Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Nuodugniais tyrimais įrodyta saulės spindulių žala odai. Saulės spinduliai gali pažeisti odos struktūrą. Pasekmės- per anksti atsirandančios raukšlės, odos tinimas, brinkimas bei rimtos ligos, tokios kaip odos vėžys.

Vasaros mėnesiais padidėjęs oro drėgnumas gali paskatinti odos riebalų liaukų veiklą, dėl to turintiems spuogų dar padaugėja rūpesčių. Padidėjęs prakaitavimas gali sudirginti odą- gausiau prakaituojančiose vietose ją gali peršėti.

Apsauga nuo saulės karščio

 • Geriausia apsauga nuo saulės - vengti saulės vonių ir apskritai mažiau būti saulės atokaitoje.

 • Tepkite odą, ypač veido, apsauginiu kremu, kurio SPF (saulės apsaugos faktorius) — mažiausiai 15. Rinkitės nuo saulės apsaugančias kasdienes odos priežiūros priemones- makiažo pagrindą, dieninį kremą, kad atskirai nereikėtų rūpintis, kaip apsaugoti odą nuo saulės.

 • Pridenkite kuo didesnį odos plotą: užsidėkite skrybėlę, dėvėkite lengvus, bet ilgarankovius drabužius, mūvėkite ilgas kelnes.

 • Atsigaivinkite drungnu vandeniu vonioje ar po dušu.

 Oro tarša

 Cigarečių dūmais ar automobilių išmetamosiomis dujomis užterštoje aplinkoje organizme padaugėja laisvųjų radikalų. Manoma, kad laisvieji radikalai kenkia odos ląstelėms pažeisdami kolageno ir elastino skaidulas ir dėl to spartina senėjimo procesą.

 Oro teršalai gali pažeisti natūralų odos drėgmės balansą. Oda išsausėja, užsikemša poros ir dėl to atsiranda spuogų.

 Apsauga nuo užteršto oro

 • Valgant ir geriant į organizmą patenkantys antioksidantai stabdo laisvųjų radikalų veiklą, todėl patartina į valgiaraštį įtraukti daug antioksidantų turinčių produktų.

 • Daugelyje odos priežiūros priemonių yra antioksidantų, tokių kaip vitaminai A, C ir E, tačiau kol kas nesutariama, ar jie tikrai įsiskverbia į odos ląsteles ir daro ilgalaikį teigiamą poveikį. Jei jūsų negąsdina papildomos išlaidos, galite išmėginti įvairias odos priežiūros priemones su šiais vitaminais- galbūt jums pavyks rasti itin tinkamų savo odai.

 • Prieš miegą nuvalykite nuo odos susikaupusius nešvarumus ir grimą.


 Žiemos šalčiai

 Atšalus orams oda tampa jautresnė, ją žeidžia šaltis ir žvarbūs žiemos vėjai. Šaltu oru sulėtėja kraujotaka, o kartu-  ir medžiagų apykaita, taigi odos ląstelės gauna mažiau deguonies.

 Nuo šalto, vėjuoto, žvarbaus oro oda tampa sausesnė, šerpetoja, suskeldėja. Per šalčius odą dažnai traukia. Dėl dehidratacijos gali paūmėti odos ligos, pavyzdžiui, egzema. Dėl didelių temperatūros svyravimų, kai iš šiltų patalpų patenkama tiesiai į šaltį ir atvirkščiai, gali išsiplėsti veido kraujagyslės ar paūmėti rožinė. Nenorėdami šalti, žiemą patiriame įvairių problemų. Centrinis šildymas, sunkūs apklotai, elektrinės antklodės, sandariai uždaryti langai- visa tai sausina odą. Dėl to ji pradeda be laiko vysti, tampa papurtusi ir spuoguota, aplink akis atsiranda raukšlių.

 Odos apsauga nuo šalčio

 • Kuo mažiau prišildykite patalpas. Jei per šalta, geriau šiltai apsirenkite.

 • Palaikykite normalią šildomų patalpų oro drėgmę-  šalia radiatorių ar kitų šilumos šaltinių statykite indus su vandeniu arba įsigykite oro drėkintuvą.

 • Venkite elektrinių antklodžių ir kitų šildytuvų. Miegant su jais kūnas gali perkaisti.

 • Naktį palikite atvirą langą, kad įeitų gryno oro ir reguliariai dienos metu vėdinkite kambarius.

 • Vilkėkite vieną ant kito laisvus, neaptemptus drabužius. Smarkiai aptempti drabužiai gali sutrikdyti kraujotaką, o prigludę prie kūno audiniai dažnai erzina odą.

 • Žiemą reguliariai mankštinkitės, kad pagerėtų kraujo apytaka.

 • Gerkite daug vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos.

 • Vartokite kokybišką drėkinamąjį kremą, ypač eidami į lauką.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top