Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Žodžių junginys „vaikiška liga“– senas kaip pasaulis. Daugelis iš mūsų mano, kad šioje srityje nieko naujo būti negali ir vaikus gydo pagal prosenelių receptus. Vis dėlto jie klysta. Dėl mokslo laimėjimų per pastaruosius metus supratimas apie daugelį vaikų ligų ir jų gydymą stipriai pakito. Viena tokių ligų– vėjaraupiai.

 Kad užsikrėstum vėjaraupiais, užtenka praeiti pro kambarį, kuriame yra ligonis, - štai kodėl šios ūmios virusinės ligos pavadinime yra žodis „vėjas“, o beria papulėmis, kaip sergant raupais, tik pastaroji liga yra nepalyginti sunkesnė.

Inkubacinis laikotarpis, kai vaikas jau nešiojasi ligą, tik ji dar nepasireiškė, trunka 14 – 16 dienų. Praėjus maždaug dviem savaitėms nuo užsikrėtimo pakyla temperatūra ir apima bendras silpnumas. Dar po poros dienų pasirodo išbėrimas: ant veido, plaukuotos galvos dalies, vėliau jis išplinta po visą kūną. Vietoj raudonų dėmelių atsiranda pūslelės, kurios greitai plyšta ir iš jų išteka skystis. Puslelės pasidengia šašais, kurie per savaite nukrinta.

Paprastai ant vaiko odelės būna apie 300 pūslelių, retai mažiau (kartais ne daugiau kaip dešimt, kartais būna ir daugiau (net 1000 ar 1500 pūslelių). Išbėrimas trunka keletą dienų, o temperatūra normalizuojasi po dviejų ar keturių dienų nuo išbėrimo pradžios.

Gydymas

Jei ligos eiga normali, vėjaraupiai nereikalauja jokio gydymo. Svarbiausia– higiena ir gera priežiūra. Pūsleles niežti, todėl vaikas gali pradėti draskytis ir žaisdeles užkrėsti. Tada jos pradeda pūliuoti– tokiu atveju ant žaizdos susidarę šašai laikysis ilgai, o jiems nukritus liks randai.

Pas mus priimta vėjaraupių pūsleles tepti briliantine žaluma. O štai užsienyje apie tokį gydymo būdą ir apie pačią briliantinę žalumą niekas net nenutuokia. Ten pūslelių niekuo netepa, o iškilus būtinybei vartoja tepaliukus su antibiotikais. Taigi rinktis jums, tačiau specialistai pataria prieštvaninio šios ligos gydymo metodo atsisakyti.

Užtat būtina laikytis švaros. Dažniau keiskite vaiko pižamą ir patalynę, pasirūpinkite, kad jo rankos visą laiką būtų švarios, o nagai nukarpyti. Užpuliavusius šašus tepkite sintomicino emulsija – jį puikiai slopina mikrobus ir netepa drabužių.

Jeigu išberia burnos gleivinę, tegul vaikas skalauja burną ramunėlių nuoviru. Pasitaiko, kad pūslelės atsiranda ant akies junginės – nesijaudinkite, regėjimui tai nepakenks. Valykite vokus ramunėlių nuoviru ir į akis lašinkite fiziologinio tirpalo.

Ko jokiu būdu negalima daryti sergant vėjaraupiais ? Gerti aspiriną (acetilsalicilo rūgštį). Tai ypač pavojinga, nes gali sukelti ypač sunkių kepenų ir smegenų pažeidimų (Rejė sindromą). Jei temperatūra pakilo daugiau kaip 39 laipsnius Celsijaus, naudokite kitus karštį mažinančius medikamentus.

Sukurta keletas medikamentų nuo vėjaraupių viruso. Žinomiausias yra acikloviras, tačiau jei ligos eiga normali, kaip tai paprastai ir būna, jo vartoti nėra prasmės.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top