Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Oda atspindi bendrą žmogaus sveikatos būklę. Kas patenka į organizmo vidų, puikiai rodo odos paviršius. Sveika, subalansuota mityba gerina odos, kaip ir kitų kūno organų, funkcionavimą. Jei maiste trūksta būtinų gyvybinių medžiagų, pablogėja odos aprūpinimas krauju ir deguonimi, susilpnėja atsparumas infekcijoms, lėčiau sveikstama nuo įvairių ligų, pasikeičia odos tekstūra ir net pigmentacija.

 Kuo maitintis, kad oda būtų sveika

 Odos skaistumą lemia labai įvairios maisto medžiagos- sunku išskirti kurią nors vieną jų grupę. Vitaminai ir mineralinės medžiagos palaiko odos sveikatą, kuriai labai svarbi subalansuota mityba. Kita vertus, organizmas turi pakankamai gauti tam tikrų būtinų komponentų.

 Vanduo- būtiniausia valgiaraščio dalis. Jis padeda maitinti odą, drėkina ją iš vidaus, pasalina ląstelių veiklos produktus. Nepakankamai geriant vandens, gresia dehidratacija. Rekomenduojama kasdien išgerti šešias-aštuonias stiklines vandens. Jei dažnai mankštinatės, geriate daug kavos, arbatos ar alkoholio (jie veikia kaip diuretikai - skatina šlapimo išsiskyrimą), vandens reikia gerti dar daugiau, kad organizmas gautų optimalų skysčių kiekį.

 Antioksidantai, pavyzdžiui, vitaminai A, C ir E, turi lemiamos įtakos sveikatai. Antioksidantai akivaizdžiai stabdo odos senėjimą- ir natūralų, ir pirmalaikį. Jie padeda apsaugoti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų-kenksmingų dalelių, tvyrančių užterštame ore, prirūkytose patalpose, išsiskiriančių organizme per medžiagų apykaitos procesą, - taip pat nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Norėdami pakankamai suvartoti antioksidantų, įtraukite į savo valgiaraštį kuo daugiau vaisių ir daržovių.

 Maisto medžiagos Nauda odai Maisto medžiagų šaltiniai

Vitaminas A

Skatina audinių atsinaujinimą, apsaugo nuo infekcijų. Dėl ilgalaikio šio vitamino trūkumo oda tampa nelygi, šiurkšti ir šerpetota.

Kepenys, pupelės, kiaušinių tryniai, pieno produktai, morkos, špinatai, brokoliai, abrikosai, persikai.

Beta karotinas

Šis antioksidantas apsaugo odą nuo kenksmingo saulės poveikio. Užkerta kelią per ankstyvam senėjimui.

Ryškiaspalviai vaisiai ir daržovės, tokie kaip morkos, pomidorai, melionai, špinatai ir kiti žalumynai.

Vitaminas C

Būtinas kolageno formavimuisi ir palaikymui, kad oda būtų stangri. Skatina žaizdų gijimą. Šis antioksidantas saugo nuo ultravioletinių spindulių ir pirmalaikio senėjimo.

Citrusiniai vaisiai, gūžiniai ir Briuselio kopūstai, ryškiaspalviai vaisiai ir daržovės -melionai, pomidorai, uogos.

Vitaminas E

Antioksidantas, stabdantis senėjimą ir neutralizuojantis laisvųjų radikalų poveikį. Taip pat padeda odai atgauti prarastą drėgmę.

Aliejingi produktai, tokie kaip kviečių grūdų gemalai, augalinis aliejus, avokados ir riešutai.

Cinkas

Padeda normaliai funkcionuoti riebalų liaukoms. Kartu su vitaminu A skatina kolageno ir elastino gaminimąsi.

Aliejingi produktai, tokie kaip kviečių grūdų gemalai, augalinis aliejus, avokados ir riešutai.

 Mityba ir odos būklė

 Tai, ką valgome, gali sukelti arba paskatinti odos negalavimus. Jei esate alergiški ar jautrūs tam tikriems maisto produktams, jų užvalgius gali išberti, prasidėti dilgėlinė (odos niežėjimas, pūkšlinis bėrimas). Nustatyti, kokios medžiagos erzina odą, prireikia nemažai pastangų ir laiko, be to, būtina vadovautis savo gydytojo ar dermatologo nurodymais. Ilgai buvo manoma, kad tam tikri maisto produktai skatina spuogų susidarymą ir sukelia aknę. Paaiškėjo, kad tai netiesa, nors subalansuota mityba padeda išsaugoti sveiką odą, taigi ir išvengti spuogų.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top