Search

Sausa oda

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Kol jauna, sausa oda atrodo tiesiog pavydėtinai. Sulaukus brandaus amžiaus jai ima reikėti daug priežiūros, tačiau tinkamai rūpinantis visada išlieka graži, nes odos nešvarumai, pernelyg didelis jautrumas, riebus blizgesys ir didelės poros jai nebūdingi. Gerai prižiūrima sausa oda visada atrodo puikiai: ji lygi ir švelni kaip aksomas, jos poros mažos.

Tai, kad jos riebalų liaukos iš prigimties yra linkusios gaminti per mažai riebalų, yra vienintelis trūkumas. Dažniausiai šis polinkis būna paveldėtas (kaip ir odos riebumas).

 Jeigu riebalų liaukos išskiria per mažai riebalų, iš jų ir prakaito susidarantis odai būtinas apsauginis apvalkalas tampa per plonas. Dėl to labiausiai kenčia raginis odos sluoksnis. Atskiros odos ląstelės jau nebebūna taip arti viena kitos- susidaro mikroskopiškai mažos spragos.

Atsiradus šioms mažutėms angoms oda praranda daug drėgmės, ir tada jai greitai gali pakenkti žalingi aplinkos veiksniai. Toks ypač greitas odos sausėjimas lemia ankstyvą raukšlių atsiradimą, tačiau optimali priežiūra tam gali užkirsti kelią.

Sausos odos priežiūra

Rytą nusipraususios veidą drungnu vandeniu nuvalykite odą alkoholio neturinčiu, taigi jos nedirginančiu, veidui skirtu tualetiniu vandeniu. Tai svarbu, nes antraip ant odos liks truputis vandentiekio vandens kalkių, kurios ją dar labiau sausins. Dabar oda yra ypač gerai pasirengusi sugerti stipraus poveikio kremą. Šis kremas turėtų būti gausus natūralių aliejų, kurie gerai įsigeria į odą ir yra lengvai pasisavinami. Tam labai tinka neprisotintos riebiosios rūgštys, pavyzdžiui, linoleno rūgštis.

Vakare veidą nuvalykite švelniu valomuoju pieneliu — būtų geriausia, jeigu jis turėtų dar ir gydomųjų medžiagų. Pavyzdžiui, būna preparatų su migdolų ir avokadų priedais, kurie ne tik valo, bet ir gydo bei regeneruoja. Paskui odą nuplaukite ir nuvalykite švelniu veidui skirtu tualetiniu vandeniu. Dabar užtepkite naktinio kremo, kuriame daug įvairių medžiagų.

Papildoma priežiūra, esant itin dideliam krūviui

Sausa oda ypač jautriai reaguoja į tokius dirgiklius, kaip saulė, sausas kambarių oras, sauna. Todėl jai reikia ypač daug dėmesio ir priežiūros. Visų pirma intensyviai ja rūpintis reikia žiemą, nes tada ją vargina sausas oras namuose ir šaltis lauke. Du kartus per savaitę palepinkite odą maitinamąja kauke, kuri aprūpins ją riebalais ir drėgme. Tam tinka gaminiai iš kviečių daigų aliejaus.

Itin sunki našta sausai odai tenka ir vasarą. Jei jūsų oda sausa, tikrai pastebėjote, kad per vasaros atostogas ilsintis prie jūros oda gerokai nusilpsta. Dažnai po atostogų nemaloniai nustembama, kai paaiškėja, kad raukšlių yra daug daugiau, nei buvo prieš kelionę. Saugokite savo odą preparatais nuo saulės, turinčiais didelį apsauginį šviesos faktorių (mažiausiai 12), o po saulės vonių naudokite aukštos kokybės kosmetikos produktus, skirtus naudoti po kaitinimosi saulėje. Jie neleidžia odai dar labiau sausėti ir atsirasti raukšlėms. Ilgai vaikštant per lietų oda gali sukaupti daug drėgmės. Tada sausa oda pastebimai atsigauna.

Kiekvienam turinčiam sausą odą žmogui nerekomenduojama ir sauna, nors kraujotaką ir kraujagyslių būklę ji tikrai pagerina. Vis dėlto sausame, karštame ore oda praranda per daug drėgmės ir riebalų. Kas, nepaisant to, negali apsieiti be šio karščio ir šalčio kaitos teikiamo malonumo, tas turėtų pirmenybę atiduoti garinei pirčiai. Karšti vandens garai ne tik yra sveika kraujagyslėms ir kraujotakai, bet ir papildomai aprūpina odą drėgme.

Taip pat skaitykite: