Search

Mišri oda

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Įvairių kūno vietų oda yra labai skirtinga. Tai priklauso nuo to, koks krūvis jai tenka, ir kokios yra pagrindinės tam tikros srities odos funkcijos. Taip pat ir įvairių veido dalių oda pasižymi skirtingomis ypatybėmis. Paprasčiau kalbant, tai reiškia, kad, palyginti su kitomis, sausesnėmis sritimis, veido viduryje dominuoja gana riebi oda. Riebesnės odos plotas nuo smakro per nosį eina iki kaktos ir čia virš antakių išsiplečia, įgydamas T raidės pavidalą. Todėl ši sritis ir vadinama T zona.

Tokia mišri oda yra ideali, nes geriausiai prisitaiko prie aplinkos sąlygų.

Pakraščių zonose, kurios patiria menkesnį tiesioginį vėjo, lietaus, saulės, šalčio ir karščio poveikį, yra mažiau riebalų liaukų, nes šioms sritims nereikia tokios stiprios apsaugos. O veido vidurio odai būtina intensyvesnė apsauga. Todėl čia odos audinyje labai gausu riebalų liaukų. Jos gamina odos riebalus, kurie padengia ją plonu apsauginiu sluoksniu, ir taip oda gali priešintis kenksmingam aplinkos poveikiui, nepatirdama jokios žalos. Kartais T zonoje gali pasitaikyti menkų odos nešvarumų, tačiau šiaip jau jie nebūna labai ryškūs ir tinkama) odą prižiūrint greitai išnyksta.

Speciali mišrios odos priežiūra

Išskirtinė odos priežiūros priemonė yra kaukė. Visa gudrybė ta, kad jūs naudojate ne preparatą visam veidui, o specialią valomąją T zonos kaukę, skirtą riebiai odai, pavyzdžiui, su migdolų sėlenų priedais. Praslinkus maždaug dešimčiai minučių kaukė nuvaloma, jos likučiai nuplaunami švariu vandeniu. Ant šoninių veido sričių uždėkite drėkinamąją kaukę, pavyzdžiui, jūros vandens preparatą arba hidroželė. Ši kaukė po kurio laiko taip pat nuplaunama dideliu kiekiu gryno vandens.

Pienas ir migdolų aliejus saugo ir maitina

Į žmogų kaip visumą orientuotas indų higienos mokslas Ajurveda mišrios odos priežiūrai siūlo pieną ir grietinėlę- priemones, kurios prausiantis švelniai valo ir maitina odą nekenk-damos rūgštinei apsauginei odos dangai. Esant T zonos nešvarumams padeda ramunėlių arbata arba hamamelio vanduo; jie stabdo uždegiminius procesus, bet nesausina odos. Keletas migdolų arba sezamo aliejaus lašų po odos valymo gali pakeisti dieninį kremą. Šie itin gerai veikiantys odą aliejai saugo sausąsias jos dalis ir neleidžia susidaryti smulkioms raukšlelėms aplink akis. Priešingai, negu pernelyg smarkiai šalinančios riebalus priemonės, jie užtepti ant kaktos, nosies ir smakro subalansuoja per didelį riebalų gaminimąsi. Metams bėgant, paprastai T zonos ir kraštinių sričių skirtumas nublanksta, kadangi riebios odos plotas pamažu sausėja.

Ramunėlių ekstraktai tinka bet kurio tipo odos priežiūrai. Eteriniai aliejai gydo uždegimus ir padeda jų išvengti.

Taip pat skaitykite: