Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Nagų grybelis viena dažniausių infekcinių ligų pasaulyje. Ji sukelia sunkių medicininių komplikacijų, psichologinių bei profesinių bėdų. Norintieji ateinančią vasarą avėti atvirą avalynę ir puikuotis gražiomis pėdomis nagų grybelį privalo gydyti dar rudenį.

 Su nagu grybeliu yra susidūręs maždaug kas ketvirtas Žemės gyventojas. Ši liga vis dažniau diagnozuojama ir Lietuvos žmonėms (2000 m, Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis- 57 proc. daugiau nei 1999-metais).

 Liga

 Nagu grybelis (onichomikozė) sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie 50 proc. visu nagų ligų. Paliestas grybelio nagas pamažu ima keistis. Iš pradžių liga (įžeidžia jo kraštus, paskui nagas netenka blizgesio, atsiranda dėmelių. Dar vėliau sustorėja ir ima trupėti.

 Nagų grybelis- greitai plintanti infekcinė liga. Sergantis žmogus gali užkrėsti aplinkinius, šeimos narius. Negydoma infekcija greitai išplinta į kitas kūno vietas. Neretai nagų grybelis diagnozuojamas gana vėlai, nes žmonės nesikreipia į medikus ligos pradžioje. Netinkamai gydomas grybelis atsinaujina, todėl reikalingi pakartotiniai kursai. Kai liga progresuoja, sutrinka periferinė kraujotaka, lėtai gyja žaizdos, paūmėja diabetinės opos.

 Gydymas

 Pastebėjus bet kokius pėdos odos, tarpupirščių ar nagu pakitimus reikia nedelsiant kreiptis į specialistus. Laiku pastebėtas nagų grybelis išgydomas greičiau ir pigiau. Pas specialistą derėtų apsilankyti ne tik susirgusiajam, bet ir kitiems šeimos nariams. Medikas apžiūrės ir, jei reikės, pasiūlys gydytis visiems namiškiams vienu metu.

 Žmonės, sergantys nagų grybeliu, turi naudoti atskirą patalynę, šlepetes, avalynę, rankšluostį, kempinę, šukas, kitus higienos reikmenis.

 Dezinfekcija

 Gydytojai rekomenduoja ligonio dėvėtą avalynę, kojines bei pirštines išmesti. Jei tokios galimybes nėra, šiuos daiktus būtina dezinfekuoti. Avalynė dezinfekuojama specialiu skysčiu- vatos tamponas suvilgomas 25 proc. formalino tirpalu ir dedamas į batus. Paskui juos reikia sukišti į polietileno maišelius, sandariai užrišti ir laikyti dvi paras. Po dezinfekcijos batus būtina šiek tiek pravėdinti negyvenamoje patalpoje. Avalynė dezinfekuojama du kartus: pirmąsyk baigus vartoti vaistus, antrą- po trijų mėnesių.

Drabužius, patalynę, kojines reikta 15 min. pavirinti 1 proc. sodos ar skalbimo miltelių tirpale. Taip pat 15 min. rekomenduojama virinti ligonio naudotas žirkles bei kitus metalinius instrumentus, prausimosi kempines.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top