Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Vargu ar yra nežinančių, kad rūkyti nesveika. Rūkymo sukeliamų ligų ir kitų problemų sąrašas labai ilgas - nuo emfizemos ir plaučių vėžio iki blogo burnos kvapo ir pageltusių dantų. Tačiau turbūt ne visi žino, kad rūkymas taip pat daro daug žalos odai.

 Tabako dūmuose yra daugiau kaip 4000 cheminių medžiagų ir beveik visos jos kenkia daugeliui gyvybinių sistemų. Ypač kenksmingi trys tabako dūmų komponentai.

 

• Nikotinas yra narkotinį poveikį darantis rūkalų elementas. Per plaučius jis žaibiškai patenka į kraujotaką ir pasiekia smegenis maždaug per septynias sekundes. Nikotinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, dėl to pagreitėja širdies plakimas ir padidėja kraujospūdis. Ant kraujagyslių sienelių nusėda daugiau riebalų, susiaurėja arterijos, per kurias kraujas patenka į širdies raumenį, todėl į odą patenka mažiau kraujo, pablogėja apsirūpinimas maisto medžiagomis, susilpnėja ląstelių gebėjimas regeneruotis. Oda atrodo blyški, veidas ir kaklo sritis papilkėja, anksčiau atsiranda raukšlių. Nikotinas taip pat skatina kraujo krešulių susidarymą- dėl to gali ištikti insultas ar infarktas.

  • Rūkomasis popierius yra daugiau kaip 1000 cheminių medžiagų mišinys. Jame yra įvairiausių organizmo audinius dirginančių komponentų ir mažiausiai 60 kancerogenų (vėžį sukeliančių junginių). Rūkant cigaretę, rūkomojo popieriaus dūmų dalelės nusėda plaučiuose ir kvėpavimo takuose, užteršia visą organizmą. Tai didina riziką susirgti plaučių, taip pat burnos, ryklės, gerklės, stemplės, pūslės, kasos ir inkstų vėžiu.

 • Anglies monoksidas išstumia deguonį iš hemoglobino, dėl to kraujyje ir kartu visame organizme sumažėja bendras deguonies kiekis. Audiniai nukenčia dėl deguonies trūkumo ir todėl sutrinka ląstelių veikla.

 Rūkymas ir oda

 Paskelbta nemažai mokslinių tyrimų, kuriuose lyginama rūkančių ir nerūkančių žmonių oda. Rezultatai tikrai liudijantys rūkančiųjų nenaudai.

 • Raukšlės. Visi be išimties tyrimai rodo, kad rūkančių žmonių oda kur kas labiau raukšlėta negu nerūkančių. Kai kurių tyrimų duomenimis, žmonės, per dieną surūkantys iki 20 cigarečių, raukšlių turi beveik penkis kartus daugiau negu visai nerūkantys. Kiti tyrimai rodo, kad rūkančių žmonių oda pradeda raukšlėtis kartais net 20 metų anksčiau nei nerūkančių. Šių skirtumų priežastys įvairios. Dėl rūkymo pažeidžiamos kolageno ir elastino skaidulos, oda tampa ne tokia stangri. Nuolat užsitraukiant dūmo formuojasi raukšlės aplink lūpas, akis ir kaktoje.

Odos spalva ir tekstūra. Mėgėjų rūkyti odą subjauroja ne tik raukšlės. Jų veidas nublykšta, papilkėja, ant nosies ir skruostų atsiranda raudonų dėmių - tai vadinamųjų sutrūkinėjusių kraujagyslių tinklas. Priežastis- dėl rūkymo sutrikusi kraujotaka. Oda tampa kieta ir diržinga, panašiai kaip mėgėjų kaitintis saulėje -  taip pat dėl to, kad pažeidžiama kolageno ir elastino struktūra.

 • Odos vėžys. Nikotino mėgėjai rizikuoja susirgti odos vėžiu, o susirgę daug sunkiau sveiksta - po gydymo kurso rūkantiems ši liga dažniau atsinaujina. Rūkantiems žmonėms po operacijų blogiau gyja žaizdos. Galbūt tai susiję su nuodingų medžiagų pažeistomis kraujagyslėmis- į audinius priteka mažiau kraujo.

 Kiti neigiami reiškiniai

 Rūkymas daro ir daugiau žalos, kuri taip pat atsiliepia odai:

 • Rūkančių žmonių kvėpavimas ne toks gilus. Dėl to pablogėja kraujo apytaka ir odos ląstelės gauna mažiau deguonies.

 • Rūkymas sustiprina odai kenksmingą laisvųjų radikalų poveikį.

 • Dėl rūkymo audiniai netenka daug vitamino C, kuris gyvybiškai būtinas odai.

 Apskaičiuota, kad viena cigaretė suardo maždaug 25 mg vitamino C, todėl rūkaliai du- tris kartus dažniau nei nerūkantieji, negaluoja dėl vitamino C trūkumo, ir tai atspindi jų oda.

 Ką daryti rūkantiems ?

 • Kitos išeities nėra - meskite rūkę. Kuo greičiau tai padarysite, tuo gražiau atrodys jūsų oda. Nors liovusis rūkyti tabako dūmų jau padaryta žala niekur nedings, tačiau taip galima sustabdyti prasidėjusį ankstyvo senėjimo procesą ir ilgiau išsaugoti jaunatvišką odą.

 • Jei ir toliau rūkote, vartokite daug vitamino C turinčių produktų. Kuo daugiau valgykite vaisių ir daržovių arba gerkite vitaminų piliules.

 • Pasyvus rūkymas taip pat kenkia odai. Venkite prirūkytų patalpų, neleiskite rūkyti savo namuose ir pasistenkite, kad jūsų darbo kabinete taip pat nebūtų rūkoma.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top