Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

Kai kurie žmonės akis galbūt apibūdina kaip sudėtingą regos organą, kiti sako, kad akys- sielos veidrodis. Teisūs ir tie, ir anie. Be to, akys- pati gražiausia ir išraiškingiausia veido dalis, leidžianti ne tik suvokti mus supantį pasauli, bet ir apie mus pačius pasakyti kartais dau­giau, nei patys norėtume.

 Oda aplink akis- labai plonytė, daug plo­nesnė nei viso veido. Ji sausesnė, į ją patenka mažiau kraujo, poodinių riebalų sluoksnelis- ypač plonas.

Kadangi oda aptraukia kaukolės akiduobę, ji neturi kaulinio pamato ir dėl nuolatinių judesių lengvai išsitempia bei greičiau raukšlėjasi. Būtent oda aplink akis sensta pirmiau­sia, raukšlelėmis išduodama amžių. Pirmosios atsiranda mimikos raukšlelės, simpatiški juoko spinduliukai, kurie su metais gilėja ir nebe­atrodo tokie mieli.

Su oda aplink akis reikia elgtis labai atsar­giai, netampyti jos valant makiažą. Akis būtina saugoti nuo saulės spindulių, kurie pažeidžia kolageno pluoštus ir dėl to atsiranda anks­tyvųjų raukšlelių. Saulėtomis dienomis iš namų neikite be tamsių akinių, kurių stiklai nepraleidžia ultravioletinių spindulių. Pasirink­damos akinius žiūrėkite, kad jie būtų ne tik gražūs, madingi, bet ir patogūs: nesunkūs, nekristų nuo nosies, jų kojelės- reikiamo ilgio, nespaustų ausų.

Jeigu esate trumparegė ir, norėdama ką nors geriau įžiūrėti, visąlaik prisimerkiate, o vaikš­čioti su akiniais kažkodėl varžotės, rinkitės- ar raukšlės, ar vis dėlto akiniai. Yra dar viena išeitis- kontaktiniai lęšiai. Be savo tiesioginės funkcijos, jie gali keisti akių spalvą.

Odą aplink akis reikia prižiūrėti itin atidžiai, nes dažnai ji būna labai jautri. Daugeliui galbūt tinka ir visos veido odos priežiūros priemonės; kitos moterys tušą nuo blakstienų nuplauna paprastu muilu- ir nieko. Bet tai- tik iki tam tikro laiko. Geriau naudotis specialiomis, švelniomis priemonėmis.

Oda aplink akis ir pačios akys- lengvai pažeidžiamos. Akyje yra daug nervų galūnių, tad ir menkiausia dulkelė labai jaučiasi. Jeigu į akį kas nors įkrito, viršutinį voką atsargiai patempkite pirmyn, paskui truputį žemyn, pamirksėkite, paplaukite akį vandeniu ar tiesiog paašarokite. Ašaros visąlaik drėkina akies apvalkalą, be to, jose yra antibakterinės medžiagos lizocimo.

Atsiradus uždegimui, pačioms gydytis nerei­kėtų. Lašų akims nepasikonsultavus su gydy­toju taip pat nevertėtų naudoti. Vienuose yra antibiotikų, kituose- hormonų. Savarankiškai juos pasirinkus, uždegimas gali tik sustiprėti.

Akių uždegimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Tai gali būti alergija, konjunktyvitas, miežis ar erkutė, tad prieš imdamasi liaudiškų priemonių, geriau pasitarkite su gydytoju.

Kalbant apie kasdienę odos aplink akis priežiūrą, reikėtų prisiminti: kad ir koks bran­gus bei prašmatnus būtų kremas paakiams, rau­kšlių visam laikui jis nepašalins, o tik kuriam laikui patemps odą. Antra, jį sunaudoti reikia per tris, daugiausia- per keturis mėnesius. Atsiminkite, kad kremas dėl nuolatinio kontakto su oru ir pirštais oksiduojasi bei genda, todėl jeigu jį naudosite pernelyg ilgai, užuot padėjęs, kremas pradės kenkti. Būtent todėl kremas akims fasuojamas mažais indeliais ar tūbelėmis po 5-15 ml (tūbelėms reikėtų teikti pirmenybę). Jeigu pasenusį kremą išmesti gaila, juo galima tepti rankas ar pėdas- nepakenks.

Jautrią odą prižiūrėti gana sunku. Yra firmų, gaminančių specialią kosmetiką vien tik jautrios, lengvai sudirginamos odos priežiūrai, tačiau reikia prisiminti vieną bendrą taisyklę: vienai moteriai tas pats kremas tinka, o kitai nuo jo patinsta vokai.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top