Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Gydymo tikslas yra sumažinti odos ląstelių reprodukciją iki normos ribų. Taikomos efektyviausias gydymas su mažiausiu pašaliniu poveikiu. Gydant vaikus, tiek vaikas, tiek tėvai turėtų suprasti gydymo tikslą.

 

 Žmonės, sergantys žvyneline, dažnai jaučiasi sužlugdyti ir mano, kad vaistai neefektyvūs. Tačiau pirma juk yra taikomi vaistai su mažiausia rizika. Jeigu jie neefektyvūs, siūloma keisti gydymo būdą. Kas tinka vienam žmogui, gali netikti kitam, ir nustatyti gydymo būdą būtent jums gali prireikti šiek tiek laiko.

Žvynelinę išgydyti reikia gero gydymo ir efektyvios savęs priežiūros. Topikaliniai gydymo būdai naudojami tik trumpam laiko tarpui, todėl nereikia manyti jog pagal vieną receptą jūs būsit gydomas visą gyvenimą.

 Svarbu, kad jūsų gydymo programą suprastų ir šeimos nariai, todėl nepalikit jų nuošalyje.

 Daugiausia žvynelinę gydyti naudojami topikaliniai steroidai, antihistaminai, derva ir trumpų bangų ultravioletinės šviesos spinduliai.

 Topikalinių steroidų preparatai tai kremai, losjonai, žele ir tepalai, turintys priešuždegiminį efektą. Jie yra skirtingos sudėties ir paruošimo ir naudotini pagal gydytojo nurodymą. Gydant vaikus, geriau naudoti švelnesnius preparatus. Steroidų preparatai gali sukelti atvirkštinį efektą (žvynelinės padidėjimą nutraukus vartoti vaistus), tose vietose, kuriose naudojami vaistai, oda gali suplonėti ir susiformuoti ištempimo žymės. Todėl pageidautina naudoti silpniausius steroidų vaistus. Veidui, sulenkimo vietoms, genitalijoms, kirkšnims, pažastims ir užpakaliui naudotini tik švelnūs steroidų vaistai. Hidrokortizonas yra švelnus preparatas, Betnovate - vidutinės sudėties vaistai, Westcort - panašus į anksčiau minėtus du ir Dermavate - stiprūs vaistai.

Anthralinas

 Tai pasta arba kremas, kurie yra labai efektyvūs gydant žvyneline. Anthralinas pakelia psoriatinę skalę ir sumažina odos ląstelių kaitą. Jį reikėtų naudoti tik žvynelinėms plokštelėms, kadangi jis gali suerzinti normalią odą. Štai dėl ko anthralinas paprastai naudojamas tepti didesniems išplitimams. Kremas nuplaunamas atsargiai maudantis, o pasta, kuri prilimpa prie plokštelių, nuvaloma iš pradžių išmirkant tas vietas aliejuje (vaikiškame ar silpname mineraliniame aliejuje) ir po to nuprausiant. Anthralinas naudojamas ir vaikams, bet labai mažiems nereikėtų jo naudoti.

 Šis vaistas nevartojamas sulenkimo vietoms, genitalijoms, kaklui ir veidui tepti, tinka gydyti galvos odai. Bet žinokite, kad anthralinas nudažys jūsų odą ir išteps drabužius, todėl geriau jį naudoti prieš miegą ir nuvalyti ryte. Nudažymas praeis po keletos savaičių baigus vartoti anthraliną. Tačiau, norint išvengti dažymo, galima šiuo metu įsigyti ir naujų preparatų. Anthraforte naudojamas trumpam kontaktui. Kai kuriem pacientams jis labiau priimtinas nei anthralinas, nes jis tiek daug netepa.

 Derva

 Ji gali būti tepalo, želė, šampūno pavidalo. Ją galima maišyti su steroidais, naudojant dervos distilatą (LCD). Galima naudoti ir neapdirbtos anglies dervą. Dervą galima taikyti normaliai odai, išvengiant daug pašalinių poveikių, ir todėl ji naudinga gydant daug mažų plokštelių. Ją reikia tepti judesiu žemyn, nes įtrynimas (pirmyn, atgal) gali sukelti spuogus, kurie gali tapti žvyneline. Ji nenaudojama kūno sulenkimo vietose, taip pat tiems žmonėms, kurie praeityje sirgo riebalinių liaukių uždegimu. Kadangi derva padidina jautrumą saulei ir dervos likučiai išlieka ant odos netgi po maudymosi, daugiau priežiūros reikia skirti apsaugant gydomas vietas priemonėmis odai nuo saulės. Nors jos ir efektyvios, bet pvz. akmens anglies dervos preparatai turi nemalonų kvapą, purvina ir tepa drabužius.

 Ultravioletiniai B (UVB) šviesos spinduliai

 Tai trumpų bangų ultravioletinės šviesos spinduliai, kurie gali nudeginti odą. Tačiau ši šviesa yra gydant nepavojingame lygyje ir ypač naudojant kartu su anthralinu ar dervos preparatais. Reikia tik kontroliuoti spindulių stiprumą ir laiką, nes per didelis spinduliavimas gali pakenkti odai, o nudegimas tik padidins žvynelinę.

 Psoraleno vonios

 Tai šiuo metu plačiai naudojama PUVA formos terapija. Pacientas "mirksta" vonioje, į kurią pripilta psoraleno tirpalo apie 15 min. Po to gydoma UVA. Vienas iš tokios vonios privalumų - vienodas psoraleno pasiskirstymas ir tai leidžia išvengti jautrumo šviesai. Gydymo dieną reikėtų vengti saulės šviesos kontakto su oda. Naudokite losjoną nuo saulės.

 PUVA

 Tai ilgų bangų ultravioletinė šviesa (UVA), taikoma gydymui drauge su psoralenu arba topikalinės arba kapsulės forma. Psoroleną reikia naudoti 1 -2 vai prieš UVA, nes jis padaro odą labai jautrią šviesai. Ši kombinacija gali būti puikus alternatyvinis gydymas su nedideliu pašaliniu poveikiu. PUVA retai naudojama gydyti vaikus. Tyrimai parodė, kad kai kuriems tiriamiems gyvūnams, švitinamiems šiuo būdu, išsivystė akių pokyčiai, tokie kaip katarakta, todėl reikia imtis atsargumo priemonių gydant žmones: užsidėti specialius akinius, kurie blokuoja UVA kai naudojamas psoralenas ir dar 24 val. viso gydymo kurso metu. Oftalmologai turėtų reguliariai patikrinti akis. Kadangi po psoroleno naudojimo visas kūnas tampa jautrus saulei, visoms saulei atviroms vietoms vartokite lasjonus nuo saulės. Jūsų dermatologas turėtų atidžiai stebėti, kaip jūs reaguojate į įvairius gydymus šviesa.

 Vitaminas D3 (Doivanex)

 Vitamino D3 analogas (tai yra medžiaga, kuri panaši į vitaminą D3 savo struktūra) naudojamas kontroliuoti nedidelę ar vidutinę žvynelinę. Vitamino D3 analogą, calcipatrioli galima įsigyti Lietuvoje, pavadinimu Doivanex, pagal receptą.

 Doivanex yra bekvapis, nedažantis tepalas, kurį 2 kartus per dieną reikia švelniai įtrinti į sergančios odos vietas. Kai kuriems pacientams rezultatai matosi jau po 2-3 savaičių, bet tikrasis vaistų efektas pasirodo po 8 savaičių ar dar vėliau. Pirmąsias dienas galite jausti nedidelį deginimą. Negalima calcipatrioli tepalu tepti veido ar genitalijų, rekomenduojama naudoti jį vaikams iki 18 m., o taip pat nėštumo metu. Šis vaistas išrašomas nemokamai pagal Socialinio draudimo pažymėjimus (darbo knygeles).

 Etretinate (Tegison)

 Tai sintetinis vitamino A vedinys gydyti odai su padidėjusia ląstelių kaita. Efektyvus gydant spuoguotąją ir eritroderminę žvynelinę, o taip pat padeda gydyti artritą. Pašalinis Tegisono poveikis apima odą ir gleivines. Čia įeina sausos akys, sausa nosis, sausa burna ir lūpos, besilupantys delnai ir padai, odos suplonėjimas, plaukų kritimas ir cholesterolio bei triglicerido padidėjimas. Žinant galimus vaisiaus apsigimimus, gimdymo amžiaus moterims šių vaistų naudoti negalima. Vaikai Tegisonu gydomi esant stipriai ir beviltiškai žvynelinei.

 Methotrexate

 Tai vaistas pirmiausiai vartojamas gydyti vėžį. Bet jis taip pat mažina ląstelių reprodukciją ir dėl šios priežasties sėkmingai naudojamas gydyti žvynelinę ir artritą. Vartojant metotrexata, vienas iš pašalinių poveikių gali būti kepenų liga, todėl pacientams, kuriems bus naudojama ilga terapija yra reikalinga kepenų biopsija (patikrinimas). Retai naudojamas vaikams, nebent tada, kai yra pavojus gyvybei ar kai nebepadeda niekas kitas. Kepenų funkcijai kontroliuoti rekomenduojami mėnesiniai kraujo patikrinimai. Kiti galimi pašaliniai poveikiai: pykinimas, nuovargis, opos, galvos skausmas, plaukų kritimas. Svarbu, vartojant metotrexatą, susilaikyti nuo alkoholio.

Cyclos porine (Sandimmune)

Nuo 1978 m. naudojamas apsaugoti ir gydyti audinių persodinimo nepriimamumą. Vartojant mažas dozes, jis efektyvus gydant įvairius žvynelinės tipus: plokštelinę, spuoguotąją, eritroderminę ir delnų žvynelinę. Jis duoda naudos ir pacientams ir su psoriatiniu artritu. Pirmoji reakcija pastebima jau po 2 savaičių, o ligos sušvelnėjimas pasiekiamas po 3 mėnesių nuo terapijos pradžios. Cyclosporine nera žvynelinės vaistai. Kai kada šis vaistas gali padėti gydyti žvynelinę iki tokio laipsnio, kada kiti gydymo būdai pasidaro efektyvūs, o cyclosporine galima atsisakyti. Trys pagrindiniai rūpesčiai: aukštas kraujo spaudimas, inkstų toksikacija (apnuodijimas) ir padidėjusi rizika susirgti vėžiu. Kol pilnai neįvertintas gydymas cyclosporinu, saugumo sumetimais jį reikėtų naudoti tik pacientams, turintiems sukeliančią pasekmes žvynelinei, kuriai reikalinga sisteminė terapija ir kuriai nepadeda įprastinė terapija. Pacientai turi būti detaliai ištirti, įvertinta jų bendra sveikata ir kraujo spaudimas. Terapijos metu, kraujo spaudimas ir insktų funkcija turi būti reguliariai stebimi.

Kaip apsispręsti, kokį gydymą pasirinkti

 Jei jums kelia rūpestį, kokį gydymą pasirinkti, šis sąrašas klausimų padės išsiaiškinti rizikos ir naudos balansą. Paklausti gydytojo ir užsirašyti atsakymus yra vienas iš būdų pašalinant susirūpinimą apsispręsti. Negali būti geriausio sprendimo tol, kol neturėsit visos informacijos ir iš tikrųjų nesuprasit teigiamų aspektų ir rizikos.

 ♦ Kaip seniai ši terapija naudojama gydyti žvynelinę?

 ♦ Kaip ilgai jūs rekomenduojate šią terapiją?

 ♦ Kokie dažniausiai pasitaikantys pašaliniai poveikiai ?

 ♦ Kokia potenciali šio gydymo rizika?

 ♦ Ar aš patirsiu visus šiuos pašalinius poveikius?

 ♦ Ar mane reguliariai tikrins, norint išvengti pašalinių poveikių?

 ♦ Kaip dažnai mane tikrins?

 ♦ Kokios rūšies testai atliekami?

 ♦ Kurie pašaliniai poveikiai dings, jei aš nutrauksiu gydymą?

 ♦ Ar šis gydymas gali būti derinamas su kitu, norint sumažinti nepageidautinus poveikius?

 ♦ Ar aš naudosiu šiuos vaistus ištisai?

 ♦ Ar galėčiau naudoti šį gydymą trumpą laiką tam, kad apgydyčiau žvynelinę, o po to pereičiau prie lengvesnės terapijos su mažesne rizika? Ar galiu kontroliuoti savo žvynelinę tokiu būdu?

 ♦ Ar gydymą galima sustabdyti staiga ar reikalingas laipsniškas mažinimas?

 ♦ Jei gydymas duos naudos, bet aš norėsiu jį nutraukti, ar jis vėl bus naudingas po atnaujinimo?

 ♦ Kokiam procentui žmonių šis gydymas padeda?

 ♦ Kiek kainuos vaistai?

 ♦ Kaip greitai vaistai pradės veikti?

 ♦ Kaip ilgai vaistas bus efektyvus?

 ♦ Jei aš atsisakysiu tokio gydymo būdo, ką dar galėčiau rinktis?

 

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top