Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Terminiai nudegimai- atrodo visiems žinoma ir įprasta situacija, tačiau ir labai pavojinga bei reikalaujanti ypatingo dėmesio bei skubių veiksmų. Žinoma, dažniausiai nuo nudegimų kenčia vaikai- netyčia apsipila verdančiu vandeniu, rankomis paliečia įkaitusią keptuvę, puodą ar orkaitę, nudega ragaudami pernelyg karštą maistą ir t.t.

Mažų vaikų patirti nudegimai (jaunesnių nei 3 metų), paprastai būna nusiplikius labai karštu arba verdančiu vandeniu.  Neretai pasitaiko situacija, kai vaikas nutempia nuo viryklės puodą su verdančiu vandeniu ir juo apsilieja, tokiu būdu pažeisdamas labai didelius odos plotus- krūtinės, pilvo, rankų kartais net veido ir kaklo.

 Daug stipresni nudegimai atsiranda, kai vaikas panardinamas į vandenį, kuris jam yra per karštas. Dažnai tėveliai pamiršta, kad mažų vaikų ir jų pačių odos jautrumas  skiriasi keliais kartais- patikrinę vandens karštumą  vonelėje vienu pirštu, jie nerūpestingai pasodina ten vaikelį, ko pasėkoje vaikas patiria kojų, šlaunų blauzdų, sėdmenų ir apskritai visos apatinės kūno dalies nudegimus.

Nudegimai, pasitaikantys vyresniems vaikams, paprastai yra susiję su žaidimais su ugnimi arba savos gamybos sprogstamaisiais užtaisais.  Nuo liepsnos nukenčia  veido oda, akių vokai, nosis, žandai, krūtinės oda, pečiai ir ypač rankos. Tokio tipo nudegimai  priklauso nuo sezoniškumo- dažniausiai pasitaikantys atvejai įvyksta pavasarį ir vasaros metu,  deginant sausą žolę ir krūmokšnius, kepant šašlykus ir t.t.

 Nudegimų simptomai  priklauso nuo odą veikiančios medžiagos temperatūros, veikimo laikotarpio ir odos  storio toje vietoje, kur  ji yra pažeista. Jei odos temperatūra pasiekia 45 laipsnius, toje vietoje atsiranda skaudantis raudonas plotas, vadinamas eritema. Taip atrodo pirmo laipsnio nudegimai. Kai odos temperatūra pasiekia 55 laipsnius- tai jau antro laipsnio nudegimas (dažniausiai pasitaikantys atvejai), o temperatūrai pakilus daugiau nei 60 laipsnių,  odos baltymai krešėja ir prasideda jos nekrozė. Pasiekus dar didesnę temperatūrą odos audiniai suanglėja.Pirmo laipsnio nudegimas

 Visi nudegimai yra skirstomi į keturis laipsnius, priklausomai nuo odos pažeidimų gylio bei kitų klinikinių simptomų.

 Pirmo laipsnio nudegimai

 Pirmo laipsnio nudegimams priskiriami sužalojimai, esant tik paviršiniams epidermio sluoksnio pažeidimams. Pradžioje oda parausta, vėliau paraudimas padidėja ir oda pažeistoje vietoje patinsta. Nors pirmo laipsnio nudegimas nėra gilus, tačiau labai skausmingas- būdingas neblėstantis ir intensyvus skausmas, kuris yra apmalšinamas paprastais analgetikais. Pirmojo laipsnio nudegimai sugyja apytiksliai per savaitę,  randų pažeidimo vietoje nelieka.Antro laipsnio nudegimas

 Antrojo laipsnio nudegimai

 Antrojo laipsnio nudegimams priskiriami sužalojimai,  kai oda pažeidžiama iki giliųjų epidermio sluoksnių. Požymiai:  oda sluoksniuojasi,  atsiranda pūslelės, kurių viduje kaupiasi skaidrus arba drumstas skystis.

 Trečiojo laipsnio nudegimai

 Trečiojo laipsnio nudegimai skirstomi į du pogrupius, priklausomai nuo pažeidimo gylio: 3A ir 3B. Nudegimo laipsnis 3A- kai būna pažeistas epidermis. Tokie nudegimai gyja ilgai, tačiau kita vertus, po pilnos odos paviršiaus epitelizacjos randų gali ir nelikti.3A laipsnio nudegimas

 Nudegimo laipsnis 3B- epidermis pažeidžiamas giliai, įskaitant ir gemalinį sluoksnį (stratum cambiale), todėl sugijimas be randų neįmanomas. Pažeidimo vietoje atsiranda didelės pūslės, po kuriomis oda tampa balkšva. Epetelizacija prasideda nuo žaizdos kraštų, todėl  trunka gana ilgai.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top