Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji reakcija į egzogeninius ir endogeninius dirgiklius, vadinamus alergenais. Alergenas į organizmą gali patekti keliais būdais:

• per gleivines (virškinimo traktą, makšties gleivinę ir kt.);
• inhaliacijas;
• per kraujagysles (medikamentai, bakterijos, virusai);
• per odą (skiepai, odos mėginiai, vabzdžių įgėlimai);
• epiderminis-kontaktinis būdas (kontaktinis dermatitas, kontaktinė profesinė egzema ir kt.).

Skaityti daugiau...

 Atopinis dermatitas- tai sunki ir dažna liga, kuri formuojasi pagal pirmą imuninių reakcijų tipą, dalyvaujant imunoglobulinui E(IgE). Neretai kartu pažeidžiamos kitos organizmo sistemos, prasideda alerginė sloga, bronchinė astma. Atopinis dermatitas sudaro apie 2- 5% visų odos ligų.

Skaityti daugiau...

Dažniausiai odos uždegimus sukelia raktažolės. Profesinius daržininkų, ir gėlininkų dermatitus dažnai sukelia chrizantemos. Vadinasi, bet kuris augalas ar gėlė gali būti fitogeninio dermatito priežastimi. Kai kurie augalai (asiūklis, vaistinė agurklė, paprastasis varputis, rožių, erškėtrožių ir kitų augalų bei krūmų spygliai, spyglių nuolaužos) žaloja odą ir dėl to pradeda niežėti odą.

Skaityti daugiau...

 

Burnos gleivinę gali dirginti daugelis medžiagų, analogiškų odos pažeidimams. Paminėsime protezus iš plastmasės ar kaučiuko. Kai kurie ligoniai, juos dėvėdami, jaučia deginimą, kitiems atsiranda ilgai negyjančių opų. Gali susiformuoti ir alerginės reakcijos plastmasėms bei medžiagoms, kurios naudojamos gaminant dantų protezus.

Skaityti daugiau...

Pokategorės

Dermatitas- tai ūmi uždegiminė odos liga, kurią sukelia išoriniai ir vidiniai dirgikliai. Dažniausiai dermatitai atsiranda veikiant stiprioms rūgštims ir šarmams. Šios medžiagos sukelia pažeidimą kiekvienam žmogui. Kitos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, chromo ir nikelio druskos, gyvsidabris mažomis koncentracijomis pažeidžia odą ne visiems žmonėms, o tik tiems, kurių organizmas sensibilizuotas (Sensibilizacija- šviesai jautrios medžiagos jautrumo padidinimas cheminėmis medžiagomis).

Dematitai yra skirstomi į paprastus ir alerginius. Dermatitus gali sukelti įvairios priežastys: fiziniai, klimato veiksniai, medikamentai, cheminės medžiagos, augalai. Visiems dermatitams būdinga padidėjęs odos karštis, skausmas, paraudimas ir patinimas. Kai kada, veikiant labai stipriam dirgikliui, atsiranda pūslių ir audiniai nekrozuoja, o gyjant susidaro randai. Pašalinus dirgiklį, uždegimas greitai aprimsta ir pradeda gyti.

Egzema- tai paviršinis lėtinis, kartais ūminis alerginis, niežtintis odos uždegimas su polimorfiniu bėrimu (mazgeliai, vezikulos, šlapiavimas, šašai, pleiskanos), linkęs recidyvuoti. Egzema atsiranda veikiant išoriniams ir vidiniams dirgikliams, esant iškreiptai hipererginei organizmo reakcijai. Egzema yra dažna liga ir sudaro apie 1/3 visų odos ligų. Pagrindinės egzemos rūšys: mikrobinė, profesinė, tikroji egzema (ato-pinis dermatitas). Skiriama egzogeninė egzema (kontaktinė ir mikrobinė), endogeninė egzema (ją sukelia maisto alergenai sutrikus medžiagų apykaitai, genetinis polinkis), idiopatinė egzema (ligos priežastis dar neišaiškinta). Anksčiau endogeninei egzemai buvo priskiriama tikroji egzema, kuri dar skirstoma į diz-hidrozinę, tiliozinę ir ragadiškąją. Mikrobinė egzema yra skirstoma į monetiškąją, paratrauminę, mikozinę ir sikoziškąją.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top