Search

Veido valymas ir priežiūra

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Straipsnio rodyklė

  Kasdienis veido valymas, neerzinantis odos, gali labai pagerinti jos būklę, jei tinkamai pasirinksite valymo priemones. Priemones veido valymui labai svarbu pasirinkti pagal savo odos tipą.

 Kaip  teisingai pasirinkti valymo priemones

 Veido valymo priemonių pasirinkimas yra tikrai didelis-  nuo muilo ir plovimo priemonių, kurių sudėtyje muilo nėra, iki kremų ir putojančių losjonų. Kai kurias veido valymo priemones reikia nuplauti vandeniu, o kitomis oda valoma naudojant servetėlę ar vatos gabalėlį.

  Veidui valyti geriausiai tinka tokios priemonės, kurios netraukia, nesausina ir nesuriebaluoja odos. Kartais tenka išmėginti kelis kosmetikos gaminius, kol pavyksta atrasti tinkamą, tačiau ilgiau naudoti nepriimtinų veido priemonių nevertėtų- atradę tai, ko reikia jūsų odai, iškart pajusite skirtumą.

 Nevalykite veido per dažnai. Daugeliui žmonių visiškai pakanka tai daryti du kartus per dieną- rytą ir vakare. Jei jūsų oda labai sausa ir naudojate nedaug makiažo, nuvalykite veidą prieš naktį, o ryte tik apsiprauskite vandeniu.

 Veido valymo priemonių tipai

 Daugelio veido valymo priemonių sudėtis panaši - jos pagrindas yra tam tikri riebalai ar aliejus, taip pat dezinfekuojančios medžiagos, kurių paskirtis - pašalinti nešvarumus, odos riebalų perteklių bei makiažą. Aliejaus ir kitų dezinfekuojančių medžiagų santykis skiriasi priklausomai nuo odos tipo, kuriam skiriamas šis kosmetikos produktas. Riebiai odai skirtose valymo priemonėse yra daugiau dezinfekuojančių medžiagų, sausa oda valoma daugiau aliejaus ir kitų riebalų turinčiomis priemonėmis.

Veido valymo priemonė Savybės Odos tipas
 Muilas  Turbūt labiausiai naudojama priemonė. Anksčiau daugelio rūšių muilas būdavo aštrus ir smarkiai džiovinantis odą, tačiau dabar galima išsirinkti muilą visų tipų odai.  Švelnus muilas tinka daugelio rūšių odai, tačiau jei jūsų oda jautri, rinkitės specialų nealergizuojantį muilą. Muilas, kuriame gausu riebalų ir specialių drėkinamųjų medžiagų, tinka sausai odai, peršviečiamas glicerininis- riebiai.
 Valomasis kremas  Sudėties pagrindas -aliejus, tirpinantis odos riebalus ir šalinantis nešvarumus. Valomąjį kremą reikia tepti tiesiai ant odos ir ne nuplauti, o nuvalyti vata.  Itin tinka labai sausai arba jautriai odai.
 Skystos veido prausimo priemonės                                                 Tai būna želė, losjonai ar kremai, naudojami kaip muilas, - jais veidas prausiamas su vandeniu, kol pradeda putoti, vėliau putos nuplaunamos.  Tinka įvairių tipų odai. Gali labai tikti sausai odai, nes švariai nuvalo veidą be jokio spaudimo ir trynimo.
 Kietos veido prausimo priemonės  Jų sudėtyje nėra muilo- jos skirtos pašalinti nešvarumus, nepažeidžiant natūralaus riebalų sluoksnio. Naudojamos panašiai, kaip muilas: jomis prausiamasi, kol pasirodo putos, tada veidas švelniai nuplaunamas vandeniu.  Rekomenduojama tiems, kam muilas per daug sausina odą
 Antibakterinės priemonės  Naikina bakterijas,  kurių paprastai būna odos paviršiuje, apsaugodamos nuo spuogų protrūkio.  Skiriamos riebiai odai, linkusiai į spuogus. Gali būti aštrokos ir sausinančios odą, todėl šiomis priemonėmis valoma tik į spuogus ar aknę linkusi oda.