Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Turbūt nė neįtariame, kad ore tyko daugybė bakterijų, ir jos patenka į kremo ar pudros indelį kaskart jį atidarius. Jei priemonė laikoma šiltoje ir šviesioje vietoje, kenksmingi mikroorganizmai ima sparčiai daugintis. Ar verta džiaugtis pamėgtu losjonu, kažkur nukištu prieš trejus metus ir netikėtai aptiktu? Ar galima vartoti lūpų dažus, ilgam užmestus kosmetikos krepšelyje? Ar teptis brangiu, bet pakeitusiu spalvą kremu?

 

 Gydomosios ir dekoratyvinės kosmetikos galiojimo laikas, įspaustas ant flakono ar tūtelės- metai, mėnuo ir diena- tai data, iki kurios preparatas, tinkamai laikomas, išsaugo pirmines savybes. Tai tinka tik neišpakuotiems produktams.

 Kai tik kosmetikos priemonė atidaroma, iš oro į ją patenka bakterijų, atsiranda oksidacijos ir redukcijos reakcijų, pamažu prasideda gedimas, prarandamos vertingosios savybės. Ypač sparčiai genda riebalai, tad jų turinčias priemones turėtume greičiau suvartoti.

Pasenusi kosmetika gali pakenkti

 Pasenusios kosmetikos priemonės gali net pakenkti - sukelti įvairaus laipsnio dermatitus, alergijas, užkimšti poras, išprovokuoti kamedoninių spuogų ir pigmentinių dėmių atsiradimą. Nuo netinkamų preparatų oda tampa šiurkšti ir jautri.

 Todėl su pasenusia kosmetika reikia be gailesčio atsisveikinti. Kartais brangius veido kremus ar kitus preparatus gaila šveisti į šiukšliadėžę- moterys mano, jog suvartos juos kitų kūno vietų priežiūrai. Tačiau pasenusios medžiagos kenkia ne tik veidui. Gygytojų praktikose yra pasitaikę  atvejų, kai pasenęs veido kremas, užteptas ant kūno, sukėlė tokią stiprią alergiją, kad oda gerokai paraudo, atsirado žaizdelių.

 Laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje

 Kad kosmetika galiotų ilgiau,ją būtina saugoti nuo šilumos,saulės spindulių ir drėgmės poveikio.Vonia- tam pati netinkamiausia vieta, nors ir patogi. Temperatūros svyravimai šiame kambaryje ypač kenkia augalų ekstraktams ir preparatams, kuriuose yra riebalų.

 Kosmetiką geriausia laikyti tamsioje ir vėsioje spintelėje arba šaldytuve. Žema temperatūra slopina bakterijų dauginimąsi. Tačiau nereikėtų persistengti- dėti priemonių į šaldyklę ar šaldymo kamerą- nuo šalčio keisis jų konsistencija.

 Didelė pakuotė - netaupu

 Dermatologai pataria verčiau rinktis mažesnės talpos kosmetines priemones. Didelės pakuotės geriau nuteikia žmogų: jam atrodo, kad už tą pačią kainą įsigyja daugiau. Iš tiesų toks metodas taupyti nepadeda. Vertėtų pirkti nebent didelį kiekį universalaus kremo ar šampūno, kurį naudotų ne vienas žmogus, o visa šeima. Jei kokio nors produkto naudojate mažai, geriau įsigykite mažų kelioninių pakuočių ar mėginukų. Be to, kosmetikos neverta taupyti- jei nusipirkote brangaus kremo ar toniko, naudokite jį kasdien, ne tik per šventes.

 Plėvelė kremo neapsaugo

 Mažiau genda produktai, esantys tūbelėse, flakonėliuose su dozatoriais. Dozatorius gerai ne tik dėl to, kad padeda išspausti reikiamą preparato kiekį, bet ir užkerta kelią patekti bei veistis bakterijoms. Jos ypač greitai veisiasi, jei pirštu pakabintą per didelį preparato kiekį dedame vėl į indelį. Atviruose kremų indeliuose sudėtuose preparatuose gedimo reakcijos greitesnės. Kai kurios moterys mano, jog apsauginė kremo plėvelė padeda ilgiau išlaikyti jo savybes. Iš tikrųjų ji sudaro dar geresnę terpę bakterijoms daugintis, tad išpakavus indelį jį reikėtų išmesti.

 Ilgiau negenda tos kosmetikos priemonės, kurios turi daugiau konservantų. Tačiau dideli jų kiekiai gali sukelti alergiją, tad geriau rinktis natūralesnius produktus. Namie pasigamintas priemones geriausia suvartoti iš karto, ilgiausiai- per parą.

 Kosmetiką geriausia pirkti vaistinėje ir parduotuvėje, o ne turguje ar tarpuvartėse- net jei įsigytos kosmetikos galiojimo laikas ilgas, kyla abejonių, ar prekiautojai turėjo sąlygas tinkamai atvežti ir laikyti.

 Muilai, prausimosi putos ir želė vartojamos ilgai- iki metų net ir ilgiau, nes jas sudaro putojimą sukeliančios medžiagos ir tenzidai, kurie priešinasi bakterijoms. Preparatas jau sugedęs jeigu vietoj minkštų švelnių putų išsiskiria dribsniai ir sklinda nemalonus kvapas. Pasenęs muilas ar prausimosi skystis, ypač dėl juose esančių aromatinių medžiagų, ne tik blogiau valo odą- ji gali parausti, pradėti šerpetoti.

 Tonikai ir losjonai

 Tonikuose ir losjonuose esantis alkoholis naikina bakterijas, tad tinka naudoti apie pusmetį. Nealkoholiniai valomieji skysčiai galioja šiek tiek trumpiau. Jei skystis išbluko, atsirado nuosėdų, jaučiamas stiprokas alkoholio kvapas, preparatą meskite lauk, kitaip odai gresia uždegimas, gali atsirasti rudų pigmentinių dėmių.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top