkimu: cinko, magnio, geležies stoka; infekcinės ir kepenų ligos; mažakraujystė ir skydliaukės sutrikimai; apsinuodijimai ir piktybiniai augliai; sutrikusi galvos kraujotaka. Gali pradėti slinkti netinkamai prižiūrimi plaukai: jei per stipriai tempiami ant suktukų, itin standžiai pinamos kasytės, naudojamos per stiprios priemonės, šiurkščiai trenkami, šukuojami kietomis šukomis. Jei plaukai pradeda gana stipriai slinkti, negalima to praleisti pro pirštus, nes tai ženklas, kad organizme vyksta tam tikri procesai. Plaukai yra puikus indikatorius. Nereikia pulti į ašaras, gal užtektų valgyti kuo daugiau šviežių daržovių, kad vitaminas C didintų kraujagyslių sienelių elastingumą; mėsos ir grūdinių kultūrų, kuriose yra geležies ir kitų mineralinių medžiagų. Rūpinantis plaukais (jau nekalbant apie bendrą organizmo sveikatą) labai svarbu taisyklingai maitintis. Racione turi būti kviečių grūdų ir pieno produktų, kurie plaukus aprūpina proteinais ir skatina juos augti. Daugelis atliktų tyrimų įrodė, kad racione turi būti žuvies, kiaušinių ir svogūnų. Toms, kurios neturi laiko namie pasigaminti tinkamų nuo slinkimo košelių ir pan., kosmetikos pramonė siūlo išties įvairių plaukų slinkimo procesą stabdančių priemonių: šampūnų, tonikų, serumų, gydomųjų ampulių. Šias malonaus kvapo veiksmingas priemones paprasta ir patogu naudoti. Vis dėlto reikės apsišarvuoti kantrybe. Rezultatus pastebėsite po poros mėnesių -jūsų plaukai bus vešlūs ir sveiki. Taigi daugiau kantrybės ir sėkmės!

Patarimai

Ką galima dėl savo plaukų nuveikti namie

  • Išbandykite veiksmingą šaukšto kviečių aliejaus ir stiklinės pieno (geriausiai nepasterizuoto) kokteilį. Jį išgerkite ryte nevalgiusi ir paskui dvi valandas nevalgykite.
  • Dažnai plaukai slenka dėl sutrikusios kraujotakos, nes plaukų šaknys neaprūpinamos būtinomis medžiagomis. Reikėtų atsisakyti riebaus maisto ir nerūkyti, nes tai kenkia kraujotakai.
  • Odos kraujotaką gerina kiniškas masažas: rankas uždėkite ant galvos ir pirštų galais tapšnokite odą apie 100 kartų, paskui pirštų galais ją švelniai masažuokite slinkdamos link viršugalvio. Galite naudoti beržų serumą: 8 šaukštus džiovintų beržų lapų užplikykite 120 ml verdančio vandens, atvėsinkite ir nukoškite, įpilkite 120 ml spirito. Gausite natūralų serumą.
  • Plaukus augti skatina ir imbiero šaknies su sezamo aliejumi mišinys. Imbiero šaknį sutraiškykite česnakų traiškikliu, tyrelę ištrinkite pro sieteIį, gautas sultis sumaišykite su sezamo aliejumi santykiu 1:1. Prieš trenkant galvą mišinį įmasažuokite ir palaikykite 10 min., paskui kruopščiai perplaukite. Galite pasigaminti kaukę iš ricinos aliejaus, kiaušinio, medaus, citrinos sulčių ir lašelio konjako. Kaukę užtepkite ant šaknų, galvą apsiriškite polietileniniu maišeliu ir šiltai palaikykite 20 min. Paskui gerai išskalaukite.
  • Labai veiksminga plaukų stiprinimo priemonė - svogūno ar česnako sultys. Jomis įtrinkite plaukų šaknis ir palaikiusi 15 min. išplaukite. Rezultatas puikus, bet nekvapnus.  

Jeigu iškrinta 50- 120 plaukų per dieną, tai normalu ir neverta nerimauti (žinoma, jei viršugalvyje nešviečia plikė), nes plaukai gyvuoja 5- 7 metus, todėl kas septintas mūsų galvos plaukas jau nebeatauga. Nustojusio augti plauko šaknis sumažėja, sustoja medžiagų apykaita, plaukas atitrūksta iš iškrinta.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top