Search

Normali oda

Narių vertinimas: 3 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Normali oda- šviežia, elastinga, tampri, odoje  puikiai veikia kraujotakos sistema, nėra didelių porų, neriebi ir švari (be dėmių), lygi ir švelni kaip aksomas. Kartais moterims prieš menstruacijas gali atsirasti smulkių pustulių, kadangi tuo periodu padidėja hormonų kiekis, tokių būdu padidėja riebalinių liaukų aktyvumas. Žmonėms, kurių oda yra normali, pustulės ir smulkūs spuogeliai tikrai nėra problema.

Šis odos tipas yra kiekvienos moters svajonė. Svarbiausias normalios odos bruožas- elastingumas. Tokia oda praktiškai niekada nesukelia problemų, puikiai atlaiko karščio ir šalčio bei vėjo išbandymus. Nusiprausus su muilu ir vandenių, ji nesusitraukia ir neaižėja.

Dažnai yra manoma, kad normaliai odai nereikia ypatingos priežiūros, tačiau taip galvodami žmonės daro didelę klaidą. Įvairūs išoriniai veiksniai, kaip antai ultravioletiniai saulės spinduliai ir oro užterštumas daro odai didelį poveikį. Bėgant klaikui normali oda gali tapti riebesne arba labai išsausėti. Tad jeigu Jums pasisekė ir jūsų oda yra normalaus tipo, rūpinkitės ja tinkamai, kad kuo ilgiau ji išliktų sveika.

Normalios odos priežiūra

Rytais pakanka veidą, kaklą ir iškirptės sritį nuprausti drungniu ir vėsiu vandeniu. Paskui leiskite vandeniui nulašėti arba švelniai nusausinkite odą minkštu frotiniu rankšluosčiu. Jeigu yra odos nešvarumų, o nosies ir kaktos oda labai riebi, vatos tamponu T zoną sudrėkinkite trupučiu veidui skirto tualetinio vandens. Tada užtepkite kremo. Jame turėtų būti daug drėkinamųjų medžiagų. Vidurinei veido zonai šio kremo reikia mažai, o skruostikaulių, akių ir kaklo sritims — šiek tiek daugiau.

Vakare odą reikia nuvalyti kruopščiau. Vien vandens tam nepakanka, nes per visą dieną odai teko patirti labai įvairų krūvį. Reikia rūpestingai pašalinti dulkes ir nešvarumus. Tam naudokite normaliai arba mišriai odai skirtus valymo preparatus, pavyzdžiui: valomąjį pienelį ar želė, neutralaus pH losjoną. Susimaišiusios su grynu vandeniu šios valymo priemonės suputoja, o putos išvalo veido ir kaklo odą. T zonai ir linkiams ties nosies sparneliais skirkite ypatingą dėmesį. Paskui putas kartu su nešvarumais nuplaukite šiltu vandeniu.

Taip pat skaitykite: