Search

Riebi oda

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Paprastai oda tampa riebi ne dėl netinkamos priežiūros ar kitų išorinių veiksnių, kaip mano kai kurie žmonės. Riebalai gaminasi dėl odoje esančių riebalų liaukų. Jas sužadina arba slopina tam tikros medžiagos, tarp kita ko, hormonai. Mažučiai išorinės ląstelių dalies receptoriai priima iš šių medžiagų sklindančius signalus ir perduoda juos į vidines liaukos ląsteles.

Šie signalai valdo riebalų liaukos produktyvumą. Jeigu oda riebi, tai šie receptoriai reaguoja itin stipriai. Hormonai perduoda toliau netgi labai silpną dirginimą, ir tada pagaminama daugiau, negu reikia, riebalų.

Priežastis - hormonų poveikis.

Toks receptorių jautrumas paprastai būna paveldimas. Odos riebumas vystosi jau ikipubertatiniu laikotarpiu, maždaug nuo devintųjų gyvenimo metų, kadangi nuo šio momento prasideda hormonų sąveikos, jų santykio kitimas. Ypač riebalų liaukas suaktyvina vyriškasis lytinis hormonas testosteronas. Tačiau ne tik berniukų oda būna riebi: nuo lytinio brendimo pradžios, be daugybės kitokių hormonų, testosteroną gamina ir moters organizmas. Šių reiškinių sukeltas riebalų gaminimosi protrūkis brendimo laikotarpiu būna ypač smarkus, tačiau metams bėgant, mąžtant hormonų gamybai, gali šiek tiek susilpnėti.

Tai ypač gerai matyti kaktos, nosies, smakro, kaklo srityse, taip pat pečių ir nugaros odoje, nes čia yra daugiausiai riebalų liaukų. Be to šių sričių poros dažnai užsikemša. Tada gali susidaryti inkštirai ir spuogai. Dėl labai intensyvaus riebalų gaminimosi pagaliau išsiplečia odos poros, nes tam tikros juose esančios riebiosios rūgštys sukelia greitesnį odos ragėjimą. Jis sustiprina išorinius odos sluoksnius, ir poros padidėja. Odos riebumas yra tik jaunystės problema: sulaukus daugiau nei trisdešimties metų daugių daugiausiai jis lieka būdingas tik vidurinei veido daliai. Riebios odos pranašumas: ji ilgai išlieka lygi, be raukšlių.

Riebios odos priežiūra

Valyti riebią odą yra ypač svarbu, nes taip išvengiama odos nešvarumų kaupimosi. Odą gausiai padenkite valymui skirto losjono, kremo ar sintetinio ploviklio  putomis; paskui nuliekite jas švariu vandeniu. Būna mažų apvalių kosmetinių šepetėlių, kuriais galima nuvalyti odą labai gerai ir kartu švelniai. Paskui atgaivinkite ją mažai alkoholio turinčiu veidui skirtu tualetiniu vandeniu.

Dabar užtepkite specialaus riebiai odai skirto kremo. Dieną tinka švelnūs drėkinamieji kremai arba hidroželė, kurioje visiškai nėra riebalų. Norint, kad riebi oda taip smarkiai neblizgėtų, galima naudoti gerai žinomą priemonę — pudrą. Ja tinka pabarstyti itin blizgias vietas, o tada užtepti toninio dieninio kremo ir švelniai pasidažyti. Dauguma kosmetinių pudrų šiandien yra tokios smulkios, kad pašalina blizgesį neužkimšdamos porų.

Vakare nuvalius odą taip pat galima naudoti drėkinamąjį kremą. Tačiau kartais oda būna ypač riebi. Pavyzdžiui, daugelio moterų oda labai gausiai riebaluojasi prieš pat menstruacijas. Taip pat lemiamos reikšmės turi hormonų kiekis kraujyje. Tokiu atveju vakare apsieinama be kremo: pakanka tik nuvalyti odą.

Dažnai riebi oda būna gana tvirta, nelabai jautri. Plonas riebalų sluoksnis ją efektyviai saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Jeigu riebia oda rūpinamasi tinkamai, ji išlieka jauna ypač ilgai, nes raukšlių atsiranda negreitai.

Riebios odos priežiūros atmintinė

* Naudokite specialiai riebiai odai skirtas valymo priemones.

* Nesistenkite visiškai nuvalyti riebalų sluoksnio. Taip galite tik paskatinti riebalų liaukų veiklą.

* Nuvalę odą suvilgykite tonikų ar poras sutraukiančiomis priemonėmis.

* Naudokite riebiai odą pritaikytą lengvą drėkinamąjį kremą.

* Nedelsdami gydykite odos negalavimus, laiku šalinkite atsiradusius bėrimus ir iškilusius naujus spuogus. Tai padės išvengti tolesnių komplikacijų.

* Naudokite neriebų losjoną nuo saulės.

Taip pat skaitykite: