Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Rožinė, dažnai vadinama suaugusiųjų akne, yra lėtinė liga, kurios požymis - paraudusi vidurinės veido dalies oda. Šia liga moterys serga dažniau nei vyrai, o labiausiai į ją linkę raudonplaukiai. Rožine paprastai suserga vidutinio amžiaus žmonės. Ši liga protarpiais tai paūmėja, tai laikinai palengvėja. Manoma, kad polinkis į rožinę yra paveldimas.

 

 Priežastys

 Tikrosios rožinės priežastys nežinomos, nors aišku, kad ši liga gali prasidėti nuo poodinio sluoksnio kraujagyslių išsiplėtimo. Viena priežasčių gali būti kitoms odos ligoms gydyti gausiai naudojami kortikosteroidiniai kremai, nuo kurių oda tampa plonesnė.

SimptomaiRožinė

• Iš pradžių oda tik kartkartėmis nukaista — dažniausiai išgėrus karštos arbatos, kavos ar alkoholio, aštraus maisto arba įėjus į labai prišildytą patalpą.

 • Ilgainiui raudonis tampa nuolatine veido odos būkle. Daugiausia raudonuoja nosis, kakta, skruostai, akių vokai ir smakras. Rečiau parausta stuomens, rankų ir kojų oda.

 • Kartu su raudoniu gali atsirasti šlakų ir pūlinukų - dėl šio simptomo rožinė ir vadinama suaugusiųjų akne, tačiau jai nebūdingi baltieji ir juodieji spuogai, kurie yra skiriamasis aknės požymis. Dar vienas simptomas — išsiplėtę veido kapiliarai (telangiektazija). Dažnai klaidingai sakoma, kad jie trūkinėja. Netoli odos paviršiaus matyti ryškiai raudonų kraujagyslių raizginys.

 • Sergant sunkia rožinės forma ir nesigydant, gali išvešėti nosies audiniai — ši komplikacija vaidinama rinofima. Nosis tampa raudona, kriaušės pavidalo. Smarkiai padidėja nosies odos riebalų liaukų sekrecija, todėl ši veido odos sritis tampa itin riebi. Ši komplikacija dažniau ištinka rožine sergančius vyrus.

 Kaip sau padėti

 Kol kas nežinoma, kaip išvengti rožinės, tačiau galima apsisaugoti nuo ligos paūmėjimo.

 • Priplūdus į veidą daugiau kraujo, rožinė paūmėja, taip pat dažnas nuoraudis gali paskatinti ligos eigą. Mėginkite to išvengti kuo mažiau vartodami karštų gėrimų, aštraus maisto ir alkoholio.

 • Net žiemą veidą tepkite nuo saulės apsaugančiu kremu, kad saulės spinduliai dar labiau nežeistų odos.

 Gydymas

 Prieš diagnozuodamas rožinę, gydytojas pirmiausia ištiria, ar šią ligą primenantys simptomai nėra kitos kilmės — tai gali būti ir odos reakcija į vaistus nuo aknės, taip pat imuninės sistemos sutrikimai ir kiti odą žeidžiantys veiksniai.

 • Vienintelė efektyvi medicinos pagalba sergantiems rožine - ilgalaikis gydymas antibiotikais. Dažniausiai skiriama antibiotikų tepalo, pavyzdžiui, metronidazolio, arba tetraciklino piliulių. Tarp geriamųjų vaistų tetraciklinas labiausiai tinka ilgalaikiam rožinės gydymui, nes jo šalutinis poveikis mažiausias.

 • Jei ligonio būklė pagerėja, skiriama vis mažesnė vaistų dozė ir pagaliau jų vartojimas nutraukiamas. Antibiotikai tik švelnina simptomus, tačiau negydo pačios ligos. Kartais rožinė daugelį metų protarpiais atsinaujina, bet vėliau visiškai praeina be jokios regimos priežasties.

 • Jei antibiotikai neduoda norimo efekto, gydytojas gali paskirti gydymą izotretinoinu, kuriuo gydoma sunkios formos aknė. Tačiau šis preparatas daro įvairiopą šalutinį poveikį, taigi nėščioms ar ketinančioms pastoti moterims jis visiškai netinka .

 Chirurginės priemonės

 • Audinių prideginimas elektrokauteriu tinka tuo atveju, kai odoje matyti palyginti nedaug išsiplėtusių kapiliarų.

 • Gydymas lazeriu taikomas tada, kai išsiplėtusių kapiliarų gausu. Po gydymo elektrokauteriu arba lazeriu susitraukę kapiliarai daugiau neišsiplečia, tačiau laikinai oda gali būti skausminga, paraudusi ar melsvo atspalvio.

 • Operacijos gali prireikti tuo atveju, kai dėl rinofimos pernelyg išbrinksta audiniai. Po operacijos nosis atgauna normalų pavidalą.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top