Odos priežiūra

Kaip sustabdyti odos senėjimą

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus senėjimui galima paskelbti Jam protestą? Iš tikrųjų Jūs galite mesti iššūkį laikui ir net sulaukę 50 metų turėti šviesias, spindinčias akis, puikią sveikatą ir gražų kūną. Garsioji Coco Chanel kartą pasakė: „Gamta tau veidą suteikia su laukus dvidešimties metų. Trisdešimties JĮ jau būna suformavęs gyvenimas. Ir tik nuo tavęs priklauso, kokio veido užsitarnausi sulaukusi penkiasdešimties".

Kodėl sensta oda?

 Yra kelios senėjimo priežastys. Pirmoji- natūralus odos senėjimas. Odos ląstelės pradeda senti sulaukus 25 metų. Todėl oda palaipsniui praranda tamprumą, stangrumą, suplonėja jos poodinis riebalinis audinys, mažėja elastinių ir kolageninių skaidulų, silpnėja raumenys ir oda išsitempia, suglemba. Didelę įtaką odai daro persirgtos ligos (infekcinės, imuninės, ginekologinės, virškinamojo trakto).

 Antroji priežastis- neigiami aplinkos faktoriai: gatvės dulkės, cigarečių dūmai, automobilių išmetamosios dujos, kava, alkoholis, saulės spinduliai. Visa tai skatina odos ląstelėse aktyviųjų deguonies radikalų atsiradimą, kurie ardo dermoje esančias kalogeno ir elastino skaidulas.

 Trečioji priežastis- vidinės būsenos, emocijų atspindys odoje. Raukšlių greičiau atsiranda nervingiems, piktiems, kerštingiems, nepatenkintiems gyvenimu ir savimi žmonėms. Ketvirtoji- nesubalansuota mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Anot Polio Brego, sveikatos šaltinis- geras, grynas kraujas, kurį lemia natūralus maistas, švarus vanduo ir tyras oras.

 Pirmieji senstančios odos požymiai

 Oda, žalojančių veiksnių veikiama, tampa sausa, šiurkšti, nelygi, atsirandam smulkių raukšlelių, o laikui bėgant ir gilesnių raukšlių, sumažėja jos elastingumas, veidas lyg „nukrenta" žemyn. Išryškėja išsiplėtę kapiliarai, pigmentinės dėmės. Prasidėjus odos struktūros irimui, oda papilkėja ir praranda blizgesį.

 Ar įmanoma sustabdyti laiką?

 Pirmiausia reikia išmokti mylėti savo kūną ir stengtis, kad jis būtų gražus. Tik mylėdamos save ir taip stiprindamos pasitikėjimą savimi, pradėsite keistis į gerąją pusę. Pajusite, kad stipriau už gamtą jūsų kūną keičia jo priežiūra ir puoselėjimas. Tad patariama laikytis šių auksinių taisyklių:

 ♦ Rūpinkitės kūnu, maitinkitės sveiku maistu ir gerkite tyrą vandenį (kasdien reikia išgerti 2-3 litrus skysčių). Valgykite maisto, kuriame daug vitamino A (morkų, kukurūzų, špinatų), C (paprikos, kivių) ir E (rupių miltų produktų, daigintų kviečių aliejaus) turinčių maisto produktų.

 ♦ Stenkitės giliai kvėpuoti- teigiama deguonies energija nugalės neigiamus streso padarinius ląstelėse.

 ♦ Daugiau judėkite: šokite, vaikščiokite, bėgiokite, žaiskite. Nepamirškite rąžytis!

 ♦ Dažniau pasilepinkite vonioje su kvapiaisiais eteriniais aliejais (levandos, ramunėlių, sandalmedžio, čiobrelių, melisos ar miško žolelių).

 ♦ Kūno odą patepkite drėkinamuoju pieneliu ar natūraliais aliejais. Raukšles lygina alijošiaus, jojobos, ramunėlių, levandos veikliosios medžiagos su vitaminu A ir E.

 ♦ Ypač anksti atsiranda raukšlių kaktoje. Vakarais, kai žiūrite televizorių ar tvarkotės namie, paimkite kaktos dydžio audeklo gabalėlį, sutepkite jį storu maitinamojo kremo sluoksniu ir išlyginę raukšles prispauskite prie kaktos. Galvą apriškite elastiniu bintu ir taip pabūkite 15-20 minučių. Kartokite šią procedūrą kasdien, kol pamatysite, kad raukšlių nebeatsiranda. Kartu treniruojami mimikos raumenys- pavyksta išvengti žalingo įpročio raukyti kaktą.

 ♦ Veido odą jaunina ir gaivina mumijaus kaukė. Mumijus turi mikroelementų, amino rūgščių, dervų, vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Ištirpinkite 1 g mumįjaus pusėje stiklinės virinto vandens. Šiame tirpale sudrėkinusios pavilgą dėkite jį ant veido ir palaikykite 2 minutes. Po to patepkite veido odą maitinamuoju kremu, kuris palaiko paviršinių odos sluoksnių drėgmę.

 ♦ Rinkitės tirštesnį kremą, nes jame riebalų daugiau nei vandens. Toks kremas išlaikys daugiau drėgmės.

 ♦ Be reikalo nesijaudinkite. Kritiniais momentais blaiviai vertinkite situaciją. Kiekvienu atveju raskite ką nors teigiamo. Yra net minčių pratimai, kurie gali sulėtinti senėjimo procesą.

 ♦ Dažniau kartokite sau: "AŠ visada jauna", "Aš- žavi!". Pažvelgusios į save veidrodyje suraskite bent 10 veido ir kūno vietų, kurios jums labai patinka.

 Ir daugiau šypsokitės! Juk nėra nė vieno negražaus besišypsančio veido.

Kad rankos būtų gražios

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita kūno dalis: orų sąlygos bei ekologiniai veiksniai, nedidelės traumos, neišvengiamai per dieną ant jų susikaupiantys nešvarumai... O dar sodininkystės ir daržininkystės sezono darbai. Malonūs rūpesčiai sode- sunkus išbandymas mūsų rankoms.

Apsauga

 Kad mūsų rankoms būtų lengviau, pirmiausia turime jas keik įmanoma apsaugoti. Suprantama, nesvarų darbą reikia dirbti apsimovus gumines pirštines arba rankas patepus specialiu apsauginiu kremu. Ką daryti jei po ranka pirštinių, o į pirktinius kremus jūsų rankos reaguoja alergiškai? Pasigaminkite kremą pačios.

  Naminis kremas

 Jam prireiks 20 g vaistinių ramunėlių žiedų ir tokio pat kiekio didžiojo gysločio lapų. Užpilkite viską stikline verdančio vandens. Užpilą pusę valandos pašildykite vandens vonelėje. Vėliau ataušinkite ir iškoškite. Į 50 g užpilo pridėkite 20 g krakmolo arba talko ir 50 g vazelino (vietoj jo galima paimti kiaulės ar avies lajaus ar žąsies taukų) ir viską kruopščiai išmaišykite. Storu šio kremo sluoksniu ištepkite švarias rankas prieš pradėdami darbą. Kremą reikia laikyti šaldytuve.

 Plovimas

 Dažnai naudojant muilą oda sausėja. Kur kas veiksmingiau ir naudingiau rankas plauti specialiais mišiniais. Dažnai triūsiate lysvėse, dažote namą ar tvorą aliejiniais dažais, remontuojate automobilį? Pasigaminkite valomąjį kremą.

 Valomasis kremas

 Jam reikės: po 20 g vaistinių kalendulų Žiedų, didžiojo gysločio lapų bei sėjamųjų avižų, 30 g erškėtrožių vaisių, vienos vidutinio dydžio virtos bulvės, 2- 3 g valgomosios sodos, 50 g vazelino, 2-3 valgomųjų šaukštų grietinės arba grietinėlės. Du valgomuosius šaukštus augalų mišinio užpilkite 200 mililitrų verdančio vandens, palaikykite 10-15 minučių vandens vonelėje, paskui ataušinkite ir iškoškite. Sudėkite sutrintą bulvę, suberkite sodą. Viską Išmaišykite iki vientisos masės. Tada įdėkite vazeliną, atskieskite grietine ar grietinėle ir plakite tol, kol susidarys į gelį panaši masė. pagamintą kremą tepkite ant purvinų rankų ir palaikykite 15-20 minučių, paskui nuplaukite šiltu vandeniu. Kasdieniam rankų plovimui vietoj muilo naudokite šilta vandenį su trupučiu citrinų sulčių, valgomosios druskos ir sėlenų- oda taps minkšta ir švelni it šilkas. Tokį patį poveikį turi ir šiltas bulvių nuoviras.

 Gydymas

 Iš anksto pasigaminkite dvinamių dilgėliu antpilą. Į stiklinį indą sudėkite šviežius dilgėlės lapus, užpilkite juos 96 proc. spirito ir laikykite antpilą dvi savaites saulėtoje vietoje. Šito vaisto pakaks per visa daržo bei sodo darbų sezoną. Suvilgytą antpile marlės gabalėlį pridėkite prie žaizdos- ji užgis greičiau ir apsaugos odą nuo infekcijos.

 Žaizdoms gydyti

 Žaizdas veiksmingai gydo ir jonažolių antpilas: paimkite valgomąjį šaukštą smulkintos žolės, užpilkite ją 0,5 l degtinės ir laikykite savaitę tamsioje vietoje. Laikyti reikia gerai uždarytame stikliniame inde. Jei įsipjovėte, žaizdą dezinfekuokite šiek pašildytame užpile, suvilgytu marlės gabalėliu. Jei namie turite alavijo, jo lapą išilgai perpjaukite peiliu ir perpjautą pusę pridėkite prie žaizdos. Apibintuokite. Po 5- 6 valandų žaizdą "užtrauks".

Rankų priežiūra

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Rankas labiau negu kitas kūno dalis veikia aplinkos dirgikliai: drėgmė, chemikalai, temperatūros pokyčiai ir kt. Rankų forma ir dydis dažniausiai pasako, kuo žmogus dirba. Fiziškai dirbant rankomis, jos ilgainiui pasidaro stambesnės, gyslotos. Žmonių, kurie dirba protinį darbą, delnai siauri, pirštai plonesni, oda šviesi.

Rankos - judriausia mūsų kūno dalis. Jomis dirbame įvairius darbus, išreiškiame gestus ir kt. Tačiau jos yra ir ta vieta, kurią bene labiausiai reikia prižiūrėti, nes, veikiant aplinkos nešvarumams, jos gali pernešti ligas sukeliančių mikroorganizmų. Žmonės, kurie rankų priežiūrai naudoja pigiausią muilą, esą jis "tik rankoms",- daro blogai. Juk jos dažniau plaunamos, daugiau žalojamos, todėl naudoti reikėtų švelnų ir gerą muilą. Šepetėliai rankoms plauti neturėtų būti kieti, kad nepažeistume nagų odelės.

Dirbant nešvarius darbus, naudokite gumines pirštines. Prieš jas užsimaunant, rankas kruopščiai nuplaukite, nušluostykite ir pabarstykite talku. Baigus darbą, pirštinės iš abiejų pusių išplaunamos ir pabarstomos talku. Rankas nuplaukite šiltu vandeniu, patepkite specialiu kremu arba tokiu, kurį turite. Norint apsaugoti rankas nuo vandens, druskų, rūgščių bei šarmų poveikio, naudokite apsauginius kremus, pastas, tepalus. Kremu tepkite rankas po kiekvieno plovimo.

Pavargusioms nuo fizinio darbo, stingstančioms per sąnarius rankoms patartina nors 3- 5 minutes kasdien daryti rankų gimnastiką. Rekomenduotini šie pratimai:

1. Sugniaužkite pirštus į kumštį ir atgniaužkite.

2. Imituokite grojimą pianinu.

3. Pirštais stuksenkite į stalą, paskui į sieną.

4. Pakėlę į viršų, plaštakomis darykite švytuoklinius judesius. Kartokite 3-5 kartus.

5. Lėtai lenkite plaštaką, kol ištiesti pirštai susilenkia ir priešingai. Kartokite 3-5 kartus.

6. Kiek tik galite, atlenkite plaštaką, stipriai ištieskite rankas, tarytum stengtumėtės delnais pasiekti sieną. Kartokite 3 kartus. Prieš ir po gimnastikos rankas pakelkite ir plaštakomis sukite ratukus.

Jeigu rankų oda paraudusi, kas vakarą prieš miegą 2- 3 min. laikykite rankas tai šilto, tai šalto vandens vonelėse (galima įberti šaukštelį sausų garstyčių). Pradedama procedūra karštu, baigiama - šaltu vandeniu. Šitaip daryti reikia 10-15 minučių. Jei oda šerpetoja, džiūsta, rankas galite patepti namie pasigamintu kremu: paimkite po 1 šaukštą ramunėlių, medetkos, lakišiaus, gysločio bei takažolės vaistažolių ir užpilkite stikline vandens. Laikykite 8 valandas uždengtame emaliuotame inde, po to perkoškite. Paimkite 50 g sviesto (žąsų arba kiaulės taukų) kruopščiai išmaišykite, įdėkite šaukštelį medaus ir įpilkite tiek pat vaistažolių nuoviro. Nuo daržovių ar uogų parudusias rankas 10 minučių palaikykite karšto (actu parūgštinto) vandens vonelėje. Rankos bus baltesnės, jei įtrinsite šilta bulvių koše, sumaišyta su pienu.

Rankos atskleidžia žmogaus amžių

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, užmaskuojame įvairiausiomis kosmetikos priemonėmis, kartais net kreipiamės į grožio salonus. Todėl veidas ilgiau išlaiko amžiaus paslaptį. O rankos?..

 Jomis plauname indus, skalbiame, dažome butą, valome langus ir nudirbame daugybę kitų darbų. Veikiama che minių valiklių, saulės, karščio, rankų oda pasidaro sausa, sugrubusi, šiurkšti. Jei dar tenka kapstytis darže, skusti šviežias bulves, rankos taip pajuosta, kad ir nuvalyti sunku.

  Veido odą jau įpratome saugoti nuo saulės spindulių ar vėjo - kasdien tepame kremu, pudruojame. O štai rankas dažniausiai pamirštame. Ką reikėtų daryti, kad jos visada būtų minkštos, švelnios ir gražios? Rankų priežiūros priemones laikykime vonioje prie praustuvės. Tokį pat kosmetikos komplektuką pasidėkite ir prie kriauklės virtuvėje. Suplovus indus, išgręžus skalbinius ar išsimaudžius po dušu nereikės ieškoti kremo- jis bus čia pat. Ir rankų pasitepti nepamiršime, ir nedaug laiko sugaišime.

 Dirbdamos sode ar darže, plaudamos indus ar skalbdamos mūvėkime gumines pirštines. Įsigykite su medvilniniu pamušalu- mažiau prakaituos rankos. Kad guminės pirštinės lengviau užsimautų, rankas patrinkime talku arba krakmolu. Nusimovusios pirštines, rankas nuplaukite, nušluostykite ir pasitepkite drėkinamuoju kremu. Jei neturime guminių pirštinių, rankas galima pasitepti apsauginiu kremu- jis saugos odą nuo nepageidaujamų išorės veiksnių 24 valandas. Sausą ir trūkinėjančią rankų odą atgaivina vonelės. Joms tiks bet kuris pašildytas aliejus ir linų sėmenų nuoviras (1 šaukštą sėmenų užplikyti 2 stiklinėmis vandens ir pavirinti 15-20 min).

 Iš ryto ir vakare rankas pasitepkite rankų kremu arba geliu. Pirkdamos kremą, atkreipkime dėmesį į jo sudedamąsias dalis: ramunėlės puikiai dezinfekuoja ir gydo suskeldėjusias rankas, alijošius drėkina, glicerinas ir lecitinas minkština odą.

 Rankų odą minkština bulvių nuoviras,raugintų kopūstų sunka, pieno išrūgos. Padeda ir valgomosios ar jūros druskos vonelės (1 valgomasis šaukštas druskos 1 l vandens), taip pat žolių vonelės (1 šaukštą mėtų arba liepų žiedų užplikyti 1l vandens ir palaikyti 30 min, kad pritrauktų).  Jeigu po darbo sode, darže, nuskutę bulves norime tuoj pat nusivalyti pajuodusias rankas, patrinkime jas citrinos griežinėliu. Puikiai balina ir petražolių sultys. Tačiau tiek citrinos, tiek petražolių sultys sausina odą. Todėl po balinimo procedūros palepinkime rankas drėkinamąja kauke. Ją galima pasigaminti iš kavamale sumaltų avižinių dribsnių ir kelių lašų alyvų aliejaus. Eidamos miegoti ištepkime rankų odą tokiu mišiniu ir užsimaukime medvilnines pirštines. Rytą rankas nuplaukime ir patepkime minkštinamuoju kremu.

 Paraudusioms rankoms labai tinka kontrastinės (karšto ir šalto vandens) vonelės. 30 sek. palaikykime 35-38°C vandenyje, po to- šaltame. Taip kartokite 16-20 kartų. Efektas padvigubės, jeigu į karštą vonelę įpilsime dilgėlių nuoviro (4 šaukštus 1 l vandens), o į šaltą- ąžuolo žievės nuoviro (1 šaukštas 1 l vandens).

 Kremo rankoms galima pasigaminti ir namie.

 Bananų kremas. Sutrinkime 1/2 prinokusio banano, sumaišykime su 1 šaukštu sviesto, alyvų arba daigintų kviečių aliejaus. Šį kremą galima laikyti šaldytuve 10 dienų. Jis labai tinka po sunkaus darbo pavargusioms ir suskirdusioms ran­koms. Nusiplovusios rankas, pasitepkime kremu ir truputį pamasažuokime, tarsi mautumėmės pirštines.

 Baltymų kremas. Į išplaktą 1 kiaušinio baltymą įpilkite 1/4 šaukštelio grietinėlės, 4 lašus citrinos sulčių ir išmaišykite. Šiuo mišiniu įtrinkime rankas vietoj naktinio kremo ir palaikykime per naktį.

 Visų procedūrų poveikis sustiprės, jei prieš tai rankas kelias minutes palaikysite karštame vandenyje.

Gražinančios kaukės

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo išvaizda. Net garsioji gražuolė Kleopatra be grimo buvo… tiesiog negraži. Tačiau išmanė visas grimavimosi paslaptis ir „tapdavo“ tobula. Be to, labai save mylėjo ir prižiūrėjo: kas rytą maudydavosi vonioje su medumi ir asilių pienu, kūną tepdavo moliūgo ir akacijų sėklų esencija, o veidą – abrikoso minkštimo kremu. Nė vienas vyras neatsispirdavo jos grožiui. Vis moteriškos paslaptys...

Grožis – visų laikų moterų ginklas. Ko tik neprisigalvodavo, kokių tik gudrybių nesigriebdavo gražuolės įvairiais amžiais, siekdamos vieno – bet kokia kaina suvilioti vyrą. Toji kaina kartais tikrai juokinga ir sunkiai įtikima.

 Pasakojama, kad Atėnuose gyvenusi keturiasdešimtmetė gražuolė Aspazija, trokšdama pavergti dvidešimtmetį žavųjį Periklį, sukūrė daugybę grožio receptų. Kas rytą žuvų klijais ji užklijuodavo veido raukšles, pasipudruodavo alavo karbonato pudra ir tapdavo panaši į dvidešimtmetę. Šią procedūrą darė tol, kol gražusis jaunuolis tuo patikėjo.

  Gražioji Pompėja pavergė rūstųjį Neroną balta ir skaisčia oda. Tam tikslui veidą ji tepdavo krokodilo išmatomis arba kremu iš galvijų mėšlo ir smalos. Raukšleles „naikindavo“ losjonu iš avių vilnų, o antakius juodindavo skruzdžių kiaušiniais.

 Viduramžiais gražuolės veido odą gaivindavo ką tik užmuštų balandžių mėsos kaukėmis.

 Madam Pompadur tepdavosi veršienos, bičių vaško, banginio taukų ar agurkų kaukėmis.

 Pieno produktai gražina odą – Apie stebuklingąjį pieno ir jo produktų poveikį odai žinota jau senų senovėje. Mokslininkai nustatė, kad pieno rūgštis priklauso gamtinėms rūgštims, kurios kovoja su ankstyvu raukšlių atsiradimu. Vasara – toks metas, kai galite (ir privalote) daugiau dėmesio skirti sau. Intensyvi odos priežiūra (kaukės, kompresai) su natūraliais pieno produktais gaivina ir jaunina odą. Nepatingėkite pasigaminti !

 Jogurto kaukė – Gaivina ir ramina odą. Ja galite drąsiai teptis 2 kartus per savaitę. Paprastas, greitas, pigus ir veiksmingas būdasatgaivinti nuvargusį ir sudirgusį veidą. Ant švarios ir sausos odos užtepkite pusę indelio jogurto be priedų. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu.

 Jogurto kaukė su obuolių sultimis – Maitina ir stangrina odą. Indelį (150g) natūralaus jogurto sumaišykite su 2 šaukštais obuolių sulčių ir puse šaukštelio krakmolo. Tyrele ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Grietinės kaukė – Maitina odą, lygina raukšleles. Nedidelį indelį grietinės sukite su šaukštu krakmolo, kol gausite vientisą masę. Ja ištepkite veidą, kaklą bei iškirptės sritį ir palaikykite toniku ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Grietinės kaukė brandžiai odai – Maitina ir lygina raukšles. Suplakite pusę stiklinės grietinės su šaukštu kvietinių miltų. Palaukite, kol išdžius, ir nusiprauskite šiltu virintu vandeniu.

 Pasukų pienelis – Valo odos nešvarumus. 3 šaukštus pasukų sumaišykite su 2 šaukštais citrinos sulčių. Skystį supilkite į tamsų buteliuką ir pastatykite šaltoje vietoje. Rytą ir vakare valykite veidą. Pienelis ne tik valo, bet drėkina ir maitina odą.

 Pieno tonikas – Maitina ir šviesina odą. Sumaišykite pusę litro riebaus pieno su 3 šaukštais citrinos sulčių. Toniku valykite veido bei kaklo odą rytą ir vakare. Supiltas į tamsų buteliuką ir įstatytas į šaldytuvą, „galios“ 2 – 3 dienas.

 Jei pavargo ir paraudo akys. Šiltame piene sudrėkinkite vatos skritulėlius ir uždėkite ant akių. Palaikykite 10 minučių ir nuplaukite virintu vandeniu.

 Jei pajuodę paakiai. Šaltame piene suvilgytus vatos gabalėlius dėkite ant akių ir paakių. Po 15 minučių nuplaukite.

 Jei suskirdo rankos. Pasukų pavilgas gydo ššiurkščią ir suskeldėjusią odą. Šiltose pasukuose pamirkykite marlės gabalėlį ir dėkite ant rankų kelis kartus per dieną.

 Varškė – Drėkina, regeneruoja giliuosius odos sluoksnius, neleidžia atsirasti raukšlelėms, valo nešvarią odą. Sumaišyta su pienu ar išrūgomis, veiksmingai gydo įvairius odos uždegimus. Taip pat tvirtina audinį, lygina odą ir gerina kraujotaką. Jeigu prieš menstruacijas skauda krūtis, pasidarykite varškės kaukę – skausmas nuslops. Maitinančios mamytės, dėmesio ! Varškės kaukė – puikus naminis vaistas žindymo nukamuotoms krūtims gaivinti. Taigi gamindamos šeimai varškėčius, nugvelbkite porą šaukštų varškės ir sau – kas tie pusryčiai, palyginti su moters grožiu.

 Kaukė riebiai odai– Valo nešvarumus, „neleidžia“ odai riebaluotis, šviesina pigmentines dėmes ir strazdanas. Pusę stiklinės varškės sumaišykite su 3 šaukštais agurkų, citrinos ar raugintų kopūstų sulčių. Ištepkite veido ir kaklo odą. Po 15 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Kaukė sausai odai– maitina, drėkina ir stangrina odą.3 šaukštus varškės išsukite su 2 šaukštais pieno ir šaukštu medaus. Tiršta tyrele ištepkite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Po 20 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Kaukė rankoms– Jūsų rankos sugrubusios ir šerpetojančios ? Pasigaminkite gydomąją kaukę. Ji suminkštins rankų odą. 3 šaukštus riebios varškės sumaišykite su šaukštu medaus. Įlašinkite kelis lašus alyvų aliejaus. Tyrele ištepkite rankas ir palaikykite 15 – 20 minučių. Nusiplovusios šiltu vandeniu, pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Bulvė – ši lietuvaičių mėgstamiausia daržovė „užkarevusi“ didžiausius laukų ir daržų plotus. Ji skani, pigi, maistinga ir, pasirodo, naudinga grožiui. Bulvė maitina ir drėkina sausą, ramina suerzintą odą. Be to, balina pigmentines dėmes, šalina paakių patinimą.

 Kaukė brandžiai odai – su žieve virtą bulvę sutrinkite ir sumaišykite su kiaušinio tryniu bei trupučiu pašildyto pieno. Šilta tyrele tepkite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Kaukės poveikis sustiprės, jei veidą uždengsite šiltame vandenyje suvilgytu audeklo gabalėliu. Po 15 – 20 minučių nusiprauskite virintu vandeniu ir atgaivinkite veidą toniku.

 Kaukė nuvargusiai odai – piene išvirkite bulvę, sutrinkite ir šilta ištepkite veidą. Palaikykite 20 minučių ir nuplaukite. Tokia kaukė ne tik šalina veido nuovargį, bet ir lygina raukšles.

 Kaukė sausai odai – virtą su žieve bulvę sutrinkite ir sumaišykite su valgomuoju šaukštu grietinės. Košele ištepkite veidą, po 20 minučių nusiprauskite šiltu vandeniu.

 Kaukė riebiai odai – dvi su žieve virtas bulves nulupkite, sutrinkite su dviem šaukštais avižinių miltų. Ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite virintu šiltu vandeniu ir nuvalukite toniku.

 Kaukė senstančiai odai – sutarkuokite žalią bulvę. Tyrelę sukrėskite tarp dviejų kosmetinių servetėlių ir uždėkite ant veido. Palaikykite 20 minučių ir nuvalykite kosmetiniu pieneliu ar toniku.

 Jei pabrinkę paakiai. Virtą šiltą bulvę perpjaukite pusiau. Puseles priglauskite prie akių ir laikykite 30 minučių. Galite drąsiai eiti į darbą – pabrinkimo kaip nebūta.

 Jei rankų oda sugrubusi. Dvi dideles virtas bulves sutrinkite su penkiais šaukštais pieno. Košele apdėkite rankas ir palaikykite 15 minučių.

 Medus – ne tik gydo, bet ir gražina. Tuo tikėjo senovės išminčiai ir gražiosios damos, bičių produktais skaistinusios veidus ir kūnus. Medus dezinfekuoja, saugo nuo uždegimų, maitina, švelnina, ramina ir truputį šviesina odą.

 Maitinamoji kaukė – sumaišykite po 2 valgomuosius šaukštus medaus ir varškės. Įmuškite kiaušinio trynį. Išsukusios ištepkite veidą. Po 15 minučių nuvalykite kosmetine servetėle.

 Drėkinamoji kaukė – sumaišykite po šaukštą medaus, pieno, grietinės ir avižinių dribsnių. Tiršta košele ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite drungnu vandeniu. Ši kaukė tinka visų tipų odai.

 Medaus ir obuolių kaukė sausai odai – 2 šaukštus medaus sumaišykite su puse tarkuoto obuolio, šaukštu pieno ir žiupsneliu avižinių dribsnių. Tepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu. Pasitepkite toniku.

 Kaukė riebiai odai – išplakite kiaušinio baltymą. Į gautą masę atsargiai maišydamos po truputėlį pilkite arbatinį šaukštelį skysto medaus. Įberkite saujelę miltų. Turite gauti košelę. Ja ištepkite veidą ir palaikykite 20 minučių. Nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Gaivinamoji kaukė – šaukštą medaus išsukite su šaukštu varškės. Užteptą kaukę laikykite 15 minučių. Nusiprauskite šiltu vandeniu ir nusivalykite veidą toniku.

 Aliejus – kosmetikoje naudojamas nuo seniausių laikų. Kvapiaisiais aliejais trynėsi ir garsioji Kleopatra. Jie tinka visiems odos tipams: greitai ir veiksmingai gaivina sausą, lygina susiraukšlėjusią ir pavargusią odą. Aliejaus kompresai puikiai veikia apvytusią kaklo ie krūtinės, maitina sudirgusią rankų odą.

 Alyvų aliejaus kaukė – 2 arbatinius šaukštelius veido kremo išsukite su kiaušinio tryniu ir šaukštu alyvų aliejaus. Ištepkite veido ir kaklo odą. Po 15 minučių kaukės likučius nuvalykite kosmetine servetėle.

 Maitinamoji kaukė – sumaišykite po kelis lašelius septynių rūšių aliejaus ir pakaitinkite. Šiltame mišinyje suvilgykite marlės gabaliuką ir uždėkite ant veido. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu vandeniu. Veidą nuvalykite gaivinamuoju toniku.

 Aliejaus pavilgas kaklo odai – kaklo ir krūtinės oda greitai vysta bei sensta. Nepatingėkite pasiruošti aliejaus pavilgą. Jis ne tik atgaivins oda, bet ir išlygins raukšles. Sudrėkinkite medvilnės gabalėlį pašildytu alyvų aliejumi ir uždėkite ant kaklo ir krūtinės. Pridengusios storu rankšluosčiu, laikykite valandą. Po to nuplaukite šiltu vandeniu ir nuvalykite toniku.

 Kaukė pavargusioms rankoms – pašildytą alyvų aliejų supilkite į du indelius ir pamerkite rankas. Palaikykite 10 minučių, nusausinkite servetėle ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Maitinamoji plaikų kaukė – truputį pašildytu alyvų aliejumi švelniai masažuokite plaukus nuo galvos odos iki pačių galiukų. Galvą apsiviniokite storu rankšluosčiu ir pasivaikščiokite 20 minučių. Ištrinkite plaukus žolelių šampūnu.

 Obuolių (drėkina ir grąžina odai natūralų pH). Didelį obuolį nulupkite, smulkiai sutarkuokite ir sumaišykite su šaukšteliu krakmolo. Gauta košele ištepkite veidą, ant viršaus uždėkite marlės arba lignino skiautę ir 20 minučių pagulėkite. Nusiprauskite šiltu ramunėlių nuoviru ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Burokėlių (gydo nušalusias vietas ir spuogus). Piene virtą burokėlį smulkiai sutarkuokite ir užsidėkite ant veido. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

Kaklo odos priežiūra

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės sričiai, būtina skirti tiek pat daug dėmesio. Rūpinimasis kaklu - tai gimnastika, masažas ir kaukės. Kaklo oda labai švelni ir jautri. Jeigu ja tinkamai nepasirūpinsite, sulaukus 25 metų jau atsiras pirmosios raukšlelės. Kadangi ant kaklo beveik nėra riebalinio sluoksnio jo raumenys nusilpsta greičiau nei veido ar kitų kūno dalių.

  Įpročio jėga

 Senovės egiptietės, kad išsaugotų lankstų ir grakštų kaklą, nešiojo ant galvos sunkumus ir dėl to turėjo gracingą laikyseną. Moteris, kurios laikysena graži, vaikšto išdidžiai iškelta galva ir atrodo jaunesnė.

Kaklas neišduos amžiaus, jeigu atsikratysite kai kurių blogų įpročių- neskaitysite gulomis ir nemiegosite ant aukštos pagalvės (dėl to net jauniems žmonėms atsiranda skersinių raukšlių). Tačiau, kad ir kokie būtų įpročiai, kad kaklo oda nevystų, ja reikia nuolat rūpintis.

 Kasdienė priežiūra

 Kaklą prauskite įprastu būdu- vėsiu vandeniu su muilu, o po šios procedūros nuskalaukite jį vandeniu su citrinų sultimis, kad oda suminkštėtų. Jeigu kaklo oda labai sausa ir jau linkusi vysti, ji valoma priemonėmis, skirtomis ypač jautriai odai.

 Nusipraususi pasitepkite kaklą dieniniu kremu, kurį naudojate veidui. Pirmiausia patrinkite kremą tarp delnų ir, truputį atmetusi galvą, slystančiais dešinės rankos judesiais patepkite kairiąją kaklo pusę, o kairiosios rankos delnu - dešiniąją kaklo pusę. Judesių kryptis- tik iš apačios į viršų, nuo raktikaulių smakro link. Paskui atlikite švelnų masažą: delnais truputį paplekšnokite kaklo šonus, o smakrą, kur daugiausia riebalų, patapšnokite pirštais.

 Vakare valydamasi veidą, nepamirškite kaklo. Kad oda jaustų visišką komfortą, po valymo patepkite ją riebiu maitinamuoju kremu, kurį paskirstykite pirštų galiukais švelniais judesiais nuo kaklo apačios smakro link. Po kelių minučių, kai kremas susigers, jo perteklių nuspauskite servetėle.

 Kontrasto nauda

 Kaklo oda nevys ir neatsiras dvigubo pagurklio, jeigu du kartus per savaitę uždėsite kontrastinius kompresus. Jie turi gaivinamąjį ir tonizuojamąjį efektą, pagerina kraujo apytaką. Tankią servetėlę arba rankšluostį sušlapinkite pakaitomis tai karštu, tai šaltu vandeniu ir dėkite ant pasmakrės ir kaklo, keisdama servetėlę penkis šešis kartus. Karštą kompresą  laikykite 1-2 minutes, šaltą- 4- 5 sekundes. Pradėkite ir baikite procedūrą šaltu kompresu.

 Atminkite, kad sergant skydliaukės ligomis, terminiai kompresai draudžiami. Apsiribokite šiltais kompresais su vaistažolių nuovirais. Rankšluostį sudrėkinkite liepžiedžių, arbatos, mėtų, šalavijų nuoviru arba pienu. Gerai nuspauskite ir apvyniokite kaklą 15- 20 minučių. Padaužykite pasmakrę rankšluosčiu, jo vidurį sudrėkinusi vėsiu sūriu vandeniu. Po kompreso arba padaužymo kaklo ir pasmakrės odą pasitepkite kremu.

 Tiesiog aliejus

 Pamaitinti kaklo odą, suteikti jai elastingumo ir stangrumo galite paprasčiausiu augaliniu aliejumi. Vatos tamponu, sumirkytu šiltu aliejumi, patepkite kaklą, apvyniokite jį į keturias dalis sulankstytu minkštu medvilninio audinio gabalu. Iš viršaus uždėkite popieriaus bei vatos sluoksnį, kad ilgiau laikytųsi šiluma. Praėjus pusvalandžiui įšilusi oda sugers aliejų kaip kempinė.

 Apsivyniojimo procedūra

 Apsivyniojimas šiltais arba vitaminų kompresais padeda išsaugoti švelnią kaklo odą ir padaryti ją šilkinę.


 Apsivyniojimo agurkų mase procedūra. Perpjaukite pernokusį agurką, išimkite sėklas ir pusiau skystą masę užsidėkite  ant kaklo, iš viršaus pridenkite marlės arba plono audinio sluoksniu ir palaikykite 15- 20 minučių. Agurkų sultys išlygina raukšles. Kitas variantas- sudėliokite smulkiai supjaustytų agurkų gabalėlius ant audinio ir apsivyniokite kaklą. Procedūros trukmė- 20 minučių, po to kaklo odą patepkite maitinamuoju kremu.

 Varškė su apelsinais. Du šaukštus riebios varškės sumaišykite su pusės apelsino sultimis ir 1 šaukštu alyvuogių (arba kitokio) aliejaus. Mišinį truputį pašildykite, uždėkite ant marlės ir apsivyniokite kaklą. Iš viršaus uždėkite tankaus audinio servetėlę. Po 15-20 minučių kompresą nuimkite, kaklą nuplaukite šiltu vandeniu ir patrinkite liepžiedžių antpilu arba losjonu.

 Pati sau masažuotoja

 Masažas- būtina kaklo odos priežiūros dalis. Jis stangrina ir jaunina kaklo odą. Vakare nuvalytą odą patepkite regeneruojamuoju kremu ir švelniai pamasažuokite kaklą 5-10 minučių. Kremas greičiau susigers, jei:

 1. Kelis kartus iš apačios į viršų kaklą paglostysite abiem delnais: kairiąja ranka- dešiniąją pusę ir atvirkščiai.

 2. Atmesite galvą truputį atgal ir pirštų galiukais nupiešite kelias smulkias spirales pasmakrėje- nuo skruostikaulių centro link, paskui keletą kartų paglostysite linijas visu delnu.

 3. Atliksite kelis plačius spiralės pavidalo judesius kaklo šonuose pirštų pagalvėlėmis dešiniąja ranka iš kairės į dešinę, o kairiosios rankos pirštais- priešingai.

 4. Keletą kartų švelniai paglostysite kaklo šonus nuo peties ausies lezgelio link: kairiuoju delnu- dešiniąją kaklo pusę, paskui dešiniuoju delnu- kairiąją kaklo pusę; keiskite rankas 4- 5 kartus.

 Du kartus per savaitę atlikite kaklo masažą specialiu masažiniu šepečiu. Prieš masažą patepkite pasmakrę, kaklą ir pečius riebiu kremu arba augaliniu aliejumi. Paskui masažą šepečiu pradėkite sukamaisiais judesiais nuo krūtinės šoniniais kaklo paviršiais ausies lezgelio link, nuo krūtinės per petį nugaros link ir nuo nugaros atgal prie krūtinės. Procedūros trukmė - 5 minutės.

 Atminkite: jeigu nugaros, kaklo oda spuoguota, masažiniu šepečiu naudotis negalima.

 Visiškai nesudėtingus pratimus kaklui galite atlikti rytą prieš pusryčius arba sėdėdama darbo vietoje. Kiekvieną pratimą pakartokite 3- 4 kartus, pamažu didindama jų skaičių iki 10 -12 kartų.

 1. Atsisėdusi prie stalo, atsiremkite alkūnėmis ir pasiremkite kumščiais kaklą. Palenkite galvą į priekį, įveikdama stiprų rankų pasipriešinimą. Įtempkite visus kaklo raumenis.

 2. Lenkite galvą kairėn ir dešinėn, trukdydama galvos judesiams rankomis prispaustomis prie smilkinių.

 3. Atloškite galvą atgal, priešindamasi ant sprando suimtomis rankomis.

 4. Sukinėkite galvą kairėn ir dešinėn, žiūrėdama per petį atgal.

 5. Staigiai atmeskite galvą atgal, praverkite burną. Įtempusi smakro raumenis, stipriai sukąskite žandikaulius, kad apatinė lūpa šiek tiek pridengtų viršutinę.

 6. Nuleiskite lūpų kampučius (paniekos kaukė) ir įtempkite kaklo raumenis. Ištempkite lūpas vamzdeliu ir, įtempusi kaklo raumenis bei aiškiai artikuliuodama, ištarkite garsus O - U - A - Y.

 8. Paimkite į dantis kokteilio šiaudelį (arba pieštuką) ir, ištempusi į prieki smakrą, rašykite ore skaičius 0, 1, 3, 8.

 9 Ištiesinkite pečius, galvą nuleiskite ant krūtinės. Palenkite galvą kairėn kiek galite, atmeskite atgal, paskui palenkite dešinėn ir vėl prie krūtinės. Pakartokite atvirkštine tvarka.

 10. Ištieskite krūtinę, padėkite rankas ant pečių ir spausdama juos pasistenkite kuo stipriau ištempti kaklą. Tokioje padėtyje įkvėpkite, skaičiuodama iki 10, o paskui iškvėpdama atsipalaiduokite.

 Patarimai

 ■ Kaklo odą prausiant vėsiu vandeniu ir atliekant masažą minkštu šepečiu pagerėja odos kraujo apytaka.

 ■ Puikiai tonizuoja ir vėsus dušas - jo čiurkšlėmis masažuokite kaklą iš visų pusių.

 ■ Jeigu ilgai sėdite pasilenkusi dirbdama arba skaitydama knygą- nepamirškite kartais atmesti galvos atgal, kad kaklas pailsėtų.

 ■ Sausai kaklo odai naudingi mėtų, ramunėlių, rugiagėlių, liepžiedžių, rožių žiedlapių, beržų pumpurų antpilai, naudojami kaip kompresų žaliava.

 ■ Atlikdama bet kokias kaklo odos procedūras, labai atsargiai elkitės su skydliaukės sritimi -kaklo priekinio paviršiaus centru. Čia leistini tik lengvi prisilietimai, nes įkyrus spaudimas gali išprovokuoti skydliaukės hiperfunkciją. 

Pažadinkite odą kosmetiniu leduku

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad rytą, užuot praususis vandeniu, verčiau pasitrinti veidą kosmetinių ledukų gabaliukais. Ši maloni procedūra jaunina odą, lygina raukšles, sutraukia poras, be to, veidas tampa gaiviai rausvas.

 Ledukai paprastai daromi iš vandens arba žolelių antpilų. Bet ne visos žolelės tinka skirtingiems odos tipams, be to, jprastas vanduo iš čiaupo ne geriausia žaliava ledukams. Geriau naudoti geriamąjį, o dar geriau - negazuotą mineralini vandenj.

 Kai kurie antpilai universalūs ir tinka bet kurio tipo odai. Tai vaistinių ramunėlių, mėtų, lakišių, jonažolių, šalavijų ir liepžiedžių mišiniai.

 Juos paruošti paprasta. Vieną valgomąjj šaukštą žolelių arba jų mišinio užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pusei valandos pritraukti. Paskui antpilą supilstykite į ledo formeles ir įdėkite į šaldiklj. Kosmetinis ledas laikomas ne ilgiau kaip savaitę. Be to, bet kokio tipo odą naudinga kasdien patrinti sušaldyta stipria juoda arbata (žinoma, be cukraus).

 Kosmetinių ledukų pasigaminti nesunku, tik reikia žinoti, kokios žolės ir mišiniai tinka jūsų odai.

 Normali oda

 Normaliai odai labai tinka vaistiniai valerijonai. Juos galite maišyti su gysločiais ir kraujažolėmis. Dar tinka našlaitės, vaistiniai krapai. Šių žolelių antpilai daromi kaip universalūs ir laikomi šaldiklyje.

 Ledukams gaminti galite naudoti ryžius. Jie turi nedidelį balinamąjį poveikj. Išvirkite truputį ryžių dideliame kiekyje vandens be prieskonių. Kai ryžiai visiškai išvirs, pertrinkite juos per sietelį. Gautą skystį sušaldykite ir panaudokite pagal paskirtį. Ryžių ledukus laikykite ne ilgiau kaip tris dienas.

 Sausa oda

 Sausai odai tinka ledukai, paruošti iš žolelių, uogų, vaisių. Šio tipo odai nepakeičiami antpilai iš gudobelių, eleuterokokų, kiaulpienių šaknų. Ledukus gaminkite ir saugokite įprastai.

 Ledukų galite pasigaminti ir iš uogų antpilų. Geriausia - raudonų. Paimkite tris valgomuosius šaukštus uogų, užpilkite jas 2 puodeliais šalto vandens. Po dviejų trijų valandų nukoškite ir gautą skystį sušaldykite.

 Sausai odai labai tinka erškėtuogių vaisiai. Du valgomieji šaukštai uogų užpilami viena stikline karšto vandens. Palikite maždaug vienai valandai, o paskui užšaldykite. Šiuos ledukus laikykite šaldiklyje ne ilgiau kaip 5 dienas.

 Riebi oda

 Riebiai odai labiausiai tinka žolės - arnikos, medetkos, asiūkliai, bergenijų šaknys ir sidabražolės.

 Ruošdama kosmetinius ledukus iš šių žolelių ir jų mišinių, galite įlašinti keletą šviežių agurkų arba kelis citrinų sulčių lašus. Tačiau juos panaudojus ledukų laikymo terminas sutrumpėja viena ar dviem dienomis.

 Mišri oda

 Šio tipo odai tinka tokios pat žolelės kaip normaliai bei riebiai. Jas galite derinti, tačiau agurkų ir citrinų sulčių geriau nepilkite.

 Kosmetiniams ledukams gaminti geriausiai naudoti žoleles, kurių pati pririnkote vasarą. Tačiau ne visos tam turime laiko, be to, tinkamai išdžiovinti žoles - ištisas mokslas. Žolelių galite nusipirkti vaistinėse. Tik būtinai atkreipkite dėmesį į galiojimo terminą, nors vaistažolių saugojimo laikas ir labai ilgas.

 Kaip tinkamai naudotis kosmetiniais ledukais? Nedideliu ledo gabaliuku pamasažuokite veido ir kaklo odą įvairiomis kryptimis, kol ims gelti smilkinius ir skruostus. Paskui odą nušluostykite sausu minkštu rankšluosčiu ir pasitepkite dieniniu kremu, kurį paprastai naudojate.

Kaukės ir kompresai odai

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, kad oda gautų kuo daugiau maitinančių ir ją puoselėjančių medžiagų. Čia pateiksime geriausius natūralių produktų kaukių ir kompresų, kuriuos galite pasidaryti pačios, receptus.

 Jogurto kaukė

 Priedas: 125 ml 3% bionatūralaus jogurto.

 Gerai nuvalykite ir nusausinkite veidą. Dabar bent jau 3% riebumo bionatūralų jogurtą tolygiai užtepkite ant veido (tik akių srities- ne). Maždaug 20 minučių leiskite šiai kaukei veikti, o paskui nuplaukite šiltu vandeniu. Oda atrodys daug gaiviau, dings maži sudirgimai. Jogurto kaukę galite užsitepti 1- 2 kartus per savaitę.

Kaukė su gydomąja žeme

 Priedai: 3 valgomieji šaukštai gydomosios žemės, truputis vandens, keletas lašų migdolų aliejaus.

 Ant nuvalytos veido odos užtepkite gydomosios žemės, vandens ir trupučio migdolų aliejaus mišinį. Gydomosios žemės gausite vaistinėje. Kad kaukė gerai laikytųsi ant odos, jos konsistencija turėtų būti kaip tirštos grietinės. Gautą pastą gana storu sluoksniu užtepkite ant veido, palikdamos akių sritį. Leiskite kaukei veikti apie 10 minučių ir tada nuplaukite ją drungnu vandeniu. Gydomoji žemė susiurbia odos riebalų perteklių ir stangrina odą. Todėl ši kaukė kaip pagalbinė priemonė ypač tinka gydant aknę.

 Obuolių ir agurkų kaukė

 Priedai: 1 mažas agurkas, 2 obuoliai (nepurkšti chemikalais, ekologiškai švarūs).

 Nulupkite agurką, obuolius ir stambiai sutarkuokite. Per švarų virtuvinį rankšluostį nusunkite šiek tiek skysčio ir veidą storai aplipdykite obuolių ir agurkų mase. Akių srities liesti nereikia. Šiai daug gyvybiškai svarbių medžiagų turinčiai kaukei leidžiame veikti maždaug 10  minučių. Paskui kaukę nuplaukite ir nuliekite veidą drungnu vandeniu. Oda gaus drėgmės, taps elastingesnė ir po šios procedūros atrodys gaivesnė ir jaunesnė.

 Rupiai sumaltų kviečių kaukė

 Priedai: 100 g rupiai sumaltų kviečių ir šaltai išspausto alyvų aliejaus.

 Rupiai sumaltus kviečius sumaišykite su tiek pat šaltai išspausto alyvų aliejaus, kad pasidarytų tiršta pasta. Šią pastą tepkite ant nuvalyto veido ir kaklo. Akių srities liesti nereikia. Palikite kaukę 15 minučių ir tada nuplaukite drungnu vandeniu. Kaukė ypač naudinga sausai ir pleiskanojančiai odai.

 Persikų kaukė

 Priedas: 2 nepurkšti chemikalais persikai.

 Perliekite persikus verdančiu vandeniu, kad lengvai galėtumėte nunerti jų odelę. Nuluptus vaisius supjaustykite plonais griežinėliais. Šiuos griežinėlius 10 minučių užsidėkite ant veido ir kaklo. Žiūrėkite, kad vaisių sulčių nepatektų jums į akis ir jų nesudirgintų. Paskui griežinėlius nuimkite ir, švelniai liesdamos pirštais, veidą ir kaklą nuplaukite šiltu vandeniu. Tam tikros rūgštys ir gyvybiškai svarbios medžiagos, esančios persikų minkštime, ypač tinka sausos odos priežiūrai.

 Valgomųjų kaštonų tyrės kaukė

 Priedas: valgomųjų kaštonų tyrė.

 Būtų geriausia, jeigu naudotumėte jau paruoštą valgomųjų kaštonų tyrę (jos galima nusipirkti sveiko maisto parduotuvėse). Storai užtepkite pastos ant kaklo ir iškirptės srities odos. Palikite tyrę veikti 20 minučių, o paskui nuvalykite ją kosmetine servetėle ir nuplaukite dideliu kiekiu šilto vandens. Valgomųjų kaštonų riebiosios rūgštys ir mineralinės medžiagos pirmiausia gelbsti nuo pernelyg ankstyvo raukšlių atsiradimo, gerina pavargusios ar suglebusios odos išvaizdą.

 Ananasų kaukė

 Priedas: 1 šviežias ananasas.

 Ananasą nulupkite. Supjaustykite plonais griežinėliais (neišpjaukite kietosios vidurinės dalies) ir juos užsidėkite ant iškirptės srities ir krūtinės. Daugybei šio vaisiaus mineralinių medžiagų, vitaminų ir enzimų leiskite veikti maždaug 15 minučių. Paskui šį odos plotą nuliekite trupučiu šilto vandens. Ananasas švelniai užtraukia žaizdas, todėl jis ypač naudingas riebiai, į inkštirus linkusiai odai.

 Varškės aptepas

 Priedas: 500 g liesos varškės.

 Prieš tepdamos ant odos, varškę sutrinkite, išsukite, kad pasidarytų lygi, vientisa masė. Kambario temperatūros varškę piršto storumo sluoksniu užtepkite ant krūtinės. Leiskite aptepui veikti 15 minučių, o paskui gerai nusiplaukite šiltu vandeniu. Varškė sutvirtina audinį, lygina odą ir gerina poodžio kraujotaką. Be to, varškė pasižymi puikiu priešuždegiminiu poveikiu. Šis aptepąs gali praversti, kai dėl hormoninių pokyčių, pavyzdžiui, prieš menstruacijas, jums veržia ir skauda krūtis. Taip pat ir žindymo nuvargintoms krūtims varškės aptepąs yra puikus naminis vaistas.

Kojoms reikia specialios priežiūros

Narių vertinimas: 3 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas dažniausiai parausta, pažastyse atsiranda prakaito tvaikas, o visų baisiausia- prakaituoja kojos, skleisdamos ne patį maloniausią kvapą.

 Ši bėda aktualiausia šaltuoju metų laiku, kai dėvime pašiltintą avalynę. Visą dieną bėgiojame iš vienos įstaigos į kitą, iš vieno miesto galo į kitą, vakare užsukusios į svečius dažniausiai tikimės, kad šeimininkai neprašys nusiauti batų.  Taigi, jei moterys kojomis rūpinsis taip pat, kaip ir veidu bei rankomis, panašių bėdų niekada nekils.

  Maudynės rytą ir vakare

 Beveik kiekvienas iš mūsų žino, kad prieš einant miegoti kojas būtina plauti ir net neabejoju, jog taip elgiasi. Tačiau ar daug tokių, kurie kojas plauna ir rytą. Paklausite, o kam? esu tikra, kad tokių klausimų nekyla kiekvieną rytą plaunant pažastis, juk jos per naktį suprakaitavo. Kojos naktį po antklode taip pat prakaituoja, tik mes mažiau į tai kreipiame dėmesio. Tačiau, jei rytą neturite laiko viso kūno nuprausti po dušu, bent jau kojas nuplaukite ir būtinai su muilu. Po šių procedūrų kiekviena savimi besirūpinanti moteris turi turėti gaivinantį dezodorantą pėdoms. Parduotuvėse dabar galima rasti įvairiausių dezodorantų, tačiau mes patariame atidžiai pasižiūrėti siūlomos prekės sudėtį. Labiausiai pėdoms tinka dezodorantai, kurių sudėtyje yra eterinio aliejaus. Rytinei kojų gaivinimo procedūrai taip pat tinka pėdoms skirta pudra arba kremas, svarbu, kad ši kosmetika būtų iš žolelių. Atlikusios tokią rytinę procedūrą galite būti  ramios- jūsų kojos bus apsaugotos nuo prakaitavimo ir grybelio visą dieną.

 Avalynės keitimas

  Dirbančioms moterims patariame darbo vietoje turėti lengvesnę avalynę ir ja persiauti. Tačiau mažiau savo kojomis besirūpinančios moterys keisdamos avalynę darbe gali susilaukti ir nemalonių savo kolegų užuominų bei žvilgsnių, nes iš žieminės avalynės ištrauktos suprakaitavusios kojos privers ne vieną aplinkini suraukti nosį. Šiuo atveju nebepadės jokie dezodorantai ar kitokios priemonės.

  Pavargusioms kojoms- vonelės

  Po sunkios darbo dienos grįžusios moterys, nusispyrusios batus, pirmiausia turėtų atlikti vandens procedūras kojoms ir jas patepti kremu. Pavargusioms, skaudančioms kojoms atpalaiduoti ir nuovargiui pašalinti labiausiai tinka vonelės. Jūros druskos voneles galima atlikti keletą kartų per savaitę. Vietoj druskos galima įpilti šalavijų (veikia anttseptiškai), dirvinių asiūklių (gerina kraujotaką), ramunėlių (gydo suerzintą odą,) levandų (gaivina) nuoviro. Nuovirą labai paprasta pasigaminti, tereikia šaukštą pasirinktų vaistažolių užpilti 2 stiklinėmis vandens ir palaukti, kol pritrauks. Paskui nukoštą nuovirą supilti į vonelę. Kai kurie specialistai pataria paraudusias ir sušalusias kojas mirkyti šaltame vandenyje su citrinos sultimis.

 Šveitimas ir masažas

 Po vonelės siūlome naudoti šveičiamąjį kremą. Šis kremas labai tinkamas, nes nuima seną odos sluoksnį (negyvas ląsteles), taip odai lengviau kvėpuoti. Be to, pėdos bus lygios ir Švelnios. Dar viena itin maloni procedūra- pėdų masažas, jis gerina kraujotaką. Be kita ko, kojose yra daugybė taškų, kuriuos tinkamai masažuojant atpalaiduojamos ne tik kojos, bet ir visas kūnas. Kojas pamirkius vonelėje bei nušveitus kremu, šiek tiek įspauskite kojų kremo į delną, patartina, kad kremas būtų su avokado aliejumi, ir masažuokite pėdas sukamaisiais judesiais. Nepamirškite pirštų bei tarpupirščių. Jei tingite pasidaryti masažą ir negalite įkalbėti, kad jį padarytų jūsų vyras, tiesiog patepkite kojas kremu. .

 Liaudies patarimai

 Norint atlikti kiekvieną procedūrą, būtina turėti tam reikalingas priemones, tačiau dar ir šiais laikais ne kiekviena moteris gali tai sau leisti. Taigi norinčioms turėti švelnias pėdas moterims siūlome namų sąlygomis pasigaminti šveičiamąjį kremą.

Tiesiog reikia turėti kavos tirščių- tinka surinkti per visą dieną gertos kavos likučiai. Po vonelės kavos tirščius uždėkite ant pėdos, apsukite maišeliu bei užsimaukite šiltesnes kojines. Su maišeliais ir kojinėmis ant kojų pabūkite kelias valandas. Paskui nuėmusios tirščius, kojas nuplaukite ir patepkite maitinamuoju kremu. Jei jūsų kojos pažeistos, skilinėja būtina nusipirkti vaistinėse siūlomų vaistų.


 Nuolatinė priežiūra

 Kiekvienas grožio specialistas jums patvirtins, kad pas pedikiūrininkę moterims būtina apsilankyti kartą per mėnesį. Tik ji geriausiai sutvarkys jūsų pėdas ir nagus. O po savaitės pasirodžiusius negražumus galima susitvarkyti ir pačioms.  Lietuvos moterys dažniausiai intensyviai kojas tvarkosi šiltu metų laiku- vasarą, kada kojos matomos, o atėjus žiemai, kai kojos paslėptos, pedikiūras pamirštamas. Nesvarbu, kad niekas nemato. Tvarkingos, gražios kojos pirmiausia daug malonumo teikia pačiai moteriai. Taigi toms, kurios žiemą nusprendė nesilankyti pas pedikiūrininkes, patarimas - žiemą venkite lakuoti kojų nagus, leiskite jiems pailsėti ir kvėpuoti. Kojų nagams labai sveika, jei retkarčiais juos padengsite apsauginiu pagrindu.

 Kvapo neišguisi

 Visoms moterims pravartu žinoti ir tai, kad į iki šiol nešiotus batus įsigėrusio kvapo neišvysite. Apskritai batus patartina kiekvieną dieną vėdinti ir džiovinti. Tačiau batu negalima džiovinti ant radiatorių, tai galima daryti tik batus padėjus šiek tiek atokiau. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti priemonių, kurios naikina batuose esantį kvapą, tačiau neapsirikite- nė viena iš siūlomų priemonių nepadės, jei batai yra pašiltinti.

 Kitas ne mažiau svarbus dalykas- kad ir kaip prižiūrėsite kojas, jų neapsaugosite, jei keletą keletą dienų iš eilės nešiosite tas pačias neskalbtas kojines. Visiškai nesvarbu, kokios yra jūsų kojinės- medvilninės ar sintetinės, jas būtina keisti ir skalbti kasdien.

 Jei negalite įpirkti priemonių nuo pėdų prakaitavimo, jums padės kamparo spiritas, bičių pikis. Prakaituojančias pėdas apšlakstykite kamparo spiritu arba pamirkykite kojas vandenyje su keliolika lašų bičių pikio. Pėdas taip pat galima mirkyti vandenyje, į kurį įlašinta eterinio rozmarinų, čiobrelių, levandų aliejaus.

Linų sėmenys puikiai minkština ir gydo su trakinėjusią kulnų odą. Šiai procedūrai atlikti reikėtų pusę stiklinės linų sėmenų pavirinti dviejuose litruose vandens. Perkošus įlašinti dvi kapsules aliejinio vitamino A+E. Atvėsusi ame nuovire pėdas reikėtų mirkyti apie 20 minučių.

Odos gražinimo vonios

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir veiksmingiausių priemonių grožiui įgyti. Tokia vonia ne tik naudinga odai, bet ir teigiamai veikia raumenis, nervus ir kraujotaką. Atsiveria odos poros, sumažėja nešvarumų, ir odos paviršius paruošiamas intensyviai priežiūrai po maudymosi.

 Straipsnyje jums pateiksime geriausius vonių paruošimo receptus, kuriuos galite prisitaikyti atsižvelgdami į individualius poreikius.

 Gaivinamoji vonia su medumi, pienu ir druska

 Priedai: 100 g juros druskos, 1 l nenugriebto pieno, 250 g medaus.

 Leisdami į vonią šiltą vandenį suberkite druską. Tada pašildykite pieną kartu su medumi ir maišykite tol, kol medus visiškai ištirps.

Maišydami šį pieno ir medaus mišinį supilkite į šiltą vandenį vonioje. Tada gerai išmaišykite, kad ištirptų visi priedai. Paskui mėgaukitės vonia maždaug 20- 30 minučių. Po to nusiliekite nedideliu kiekiu šilto vandens ir nusausinkite odą minkštu frotiniu rankšluosčiu. Netrinkite! Nustebsite pajutę, kokia švelni ir elastinga tapo jūsų oda, ir pamatę, kokia gyvybinga ji atrodo.

 Stiprinamoji vonia su obuolių actu

 Priedas: 1/4 l obuolių acto.

 Obuolių actas, jo švelni rūgštis, yra ne tik gardus prieskonis, pavyzdžiui, salotoms. Jau mūsų močiutės vertino jį kaip puikų naminį vaistą, teikiantį sveikatai įvairios naudos, ypač išoriškai. Obuolių actas pasižymi gydomuoju poveikiu- užsitraukia žaizdos. Jis sustiprina apsauginę rūgščiąją odos plėvelę, padaro odą ne tokią jautrią ligos sukėlėjams ir pašalina odos riebalų perteklių. Todėl obuolių acto vonia ypač tinka riebiai odai.

 Į vandenį, kuriame maudysitės, supilkite obuolių actą (jo įsigysite sveiko maisto parduotuvėje), ir maudykitės maždaug 15 minučių. Paskui nenusiprauskite po dušu, leiskite vandeniui sumaišytam su actu pačiam nudžiūti. Vėliau galite pasitepti drėkinamuoju (neriebiu) losjonu.

 Sėlenų vonios- kad oda būtų švelni ir mažomis poromis

 Priedai: 100 g kviečių arba avižų sėlenų, maždaug 3 l vandens.

 Sėlenos (tai grūdų, pavyzdžiui, kviečių arba avižų luobelės) turi daug vertingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, taigi ir ląsteles saugančio vitamino E. Todėl sėlenų vonios yra idealios gražinančios priemonės, suteikiančios odai stangrumo ir elastingumo. Sėlenų vonia naikina odos nešvarumus ir sutraukia dideles poras.

 Kviečių arba avižų sėlenas reikia virti vandenyje maždaug 15 minučių, o vėliau nukošti. Nuovirą supilkite į vandenį, kuriame ruošiatės maudytis. Šiame vandenyje būkite 20 minučių. Po to nesiprauskite po dušu ir nesišluostykite rankšluosčiu- tegul vanduo su sėlenų nuoviru nudžiūsta ant jūsų kūno. Priedų sėlenų vonioms galima nusipirkti vaistinėse ir sveiko maisto parduotuvėse.

 Pasukų vonia labai jautriai sudirgintai odai

 Priedas: 2 l pasukų

 Pasukose yra kalcio ir daug kitų mineralinių medžiagų bei mikroelementų, svarbių odos apsaugai. Be to, pasukos turi daug nervus raminančios medžiagos- lecitino. Nuo pasukų vonios oda nuostabiai atsigauna, sudirginimai (pavyzdžiui: paraudimai, alerginis išbėrimas arba egzemos) — sušvelnėja. Ir apskritai, oda tampa glotni, lygi.

 Pasukas supilkite į vonią, leiskite vandenį ir tuo pačiu metu gerai išmaišykite. Raminamuoju pasukų vonios poveikiu mėgaukitės maždaug 20 minučių. Paskui vonios priedų likučius nuo odos nuplaukite drungnu vandeniu ir labai atsargiai nusišluostykite. Pasukos yra tokia puiki drėkinamoji priemonė, kad po maudynių odos neniežti, ir ji nebūna įsitempusi. Todėl pasitepti kremu dažniausiai nereikia. Po maudymosi drėkinamojo losjono prireikia tik tada, kai oda būna ypač sausa. Tačiau rinkitės tik tas priemones, kurios tinka jūsų jautriai odai- taigi turinčias hipoalerginį pagrindą: be aromatinių ir konservuojančių medžiagų.


 Maitinamoji vonia su migdolų aliejumi

 Priedas: 50 ml migdolų aliejaus

 Saldžių migdolų aliejuje yra daug vertingų, gyvybiškai svarbių medžiagų, be to, jis turi labai daug riebalų. Todėl šis aliejus ypač tinka sausos, linkusios pleiskanoti, trūkinėti ir niežėti odos priežiūrai. Migdolų aliejus yra labai malonus odai: nuo šio natūralaus aliejaus alergijų beveik niekada nebūna.

 Migdolų aliejaus šiai vonia jūs gausite vaistinėje ar sveiko maisto parduotuvėje. Supilkite aliejų į šiltą vandenį ir gerai išmaišykite. Šiame vandenyje maudykitės maždaug 20 minučių. Po to nusibraukite vandenį nuo kūno delnais: plonutis aliejaus sluoksnelis pasiliks ant jūsų odos. Jį galite masažuodami įtrinti į odą: taip šį natūralų vertingą produktą sunaudosite optimaliai.

 Valomoji vonia su dedešva

 Priedai: 50 g sudžiovintų dedešvos žiedų ir lapų, 2 l verdančio vandens.

 Jeigu oda užteršta, pavyzdžiui, jeigu ant nugaros yra spuogų ir inkštirų arba pilkšvų "grūdelių" ant žastų ir šlaunų, padeda speciali vonia su džiovintais dedešvos žiedais ir lapais. Džiovintos dedešvos galite gauti vaistinėse. Veikiant ypatingoms šio vaistinio augalo biologiškai aktyvioms medžiagoms atsiveria poros, pagerėja odos kraujotaka ir natūraliai pašalinami nešvarumai. Iš džiovintų dedešvos žiedų ir lapų pasigaminkite nuovirą. Supilkite jį į maudytis paruoštą vandenį. Išbūkite vonioje apie 20 minučių. Po maudymosi visą kūną gerai ištrinkite masažine pirštine arba vidutiniškai minkštu masažo šepečiu. Paskui išsitepkite drėkinamuoju losjonu.

 Vaistažolės ir jų, kaip vonios priedų, poveikis

 • Valerijonas: veikia raminančiai, atpalaiduojančiai.
 • Avižų šiaudai: stimuliuoja odą, gerina kraujotaką.
 • Džiovintų gėlių mišinys: gerina kraujotaką, atpalaiduoja spazmus.
 • Eglių spygliai: atpalaiduoja; malšina viršutinių kvėpavimo takų katarą.
 • Ramunėlės: stabdo uždegimų vystymąsi, skatina gijimą.
 • Levandos: gerina kraujotaką.
 • Melisos: ramina, atpalaiduoja, veikia migdančiai.
 • Rozmarinas: stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitą.
 • Asiūkliai: padeda žaizdoms greičiau užgyti, skatina šlapimo organų veiklą.

 Gatavi vonių priedai

 Be šių priedų, kuriuos jūs galite pasiruošti patys, yra daugybė gatavų preparatų. Vaistažolių ekstraktai, skirti išoriškai naudoti, supilti į maudymuisi skirtą vandenį, teigiamai veikia jūsų odą, nuotaiką ir tuo pačiu bendrą savijautą.