Search

Odos gražinimo vonios

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Straipsnio rodyklė

  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir veiksmingiausių priemonių grožiui įgyti. Tokia vonia ne tik naudinga odai, bet ir teigiamai veikia raumenis, nervus ir kraujotaką. Atsiveria odos poros, sumažėja nešvarumų, ir odos paviršius paruošiamas intensyviai priežiūrai po maudymosi.

 Straipsnyje jums pateiksime geriausius vonių paruošimo receptus, kuriuos galite prisitaikyti atsižvelgdami į individualius poreikius.

 Gaivinamoji vonia su medumi, pienu ir druska

 Priedai: 100 g juros druskos, 1 l nenugriebto pieno, 250 g medaus.

 Leisdami į vonią šiltą vandenį suberkite druską. Tada pašildykite pieną kartu su medumi ir maišykite tol, kol medus visiškai ištirps.

Maišydami šį pieno ir medaus mišinį supilkite į šiltą vandenį vonioje. Tada gerai išmaišykite, kad ištirptų visi priedai. Paskui mėgaukitės vonia maždaug 20- 30 minučių. Po to nusiliekite nedideliu kiekiu šilto vandens ir nusausinkite odą minkštu frotiniu rankšluosčiu. Netrinkite! Nustebsite pajutę, kokia švelni ir elastinga tapo jūsų oda, ir pamatę, kokia gyvybinga ji atrodo.

 Stiprinamoji vonia su obuolių actu

 Priedas: 1/4 l obuolių acto.

 Obuolių actas, jo švelni rūgštis, yra ne tik gardus prieskonis, pavyzdžiui, salotoms. Jau mūsų močiutės vertino jį kaip puikų naminį vaistą, teikiantį sveikatai įvairios naudos, ypač išoriškai. Obuolių actas pasižymi gydomuoju poveikiu- užsitraukia žaizdos. Jis sustiprina apsauginę rūgščiąją odos plėvelę, padaro odą ne tokią jautrią ligos sukėlėjams ir pašalina odos riebalų perteklių. Todėl obuolių acto vonia ypač tinka riebiai odai.

 Į vandenį, kuriame maudysitės, supilkite obuolių actą (jo įsigysite sveiko maisto parduotuvėje), ir maudykitės maždaug 15 minučių. Paskui nenusiprauskite po dušu, leiskite vandeniui sumaišytam su actu pačiam nudžiūti. Vėliau galite pasitepti drėkinamuoju (neriebiu) losjonu.

 Sėlenų vonios- kad oda būtų švelni ir mažomis poromis

 Priedai: 100 g kviečių arba avižų sėlenų, maždaug 3 l vandens.

 Sėlenos (tai grūdų, pavyzdžiui, kviečių arba avižų luobelės) turi daug vertingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, taigi ir ląsteles saugančio vitamino E. Todėl sėlenų vonios yra idealios gražinančios priemonės, suteikiančios odai stangrumo ir elastingumo. Sėlenų vonia naikina odos nešvarumus ir sutraukia dideles poras.

 Kviečių arba avižų sėlenas reikia virti vandenyje maždaug 15 minučių, o vėliau nukošti. Nuovirą supilkite į vandenį, kuriame ruošiatės maudytis. Šiame vandenyje būkite 20 minučių. Po to nesiprauskite po dušu ir nesišluostykite rankšluosčiu- tegul vanduo su sėlenų nuoviru nudžiūsta ant jūsų kūno. Priedų sėlenų vonioms galima nusipirkti vaistinėse ir sveiko maisto parduotuvėse.

 Pasukų vonia labai jautriai sudirgintai odai

 Priedas: 2 l pasukų

 Pasukose yra kalcio ir daug kitų mineralinių medžiagų bei mikroelementų, svarbių odos apsaugai. Be to, pasukos turi daug nervus raminančios medžiagos- lecitino. Nuo pasukų vonios oda nuostabiai atsigauna, sudirginimai (pavyzdžiui: paraudimai, alerginis išbėrimas arba egzemos) — sušvelnėja. Ir apskritai, oda tampa glotni, lygi.

 Pasukas supilkite į vonią, leiskite vandenį ir tuo pačiu metu gerai išmaišykite. Raminamuoju pasukų vonios poveikiu mėgaukitės maždaug 20 minučių. Paskui vonios priedų likučius nuo odos nuplaukite drungnu vandeniu ir labai atsargiai nusišluostykite. Pasukos yra tokia puiki drėkinamoji priemonė, kad po maudynių odos neniežti, ir ji nebūna įsitempusi. Todėl pasitepti kremu dažniausiai nereikia. Po maudymosi drėkinamojo losjono prireikia tik tada, kai oda būna ypač sausa. Tačiau rinkitės tik tas priemones, kurios tinka jūsų jautriai odai- taigi turinčias hipoalerginį pagrindą: be aromatinių ir konservuojančių medžiagų.