Search

Akys ir oda aplink akis

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Oda aplink akis- labai plonytė, daug plo­nesnė nei viso veido. Ji sausesnė, į ją patenka mažiau kraujo, poodinių riebalų sluoksnelis- ypač plonas.

Kadangi oda aptraukia kaukolės akiduobę, ji neturi kaulinio pamato ir dėl nuolatinių judesių lengvai išsitempia bei greičiau raukšlėjasi. Būtent oda aplink akis sensta pirmiau­sia, raukšlelėmis išduodama amžių. Pirmosios atsiranda mimikos raukšlelės, simpatiški juoko spinduliukai, kurie su metais gilėja ir nebe­atrodo tokie mieli.

Su oda aplink akis reikia elgtis labai atsar­giai, netampyti jos valant makiažą. Akis būtina saugoti nuo saulės spindulių, kurie pažeidžia kolageno pluoštus ir dėl to atsiranda anks­tyvųjų raukšlelių. Saulėtomis dienomis iš namų neikite be tamsių akinių, kurių stiklai nepraleidžia ultravioletinių spindulių. Pasirink­damos akinius žiūrėkite, kad jie būtų ne tik gražūs, madingi, bet ir patogūs: nesunkūs, nekristų nuo nosies, jų kojelės- reikiamo ilgio, nespaustų ausų.

Jeigu esate trumparegė ir, norėdama ką nors geriau įžiūrėti, visąlaik prisimerkiate, o vaikš­čioti su akiniais kažkodėl varžotės, rinkitės- ar raukšlės, ar vis dėlto akiniai. Yra dar viena išeitis- kontaktiniai lęšiai. Be savo tiesioginės funkcijos, jie gali keisti akių spalvą.Odą aplink akis reikia prižiūrėti itin atidžiai, nes dažnai ji būna labai jautri. Daugeliui galbūt tinka ir visos veido odos priežiūros priemonės; kitos moterys tušą nuo blakstienų nuplauna paprastu muilu- ir nieko. Bet tai- tik iki tam tikro laiko. Geriau naudotis specialiomis, švelniomis priemonėmis.

Oda aplink akis ir pačios akys- lengvai pažeidžiamos. Akyje yra daug nervų galūnių, tad ir menkiausia dulkelė labai jaučiasi. Jeigu į akį kas nors įkrito, viršutinį voką atsargiai patempkite pirmyn, paskui truputį žemyn, pamirksėkite, paplaukite akį vandeniu ar tiesiog paašarokite. Ašaros visąlaik drėkina akies apvalkalą, be to, jose yra antibakterinės medžiagos lizocimo.

Atsiradus uždegimui, pačioms gydytis nerei­kėtų. Lašų akims nepasikonsultavus su gydy­toju taip pat nevertėtų naudoti. Vienuose yra antibiotikų, kituose- hormonų. Savarankiškai juos pasirinkus, uždegimas gali tik sustiprėti.

Akių uždegimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Tai gali būti alergija, konjunktyvitas, miežis ar erkutė, tad prieš imdamasi liaudiškų priemonių, geriau pasitarkite su gydytoju.

Kalbant apie kasdienę odos aplink akis priežiūrą, reikėtų prisiminti: kad ir koks bran­gus bei prašmatnus būtų kremas paakiams, rau­kšlių visam laikui jis nepašalins, o tik kuriam laikui patemps odą. Antra, jį sunaudoti reikia per tris, daugiausia- per keturis mėnesius. Atsiminkite, kad kremas dėl nuolatinio kontakto su oru ir pirštais oksiduojasi bei genda, todėl jeigu jį naudosite pernelyg ilgai, užuot padėjęs, kremas pradės kenkti. Būtent todėl kremas akims fasuojamas mažais indeliais ar tūbelėmis po 5-15 ml (tūbelėms reikėtų teikti pirmenybę). Jeigu pasenusį kremą išmesti gaila, juo galima tepti rankas ar pėdas- nepakenks.

Jautrią odą prižiūrėti gana sunku. Yra firmų, gaminančių specialią kosmetiką vien tik jautrios, lengvai sudirginamos odos priežiūrai, tačiau reikia prisiminti vieną bendrą taisyklę: vienai moteriai tas pats kremas tinka, o kitai nuo jo patinsta vokai.

{module Oda 300x250}{module Oda 300x250}