Search

Kaklo odos priežiūra

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės sričiai, būtina skirti tiek pat daug dėmesio. Rūpinimasis kaklu - tai gimnastika, masažas ir kaukės. Kaklo oda labai švelni ir jautri. Jeigu ja tinkamai nepasirūpinsite, sulaukus 25 metų jau atsiras pirmosios raukšlelės. Kadangi ant kaklo beveik nėra riebalinio sluoksnio jo raumenys nusilpsta greičiau nei veido ar kitų kūno dalių.

  Įpročio jėga

 Senovės egiptietės, kad išsaugotų lankstų ir grakštų kaklą, nešiojo ant galvos sunkumus ir dėl to turėjo gracingą laikyseną. Moteris, kurios laikysena graži, vaikšto išdidžiai iškelta galva ir atrodo jaunesnė.

Kaklas neišduos amžiaus, jeigu atsikratysite kai kurių blogų įpročių- neskaitysite gulomis ir nemiegosite ant aukštos pagalvės (dėl to net jauniems žmonėms atsiranda skersinių raukšlių). Tačiau, kad ir kokie būtų įpročiai, kad kaklo oda nevystų, ja reikia nuolat rūpintis.

 Kasdienė priežiūra

 Kaklą prauskite įprastu būdu- vėsiu vandeniu su muilu, o po šios procedūros nuskalaukite jį vandeniu su citrinų sultimis, kad oda suminkštėtų. Jeigu kaklo oda labai sausa ir jau linkusi vysti, ji valoma priemonėmis, skirtomis ypač jautriai odai.

 Nusipraususi pasitepkite kaklą dieniniu kremu, kurį naudojate veidui. Pirmiausia patrinkite kremą tarp delnų ir, truputį atmetusi galvą, slystančiais dešinės rankos judesiais patepkite kairiąją kaklo pusę, o kairiosios rankos delnu - dešiniąją kaklo pusę. Judesių kryptis- tik iš apačios į viršų, nuo raktikaulių smakro link. Paskui atlikite švelnų masažą: delnais truputį paplekšnokite kaklo šonus, o smakrą, kur daugiausia riebalų, patapšnokite pirštais.

 Vakare valydamasi veidą, nepamirškite kaklo. Kad oda jaustų visišką komfortą, po valymo patepkite ją riebiu maitinamuoju kremu, kurį paskirstykite pirštų galiukais švelniais judesiais nuo kaklo apačios smakro link. Po kelių minučių, kai kremas susigers, jo perteklių nuspauskite servetėle.

 Kontrasto nauda

 Kaklo oda nevys ir neatsiras dvigubo pagurklio, jeigu du kartus per savaitę uždėsite kontrastinius kompresus. Jie turi gaivinamąjį ir tonizuojamąjį efektą, pagerina kraujo apytaką. Tankią servetėlę arba rankšluostį sušlapinkite pakaitomis tai karštu, tai šaltu vandeniu ir dėkite ant pasmakrės ir kaklo, keisdama servetėlę penkis šešis kartus. Karštą kompresą  laikykite 1-2 minutes, šaltą- 4- 5 sekundes. Pradėkite ir baikite procedūrą šaltu kompresu.

 Atminkite, kad sergant skydliaukės ligomis, terminiai kompresai draudžiami. Apsiribokite šiltais kompresais su vaistažolių nuovirais. Rankšluostį sudrėkinkite liepžiedžių, arbatos, mėtų, šalavijų nuoviru arba pienu. Gerai nuspauskite ir apvyniokite kaklą 15- 20 minučių. Padaužykite pasmakrę rankšluosčiu, jo vidurį sudrėkinusi vėsiu sūriu vandeniu. Po kompreso arba padaužymo kaklo ir pasmakrės odą pasitepkite kremu.

 Tiesiog aliejus

 Pamaitinti kaklo odą, suteikti jai elastingumo ir stangrumo galite paprasčiausiu augaliniu aliejumi. Vatos tamponu, sumirkytu šiltu aliejumi, patepkite kaklą, apvyniokite jį į keturias dalis sulankstytu minkštu medvilninio audinio gabalu. Iš viršaus uždėkite popieriaus bei vatos sluoksnį, kad ilgiau laikytųsi šiluma. Praėjus pusvalandžiui įšilusi oda sugers aliejų kaip kempinė.

 Apsivyniojimo procedūra

 Apsivyniojimas šiltais arba vitaminų kompresais padeda išsaugoti švelnią kaklo odą ir padaryti ją šilkinę.