Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Gydytojai teigia, kad pavojingos ne tik speiguotos žiemos dienos, bet ir palyginti šiltas, drėgnas oras. Užtenka ilgesnį laiką pabūti lauke be pirštinių arba spaudžiančiu apavu- ir jūs jau ligonis. Susirūpinę namiškiai griebiasi liaudiškų priemonių- kuo stipriau įtrinti nušalusias vietas. Nepasikliaukite vien bobučių receptais, paklausykite specialistų.

 

 Simptomai

 Nušalimo, arba šalčio traumos(taip vadina gydytojai), simptomai pasireiškia beveik iš karto. Iš pradžių pablykšta oda ir lengvai perši. Vėliau skausmas stiprėja, po truputį viskas lyg aptirpsta, o nušalusi vieta įgauna vaško blyškumą. Dėl kraujotakos sutrikimo pažeistų vietų ląsteles ištinka anabiozė ir, jei procesas jau įsibėgėjęs, galų gale jos žūsta.

Netinkama pagalba

 Jei audiniai pažeisti giliai, nušalusi vieta darosi panaši į nudegimą. Ypač dažnai tai atsitinka, jei nukentėjusiajam netinkamai suteikiama pirmoji pagalba. Gaila, bet dažnai taip ir atsitinka.

 Dažniausiai pasitaikanti klaida- mėginimas įtrinti nušalusią vietą, šalčio pažeistą odą ištinka ir mechaninė trauma. Pavojingiausia nušalusią vietą trinti vilna ar sniegu. Vilnonis šalikas ar pirštinė nutrina odą, suerzina, atsiranda mėlynių, į kurias labai lengvai gali patekti infekcija. Ledo kristalo prisodrintas sniegas ne tik traumuoja nu­šalusią vietą, bet ir dar labiau ją atšaldo.

 Jokiu būdu negalima mėginti pažeistų vietų šildyti karšto vandens vonelėje ar ant atviros ugnies, pavyzdžiui, laužo. Nušalusi oda išlaiko minusinę temperatūrą, nuo šilto vandens ji gali skirtis vos ne 20 laipsnių. Atgijusios ląstelės, negaudamos reikiamo kiekio kraujo, labai greitai žūsta- jas apima nekrozė. Štai kodėl šalčio traumą patyrę audiniai turi būti atšildomi iš vidaus pamažu- taip atsigauna kraujotaka. Tik taip pažeistas ląsteles bus galima grąžinti gyvenimui ir išvengti galūnių amputacijos. Ką daryti?

 Pirma, ką reikia padaryti, norint išgelbėti ką tik nušalusias vietas:

 *Uždėti šilumą izoliuojantį tvarstį- vilnonį šaliką, šalį, šiltą skarą ir t.t.

 * Jei esate namie, po šaliku galima padėti storą sluoksnį vatos, po to klijuotę ar du tris sluoksnius polietileno plėvelės. Toks tvarstis į nutirpusią kūno dalį po truputį grąžins šilumą.

 * šiltomis rankomis pažeistos vietos geriau neliesti, ypač jei nušalimas III ar IV laipsnio, kai pažeista ne tik oda, bet ir raumenys, sausgyslės, nervai. * Šalčio traumos klastingos, nes labai dažnai atšąla visas organizmas, tad galimos kepenų, plaučių komplikacijos.

 * Labai svarbu nušalusįjį kuo greičiau nuvesti į šiltą patalpą ir duoti karšto gėrimo: kavos, arbatos su medumi, avietėmis, balzamu. Galima pasiūlyti ir taurelę konjako.

 *Gerai padėtų ir vaistai: papaverinas, aspirinas, nuskausminamieji.

 Atminkite

 Kai nušalusioje vietoje pajusite skausmą, niežėjimą, peršėjimą, deginimą, lyg adatėlėmis badytų, galite džiaugtis - atsigauna kraujo­taka. Po kelių valandų šildomąjį tvarstį galite nuimti. Odą patepkite vatos gabalėliu, suvilgytu skiestame spirite ar degtinėje. Po to vėl uždėkite tvarstį ir lįskite po antklode. Vis dėlto patyrus nušalimą geriausia būtų kreiptis į gydytoją.

 Atėjus darganoms, atšalus orui odai reikalinga speciali priežiūra

Nelaižykite lūpų

 Norint apsaugoti lūpas reikia kas 2 valandas jas patepti bespalviu higieniniu pieštuku. Naudinga patepti ir prieš miegą, nes miegodami dažnai jas aplaižome. Džiūdamos lūpos gali suskirsti taip pat, kaip gairinamos. Higieninis pieštukas saugos lūpas ne tik nuo jas džiovinančio vėjo, bet ir nuo šalčio.

Kadangi pučiant vėjui greičiau suskirsta drėgnos lūpos, stenkitės jų neaplaižyti. Jeigu norite, kad lūpos nesuskeldėtų, gerkite daugiau vandens. Metams bėgant organizmo ląstelės gamina vis mažiau skysčio, todėl kas 2 valandas reikia išgerti stiklinę vandens. Be to, reikia drėkinti patalpų orą.

Citrina padės rankoms

 Paraudusią rankų odą rekomenduojama trinti riebios grietinėlės ir smulkios druskos mišiniu. Procedūras galima daryti ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę. Taip pat paraudusias rankas naudinga patrinti perpjauta citrina, žalia bulve.

 Jei rankų oda suskirdo, sumaišykite po 1 arbatinį šaukštelį medaus bei augalinio aliejaus ir šiuo mišiniu ištepkite rankas. Po 15 minučių nuplaukite. Ši kaukė naudinga šalčio ir vėjo nugairintoms rankoms.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top