Veido valymas ir priežiūra

Kaip apsaugoti veidą nuo pavasario saulės

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Žmogaus sąmonėje saulė dažniausiai siejama su paties gyvenimo sąvoka. Iš tiesų, veikiant ultravioletiniams saulės spinduliams, gerėja kraujo sudėtis (daugėja hemoglobino), sustiprėja organizmo apsauginės funkcijos ir imunitetas, pagerėja nervų sistemos ir vidaus sekrecijos liaukų (skydliaukės, antinksčių, lytinių liaukų) veikla, greitėja medžiagų apykaita, kraujotaka. Nuo saulės spindulių žūva daugelis odos paviršiuje esančių mikroorganizmų, suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, padidėja odos pigmentacija.

Suglebusi, anemiška oda atsigauna, pasidaro stangri, lygi, elastinga, atsparesnė išorės dirgikliams. mTačiau pastaraisiais dešimtmečiais saulė tampa vis aktyvesnė, o dėl suplonėjusio ozono sluoksnio žmonės vis dažniau suserga piktybinėmis odos ligomis.

  Saulės šviesa skirstoma pagal spindulių ilgį. Jie būna kelių rūšių. UVC spinduliai yra 200-280 mm ilgio. Juos beveik visiškai atspindi raginis epidermio sluoksnis, todėl jie beveik neveikia odos.

 UVB spinduliai (280-320 mm) daugiausia veikia epidermį, skatina melanino gamybą, kuris apsaugo odą nuo kenksmingo saulės poveikio. UVB spinduliai taip pat skatina odos įdegį, nudegimą bei vėžines odos ligas ir keratozes. UVB spinduliai aktyviausi pavasarį ir vasarą.

UVA spinduliai (320-400 mm) giliai prasiskverbia į dermą, bet beveik nesukelia odos paraudimo, palaiko įdegimą,tačiau taip pat gali skatinti vėžinių odos ligų bei raudonosios vilkligės vystymąsi, senėjimą. UVA spinduliai veikia odą ištisus metus.

 Matomoji šviesa ir infraraudonieji spinduliai odos pakitimų nesukelia, tačiau gali ją įjautrinti ir sustiprinti UVA ir UVB spindulių žalingą poveikį.

 Oda sensta nuo saulės spindulių.

 Oda sugeria saulės spindulius, tačiau kartu su jais odą veikia žalingi veiksniai. Kuo daugiau kaitinamės saulėje, tuo greičiau oda sensta. Įdegimas - tai tarsi apsauginė plėvelė, kuria oda stengiasi apsaugoti save ir vidaus organus nuo per didelio apšvitinimo saulės spinduliais. Odoje esantis melaninas ir kiti baltymai sugeria ultravioletinius saulės spindulius. Tačiau kiekkvieno žmogaus oda saulės spinduliams jautri nevienodai.

 Saulės spinduliai pavojingiausi jautriai odai

 Centrinės Europos gyventojams būdinga keturių tipų oda. Tipai skirstomi,pagal tai, kaip jautriai oda reaguoja į saulės spindulius. Jautriausia saulei yra jauna oda. Stiprus įdegimas pavojingiausias vaikams ir jaunuoliams iki 20 metų, nes žaloja regeneracinius ląstelių mechanizmus. Tyrimų rezultatai rodo, kad per stiprus įdegimas vaikystėje 20 kartų padidina riziką susirgti odos vėžiu. Todėl maži vaikai neturėtų būti saulėje be apsaugos priemonių. Vyresniems žmonėms per didelis kaitinimasis saulėje padidina riziką susirgti raudonąja vilklige, keratozėmis ir pigmentinėmis dėmėmis.

 Saikingas kaitinimasis saulėje yra naudingas

 Laikantis tam tikrų apsaugos taisyklių, galima mėgautis saulės spinduliais ir turėti iš to naudos.

 Lietuvoje apsauginiais kremais nuo saulės patartina naudotis nuo balandžio pradžios iki rugsėjo mėnesio pabaigos. Kadangi šie kremai turi saulės apsaugos faktorių (SPF), tai žmonės, naudodami kremą ilgiau gali būti saulėje. Pavyzdžiui, I odos tipo žmonės, išsitepę odą apsauginiu kremu SPF 10, drąsiai gali būti saulėje mažiausiai 20 min.(2x10). Kuo didesnis SPF skaičius, tuo silpniau įdegame pirmą kartą, tačiau tolygiau ir rudumas išlieka ilgiau. Priemones su SPF reikia naudoti 15- 20 min. prieš išeinant į lauką.

  Odos tipų jautrumo saulei lentelė  
 Požymiai    Odos tipas
 
I II III IV
 Odos spalva Labai šviesi Šviesi Šviesi, įrudusi Įrudusi, alyvinė
 Strazdanos Daug Nedaug, retos Nėra Nėra
 Plaukų spalva Rusvi Šviesiai rusvi, kaštoniniai  tamsiai rusvi, kaštoniniai  tamsiai rudi
 Akių spalva Žalia Pilka, mėlyna, žalia  Pilka, rusva  Tamsi
 Įdegimas Nėra Beveik nėra Vidutinis  Labai geras
 Nudegimas Momentinis Dažnas, greitas, skausmingas Retas  Beveik nėra
 Įdegimo riba  5 -10 min. 10- 20 min. 20- 30 min.  30- 45 min

  Kaip prižiūrėti odą

 Pasikaitinus saulėje, vakare veido odą reikia kruopščiai nuvalyti pieneliu ir patepti drėkinamuoju kremu, kuriame yra aktyviųjų komponentų: alavijo ekstrakto, dautoino, erškėtrožių ir morkų sėklų aliejų.

 Odą galima palaipsniui pripratinti prie saulės spindulių soliariume. Rekomenduojama lankyti soliariumą ne dažniau kaip kas antrą dieną ir ne daugiau kaip 6 kartus iš eilės. Po to reikia padaryti pertrauką: vyresniems žmonėms- 2 mėnesius, jauniems- 1 mėnesį.

 Pavasarį ir vasarą būtina nešioti akinius nuo saulės ir galvos apdangalą. Taip pat rekomenduojama daugiau vartoti vitaminų A, E, C, kurie veikia kaip antioksidantai- padeda pašalinti agresyvias molekulių daleles. 

Mėgaukitės pavasario saulės spindulių šiluma ir šviesa nežalodamos savo sveikatos.

 

Kai veidas visada raudonuoja

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Veido raudonis, išsiplėtusios kraujagyslės - tai problema, su kuria susiduria vis daugiau moterų, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar odos tipo. Truputį plačiau apžvelgsime šią problemą :

  Kokios moterys dažniausiai kenčia dėl išsiplėtusių kraujagyslių?

 Su šia problema dažniau susiduria žmonės, turintys šviesią I ar II tipo odą. Kraujagyslių pakitimai dažniausiai atsiranda apie 30-40 metus. Yra žinoma, kad moterys su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis dažniau serga migrena, jos labiau prakaituoja, dažniau serga dirgliosios žarnos sindromu, skundžiasi delnų ir padų šalimu.

Todėl mokslininkai siūlo išskirti naują odos tipą - kraujagyslinį. Pirmieji simptomai pastebimi moteriai sulaukus 20 metų, ypač jei intensyviai deginamasi saulėje.

 Kas sąlygoja raudonio atsiradimą?

 Paraudus veidui, moterys dažnai mano, kad tai alerginė reakcija j netinkamą kosmetiką. Dėl vietinių ir bendro pobūdžio veiksnių atsiranda priepuolinis paraudimas veido, krūtinės srityje. Dažniausiai paraudimą išprovokuoja saulė, stresas, aukšta ir žema oro temperatūra, alkoholis, aštrūs patiekalai, mankšta, sauna, per sausas ar per drėgnas oras, kosmetika.

 Taip pat paraudimą gali sukelti vaistai: kortikosteroidai, antihipertenziniai, plečiantis kraujagysles ar mažinantys cholesterolio kiekį. Šie visi veiksniai didina kraujagyslių sienelių trapumą, todėl jos plečiasi. Tokie laikini reiškiniai vėliau tampa nuolatiniai ir raudonai nuspalvina vis didesnius plotus.

 Kaip rūpintis rausti linkusia oda?

 Atsiradus pirmiems odos raudonio simptomams labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą.

 Taip pat patartina vengti saulės, temperatūros svyravimo (saulė, sauna, šaltis), ilgalaikio vėjo poveikio, buvimo sausose patalpose, aštraus maisto, alkoholio. Svarbu tinkamai pasirinkti kokybišką kosmetiką.

 Linkusios rausti veido odos nerekomenduojama trinti rankšluosčiu, valyti kelis kartus per dieną tonikais arba kitais skysčiais - tokios procedūros gali sudirginti odą. Negalima naudoti ir mechaninių šveitiklių.

 Makiažui valyti geriau naudoti skystas prausimosi priemones ir pienelį jautriai odai. Labai svarbu naudoti apsauginį kremą nuo saulės spindulių su filtru, ne mažesniu kaip SPF 30. Jeigu oda su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis tinkamai neprižiūrima, paraudimo procesas progresuoja, vėliau gali atsirasti raudonų spuogų.

Naktiniai kremai, galintys atlikti daug funkcijų

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Grįžusi po darbų skubėkite ne tik nusimesti kostiumėlį, bet ir kuo greičiau nusivalyti makiažą ilgais šaltais vakarais pats laikas įdėmiau įsiklausyti į odos poreikius: jau nuo 18 vai. prasideda jos biologinis aktyvumas, tad palepinkite tuo, ko jai labiausiai trūksta. Geriausias odos „maistas" - naktinis kremas.

Ypatingoji 20-ta valanda...

Dienos metu organizmas visą savo energiją atiduoda vidaus organų veiklai, todėl oda tuo metu "snaudžia": tik iš dalies pasisavina jai būtinas biologiškai aktyvias medžiagas. Odos ląstelių atsinaujinimo procesas piką pasiekia 20 val. Nuo vidurnakčio vėl sulėtėja odos darbas, ji užmiega kartu su organizmu.Tačiau jeigu neturite sąlygų tarp 18 ir 20 vai. odą patepti naktiniu kremu, būtinai tai padarykite  likus bent kelioms valandoms iki miego.

Tepkite ploną sluoksnį

Naktinį kremą patartina vartoti maždaug nuo 25-erių metų. Jie būna maitinamieji (su bioaktyviosiomis medžiagomis), atkuriamieji arba regeneruojamieji ("užkuria" odos atsinaujinimo motoriuką, suaktyvina ląstelių veiklą), vaistažoliniai (dažniausiai rekomenduojami neproblemiškai ar jaunesnio amžiaus moterų odai).

 Naktinį kremą tepkite tik plonu sluoksniu- nepalikite jo pertekliaus. Antraip per naktį dėl susidariusios kremo plėvelės oda patirs šiluminį efektą: tikėtina, kad atsikelsite su išsiplėtusiais veido kapiliarais, išberta oda, išburkusiu veidu ar paakiais... Taip gali nutikti dėl to, kad naktinis kremas yra riebesnis, ir jame biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija yra gerokai didesnė nei dieniniame.

Paakius nakčiai tepkite lengvos konsistencijos priemonėmis (labai tinka želė), kurios nedirgina odos.

Kremą rinkitės pagal amžių ir odos tipą

Jaunesnei odai  tiks kremai, kurių sudėtyje yra antioksidantų - vitaminų A, E, C ar kofermento Q10 – neutralizuojančių laisvuosius radikalus. Taip pat tinka lengvesnės tekstūros universalūs kremai (naudojami ir dieną, ir naktį), turintys alavijų, dumblių ekstraktų ir pan.

Riebiai, spuoguotai ar mišriai odai naktį užteks lengvo drėkinamojo naktinio kremo, neužkemšančio porų. Tiks ir kremai su vaisių ar pieno rūgštimis - tokie skaistina odą, naikina smulkias raukšleles.

 Mišraus tipo odai tinka lengvesni universalūs kremai ar emulsijos. Jeigu veido oda yra riebi ir inkštiruota (ypač nosies, skruostų ir smakro srityse)- nakčiai geriau nesitepti jokio kremo, ypač jei nusiprausus nejaučiate nemalonaus tempimo. Arba vartokite kremą su gudobelėmis, kokosų sultimis, ženšeniais, jūros dumbliais, liucernų, kaštonų ekstraktais, biotinu (vit. H).

Brandesnei odai rinkitės naktinį kremą su aktyviosiomis medžiagomis, lyginančiomis raukšles - kolagenu, elastinu, retinoliu, mikropeptidais (dvigubai efektyvesniais  nei vitaminas C). Labai naudingi  naktiniai kremai su fitohormonais – jų ypač daug yra sojoje.

Baigusios vienos rūšies kremą, vartokite kitos, tarkime, maitinamąjį kremą (ypač tinkantį sausai, nualintai odai) su avokadų, daigintų kviečių, šaltalankių, migdolų aliejais, įvairiais vitaminais.

Šoko  terapija - naktiniai serumai

Jaunystę odai efektyviai sugrąžina naktiniai serumai, kuriuose esantys biologiškai aktyvių medžiagų koncentratai sukelia šoką. Tokie serumai naudojami  nuo maždaug 40-ties metų, kai prasideda akivaizdaus senėjimo  procesai. Jie intensyviai maitina, drėkina ir, svarbiausia, stangrina. Serumai ypač aktualūs artėjant šventėms, po alinančių darbų ar ligų. Tai iš dalies yra alternatyva grožio centruose atliekamiems masažams ir kaukėms, nes jau per savaitę serumas gerokai atkuria odos būklę. Po serumo kurso suaktyvinta oda kurį laiką vėl geba savarankiškai rūpintis savimi.

 Stebuklingosios liposomos

 Naudingosios naktinių kremų medžiagos į gilesnius odos sluoksnius patenka dėl stebuklingų "konteineriukų" - liposomų. Tai mikrodalelės, kitaip dar vadinamos riebalinėmis kapsulytėmis, kurios nukeliavusios ten, kur reikia, ištirpsta, suteikdamos odai ne tik maitinamųjų, bet ir veikiančių atkuriamuosius odos procesus sudėtinių kompleksinių medžiagų.

 Jos vienu metu gali blukinti pigmentus, stiprinti elastingumą, mažinti raukšlelių gilumą bei atkurti jaunatviškus veido kontūrus. Kremą su lipidais, esant poreikiui, galite vartoti maždaug nuo 27-erių metų.

Dermokosmetika vietoj procedūrų

 Profesionalų grožio klinikoje  ar centre atliekamas  procedūras iš dalies gali atstoti moderniajai dermokosmetikos  serijai priklausantis naktinis kremas. Tokios serijos priemonėse yra sustiprintas terapinis odos poveikis. Dermokosmetikos priemonės tinka bet kurio amžiaus moterims, nes naudojamos atsiradus akivaizdžiai problemai. Tai, pavyzdžiui, serumas ar kremas, prilygstantis botulino ar kolageno injekcijoms, ar naktinis kremas su glikolio rūgštimi (kuri geba "nutrinti" raukšleles, šviesinti odą), iš dalies galintis pakeisti mechaninį šveitimą.

Natūralios priemonės veido odos priežiūrai

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Kiekviena moteris nori atrodyti gražiai. Deja, gražinanti kosmetika parduotuvėse - ne kiekvienos kišenei. Tačiau visada yra išeitis - mūsų senelių naudotos liaudiškos kosmetinės priemonės.

 Kaukė sausai bei normaliai veido odai

 Kiaušinio baltymą gerai išplakti su šaukšteliu sėmenų aliejaus. Tyrele tepti veidą 1-2 kartus per savaitę. Arba švarų veidą patepti aliejumi, po to pirštais, pavilgytais vandenyje, įtrinti kiaušinio baltymą. Po 20 min. kaukę nuimti vatos tamponais, sudrėkintais šiltame vandenyje.

Kaukė riebiai, inkštiruotai odai

 Sumaišyti lygiomis dalimis sausų pipirmėtės ir šalavijo lapų, liepos ir ramumų žiedų, asiūklio žolės; 2-3 šaukštus mišinio užpilti verdančiu vandeniu, kad apsemtų, ir ant silpnos ugnies pakaitinti 15-20 min. Šilta tyrele tepti veidą, po to pridengti marle ir palaikyti 15 min.

 Odos poras sutraukianti kaukė

 3 lašai pipirmėtės eterinio aliejaus, 1 kiaušinio baltymas, šaukštelis talko, 10 lašų citrinos sulčių. Baltymą išplakti stikliniame inde ir į jį sudėti kitus komponentus. Viską sumaišyti ir gauta tyrele plonai ištepti veidą (aplink akis netepti). Laikyti 25 min. Nuplauti drungnu vandeniu.

 Nuoviras kraujo apytakai pagerinti

 Odos poroms išplėsti ir odai dezinfekuoti imti šaukštelį sausų pipirmėtės lapų ir užpilti juos stikline vandens, tada virinti ant labai silpnos ugnies. Šiuo nuoviru veidas garinamas arba dedami ant jo šilti nuoviro kompresai.

Kaip valyti veidą

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

„Šiandien aš visai nesidažiau, reikia nusiprausti vandeniu", - taip mano 75% moterų, nors puikiai suvokia odos priežiūros metodų svarbą. Tik kas ketvirta 14- 50 metų moteris reguliariai vartoja veido valymo pre­paratus.

 Tačiau nuo mūsų odos reikia nuvalyti ne tik makiažą. Ant jos nusėda dulkės ir oro teršalų dalelės, išsiskiria prakaitas ir riebalai. Be to, valant pašalina­mos negyvos epidermio raginio sluoksnio ląstelės ir skatinamas regenera­cijos procesas.

Taigi vien tik vandens nepakanka. Juo galima tik nusiprausti, bet neįma­noma nuo odos pašalinti nešvarių riebalų dalelių.

Vanduo ir muilas gerai nuplauna odą. Tačiau įvairūs muilai pažeidžia natūralią rūgščiąją odos mantiją, nes jie yra stipriai šarminiai ir padidina odos pH rodiklį daugiau kaip 8. Apsauginė mantija po tam tikro laiko vėl atsistato, bet iki tol oda būna nesaugi ir per ją gali prasiskverbti ligų sukėlėjai. Taip atsiranda sausos dėmės, šerpetos ir net egzema.

Taigi nereikėtų veido odos valymui vartoti muilą. Arba muilo sudėtyje turėtų būti daug riebiųjų medžiagų, kad greičiau atsistatytų rūgščioji ap­sauginė odos mantija.

Kaip alternatyvą veido valymui geriau vartoti:

Syndets, vadinamuosius sintetinius muilus, kurių pH yra toks pat kaip ir odos (nuo 5 iki 5,5), todėl jie nepažeidžia rūgščiosios apsauginės odos man­tijos. Jie gerai nuvalo ir nuriebina odą, todėl labai naudingi esant riebiai odai.

Visiems odos tipams tinka valomasis pienelis, želė, veido kremas arba aliejus.

Valomasis pienelis yra aliejaus ir vandens emulsija su skirtingu kiekiu vandens, pritaikytas tam tikram odos tipui. Subrendusiai odai valomasis pienelis turi būti riebesnis negu jaunai riebiai odai. Vandens jame visada būna daugiau negu aliejaus.

Ranka arba vatos tamponu valomasis pienelis paskleidžiamas ant veido ir nuplaunamas šiltu vandeniu. Jis patikimai ir saugiai nuvalo odą, nes jo pH yra odai neutralus.

Valomoji želė yra beveik be riebalų. Kaip ir pienelį, ją reikia paskleisti ant sausos odos ir po to gerai nuplauti šiltu vandeniu.

Valomasis kremas yra riebesnis negu pienelis, jo konsistencija standesnė. Dažniausiai jis netirpsta vandenyje, todėl nuvalomas su spirituotu tuale­tiniu vandeniu.

Valomasis aliejus užlašinamas ant vatos tampono ir juo valoma oda. Jis ne nuplaunamas, bet nuvalomas su kosmetine skarele. Valymui taip pat galima vartoti spirituotą tualetinį vandenį.

Tualetinis vanduo reikalingas tais atvejais, kai vartojamos vandenyje netirpstančios valymo priemonės. Jame turėtų būti nors nedidelis kiekis spirito.


 Taigi nereikia abejoti, kad veido valymui tualetinis vanduo yra itin nau­dingas, palankiai veikia odą. Aliejaus turintys tualetiniai vandenys dažnai mažina uždegimą arba sutraukia odos poras. Tai ypač naudinga esant rie­biai odai. Tokią uždegimą mažinančią ir adstriguojančią (sutraukiančią) savybę turi ir augalinis hamamelio preparatas.

Nespirituoti tualetiniai vandenys dažniausiai praturtinami augalinėmis medžiagomis, kurios gaivina odą (apelsinų žiedlapiai, pipirmėtė), didina tonusą (pvz., rozmarinas, rožių žiedlapiai) arba ramina (ramunėlės, jo­nažolė).

Tačiau tualetiniai vandenys gali tik papildyti, bet niekada nepakeis tikro­jo odos valymo!

Vieną kartą per savaitę odą reikia nugrandyti, atlikti vadinamąjį pilingą ir padaryti veidui garų vonią. Toks nuodugnus valymas padeda pašalinti odos šerpetas ir giliau esančias nešvarumų dalelytes, kurios užkemša odos poras. Tai pagerina kraujotaką, oda tampa lygi ir rausva, tarsi „nauja". Pilingas veido odą veikia kaip sausas šepetys kūną.

Šiam tikslui paprastai galima vartoti migdolų sėlenas su jūros smėliu arba gatavus kosmetinius preparatus, kuriuose yra smulkių „šlifuojančių" dalelių arba kurie chemiškai ištirpdo suragėjusias ląsteles. Sausai odai kos­metikos pramonė gamina vadinamuosius minkštinančius valiklius, kurie odą gaivina.

Taip apvalyta veido oda optimaliai paruošiama kitam etapui - veido garų voniai. Tam tikslui pripilkite į dubenį du litrus karšto vandens ir įberkite keturis valgomuosius šaukštus vaistažolių. Palenkite galvą į priekį ir sandariai apgaubkite galvą ir dubenį rankšluosčiu. Tokia garų vonia trunka nuo vienos iki keturių minučių. Oda suminkštėja, riebalai gali ištekėti ir lengvai galima pašalinti inkštirus.

Tuo pat metu odą veikia į vonią įbertos vaistažolės. Uždegimą mažinantys priedai riebiai ir nešvariai odai yra hamamelis, šalavijas, čiobreliai arba medetkos.

Riebią ir sausą odą vienodai gerai veikia bei dezinfekuoja ramunėlės. Visiems odos tipams valyti tinka ir levanda. Sausą odą regeneruojančiai veikia į garų vonią įberta rožės žiedlapių sauja.

Eukaliptas, pankolis ir pipirmėtės pagerina suglebusios odos kraujotaką. Tačiau atsargiai! Eukalipto pakanka vieno lapelio. Antraip gali įsiskaudėti galva. Taip pat ir pankolio nereikėtų daugiau kaip valgomojo šaukšto, nes didesnė jo garų koncentracija gali būti nuodinga. Sudirgintą ir jautrią odą gerai ramina melisa, bazilikas arba ąžuolo žievė.

Po garų vonios nesistenkite per jėgą šalinti inkštirus. Atsargiai pasukio­kite smiliais ir su visa ląsteliena nepažeistą švelniai ištraukite. Tik nespauskite! Po to vėl pasidarykite gydomąją kaukę arba nuvalykite veidą dezinfekuojančiu tualetiniu vandeniu.

Beje, turinčios labai jautrią ar alergišką odą arba išsiplėtusias kraujagysles neturėtų taikyti pilingą ir daryti garų vonią.

Kaukės vyro veidui

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Pasak grožio specialistų, vyro ir moters veido odos struktūra tokia pati. Visgi karštis, saulė, vėjas džiovina bei gairina ne tik dailiosios lyties atstovių, bet ir vyrų veidus. Jei pats vyras nesusipranta pasirūpinti veidu, jam gali pagelbėti moteris. Taigi, o mes siūlome vyro veidą palepinti kauke.

 Pirmiausia reikia prikalbinti

 Šaunuoliai tie vyrai, kurie savo veidu rūpinasi kaip pridera. Kiekvienam žmogui malonu bendrauti su gaiviai kvepiančiu, gerai atrodančiu vyriškiu. Jei greta esantis vyras mano, kad jo veidas- jo asmeninis reikalas, teks pradėti derybas.

 Įdomu, kaip įvairioms moterims pavyksta įkalbėti vyrus atlikti veido gražinimo procedūras. Kalbame ne apie prausimąsi ar skutimąsi, bet apie kaukes. Išties labai nelengva vyrui ant veido užsitepti "stebuklingą" masę ir 15 minučių ramiai pagulėti. Vyrijos nuomone, taip prarandamas vyriškumas. Norint įtikinti vyrą, jog grožio procedūros veiksmingos, kartais tenka griebtis moteriškų gudrybių.

 Bene paprasčiausia kaukę veidui pasiūlyti kaip dovaną svarbia proga. Pavyzdžiui: „Mielasis, šiandien tavo gimtadienis, siūlau tau pačią maloniausią procedūrą..." Mėgstantiesiems eksperimentus galima pasiūlyti vieną kartą pasijusti moters kailyje, pabrėžiant, jog jo kolegės pastebės puikias permainas.

 Galima surasti kelią ir per skrandį- pirma kaukė, o vėliau vyro mėgstamas patiekalas arba vakarienė restorane (moteris vaišina). Drąsesnės moterys gundo įsimintina naktimi. Viena žinoma moteris taip įsigeidė atlikti vyrui valomąją kaukę, kad net paprašė jo draugų papasakoti, kad jiems neva labai padėję vizitai pas kosmetologą. O jų draugės dabar nuolat darančios kaukes ne tik sau, bet ir jiems. Anksčiau buvęs tiesiog nusėtas juodais inkštirais,vyriškio veidas po kaukės pasikeitė ir jis kitomis akimis ėmė žiūrėti į šią lyg ir moterišką procedūrą.

 Kaukės

 Kaukės vyrams skiriamos kaip ir moterims - pagal odos tipą. Šįkart mes siūlome namie gaminamas kaukes. Svarbu įsidėmėti, jog kaukė dedama tik ant švaraus veido. Kaukės negalima tepti aplink akis. Užsidėjus kaukę patartina atsigulti, pailsėti, paklausyti geros muzikos. Beje, šių kaukių receptai tinka ir moterims.

 * Jei veido oda sausa (šviesios spalvos, pleiskanojanti, jautri), pasigaminkite kaukę iš kiaušinio trynio, pusės citrinos sulčių, šaukšto aliejaus, pusės šaukštelio medaus. Minėtus produktus sumaišykite ir masę tepkite ant veido. 20 minučių ramiai pagulėkite, nuplaukite veidą pienu arba drungnu vandeniu.

 * Riebiai odai (didelės poros, inkštirai, blizgėjimas) tiks mielių kaukė. Šaukštą mielių išmaišykite su 1,5 šaukšto karšto virinto vandens. 20 minučių ją palaikykite ant veido, paskui nuplaukite drungnu vandeniu.

 * Gaivinamoji kaukė. 3-4 valgomieji šaukštai varškės (sausai odai - riebios, riebiai - liesos) ir 1 arbatinis šaukštelis medaus. Varškę gerai sumaišykite su medumi ir storu sluoksniu tepkite ant veido. Nuplaukite drungnu vandeniu ir patepkite drėkinamuoju kremu. Sako, ši kaukė ypač padeda po sunkios nemigos nakties.

 * Odą atgaivins ir rūgpienio kaukė. Sumaišykite 2 šaukštus rūgpienio (kefyro) su 1 valgomuoju šaukštu kviečių sėlenų. Tyrę tepkite ant veido. Po 20 minučių nuplaukite šaltu vandeniu.

Veido odos valymas

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Šiuolaikinėje kosmetikoje veido odos valymas yra jos priežiūros pagrindas. Pirmiausia yra odos švara, ypač naktį. Paskyrusios kelias minutes savo veidui, ypač vakare, jūs išpildysite pagrindinį higienos reikalavimą - nuolatinę, odos švarą. Oda atlieka sudėtingas ir įvairias funkcijas ir tai būdinga tik švariai ir sveikai odai.

Odos baktericidinės savybės tuo geresnės, kuo ji švaresnė.

Prancūzų kosmetologai rekomenduoja valyti ir maitinti veido ir kaklo odą tris kartus per dieną: ryte, dieną ir vakare. Tai tikslinga, kai reikia atgaivinti dieninį pasidažymą ar paruošti veidą vakariniam grimui: odai kenksminga dėti kelis sluoksnius grimo. Mūsų klimato sąlygomis nėra reikalo valyti veido odos dieną, užteks nuvalyti ją du kartus.

Pagrindinį veido valymą reikia daryti vakare, o ne ryte. Tai paaiškinama tuo, kad per dieną oda palaipsniui susitepa, susidaro sluoksnis iš suragėjusio epidermio ląstelių, prakaito ir riebalų liaukų išskyrų. Be to, ant odos nusėda dulkių, suodžių, kurie pažeidžia ir sunkina įprastinę fiziologinę odos funkciją ir trukdo natūraliam odos riebalų išsiskyrimui.

Veido oda valoma prieš pusantros, dvi valandas iki miego. Šio reikalavimo būtina laikytis neatsižvelgiant į odos tipą ir naudojamas kosmetikos priemones.

Oda valoma įvairiais būdais, Įprasta kasdien ryte praustis su muilu. Tačiau jautrią ir sausą odą turinčios moterys, nusipraususios šaltu vandeniu ir ypač žiemą, jaučia, kad odą traukia, degina, erzina. Vakarais veido prausimą galima sėkmingai pakeisti vienu iš toliau pateikiamų veido odos valymo variantų.

Nuvalius veido odą, galima ją dezinfekuoti losjonu su medetkų antpilu. Po valymo bet kokio tipo oda patepama tinkamu maitinančiu kremu.

Jei valant veidą rekomenduojamas vanduo, tai reiškia, kad reikalingas lietaus arba sniego vanduo, virintas ar paminkštintas. Kietas vanduo neerzins odos, 1 litre vandens ištirpinus 1/2 arbat. šaukštelio boro rūgšties arba 1/4 arbat. šaukštelio geriamosios sodos.

Jei rekomenduojama apšlakstyti veidą pasūdytu vandeniu, tai 1/2 litro virinto vandens ištirpinama 1 arbat. šaukštelis valgomosios druskos (kristalinės). Vienam kartui sunaudojama 1/2 litro vandens (švariai odai). Jei rekomenduojamas parūgštintas vanduo, tai į 1/2 litro dedama 1-3 arbat. šaukšteliai citrinos sulčių arba truputis citrinos rūgšties (ant peilio galo).

Riebiai odai vandenį galima pasūdyti arba parūgštinti truputį stipriau negu normaliai ar sausai odai. Prieš prausiantis vandenį reikia paragauti: jis turi būti saikingai sūrokas ar rūgštokas. Vasarą, apšlaksčius riebią odą galima patrinti agurko ar citrinos sultimis, normalią odą - vynuogių, braškių arba aviečių sultimis.

Negalima jokios veido odos valyti odekolonu, turinčiu 3-5 % eterinių aliejų, erzinančių odą. Sausai odai nenaudojami spirito turintys preparatai ir tualetinis vanduo. Jie perdžiovina odą ir dažnai sukelia pigmentaciją, ypač vasaros metu, kai esantys juose eteriniai aliejai saulės poveikyje patamsina odą. Sausai ir riebiai odai spirito turinčius skysčius galima naudoti, gydytojui kosmetologui paskyrus.

Būtina atsiminti, kad rytinės ir vakarinės odos valymo procedūros taikomos ir kaklo odai.

Prieš valant veidą, rekomenduojama iš anksto nuvalyti kaklą. Vakare nuvalius veidą, kol oda dar drėgna, naudinga nenušluostyti jos rankšluosčiu, o palengva paplekšnoti abiem delnais visą veidą ir kaklą. Dar drėgna oda masažo judesiais patepama kremu. Jei oda riebi ir poringa, ji valoma sėlenomis, rūgščiu pienu, majonezu ir pan. Rūgštus pienas ir majonezas paliekamas 2-3 min., o po to nuvalomas tonizuojančiu losjonu.

Veido masažas nuo raukšlių

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Veido masažas padeda ne tik brandžiai odai. Jis būna labai naudingas ir jaunystėje, be to, maloniai atpalaiduoja. Taisyklingai atliekamas veido masažas gali išlyginti plonutes linijas, taip stabdomas raukšlių susidarymas. Svarbu taisyklinga masažo technika, aukštos kokybės aliejus odai (geriausias toks, kuriame gausu apsauginių vitaminų A, C ir E) ir truputis ištvermės. Tinkamas metas veidui masažuoti yra vakaras, kai nuvalę odą, turite tam pakankamai laisvo laiko.

Svarbiausi gerai atliekamo veido masažo būdai

 1. Kakta

 Veido masažą pradėkite nuo kaktos. Abiejų rankų pirštų galiukais lėtai tuo pat metu braukiama nuo kaktos vidurio pakraščių link. Paskui nuo antakių braukykite aukštyn plaukų linijos link. Nuo statmenų mimikos raukšlių ties nosies šaknimi gelbsti toks veiksmas: šią odos sritį atsargiai apimkite nykščiu ir smiliumi (horizontaliai) ir glaudžiamaisiais bei stumiamaisiais judesiais įtrinkite papildomą lašelį aliejaus.

 2. Akys

 Aplink akis dėl apatinio audinio jautrumo masažuoti reikia ypač atsargiai. Pradėkite ties smilkiniais ir ovaliai masažuokite aplink akis. Tai darydamos, nuo smilkinių švelniai braukite apačion, palei akis nosies link ir tada per viršutiniąją vokų sritį vėl smilkinių link. Pabraukykite taip keletą kartų ir per smilkinius veskite pirštais veido pakraščio link- iki pat plaukų linijos. Tada smiliumi ir didžiuoju pirštu labai lengvai paplekšnokite aplink akis. Ir vėl pakartojamas tas pats kelias, kaip ir braukant. Toks švelnus plekšnojimas sujudina šlakų sankaupas audiniuose, ir todėl jos lengviau pasišalina.

 3. Nosis

 Abi nosies puses, tarsi piešdamos mažus ratukus, masažuokite nuo galiuko į viršų. Šiuos judesius pakartokite keletą kartų. Tai darydamos ypatingą dėmesį skirkite nosies sparneliams ir galiukui. Čia taip pat dažnai kaupiasi šlakai, ir taip juos galima panaikinti.

 4. Skruostai

 Smulkiais sukamaisiais judesiais masažuokite nuo nosies sparnelių skruostikaulių link ir kiekvieną kartą braukite vis žemiau. Taip masažuodamos pamažu pasieksite lūpų kampučius, smakrą, jo vidurį.

 5. Raukšlės tarp nosies ir lūpų kampučių

 Anksčiau buvo manoma, kad žmonės, kuriems anksti atsiranda raukšlių tarp lūpų kampučių ir nosies, turi skrandžio problemų ir yra gana niurzgūs. Žinoma, tai nesąmonė. Tiesa yra ta, kad gilias raukšles šioje vietoje turi beveik visi žmonės. Jas galima sušvelninti masažuojant sukamaisiais judesiais ir braukant skruostų link.

 6. Burnos sritis

 Mažos raukšlelės pirmiausia atsiranda virš viršutinės lūpos. Jos formuojasi todėl, kad lūpos dažnai tempiamos į priekį. Šis judesys kartojamas kasdien rūkant cigaretes. Masažuokite ir virš lūpų, ir po jomis visada nuo vidurio pakraščių link ir atlikite smulkius lyginamuosius judesius. Tai šiek tiek kompensuoja šią rūkymo pasekmę. Raukšlelių apie burną atsiradimą gali nulemti ir įprotis susinervinus kraipyti kietai sučiauptas lūpas.

 7. Smakras ir skruostų pakraščiai

 Čia audiniai suglemba ypač greit. Mažą audinių "pagalvėlę" ant smakro suimkite abiejų rankų smiliais ir masažuokite ją leisdamos pirštams horizontaliai slysti pirmyn ir atgal. Paskui visų pirštų, išskyrus nykščių, galiukais sukamaisiais judesiais masažuokite smakrą palei apatinį žandikaulį iki ausų. Tai pakartokite keletą kartų.


 8. Kaklas

 Švelniai glostykite kaklą iš abiejų pusių: rankomis braukite nuo apačios į viršų, apatinio žandikaulio link.

 Atlikę visus masažo judesius, dar porą kartų ramiais plačiais judesiais persibraukite veidą. Švarios medvilnės gabalėliu pašalinkite odos nesugertą aliejų ir pasitepkite įprastu naktiniu kremu. Ypač stenkitės, kad apie akis neliktų nė trupučio aliejaus. Įsigėręs į mažas raukšleles jis lengvai pasiekia akis ir gali suerzinti junginę.

 Masažuojant kaklą reikia žiūrėti, kad skydinė liauka nebūtų per stipriai spaudžiama.

 Norint, kad veido masažas būtų sėkmingas, reikia laikytis šių taisyklių:

 • masažuokite pirštų galiukais;

 • visada pradėkite nuo kaktos ir palengva pasistūmėkite žemyn, iki iškirptės srities. Tai paspartina limfos tekėjimą, ir todėl greičiau pašalinami šlakai. Be to, oda geriau aprūpinama krauju;

 • visada odą lieskite švelniai. Netampykite ir nespauskite jos.

 Veido raumenų treniravimas

 Kas tinka kojų, sėdmenų ir pilvo raumenims, tas tinka ir veidui. Tvirti raumenys ne taip greitai suglemba, neleidžia kauptis riebalams, susidaryti raukšlėms. Lyginkite senas raukšles ir venkite naujų, kiek įmanoma lavindamos veido raumenis. Kaip ir treniruojant bet kuriuos kitus raumenis, sėkmė čia priklauso nuo reguliarumo. Veido mankštą jūs galite daryti daug kartų per dieną, kai tik turite truputį laiko. Kai kurie pratimai yra specialiai skirti dažniausiai pasitaikančioms raukšlėms lyginti. Tai visiškai paprasta, nes mankšta pagrįsta raumenų įtempimu ir atpalaidavimu. Kiekvienas įtempimas turėtų trukti maždaug dešimt sekundžių. Vėl, kaip ir masažuodamos, mankštą pradėkite nuo kaktos ir atlikdamos pratimą po pratimo pamažu pereikite prie kaklo srities.

 1. Kaktos raukšlės. Abiejų rankų pirštus uždėkite ant kaktos. Lengvai spausdamos pabandykite pakelti antakius aukštyn. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų.

 2. "Valios raukšlės". Didžiaisiais pirštais uždenkite antakius; švelniai juos prispauskite, ir įveikdamos spaudimą pabandykite kiek suraukti. Šį pratimą pakartokite dešimt kartų.

 3. Raukšlelės apie akis. Didžiuosius pirštus uždėkite ant smilkinių ir labai atsargiai tempkite apatinius vokus žemyn. Šį pratimą atlikite penkis kartus, tik stenkitės per smarkiai nespausti!

 4. Kad skruostai būtų tvirti. Smilius pridėkite prie akių kampučių, o nykščius- po skruostais. Silpnai spauskite. Dabar pabandykite plačiai nusišypsoti. Tai darant skruostų raumenys turės gerokai įsitempti. Šį pratimą pakartokite dešimt sykių.

 5. Lupų raukšlelės. Didžiuosius pirštus švelniai prispauskite prie lupų kampučių. Dabar dešimt kartų kietai suspauskite lūpas.

 6. Kaklo raukšlės. Įtemptą apatinę lūpą stipriai patempkite žemyn taip, tarsi kuo nors labai šlykštėtumėtės. Tada kaklo raumenys atrodys tiesiog kaip virvės. Šį pratimą pakartokite penkiolika sykių.

 Veido mankšta kasdien iš jūsų atims tik labai nedaug laiko. Tačiau nuolat treniruojantis ja galima šio to pasiekti. Taigi čia galioja taisyklė: mažos sąnaudos- didelis poveikis.

 

Kokiu vandeniu praustis

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Vanduo, kurio sudėtyje yra daug kalcio, magnio druskų, tai yra kietas vanduo, kenkia ne tik veidui, bet ir rankų odai. Ilgai naudojant kietą vandenį, sausa, plona ir jautri veido oda dar sausėja, tampa grubi, pradeda luptis, dažnai prasideda uždegimas. Kietą vandenį galima suminkštinti, jį virinant. Be to, yra ir kitų būdų-į 1 l vandens įdėti vieną iš trijų priemonių: 1/4 arbat. šaukštelio geriamosios sodos; 1/2 arbat. šaukštelio boro rūgšties, 1 valg. šaukštą glicerino (riebiai odai).

 

 Geriausiai naudoti minkštą vandenį.

Kai odos jautrumas vandeniui padidėjęs, reikia naudoti virintą vandenį, per pusę sumaišytą su pienu (24-25°C).

Kai yra odos uždegimas arba ji suerzinta ir lupasi, vandens geriau nenaudoti, ypač rytais, prieš einant į lauką. Vakarais patartina odą valyti augaliniu aliejumi, kuris po 15 min. nuplaunamas stipria arbata.

Rytą, 30- 40 min. prieš einant į lauką rekomenduojama odą atgaivinti grynu emulsiniu arba riebiu kremu. Toks būdas grąžina jautriai odai elastingumą. Be abejo, būtina atsižvelgti į individualius odos ypatumus.

Prausiant veidą, labai svarbu vandens temperatūra. Praustis reikia kambario temperatūros vandeniu (18-20°C). Kambario temperatūros vandeniu gali praustis kiekviena moteris nepriklausomai nuo amžiaus ir odos savybių. Toks vanduo ypač malonus odai, ir net ilgas prausimasis nesukelia nemalonaus atšalimo jausmo, o tai būna prausiantis šaltu vandeniu. Kambario temperatūros vanduo trumpai sutraukia kraujo indus, bet po to jie ilgam išsiplečia. Kraujas patenka į odą, tai gerina jos maitinimą.

Nerekomenduojama rytais praustis prieš pat išeinant į lauką, oda gali nusausėti. Patartina kartais praustis kaitaliojant šiltą ir vėsų vandenį. Greitas temperatūros keitimas teigiamai veikia kraujo apytaką, odos nervų galūnes ir yra savotiška kraujo indų gimnastika, skatinanti gerą odos maitinimą. Kuo tampresnė oda ir kuo giliau yra kraujo indai, tuo dažniau galima praustis skirtingos temperatūros vandeniu. Procedūra baigiama kambario temperatūros, vėsiu ar šaltu vandeniu.

Taigi protingiausia - praustis kambario temperatūros, minkštu (lietaus ar sniego) arba suminkštintu (virintu arba su soda) vandeniu.

Šalto vandens poveikis veido odai

Nuolat, ryte ir vakare, prausiantis šaltu vandeniu veido oda tampa pirmiausia blyški, po to sausa, vystanti ir, pagaliau, raukšlėta. Moterys dažnai tai pastebi pavėluotai. Juk veidą ir taip visą laiką veikia išorinė aplinka ir jos kontrastai. Šaltas vanduo grūdina kūną ir visą organizmą, bet praustis veidą yra kenksminga, oda anksti pasensta.

Šaltas vanduo, net be muilo, stabdo sausos odos riebalų išskyrimą. Oda, linkusi į sausumą, neišlaiko ilgo prausimo šaltu vandeniu ir pradeda pleiskanoti.

Šaltu metų laiku, rytais, prieš einant į lauką, veidą galima atgaivinti kambario temperatūros vandeniu. Veidas ir kaklas prausiamas ir tepamas riebiu kremu 40 min. prieš einant į lauką (drėgmės ir kremo perteklius pasalinamas nuo veido). Šiltu metų laiku šaltas vanduo (galima įdėti ledo gabaliuką) rytais atgaivina ir stiprina bet kokią odą, nes nusiprausus ir veikiant šiltam orui staigiai padidėja kraujo apykaita. Praustis šaltu vandeniu vakare prieš miegą nerekomenduojama, nes gali sutrikti miegas. Rytais geriau praustis ir kontrastiniu vandeniu.


Vandens poveikis veido odai

Žinoma, kad vanduo šiek tiek nuriebina ir sausina odą. Šis poveikis sustiprėja, prausiant veido odą karštu vandeniu (36-38°C). Atrodytų, kad riebią odą reikia prausti karštu vandeniu (ir dar su muilu), nes oda gerai nuvaloma, nuo jos paviršiaus nuplaunami riebalai ir dulkių dalelės.

Tačiau kiekvieną dieną prausiantis karštu vandeniu, išsiplečia paviršiniai kraujo indai, sulėtėja apytaka ir dėl to parausta nosies, skruosto oda. Be to, šiltas vanduo silpnina odos paviršiaus raumenis, oda vysta ir raukšlėjasi. Karšias vanduo ne tik mechaniškai nuplauna purvą, bet ir išplečia poras, sumažina odos pasipriešinimą. Todėl bet kokio tipo odai užtenka karią per savaitę vakare nuprausti veidą karštu vandeniu, po to būtinai apšlakstant šaltu vandeniu.

Riebią odą gerai veikia specialus vakarinis prausimas. Vanduo turi būti virintas šiltas (ne daugiau kaip 30°C), o muilas neutralus. Tinka muilo kremas. Nusiprausus, veidas apšlakstomas parūgštintu ar pasūdytu saitu arba kambario temperatūros vandeniu. Prausiantis galima kaitalioti keletą kartų šiltą vandenį su vėsiu, pradedant ir baigiant šią procedūrą visada vėsiu vandeniu.

Jei oda labai riebi, grubi, poringa, tai kontrastinis prausimasis prailginamas, naudojant daugiau vėsaus vandens, bet tai daroma palaipsniui, kad odai būtų malonu. Tai ne tik valo, bet ir gydo odą. Taip prausiamasi 10-15 dienų, geriausiai ryte arba pusantros dvi valandos iki miego.

Jei veido odos kapiliarai išsiplėtę, karstu vandeniu nesiprausiama. Kontrastiniu vandeniu tada irgi nesiprausiama. Nuolat naudoti tiek karštą, tiek šaltą vandenį odai kenkia. Riebią odą karštu vandeniu galima prausti kartą per savaitę ne daugiau kaip 1-2 mėnesius. Po to vietoj karšto rekomenduojamas šiltas vanduo (ne daugiau kaip 30°C), prausimąsi baigiant vėsiu vandeniu.

Vakarinis prausimasis vėsiu vandeniu ramina nervų sistemą, silpnina odos raumenų įtempimą, gerai paruošia organizmą miegui, tačiau būtina neužmiršti, kad ilgai naudoti šiltą vandenį nerekomenduojama, o sausai odai netgi kenksminga.

Veido valymas ir priežiūra

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

  Kasdienis veido valymas, neerzinantis odos, gali labai pagerinti jos būklę, jei tinkamai pasirinksite valymo priemones. Priemones veido valymui labai svarbu pasirinkti pagal savo odos tipą.

 Kaip  teisingai pasirinkti valymo priemones

 Veido valymo priemonių pasirinkimas yra tikrai didelis-  nuo muilo ir plovimo priemonių, kurių sudėtyje muilo nėra, iki kremų ir putojančių losjonų. Kai kurias veido valymo priemones reikia nuplauti vandeniu, o kitomis oda valoma naudojant servetėlę ar vatos gabalėlį.

  Veidui valyti geriausiai tinka tokios priemonės, kurios netraukia, nesausina ir nesuriebaluoja odos. Kartais tenka išmėginti kelis kosmetikos gaminius, kol pavyksta atrasti tinkamą, tačiau ilgiau naudoti nepriimtinų veido priemonių nevertėtų- atradę tai, ko reikia jūsų odai, iškart pajusite skirtumą.

 Nevalykite veido per dažnai. Daugeliui žmonių visiškai pakanka tai daryti du kartus per dieną- rytą ir vakare. Jei jūsų oda labai sausa ir naudojate nedaug makiažo, nuvalykite veidą prieš naktį, o ryte tik apsiprauskite vandeniu.

 Veido valymo priemonių tipai

 Daugelio veido valymo priemonių sudėtis panaši - jos pagrindas yra tam tikri riebalai ar aliejus, taip pat dezinfekuojančios medžiagos, kurių paskirtis - pašalinti nešvarumus, odos riebalų perteklių bei makiažą. Aliejaus ir kitų dezinfekuojančių medžiagų santykis skiriasi priklausomai nuo odos tipo, kuriam skiriamas šis kosmetikos produktas. Riebiai odai skirtose valymo priemonėse yra daugiau dezinfekuojančių medžiagų, sausa oda valoma daugiau aliejaus ir kitų riebalų turinčiomis priemonėmis.

Veido valymo priemonė Savybės Odos tipas
 Muilas  Turbūt labiausiai naudojama priemonė. Anksčiau daugelio rūšių muilas būdavo aštrus ir smarkiai džiovinantis odą, tačiau dabar galima išsirinkti muilą visų tipų odai.  Švelnus muilas tinka daugelio rūšių odai, tačiau jei jūsų oda jautri, rinkitės specialų nealergizuojantį muilą. Muilas, kuriame gausu riebalų ir specialių drėkinamųjų medžiagų, tinka sausai odai, peršviečiamas glicerininis- riebiai.
 Valomasis kremas  Sudėties pagrindas -aliejus, tirpinantis odos riebalus ir šalinantis nešvarumus. Valomąjį kremą reikia tepti tiesiai ant odos ir ne nuplauti, o nuvalyti vata.  Itin tinka labai sausai arba jautriai odai.
 Skystos veido prausimo priemonės                                                 Tai būna želė, losjonai ar kremai, naudojami kaip muilas, - jais veidas prausiamas su vandeniu, kol pradeda putoti, vėliau putos nuplaunamos.  Tinka įvairių tipų odai. Gali labai tikti sausai odai, nes švariai nuvalo veidą be jokio spaudimo ir trynimo.
 Kietos veido prausimo priemonės  Jų sudėtyje nėra muilo- jos skirtos pašalinti nešvarumus, nepažeidžiant natūralaus riebalų sluoksnio. Naudojamos panašiai, kaip muilas: jomis prausiamasi, kol pasirodo putos, tada veidas švelniai nuplaunamas vandeniu.  Rekomenduojama tiems, kam muilas per daug sausina odą
 Antibakterinės priemonės  Naikina bakterijas,  kurių paprastai būna odos paviršiuje, apsaugodamos nuo spuogų protrūkio.  Skiriamos riebiai odai, linkusiai į spuogus. Gali būti aštrokos ir sausinančios odą, todėl šiomis priemonėmis valoma tik į spuogus ar aknę linkusi oda.

 


Kaip teisingai valyti akių makiažą

  • Naudokite tik makiažui valyti skirtas priemones. Paprastos veido valymo priemonės nepakankamai nuvalo makiažą arba tiesiog netinkamos vokų ir paakių odai.

 • Makiažas valomas skystomis priemonėmis, kremu, želė ir specialiai sudrėkintomis servetėlėmis. Yra priemonių, specialiai skirtų vandeniui atspariam tušui ir šešėliams nuvalyti. Kiti produktai gaminami tiems, kurie nešioja kontaktinius lęšius. Pirkdami kosmetikos priemones tikrinkite, ar jos tenkina jūsų poreikius.

 • Paprastai akių makiažas valomas pasirinkta valymo priemone suvilgytu vatos gniužulėliu ar supresuotu gabaliuku švelniai braukant akių vokus ir blakstienas. Valymo priemonė ištirpina makiažą ir jo pėdsakai lieka ant vatos.

 • Kad visiškai pašalintumėte makiažo likučius, švariu vatos gabalėliu kartais reikia iš naujo valyti odą apie akis tris keturis kartus. Vokų ir paakių oda labai jautri, tad jos nespauskite ir smarkiai netrinkite.

 Speciali veido odos priežiūra

 Veido odą reikia ne tik gerai nuvalyti - yra ir daugiau veidui skirtų  kosmetikos produktų ir priežiūros būdų. Kai kurias papildomas priemones, pavyzdžiui, drėkinamąjį kremą, reikia naudoti kiekvieną dieną. Kitos — pavyzdžiui, veido odą atgaivinančios kaukės ar garų vonelės, naudojamos rečiau.

 Drėkinamasis veido kremas

 Kad oda kuo ilgiau neprarastų jaunystės gaivumo, reikia palaikyti jos drėgmę. Tai ne mažiau svarbu nei gerai ją nuvalyti, o tinkamai parinktas drėkinamasis kremas nepalyginamai pagerina odos būklę. Svarbiausia drėkinamojo kremo paskirtis - apsaugoti odos paviršių nuo drėgmės praradimo. Dėl to oda tampa švelnesnė ir glotnesnė. Kai kurių drėkinamųjų kremų sudėtyje yra raukšlių susidarymą stabdančių, taip pat nuo neigiamo aplinkos poveikio, pavyzdžiui atmosferos teršalų, apsaugančių komponentų. Yra kremų, padedančių pašalinti odos paviršiuje esančias negyvas ląsteles. Daugelis drėkinamųjų kremų nesukelia alerginės reakcijos, dažnai juose būna nuo saulės spindulių apsaugančių medžiagų, kad nereikėtų naudoti papildomų apsauginių kosmetikos priemonių.

 Pasirinkite specialiai jūsų tipo odai pagamintą kremą. Kuo oda sausesnė, tuo stipriau veikiančio kremo reikia jos drėgmei palaikyti. Jei jūsų oda mišraus tipo, riebesnius odos plotus tepkite lengvesniu kremu, o skruostus- stipresniu.

 Veido kaukės

 Kaukės naudojamos rečiau. Jos atgaivina odą, padėdamos šalinti negyvas ląsteles. Manoma, kad kaukės odą taip pat drėkina ir net balina. Tam tikrą laiką iš tiesų pastebimas minėtas kaukės poveikis, tačiau šis efektas nėra ilgalaikis. Vienos kaukės nuplaunamos vandeniu, kitos- nulupamos ar nubraukiamos. Kai kurių kaukių sudėtyje yra komponentų, galinčių erzinti odą, todėl prieš tepdami veidą išmėginkite kaukės poveiki ant rankos odos.

 Kaukės turbūt labiausiai praverčia žmonėms, kurių veido oda riebi. Naudokite kaukę du kartus per savaitę- ji padės pašalinti odos riebalų perteklių ir pagražins odos paviršių. Sausą odą turintiems žmonėms kaukes reikėtų naudoti rečiau. Kauke netepama oda apie akis

 Poras sutraukiančios priemonės

 Vis dar ginčijamasi dėl poras sutraukiančių priemonių- tonikų naudos ar žalos. Kai kurie dermatologai ir grožio terapijos specialistai būtinai rekomenduoja tonikus, kiti tvirtina, kad šie kosmetikos produktai reikalingi tik riebiai odai. Naudoti juos ar ne- asmeninio pasirinkimo reikalas. Poras sutraukiančios priemonės paprastai skiriamos riebiems veido odos plotams. Į toniko sudėtį paprastai įeina alkoholis, taip pat aliuminis. Tonikai skiriami galutinai pašalinti nešvarumų likučius po veido valymo ir standinti odą. Nuvalius veidą tonikų, poros tampa ne tokios pastebimos.

 Paakių ir vokų kremas

 Oda apie akis yra labai gležna, joje yra itin mažai riebalų liaukų. Kadangi paakių ir vokų oda ne tokia stangri, paprastai pirmiausia čia ir pasireiškia pirmieji odos senėjimo požymiai- smulkios raukšlelės apie akis arba „žąsų kojelės" prie išorinių akių kampučių. Paakių ir vokų odai paprastai skiriami lengvai tepami kremai ar želė. Šios priemonės drėkina odą, lygina smulkias raukšles, mažina pabrinkimą ir šviesina tamsius ratilus apie akis. Paakių kremas Revitol, vertinamas ne tik Amerikos dermatologų, bet ir vartotojų, puikiai tinka paakių odos priežiūrai.

 Garų vonelės

 Tai efektyvus ir nebrangus būdas atgaivinti odą. Manoma, kad garų vonelės pagerina odos audinių medžiagų apykaitą, dėl to veidas tampa skaistesnis. Jei norite pastebimai atgaivinti veido odą, dažnai patariama prieš dedant kaukę palaikyti veidą garuose. Garinti labiausiai tinka riebią ir į aknę linkusią odą. Ši procedūra nerekomenduojama sausą ar jautrią odą turintiems žmonėms, kurių kapiliarai išsiplėtę, o skruostai dažnai užsiplieskia raudoniu. Normaliai arba riebiai odai garų vonelės naudingos kartą ar du per savaitę. Sausą odą galima garinti ne dažniau kaip kartą per savaitę.

 1. Jei ruošiatės veidą garinti namuose, įprastu būdu nuvalykite veidą. Į pasirinktą garų vonelei indą įpilkite maždaug litrą užvirinto ir truputį pravėsusio vandens.

 2. Pasilenkite virš indo, laikydami veidą maždaug 20 cm nuo karšto vandens paviršiaus. Galvą apsigobkite rankšluosčiu ir laikykite jį taip, kad sulaikytumėte kylančius garus. Veidą garinkite ne ilgiau kaip penkias minutes.

 3. Nuplaukite veidą šiltu vandeniu, paskui švelniai jį nusausinkite. Užsitepkite kaukę arba patepkite odą drėkinamuoju kremu.

  Jei norite, kad jūsų veidas kuo ilgiau išliktų gražus, skaistus ir jaunas, nepamirškite rūpintis veido ir naudoti tas priemones, kurios jai labiausiai tinka.