Nagu priežiūra
Nagai

Ar sveiki jūsų nagai?
Gydytojai tvirtina kad nagų forma ir išvaizda atspindi ne tik žmogaus sveikatą bet ir charakterį.
Nagai, kaip ir plaukai, sudaryti iš raginės medžiagos. Nors ji yra negyva, ją reikia maitinti. Maistingosios medžiagos į nagus pakliūva iš vidaus per kraujotakos sistemą ir tiesiog iš išorės. Jų išvaizda atspindi sveikatos būklę, iš formos galima atspėti charakterio savybes.
* Kastuvo pavidalo nagus turi energingi žmonės, realistai.
* Kampuoti nagai rodo, kad žmogus sugeba susivaldyti, kontroliuoti emocijas, yra disciplinuotas, labai tvarkingas, kartais net pedantiškas
* Pailgi ir ovalūs nagai išduoda nepastovumą ir menišką sielą.
* Smailūs nagai rodo potraukį ekscentriškai elgtis. Tokie žmonės irzlus, nekantrūs, norintys valdyti kitus.
* Įgaubti nagai išduoda nervingumą, jų savininkai linkę išsekti.
Ligos
Nagų pakitimai gali signalizuoti apie vitaminų stoką ar tam tikras ligas- laiku pastebėjus, jų galima išvengti.
*Išilginiai įtrūkimai išduoda virškinimo sistemos sutrikimus, gali būti uždegimo požymis. Patariama gerti vitaminus B ir E, išsitirti žarnyno veiklą.
*Skersiniai įtrūkimai gali atsirasti sergant užkrečiamosiomis ligomis, po operacijų, griežtų dietų ir stresų. Reikėtų sureguliuoti mitybą ir mažiau nervintis.
* Baltos dėmės gali atsirasti dėl daugelio priežasčių - kalcio trūkumo, hormoninio disbalanso, taip pat dėl nago sužeidimų darant manikiūrą, jei manikiūrininkas dirba šiukščiai ir nekruopščiai.
* Nagai sluoksniuojasi nuo grybelio ir buityje naudojamų cheminių medžiagų - valiklių, skalbimo miltelių. Patariama nagus lakuoti apsauginiu sluoksniu, o dirbant buities darbus mūvėti pirštines.
* Nagai tamsėja nuo nikotino, kepenų ir tulžies ligų, užkrečiamųjų ligų, kai nuolat lakuojami tamsiu laku. Prieš tepant spalvą nagus būtina nulakuoti bespalviu pagrindu - tada pigmentai sunkiau įsigers j gilesnius nago sluoksnius.
Kai trūksta vitaminų
Jei organizmui trūksta vitaminų ir mikroelementų, sulėtėja jų augimas, jie gali tapti trapūs, neblizgėti. Trūkstamų medžiagų reikėtų gauti su maistu.
* Vitamino A yra kiaušiniuose, sūryje, svieste, paukščių kepenėlėse, brokoliuose, voveraitėse, morkose ir špinatuose.
* B grupės vitaminų gausu saulėgrąžų sėklose, riešutuose, paukščių kepenėlėse, baravykuose ir alaus mielėse.
* Vitamino C yra citrusuose, obuoliuose. Šaltalankio uogose, serbentuose, špinatuose, petražolėse ir paprikose.
* Biotino randama paukščių, jaučio kepenyse, alaus mielėse, voveraitėse ir baravykuose.
* Kalcio gausu piene ir jo produktuose, jūros gėrybėse, datulėse, brokoliuose, migdoluose.
* Geležies yra špinatuose, pupose, abrikosuose, džiovintuose vaisiuose, kepenyse, kiaušinio trynyje.
* Jodo galima gauti valgant produktus, pasūdytus joduota druska, jūros žuvis, moliuskus, austres, špinatus, pipirnes ir geriant daug pieno.
* Magnio yra bananuose, rupioje duonoje, bulvėse, paukštienoje ir vyne.
* Cinko randama žuvyse, kanopinių gyvūnų mėsoje, piene, ikruose.
Priežiūra
Dažnai nagai gali atrodyti nesveikai ir, dėl to, kad yra netinkamai prižiūrimi.
* Lūžinėjantys nagai. Jei nagas šonuose nudildomas per daug, jis gali ypač greitai nulūžti. Svarbu nagų galiukus dildyti horizontaliai, o ne skersai, ir geriausia naudoti ne metalinę, o stiklinę dildę.
* Trūkinėjantys nagai. Jei nagai dažnai dažomi, ir valomi valikliu, kurtame yra acetono, jie gali trūkinėti. Verčiau rinktis švelnesnį valiklį, naudoti rankų kremą ir specialų nagų aliejuką.
* Šerpetojantys nagai. Jei nagai kerpami atšipusiomis žirklėmis, dildomi atšipusia dilde, krašteliai greitai pradeda šerpetoti - laikas galąsti įrankius arba įsigyti naujus.
* Minkšti nagai. Nagai gali būti minkšti iš prigimties arba nuvarginti maistingųjų medžiagų trūkumo ar netinkamo manikiūro. Pagelbės maitinamieji kremai ir kietinamasis skystis.
* Stori nagai. Nagai tampa neelastingi, jei juose per daug kalcio ar silicio. Tokius nagus reikia kurį laiką kirpti trumpai ir tepti maitinamaisiais aliejais, kad vėl būtų elastingi.
* Nubrizgusios odelės. Odelės atrodo negražiai dėl sausumo. Reikėtų jas karpyti specialiomis žnyplėmis ar žirklutėmis, o nagus kasdien švelniai pamasažuoti aliejumi - tai ne tik pamaitins odą, bet ir pagyvins medžiagų apykaitą. Nusiplovus rankas reikėtų pasitepti rankų kremu,
Namie galima pasidaryti rankų odai ir nagams skirtų procedūrų.
* Aliejaus vonelės. Kartą per savaitę penkias minutes pirštus galima palaikyti pašildytame augaliniame, pavyzdžiui, migdolų aliejuje. Nagai taps daug tvirtesni.
* Šildymas pirštinėmis. Kartą per savaitę rankas vertėtų gausiai ištepti kremu, užmauti polietilenines, o ant viršaus - vilnones arba medvilnines pirštines ir palaikyti dvidešimt minučių. Kremas susigers j giliausius odos sluoksnius.
* Druskos tirpalas. Nagus kartkartėmis tinka mirkyti silpname druskos tirpale (geriausia tinka nevalyta arba jūros druska)- tat prisotins juos reikiamų mineralų.
Taip pat skaitykite:

Nagų problemos
Nagai, tai lyg langas į patologiją. Apžiūrint juos galima diagnozuoti įvairias ligas, susijusias ne tik su nagu, bet ir visu organizmu. Nagas atlieka skirtingas funkcijas: kaip pincetas sugriebiant smulkius daiktus, kasymo, apsaugo galinę falangą, amortizacinę, kosmetinę.
Iš nagų būklės kartais sprendžiama apie socialinę padėtį. Nagų patologija yra įvairi, sudėtingai diagnozuojama ir kartais sunkiai gydoma.
Onichija - yra terminas, apimantis visus uždegiminius ar infekcinius susirgimus, tiesiogiai susijusius su nago plokštele. Paronichija - būklė, kai pažeidžiamas odos volelis, esantis apie nagą.
• Nagas - kompaktiška raginė plokštelė: lygi, nedaug išlenkta, skaidri, bespalvė. Per ją persišviečia nago kraujagyslės, todėl atrodo rausva.
• Nago plokštelę sudaro pagrindinės dalys: kūnas, du šoniniai, priekinis ir užpakalinis kraštai, šaknis.
• Nago augimą lemia matricos onichoblastai. Pirštų nagai atauga per 4- 6, o kojos nykštys per 9- 18 mėnesių (greičiausiai- vaikams, lėčiau- suaugusiems, pagyvenusiems žmonėms).
• Nago matrica, kuri yra proksimaliniame nago gale, mėnulėlio projekcijoje, gamina nago plokštelę, kuri auga ant nago guolio, rausvos spalvos struktūros, matoma per visą nago ilgį.
• Dėl matricos pakenkimo, nago plokštelė būna distrofiška, o kai pažeidžiamas nago guolis, tada plokštelė atskyla (atsisluoksniuoja) ir/ar sustorėja ponaginiai audiniai.
• Nagas sudarytas iš baltymų (~80 proc), drėkinančių medžiagų (15- 18 proc), mineralinių druskų (2 proc). Trijų rūšių proteinai sudaro tris nago plokštelės sluoksnius. Ši struktūra užtikrina jo atsparumą suskilinėjimui. Kai trūksta proteinų, nagai tampa trapūs. Drėkinančios medžiagos yra svarbios sveiko nago augimui. Intra- ir ekstraląsteliniai lipidai užtikrina nago lankstumą ir plokštelės sluoksnių tvirtą tarpusavio sukibimą. Svarbiausia nage esanti mineralinė medžiaga- kalcis, kuris užtikrina tvirtumą.
Matricos pažeidimas ir nago plokštelės pakitimai
Trapūs nagai
Dažniausia žmones varginanti problema yra trapūs nagai. Tai sukelia diskomfortą kasdieniame gyvenime. Serga- 20 proc. populiacijos, labiausiai moterys. Terminas apima trapius, sutrūkusius, atsisluoksniavusius, plonus, minkštus nagus. Šie pakitimai gali būti kaip atskiros būklės ar susiję su įvairiomis ligomis.
Pagrindinės priežastys yra egzogeninės: nuolatinis rankų drėkinimas, kontaktas su cheminėmis medžiagomis (rūgštimis, šarmais, druskomis), traumavimas (naudojimasis nagais kaip įrankiu). Retai kada tai būna susiję su sisteminėmis ligomis (plokščiąja kerplige, amiloidoze).
Pagrindinis gydymas susijęs su nago apsauga ir tausojimu, ką kartais būna sunku įgyvendinti. Reikia stengtis nešioti dvigubas pirštines (medvilnė+lateksas), tai padeda apsisaugoti nuo nuolatinio nago mirkimo dirginančiose medžiagose. Plauti rankas su apsauginiais muilais, dildyti nagus tik išilgai, jokiu būdu ne vertikaliai, siekiant nesukelti nagų suskeldėjimo. Nagus reikia stengtis kuo mažiau lakuoti, naudoti riebesnį rankų kremą, nagus lakuoti gydomaisiais lakais, kurie pagerina nago stangrumą bei apsaugo nuo aplinkos poveikio. Teigiamu poveikiu nagui pasižymi vitaminas H (biotinas), cisteinas.
Išilginės vagos
Dažna priežastis yra fiziologinė, atsirandanti su amžiumi ar gyvenimo įpročiais; tai dažnas nagų distalinio galo trapumas; gydant šią būklę svarbiausia- rankų apsauga nuo vandens ir specialių kosmetinių priemonių naudojimas.
Patologinės išilginės juostos gali būti sergant psoriaze, raudonąja kerplige, pelada.
Nago plokštelės paviršiaus nelygumai
Viena dažniausių priežasčių yra psoriazė. Jai būdinga duobutės, geltonos dėmės, plokštelės sustorėjimas. Jei pernelyg traumuojama aplinkinė odelė (smiliumi nustūminėjama nykščio odelė, netinkamas manikiūras) nagas yra išvagotas daugybinėmis skersinėmis juostomis. Kartu gali būti pažeistas ir nago volelis (paronichija), tada odelė parausta, paburksta, skauda, gali prasidėti grybelinė ar bakterinė infekcija.
Nago guolio pažeidimas su onicholize (nago krašto irimas) ir/ar ponaginė hiperkeratozė (sustorėjimas)
Onicholize gali būti nulemta mechaninės traumos ar susijusi su grybelinėmis ligomis, psoriaze, egzema, raudonąja kerplige, pelada. Ieškomos profesinės priežastys(rankų nuolatinis buvimas drėgmėje, manipuliacijos su agresyviomis medžiagomis).
Jei onicholize yra balta, dažnai ji yra mechaninė. Jei gelsva, dažniausiai psoriatinė ar grybelinė. Prie psoriazės pažeidimų, nago proksimalinė dalis paraudusi, būdingos gelsvos dėmelės po nago plokštele, galiausiai būna balkšvos ponaginės masės.
Vieno piršto pažeidimas
Visi uždegiminiai ar infekciniai susirgimai gali pasireikšti viename piršte. Jei vieno piršto pažeidimas nepaaiškinamas, reikia pagalvoti apie nago tumorus. Vieni jų gali būti gerybiniai (kraujagyslinis tumoras, ponaginė egzostosė), kiti piktybiniai (Boweno liga, epidermoidinė karcinoma ar melanoma). Todėl esant neaiškiems pokyčiams viename nage, reikia kreiptis į specialistą.
Išilginė melanonichija
Gali būti melanocitų fiziologinė hiperfunkcija, lentigo, apgamas ar melanomos pradžia.
Asmenims, kurių oda tamsi, tai yra fiziologinė būklė; padidėjęs melanocitų aktyvumas nago srityje.
Šviesiems asmenims reikalingas papildomas ištyrimas, o kartais ir matricos biopsija.
Kojos nykščio nago patologija
Apie 30 proc. kojos nykščio pažeidimų priežastis yra grybelinis susirgimas, tačiau dažnas ir mechaninis pažeidimas dėl pakartotinų mikrotraumų. Diagnostika tarp jų nėra lengva. Esant grybeliniams susirgimams, kartu gali būti tarpupirščių ir pėdų grybelis. Grybelis gali pažeisti ir traumuotą nagą, išgydžius grybelį, nagas lieka pakitęs. Tai svarbu, siekiant netęsti priešgrybelinio gydymo amžinai. Dažna kita patologija- nago įaugimas. Jį gali įtakoti ne teisingas nago kirpimas. Reikia kirpti išilgai, neužapvalinant kraštų. Nešioti patogią avalynę.
Gražūs nagai suteikia džiaugsmą, pasitenkinimą, pasitikėjimą. Kadangi nagą veikia ne tik išoriniai veiksniai, bet ir bendra organizmo būklė, stenkitės sveikai ir pilnavertiškai maitintis, prižiūrėti rankas ir nagus, o kilus problemoms kreipkitės į specialistą.
Taip pat skaitykite:

Nagų grybelis
Nagų grybelis viena dažniausių infekcinių ligų pasaulyje. Ji sukelia sunkių medicininių komplikacijų, psichologinių bei profesinių bėdų. Norintieji ateinančią vasarą avėti atvirą avalynę ir puikuotis gražiomis pėdomis nagų grybelį privalo gydyti dar rudenį.
Su nagu grybeliu yra susidūręs maždaug kas ketvirtas Žemės gyventojas. Ši liga vis dažniau diagnozuojama ir Lietuvos žmonėms (2000 m, Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis- 57 proc. daugiau nei 1999-metais).
Liga
Nagu grybelis (onichomikozė) sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie 50 proc. visu nagų ligų. Paliestas grybelio nagas pamažu ima keistis. Iš pradžių liga (įžeidžia jo kraštus, paskui nagas netenka blizgesio, atsiranda dėmelių. Dar vėliau sustorėja ir ima trupėti.
Nagų grybelis- greitai plintanti infekcinė liga. Sergantis žmogus gali užkrėsti aplinkinius, šeimos narius. Negydoma infekcija greitai išplinta į kitas kūno vietas. Neretai nagų grybelis diagnozuojamas gana vėlai, nes žmonės nesikreipia į medikus ligos pradžioje. Netinkamai gydomas grybelis atsinaujina, todėl reikalingi pakartotiniai kursai. Kai liga progresuoja, sutrinka periferinė kraujotaka, lėtai gyja žaizdos, paūmėja diabetinės opos.
Gydymas
Pastebėjus bet kokius pėdos odos, tarpupirščių ar nagu pakitimus reikia nedelsiant kreiptis į specialistus. Laiku pastebėtas nagų grybelis išgydomas greičiau ir pigiau. Pas specialistą derėtų apsilankyti ne tik susirgusiajam, bet ir kitiems šeimos nariams. Medikas apžiūrės ir, jei reikės, pasiūlys gydytis visiems namiškiams vienu metu.
Žmonės, sergantys nagų grybeliu, turi naudoti atskirą patalynę, šlepetes, avalynę, rankšluostį, kempinę, šukas, kitus higienos reikmenis.
Dezinfekcija
Gydytojai rekomenduoja ligonio dėvėtą avalynę, kojines bei pirštines išmesti. Jei tokios galimybes nėra, šiuos daiktus būtina dezinfekuoti. Avalynė dezinfekuojama specialiu skysčiu- vatos tamponas suvilgomas 25 proc. formalino tirpalu ir dedamas į batus. Paskui juos reikia sukišti į polietileno maišelius, sandariai užrišti ir laikyti dvi paras. Po dezinfekcijos batus būtina šiek tiek pravėdinti negyvenamoje patalpoje. Avalynė dezinfekuojama du kartus: pirmąsyk baigus vartoti vaistus, antrą- po trijų mėnesių.
Drabužius, patalynę, kojines reikta 15 min. pavirinti 1 proc. sodos ar skalbimo miltelių tirpale. Taip pat 15 min. rekomenduojama virinti ligonio naudotas žirkles bei kitus metalinius instrumentus, prausimosi kempines.
Apsauga
Lengviausiai nagų grybeliu užsikrečiama avint jau sergančio asmens batus, vilkint drabužius ar prausiantis jo kempinėmis, taip pat nesunkiai užsikrečiama naudojantis nedezinfekuotais reikmenimis ir įvairiose viešosiose vietose: pirtyse, baseinuose, bendruose dusuose. Ten esantys guminiai takeliai, medinės groteles ar suolai, nesisaugant, gali tapti užkrato šaltiniu. Būnant šiose padidėjusios rizikos zonose patartina avėti prausimuisi skirtą avalynę - gumines šlepetes.
Reguliarus ir taisyklingas kojų nagų karpymas taip pat padeda juos išlaikyti sveikus. Pasak gydytojos, nagai turi būti kerpami tiesiai, neapvalinant kampučių. Jei to nepaisoma, jie gali įaugti į odą.
Derėtų vengti pirštus spaudžiančių kojinių bei batų, nes tada kojos greitai pavargsta ima prakaituoti. Kojines reikia rinktis medvilnines, o avalynę - pagamintą iš orui pralaidžių medžiagų. Kiekvienam šeimos nariui patartina turėti savo rankšluosčius ir naudotis tik jais. Rankšluosčius privalu reguliariai keisti, skalbti karštame vandenyje.
Silpnos imuninės sistemos žmonės, taip pat sergantys diabetu, kraujo apytakos ligomis, labiau linkę užsikrėsti nagų grybelinėmis infekcijomis. Todėl jie turi ypač laikytis minėtų rekomendacijų.
Trumpi patarimai
* Nuolat su muilu plaukite rankas ir kotas, kruopščiai jas nusausinkite.
* Nagus kirpkite reguliariai ir taisyklingai.
* Kojų nagų neapvalinkite.
* Venkite pirštus spaudžiančių batų.
* Rinkitės medvilnines kojines, o avalynę- pagamintą iš orui pralaidžių medžiagų.
* Dažnai keiskite kojines.
* Neavėkite svetimų batų.
* Naudokitės tik savo rankšluosčiais ir kitais higienos reikmenimis.
* Eidami į baseiną ar pirtį įsispirkite į gumines šlepetes.
Kojų vonelė
Mes rekomenduojame pavargusias kojas palepinti kontrastinėmis vonelėmis. Jos ypač tinka tiems, kurių pėdos stipriai prakaituoja. Procedūra tokia: į dubenį pripilkite karšto vandens (nepakenks ir šlakelis žolių nuoviro arba truputis sodos, kalio permanganato) ir įmerkite kojas. Kai vanduo atvės vėl įsipilkite karšto. Šią procedūrą kartokite keletą kartų.
Taip pat skaitykite:

Zetaclear- nuo nagų grybelio
Gėdijatės nusimauti batus? Negražūs nagai verčia nerimauti artėjant basučių sezonui? Kenčiate turėdami geltonus, storus ir skausmą keliančius nagus?
Jei į visus tris klausimus atsakėte taip, tai labai tikėtina, kad jus kankina tokia pati problema, kaip ir kitus 203 milijonus žmonių visame pasaulyje- nagų grybelis. Kaip ir visi kiti, kenčiantys nuo nagų grybelio, puikiai žinote, kaip sunku jo atsikratyti, o nagai būna geltoni ir ligoti, kad ir ką jūs darytumėte bandydami juos išgydyti. Mes galime Jums pasiūlyti spendimą, padėsiantį atsikratyti nagų grybelio problemos. Zetaclear yra natūralus preparatas nuo nagų grybelio. Jis atakuoja nagų grybelį dvejopai vienu metu- per nago paviršių, tepant pažeistą nagą tepaliuku, ir iš vidaus, vartojant burnos purškalą. Efektyvus ir pasaulyje pripažintas Zetaclear padės atsikratyti nemalonaus nagų grybelio ir sugrąžins Jums skaidrius ir gražius nagus. Pamirškite gėdos jausmą bei nagų skausmą ir mėgaukitės gyvenimu.
Kiekvienas žmogus naudodamas bet kurį produktą turi teisę žinoti jo sudėtines dalis ir kaip jos veikia jo sveikatą. Pristatome Zetaclear sudėtines dalis.
Zetaclear tepaliuko sudėtinės dalys
Arbatmedžio aliejus
Nuo seniausių laikų Australijos aborigenai vartojo arbatą, paruoštą iš Melaleuca medžio lapų, kad sustiprintų odą, palaikytų sveiką jos būklę. Iš to ir kilo “arbatmedžio” pavadinimas. Šiais laikais arbatmedžio aliejus paruošiamas komerciniais tikslais garų distiliacijos būdu iš medžio lapų. Arbatmedžio aliejuje yra sudedamųjų dalių, vadinamų terpenoidais, kurie padeda išlaikyti sveikus nagus.
Vikipedija anglų kalba teigia: „Arbatmedžio aliejus buvo laikomas stipriu antiseptiku Australijoje gerokai anksčiau prieš pateikiant moksliškai pagrįstus įrodymus. Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai patvirtino teigiamą arbatmedžio aliejaus poveikį naudojant jį odos priežiūrai.“
Arbatmedžio aliejaus negalima dėti į burną arba jį nuryti. Laikykite tepaliuką vaikams nepasiekiamoje vietoje. Alergiškiems žmonėms netgi labai mažas kiekis pakliuvęs per burną į vidų, gali sukelti bėrimą, pilvo skausmus, burnos gleivinės uždegimą, svaigulį, retais atvejais- komą. Arbatmedžio aliejus Zetaclear tepaliuko sudėtyje yra maišomas su kitais aliejais, kad apsaugotų nuo odos sudirgimų ir bėrimų.
Migdolų aliejus
Žmonės žinojo migdolus ir naudojo juos dar 3000- 2000 prieš mūsų erą. Migdolų rado ir Egipto faraono Tutanchamono kape (C. 1325 BC)
Migdolas yra lapuotis medelis, išaugantis nuo 4 iki 10 metrų. Pavasarį, prieš atsirandant lapams, jis pražysta nuostabiais rožiniais arba baltais žiedais. Nors jo gimtine yra laikoma Pietvakarių Azija, jis gali augti ir megzti vaisius ir Europoje.
Saldus migdolų aliejus yra naudojamas sudrėkinti sausą odą, apmalšinti lūpų skilimą bei odos trūkinėjimą dėl jos sausumo. Jis yra neriebus ir greitais susigeria į odą. Paprastai jis nedirgina odos ir nesukelia alerginių reakcijų.
Simondsijos aliejus
Simondsija yra krūmas, augantis Arizonos pietuose, Kalifornijos pietuose, Meksikos šiaurės vakaruose. Daugelį amžių vietiniai Šiaurės Amerikos gyventojai naudojo aliejų, išgautą iš simondsijos sėklų odos priežiūrai ir puikios sveikatos palaikymui.
Simondsijos sėklą, maždaug juodosios alyvuogės dydžio, sudaro apie 50% aliejaus. Chemine sudėtimi šis aliejus yra labai panašus į žmogaus riebalus, kuriuos išskiria odoje esančios riebalų liaukos. Jie padeda odai neprarasti drėgmės.
Simondsijos aliejus komerciškai pradėtas gaminti 1970 metais ir naudojamas odos priežiūros priemonėse.
Vitamino E aliejus
Vitaminas E yra puikiai žinomas antioksidantas. Patekus ant odos, kūnas jį greitai absorbuoja. Vitamino E aliejus dažniausiai yra naudojamas sumažinti randelių ir dėmių atsiradimą, beje, jo teigiamo poveikio sąrašas dar nėra baigtas.
Citrinžolės aliejus
Jeigu mėgstate azijos virtuvę, turbūt jau teko valgyti citrinžolės. Ji suteikia patiekalams aštresnį skonį, ji dedama į padažus, sriubas ir aromatizuoja arbatą. Citrinžole taipogi paskaninama kepama duoną bei saldainiai. Citrinžolės nepamiršta parfumerijos gamintojai ir aromaterapijos taikytojai.
Undecileno rūgštis
Undecileno rūgštis yra organinė riebalų rūgštis, išgaunama iš natūralaus kastoro aliejaus. Ji naudojama palaikyti gerą odos sveikatą.
Gvazdikėlių aliejus
Gvazdikėliai močiučių buvo naudojami dantų skausmams malšinti, jie yra natūralus analgetikas, o gvazdikėlių aliejų ir šiandien dar naudoja kai kurie dantistai.
Zetaclear bunos purškalo sudėtinės dalys
Antimonium Curdum 200C: Skirtas mažinti odos, esančios po nago plokštele skausmingą jautrumą bei lėtina nago augimą. Taipogi mažina storas, nago paviršiuje ir jo pačioje esančias ataugas, naikina geltoną spalvą.
Arsenicum Album 200C: Skirtas gydyti pakitusios spalvos nagus, odos problemas, karpas.
Mancinella 30C: Išgautas iš mirties medžio pienelio (Hippomane mancinella), veiksmingas gydant pakitusios spalvos nagus, šalina dilgčiojimą, mažina pėdų sausėjimą.
Nitricum Acidum 30C: Mažina mėšlungį, skausmą, deginimą spaudimą. Taip pat veiksmingai gydo padidėjusį rankų ir pėdų pleiskanojimą, šiurkščią odą, baltas dėmes naguose.
Sulphur 12X: Turi antiseptinių ir antiniežulinių savybių. Naudojamas gydyti karštligę ir kitas ligas. Jis taip pat naudojamas gydant nagų žaizdas, pirštų galiukų uždegimus bei patinimą, odos skausmus bei niežulį.
Thuja Occidentalis 200C (Arbor Vitæ): Puikiai naikina karpas, gydo šerpetojančius, silpnus, minkštus ir trupančius nagus.
Neaktyvūs ingredientai: Alkoholis 20% v/v, išgrynintas vanduo.
Naudojimas
Užtepkite truputį Zetacleaer tepaliuko viduryje nago, paskirstykite tepaliuką po visą nagą, naudodamiesi šepetėliu. Patepkite papildomu kiekiu tepaliuko nagą iš vidinęs pusės, (jei įmanoma), tada skubiai uždenkite nagą su vandeniui atspariu arba paprastu pleistriuku. Nenuimkite pleistriuko tol, kol neisite maudytis. Išsimaudę po dušu arba vonioje, kruopščiai nusausinkite nagą, pakartotinai patepkite infekuotą nagą tepaliuku ir vėl užklijuokite pleistriuką. Kartokite šią procedūrą ne mažiau, kaip du kartus per dieną. Pleistras geriau ir ilgiau išlaikys tepaliuką ant nago, todėl galite tikėtis greitesnių rezultatų.
Būtinai pasitikrinkite, kad pleistras nenusmuktų nuo nago, arba neslankiotų ant piršto. Taip nutikus, iš naujo patepkite nagą ir užklijuokite naują pleistrą.
Nepamirškite kas antrą dieną nugrandyti suminkštėjusio keratino nuo apatinės nago dalies ir švelniai nutrinkite ir nulyginkite nago paviršių dildele kartą arba du kartus per savaitę.
Nėščiosioms ir maitinančioms mamoms prieš vartojant preparatą, rekomenduojame pasikonsultuoti su šeimos gydytoju ar sveikatos specialistu.

Nagų priežiūra
Atėjus žiemai mes daug dėmesio skiriame veido ir rankų odos priežiūrai, bet pamirštame pasirūpinti nagų sveikata. šaltuoju metų laiku nagus stipriai veikia šaltis ir vėjas, o dėl vitaminų trūkumo jie atrodo neestetiškai. Specialios kosmetinės priemonės ir mitybai tinkamai parinkti produktai padės grąžinti nagams sveikatą ir grožį.
Kosmetinės priežiūros etapai
Nagų priežiūra apima kelis etapus. Pradėti reikėtų nuo valymo. Dauguma moterų mano, kad, norint išvalyti nagų plokšteles ir aplink jas esančią odelę, pakanka šiltame vandenyje nusiplauti rankas su muilu. Iš tikrųjų taip nėra. Nagų odelė yra sausesnė ir šiurkštesnė, todėl, norint pašalinti negyvas ląsteles ir kitus nešvarumus, reikia pastangų.
2- 3 kartus per savaitę būtinas gilus nagų ir nagų odelės valymas minkštu šepetėliu ir valomąja priemone. Po procedūros rankas ir nagus reikia ištepti maitinamuoju aliejumi arba kremu. Senas ir laiko patikrintas receptas - nagų įtrynimas aliejumi, sumaišytu su keliais lašeliais citrinų sulčių. Be to, parduodama daugybė kosmetikos priemonių, skirtų būtent rankų odos ir nagų priežiūrai, kurių sudėtyje taip pat yra citrinų sulčių, šilko proteinų ir kt. natūralių sudedamųjų komponentų. Tokių priemonių pasirinkimas labai didelis.
Salono procedūros namų sąlygomis
Užtikrinus bazinę nagų priežiūrą, nereikėtų pamiršti Ir intensyvių procedūrų, kurias paprastai siūlo grožio salonai. Pvz., riešų masažą ar stiprinamąsias nagų voneles, net ir turint minimalią patirtį, galima atlikti namuose.
Išlaikyti nagus sveikus padės stiprinamosios nagų vonelės. Grožio salonai joms naudoja specialius jau paruoštus tirpalus, o namuose jas pasidaryti galima iš turimų priemonių.
Pusėje litro šilto virinto vandens ištirpdykite 2 arbatinius šaukštelius jūros druskos. Palaikykite rankas tokiame tirpale 10-15 min. ir nuplaukite šiltu virintu vandeniu. Jūros mineralai stiprina nagų plokšteles, ypač jei nagai linkę sluoksniuotis ir lūžinėti.
Užplikykite 1 valgomąjį šaukštą ramunėlių dviem stiklinėmis vandens. Pravėsinki te ir įdėkite arbatinį šaukštelį sodos. Šiame tirpale 10-20 min. palaikykite pirštų galiukus, po to rankas nuskalaukite šiltu virintu vandeniu. Tokia vonelė padės, jei nagai nelygūs, kankina uždegimas.
Iki 35- 40 ̊ C pašildykite alyvuogių aliejų ir 7- 10 min. palaikykite jame pirštų galiukus. Aliejaus perteklių pašalinkite servetėle. Ši procedūra pamaitins ir odą, ir nagus, suminkštins kutikulę. Kad vonelė butų efektyvesnė, po jos galima užsimauti medvilnines pirštines ir pamiegoti.
Gražių nagų dieta
Subalansuota dieta yra labai svarbi ne tik viso organizmo, bet Ir nagų sveikatai. Greitam nagų augimui ypač reikalingas vitaminas A. Jo pritrūkus ant nagų plokštelių atsiranda horizontalių vagelių: tai rodo, kad nagų augimas yra sulėtėjęs. Daug vitamino A yra kepenyse, morkose Ir pomidoruose.
B grupės vitaminai skatina baltymo keratino, iš kurio sudaryti nagai, gamybą. Todėl jei norite, kad nagai būtų tolygaus atspalvio ir tvirti, papildykite savo racioną kopūstais, alaus mielėmis, kiaušinio tryniu ir daigintais kviečiais.
Vitaminas C- dar vienas būtinas sveikos dietos komponentas. Kai jo trūksta, nagų plokštelės deformuojasi, tampa nelygios, sustorėja, nagai gali užsilenkti arba jaugti. Vitamino C gausu citrusiniuose vaisiuose, saldžiojoje paprikoje, erškėčių vaisiuose, kopūstuose ir svogūnuose.
Vitaminas E neutralizuoja aktyviąsias daleles, vadinasi, stabdo senėjimo procesą. Tačiau nedaugelis žino, kad laisvųjų radikalų perteklius neigiamai veikia nagus: jie tampa minkšti Ir trapūs. Norint išvengti šios bėdos, reikia nepamiršti vartoti augalinių aliejų, migdolų, žemės riešutų ir kiaušinio trynių. Tokia dieta -taip pat puiki nelygių nagų profilaktikos priemonė.
Tvirti nagai
Nagų tvirtumas - vienas sveika tos rodiklių. Labai dažnai būtent žiemą nagai pradeda sluoksniuotis. Kad nagų plokštelės butų stiprios reikia gauti pakankamai mineralų: kalcio, geležies, silicio. Kalcio trūkumas - viena dažniausių nagų sluoksniavimosi priežasčių. Papildyti kalcio atsargas organizmui padės pieno produktai. Jei trūksta silicio, valgykite daugiau Šparaginių pupelių, žalių daržovių (salotų, petražolių) ir bananų. Ant nagų paviršiaus atsiradusios horizontalios vagelės byloja apie geležies trūkumą. Jį kompensuosite valgydami neriebią mėsą, kepenis, kiaušinio trynį ar raudonuosius serbentus.
Dažnai ant nagų galima pastebėti baltų dėmelių nelygiais kraštais. Tai rodo, kad organizmui trūksta cinko. Šio mikroelemento daug žirneliuose, pupose, obuoliuose, žiediniuose kopūstuose ir kviečiuose.
Nereikėtų pamiršti, kad nago pagrindas yra baltymas, vadinasi, būtiniausios nagų „statybinės medžiagos" - aminorūgštys. Pritrūkus , organizme baltymų, prie nagų pagrindo atsiranda baltų juostelių. Tradiciškai kalbėdami apie baltymus prisimename mėsą, tačiau gerokai papildyti aminorūgščių atsargas gali ir tokie vegetariški produktai kaip pupos, pupelės, žirniai, avižos, scenos ir riešutai. Visapusiškas rūpinimasis nagų sveikata padės pasiekti trokštamą rezultatą.
Taip pat skaitykite: