Grožis

Šventinio vakaro makiažas

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Paprastą dieną ryškindamos gražiausius bruožus ir maskuodamos smulkius trūkumus prie veidrodžio užtrunkate vos kelias ar kiek ilgėliau -keliolika minučių? Šaunu, jūs - tikra profesionalė. Tačiau šventiniam makiažui reikėtų skirti gerokai daugiau laiko. Privalote atrodyti nepriekaištingai. Stulbinanti. Kerinti. Elegantiška. Tikra vakaro karalienė.

Papudruoti nosytę

Ar žinote, nuo ko prasideda tobulas šventinis makiažas? Ogi nuo kokybiškos ir tinka­mai parinktos veido pudros. Biri ar skysta, kreminė, skaid­ri ar suteikianti atspalvi. Šviesą atspindinti ar matinė. Rinktis yra iš ko, tačiau kuri pudra tinkamiausia?

 • Jeigu jūsų oda itin sausa, labiausiai tinka kreminė, tiršta (aliejaus pagrindo) pudra arba toninis kremas.
 • Birią pudrą visažistai pataria naudoti toms, kurių oda riebi ir mišri. Tokiu atveju reikėtų tepti riebias ir blizgančias veido sritis, pavyzdžiui, kaktą, nosį, smakrą.
 • Jeigu jūsų veidas blyškus, nesirinkite skaidrios ar balkš­vos pudros, nes oda atrodys pilkšva. Šviesiaodėms labiau­siai tinka persikų, taip pat visi švelniai rusvi atspalviai. Vario spalvos pudrą reikėtų rinktis moterims, kurių veido oda tamsesnė. Ypač tamsių tonų pudra tiks labai tamsaus gymio damoms. Visoms dailiosios lyties atstovėms grožio specialistai pataria vengti oranžinių atspalvių, nes jie atrodo nenatūraliai.
 • Šviesą atspindinti pudra retai kada tinka visam veidui. Ja rekomenduojama brūkštelėti tas vietas, kurios, jūsų nuomone, turėtų žvilgėti, švytėti. Tai būtų skruostai, kakta, smilkiniai, pečiai, iškirptės sritis.
 • Pudros šepetėliu stenkitės braukti tomis pačiomis linijomis. kaip tepdamos makiažo pagrindą - atrodys tolygiau.

„Padūmavęs" žvilgsnis

Norite, kad per vakarėlį jūsų akys tikrąja žodžio prasme kerėtų aplinkinius? Rinkitės „padūmavusių" akių makiažą. Toks šiuo metu pats populiariausias ir, beje, labiausiai mėgstamas garsenybių ir kino žvaigždžių. Jį pasidaryti visai paprasta:

 • Derinkite juodos ir vienos kurios nors iš šių spalvų vokų šešėlius: pilkos, mėlynos, žalios, auksinės, rausvai oranži­nės.
 • Jeigu jūsų akys mėlynos, labiausiai tiks juodos ir žalios spalvos derinys, taip pat violetinė, purpurinė ir tamsiai mėlyna. Prie žalių ir šviesiai rudų akių itin dera juodi ir pilki arba rusvai žalsvi, tamsiai žali, rudi, purpuriniai, slyviniai ats­palviai. Rudaakėms reikėtų rinktis juodos ir pilkos spalvos derinį, taip pat juodos ir vario, kavos, visų rudų atspalvių vokų šešėlius.
 • Voką padenkite trijų spalvų šešėliais: šviesios, viduti­nės ir tamsios. Šviesiausia vieta turėtų būti ties antakiu, vidutinio tamsumo - nuo blakstienų augimo linijos iki voko raukšlės ir aukštyn. Tamsiausią spalvą tepkite nuo nubrėž­tos pieštuku kontūrinės linijos vos į viršų.
 • Palei viršutines blakstienas brėžiama kontūrinė linija turė­tų šiek tiek platėti (išorinio akies kampučio link). Kontūrinę linija galima brėžti ir ties apatine akies voko linija prie pat blakstienų - žvilgsnis atrodys dar išraiškingesnis.

Rausvi skruostai

Anot grožio specialistų, skaistalai - ypač svarbus makiažo akcentas. Jeigu juos ant skruostų tepa įgudusios rankos, ši kosmetikos priemonė gali labai daug: suteikia veidui gaivų ar įdegio atspalvį, paryškina akių spindesį ir gundantį lūpų linkį, skaistina odą. Netgi šiek tiek optiškai pakoreguoja veido formą. Ką derėtų žinoti, renkantis ir naudojant skaistalus?

 • Vakare skruostus rausvinkite ryškiau nei dieną, nes dirbti­nė šviesa mažina makiažo ryškumą.
 • Jeigu jūsų veido oda persikų atspalvio, drąsiai naudokite įvairių spalvų skaistalus.
 • Blyškiaveidei, gelsvos odos savininkei labiau tiktų abriko­sų, rausvai rusvi ir visi rudi atspalviai. Jei oda tarsi per­matoma - tinkamiausi būtų aviečių ar žemuogių atspalvių skaistalai.
 • Šepetėliu su trupučiu skaistalų tepkite iškiliausias skruostikaulių vietas, kildamos smilkinių link.
 • Kompleksuojate dėl įdubusių skruostų? Juos „pakelsite", jei įdubas po skruostikaulių linijomis patepsite šviesesnio atspalvio skaistalais, o aukščiausią skruostikaulio vietą -tamsesnio atspalvio.

Ryškios lūpos

Lūpas moterys noriai ryš­kina jau kelis tūkstančius metų, tad nieko stebėtino, kad dažna neišeina iš namų be lūpų dažų ar blizgio rankinėje. Nors šių metų madingiausia spalva - ele­gantiška tamsiai raudona ir vyšninė, žinoti reikėtų dar ši tą, kad šventinį vakarą lūpos atrodytų be priekaištų.

 • Šalta šviesa (melsva neoninė) suteikia nemalonų atspalvi šaltų, melsvų tonų lūpų dažams ar blizgiams, o šilta šviesa (žvakių, ryškių lempų) dera su šiltais, oran­žiniais atspalviais.
 • Putlias, storas lūpas vizua­liai sumažina tamsūs lūpų dažai, o plonas padidina šviesios, blizgios spalvos.
 • Lūpas geriausia dažyti lūpų dažų teptuku - dažai pasiskirsto tolygiau.
 • Jeigu dažų sluoksnis atrodo per skaidrus, lūpas padažykite dar kartą, tuomet spalva bus ryškesnė ir ilgiau išliks.
 • Kuo blizgio spalva vaiskes­nė, tuo lūpos atrodys sultingesnės ir išraiškingesnės.

Kaip panaikinti celiulitą

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulitas - tai gyvenimo būdo pasekmė, todėl ir gydyti jį rei­kėtų keičiant gyvenimo būdą arba požiūri į šią problemą. Labai svarbu išmokti atsipalai­duoti, nes įtampa organizme gamina nuodingąsias medžia­gas. Jos neigiamai veikia sa­vijautą, o ši savo ruožtu - lai­kyseną, nuotaiką ir, žinoma, odą, kuri yra vidinės būklės veidrodis

 Anticeliulitinių alternatyvų kritikai purkštauja, neva daugelis „stebuklingų“ priemonių tėra ciniškas rinkodaros specialistų triukas. Jie mano. kad iki šiol nėra atrastas patikimesnis ir efektyvesnis kovos su celiulitu būdas kaip reguliari mankšta, subalansuota mityba, trumpai tariant, sveikas gyvenimo būdas.

Tačiau specialistai nepataria keisti gyvenimo per vieną dieną. Tai darykite pamažu, nes drastiškos permainos tėra papildomas įtampos šaltinis, taigi ir dar vienas kabliukas celiulitui.

Mityba

Patariama valgyti produktus, kuriuose gausu maistinių skai­dulų (rupių miltų duona, sė­lenos, pupos, slyvos, obuoliai ir kt.), nes jie pagerina šalini­mo sistemos veiklą. Vartokite ma­žiau druskos ir prieskonių, nes jie sulaiko organizmo skysčius, mažinkite cukraus ir saldumynų. Atsisakykite riebaus, kepto, kon­servuoto maisto, pusfabrikačių, dukart daugiau suvalgykite vai­sių ir daržovių. Daržovės pade­da atsinaujinti celiulito pažeis­tiems audiniams.

Labai svarbu laikytis mity­bos režimo: valgyti kasdien tuo pačiu metu 4-5 kar­tus per dieną nedideles mais­to porcijas.

Gerkite vandenį

Kai organizmui trūksta vandens, paūmėja celiuli­tas. UŽuot gėrusios kavą, juo­dąją arbatą (kofeinas sti­muliuoja hormonų, turin­čių įtakos celiulito susida­rymui, gamybą), gerkite nega­zuotą vandenį arba žolelių arbatą. Gerkite mažais gurkšneliais, po pusę ar pilną stklinę, kas dvi valandas. Tyri­mai parodė, kad kas valandą išgeriama stiklinė vandens nuo pusės valandos iki dviejų valandų stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, kuri skatina išskirti adrenaliną, o šis savo ruožtu sti­muliuoja skaidyti riebalus.

Idealiausia būtų, jei kas valandą mažais gurkšneliais išgertumėte bent po pusę stiklinės vandens.

Mankšta

Nealinkite organizmo dieto­mis- tai, kad per trumpą laiką numesite daug kilogra­mų, nuo celiulito neišgelbės. Kai greitai sublogstama, ne­tenkama ne tik didelio rie­balų kiekio, bet ir raume­nų. O mankštinami raume­nys dirba kaip pompa: su­sitraukdami ir atsitiesdami sparčiau varinėja kraują ir limfą, gerina mikrocirkuliaciją, išsiskiria daugiau pra­kaito, o su juo pašlinamos ir kenksmin­gos medžiagos, taigi organizmas valosi ir sparčiau degina riebalus. Švelniai ir patikimai celiulitą naikina plau­kimas, važiavimas dviračiu (bent 20 min. kasdien), rie­dučiais. Užuot kilusi liftu, lipkite laiptais, išeikite pasivaikš­čioti po kalvotą apylinkę. Pastebėta, kad po valan­dą trukusių vaikštynių pės­čiomis, padidėja organizmo jautrumas riebalus skaidan­tiems hormonams, kurie kraujo sistemą cirkuliuoja dar 12 val.


Taigi jei du kartus per dieną pasivaikščiojimams skirtumėte bent valandą, už­programuotumėte organizmą deginti riebalus.

Anticeliulitiniaipratimai, kuriuos atlikti galite bet kada ir bet kur:

* įtempkite sėdmenų raumenis, kelias sekun­des palaikykykite ir atpalai­duokite.

* Staigiai įtraukite pilvą, palaikykite kelias sekundes ir atpalaiduokite.

Nepamirškite ir naudingų malonumų

Anticeliulitinės vonios receptas: sumaišykite penkis lašus cinamonų aliejaus pusė­je stiklinės šilto pieno ir supilkite į karštą vonią. Vonioje pagulėkite ne ilgiau nei penkias minutes. Kontrastinis dušas ir reguliarus odos šveitimas taip pat stimu­liuoja odos mikrodrkuliacitą. Įsigykite šiurkštoką kempinę ir kas vakarą sukamaisiais judesiais pamasažuokite pečių juostą, nuga­rą, pilvą, šlaunis, sėdmenis. Kie­kvienai vietelei skirkite ne mažiau kaip 3 min. Kūno šveitiklio ga­lite nusipirkti, bet galite pasigamin­ti ir pati: kavos tirščius sumaišykite su alyvuogių aliejumi ir stambia druska.

Lengvas masažėlis: pro­blemines vieteles galite švelniai pagnaibyti pirštais arba patapš­noti meduotomis rankomis. Originalus būdas- masažas su vaisių kauliukais. Tinka avokado, persiko ar di­desnio abrikoso kauliukai. Tris kauliukus įdėkite į kojinę ir suka­maisiais judesiais masažuokite ce­liulito „išgražintas" vietas.

Akių makiažas

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Dažytos blakstienos atrodo ilgesnės, tinkamai padaryti vokų šešėliai ir brūkšniai pabrėžia akis, jos atrodo didesnės, spalvingesnės ir optiškai gi­lesnės.

Prieš kalbant apie makiažo tipus, pateiksime pagrindinių žinių apie kas­dienes akių gražinimo priemones.

Pasirenkant blakstienų tušą ir vokų šešėlius, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jų dekoratyvines ir spalvines savybes, bet ir į toleranciją jiems.

Produktai turi būti idealiai švarūs, nes vis dar pasitaiko, kad jie patenka ant akių gleivinės. Akių srities makiažo produktuose visada yra konser­vuojančių medžiagų. Žinoma, kosmetikos gamintojai stengiasi dėti kuo švelnesnes medžiagas, kad jos nesukeltų nemalonių reakcijų.

Blakstienų tušas dažniausiai sudarytas iš vaško, aliejų, glicerino, konser­vuojančių ir dažinių medžiagų. Vartojami bičių ir karnaubos vaškai, hidrinti augaliniai riebalai arba parafinas, ricinos, lanolino, parafino ir silikono aliejai. Glicerinas padeda tušui glaudžiai padengti blakstienas.

Blakstienos „pailginamos" dažant arba prie blakstienų prikabinami smulkūs dirbtinės medžiagos plaukeliai, kurie jas pastorina ir pailgina.

Pagrindinės vokų šešėlių sudėtinės dalys yra vaškas, aliejus, dažai ir kon­servuojančios medžiagos, taip pat pudra ir labai dažnai ultravioletinius spindulius (UV) absorbuojančios ir odą drėkinančios medžiagos.

Daugelis vokų šešėlių ne tik slaugo, bet ir saugo nuo ultravioletinių spin­dulių.

Dabar apie svarbiausią - kaip naudoti tas stebuklingas priemones, kurios daro mūsų akis kerinčias ir spindinčias:

 • Prieš makiažą nuo vokų stropiai nuvalykite riebalus.
 • Po to padenkite specialiais odos dažais arba įprastine kosmetika ir šiek tiek papudruokite.
 • Ant šio pagrindo pudra, kremu, pieštuku arba fluidu užtepami vokų šešėliai. Pudros šešėliai gali būti drėgni arba sausi.
 • Vokų pabrėžimas - tai mados klausimas. Jis priklauso nuo stiliaus; vis dėlto juo naudokitės santūriau. Jis neturėtų būti labai storas. Plonyčio brūkšnelio ant vokų krašto pakaks, kad jūsų blakstienos atrodytų tan­kesnės, o akys išraiškingesnės. Specialūs aplikatoriai, panašūs į švel­nius fetrinius pieštukus, arba plonyčiai teptukai padės nubrėžti ploną liniją. Kas labiau mėgsta koreguojantį akių pieštuką, turi pabrėžimą kiek užmaskuoti, kad atrodytumėte natūraliai.
 • Po to blakstienos du kartus iš eilės tušuojamos. Nudžiūvus pirmajam sluoksniui, jos šepetėliu sušukuojamos, kad nesuliptų.

Baigdamos šį skyrių, dar panaršykime „triukų dėžutę" ir ištraukime ke­letą makiažo tipų nedidelėms akims, nusvirusiems vokams ir nešiojančiosioms akinius.

Makiažas nedidelėms akims

 • Vokų šešėlius dažykite šviesiais pasteliniais dažais (!) iki blakstienų krašto. Po antakiais tamponu užtepkite skaistalą. Akys „atsiveria" ir atrodo didesnės. Tušuojamos tik viršutinės blakstienos (tris kartus!).

Makiažas nusvirusiems vokams

 • Pabrėžkite vokų kontūrus reliatyviai tamsiais šešėliais. Skaistalui tin­ka šviesi spalva arba auksinė (vakarui) vidiniuose akių kampučiuose. Švelniai apibrėžkite vokus pagal viršutinių ir apatinių blakstienų kraštus. Po to blakstienas tirštai nutušuokite.


Makiažas trumparegėms, nešiojančiosioms akinius

Akiniai optiškai pakeičia akių išvaizdą. Dėl įgaubtų stiklų trumparegių akys atrodo mažesnės.

Štai teisingas koreguojantis makiažas:

 • Panaudokite trijų atspalvių vokų šešėlius. Šviesia spalva dažykite vo­kus ištisai, sodresne - vidinius akių kampus. Tamsią spalvą užtepkite nuo vokų vidurio iki smilkinių. Kontūriniu pieštuku apveskite blaks­tienų kraštus nuo vokų vidurio, kad brūkšnys apie 5 mm nusitęstų už išorinio akių kampo. Blakstienas tušuokite du arba tris kartus.

Makiažas toliaregėms, nešiojančiosioms akinius

Toliaregėms reikia tokio makiažo, kuris dėl išgaubtų stiklų padidintas akis padarytų optiškai gilesnes:

 • Kontūriniu pieštuku apibrėžkite apatinį voką. Tamsios spalvos šešėlius užtepkite ant vidinės vokų dalies. Išorines vokų dalis padenkite šviesesniais šešėliais. Taip pat šviesesniais tonais nuspalvinkite plotą po antakiais.

Blakstienų nedažykite arba dažykite tik vieną kartą.

Makiažas nešiojančiosioms kontaktinius lęšius

Jūs nenešiojate akinių, tik kontaktinius lęšius, ir bijote, kad makiažas gali dar labiau suerzinti ir taip jau varginamas akis. Nebūgštaukite. Laiky­kitės šių taisyklių ir makiažas nesudarys jokių problemų:

 • Visi akių srities priežiūrai vartojami produktai turi būti absoliučiai švarūs.
 • Išvengsite visokio sudirginimo, jei vartosite produktus be kvapiųjų medžiagų, nesukeliančius alerginių reakcijų.
 • Prieš darydama makiažą, įsistatykite kontaktinius lęšius ir išimkite juos prieš nusivalydama grimą.
 • Labiau tinka vandenyje tirpstantis blakstienų tušas. Nenaudokite blakstienas pailginančio tušo: jis lengvai patenka į akis...
 • Naudokite tik kremo arba skystus vokų šešėlius, nes pudros šešėlių dulkelės gali suerzinti akis.
 • Makiažui geriau vartokite emulsijas be riebalų.

Anticeliulitinė strategija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulito gydymo priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias, kurios efektyviai gydytų, bet nežalotų sveikatos.

Viskas prasideda virtuvėje.

Valgykit kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerkit šviežių sulčių ir ne­gazuoto mineralinio vandens. Venki­te cukraus, druskos, aštrių prieskonių, kepto maisto.

Metams bėgant, atsisakykite riebių produktų ir tokių, kuriuo­se daug angliavandenių, nes senstan­tis organizmas riebalus degina lėčiau. Produktus rinkitės tik tuos, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantinių medžiagų. Pastarųjų yra violetinės ir mėlynos spalvos uogose bei kai kurio­se daržovėse – brokoliuose, briuselio, žiediniuose, baltagūžiuose ir mėlynuosiuose kopūstuose, ridikėliuo­se, morkose ir žirneliuose. Kraujotaką gerina česnakas ir svogūnas. Laisvuo­sius radikalus naikina gvazdikėliai ir ci­namonas. O imbieras mažina gliuko­zės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingas augalinės kilmės aliejus, nes jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (jie balansuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kraujotaką). Ne­verta pamiršti stiklinės vandens. Gerti rekomenduojama kas valandą. Mažais gurkšneliais. Vanduo skatina gaminti adrenaliną, o šis - skaidyti riebalus.

Nepamirškite mankštintis

Kad ir kaip treniruotumėte raumenyną - važinėtumėte dviračiu, šoktumė­te pilvo šokį, plaukiotumėte baseine, šoktumėte klausyda­mos muzikos, žaistumėte badminto­ną ar tiesiog dažniau vaikščiotumėte pėsčiomis- - jūsų celiulitas bus „deginamas". Mūsų raumenys dirba tarsi pompa -susispausdami ir atsitiesdami, jie sparčiau varinėja kraują ir limfą, ge­rina mikrocirkuliaciją, tada išsiskiria daugiau prakaito, o su juo- ir kenks­mingų medžiagų. Organizmas valosi sparčiau, degina riebalus.

Procedūros

Turbūt girdėjote ne vieną patarimą, kaip namų sąlygomis galima atsikratyti celiu­lito. Tai ir gulėjimas vonioje, paskaninto­je jūrų druska, ir gana skaudus duobėtų vietelių tapšnojimas meduotomis ranko­mis, ir kūno šveitimas kavos tirščiais arba alyvuogių aliejumi, sumaišytu su stambia druska, ir odos trynimas sausa plaušine -iki įskausta rankos, o kūnas ima degti, ir kontrastinio dušo procedūros. Trumpai tariant, šios neįmantrios priemonės ge­rina kraujotaką, limfotaką, valo poras, ša­lina toksinus, stangrina odą.

Kosmetologijos pramonė moterims taip pat siūlo išeičių. Vienos procedūros sti­muliuoja raumenų veiklą, kitos skatina iš organizmo pasišalinti skysčius ir tok­sinus, trečios gerina medžiagų apykaitą, stangrina odą, ketvirtos padeda anticeliulitinėms priemonėms giliau įsiskverb­ti į odą ir t.t. Nors skausmingi, bet gana populiarūs yra intervenciniai gydymo me­todai - poodinį riebalinį sluoksnį palai­kančio tinklelio korekcija, mezoterapija (adatėlėmis 10 mm po oda sušvirkščiami įvairūs veikliųjų medžiagų mišiniai, kurių sudėtyje yra riebalinių ląstelių membraną ardančių medžiagų). Pastaruoju metu itin populiarios deguonies ir ozono injekci­jos, gydymas deguonies pliūpsniais. Kol kas nė vieno metodo efektyvumas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais, todėl geriausia derinti įvairius duobe­lių naikinimo būdus, rinktis individualią kompleksinę terapiją.


Celiulito stadijos ir rekomenduojamos procedūros

Pirma stadija   

„Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais.

Kai yra I ir II stadijos (mikrocirkuliacijos sutrikimai), rekomenduojamas manuali­nis masažas, gydymas purvu, šildančios įvyniojimo procedūros, stangrinamosios kaukės, vibrovakuuminė terapija, raume­nų stimuliavimas.

Antra  stadija

Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais, už­čiuopiami mikromazgeliai, nelygi oda.

Trečia stadija  

„Apelsino žievelė" akivaizdžiai matyti, užčiuopiami maži mikromazgeliai, oda ne tokia elastinga, vėsi.

Kai stadija III ir IV (struktūriniai odos pakitimai), rekomenduojamas individu­alus manualinis masažas, vibrovakuumi­nė terapija, šaldančios įvyniojimo proce­dūros, mezoterapija, ozono terapija, ma­sažas ultragarsu.

Ketvirta stadija Susiformavę į vairaus dydžio makromazgeliai. Čiuopiant skauda, oda šalta ir išbalusi.

Verta žinoti

* Aparato, kuris vienu metu atlieka keletą procedūrų (pvz., elektrostimuliacijos ir vakuuminį masažą), poveikis nebus toks stiprus, kaip kad tas pačias procedūras atliekant skirtingais aparatais.

* Jei jums iškilo dilema, kokias procedūras pasirinkti - atliekamas aparatu ar manualines, atminkite, kad rankų darbo rezultatai pastebimi vėliau, bet jie tikrai efektyvūs. Dirbant su aparatais, - kur kas greičiau, tačiau, norint jį išsaugoti, kursą reikia periodiškai kartoti. Kita vertus, celiulito gydymas efektyviausias, kai rankų darbą deriname su mechaninėmis priemonėmis, bei nepamirštame ir neįmantrios namų terapijos.

* Kas per daug, tas nesveika. Negalima tos pačios procedūros kartoti kasdien. Organizmas gali pavargti ir nustoti reaguoti. Todėl jas rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas antrą dieną. Protinga procedūras kaitalioti: vieną kartą - vakuuminis masažas, kitą - įvyniojimo į dumblius, trečią - elektrostimuliacijos.

* Jei nusprendėte išmėginti mezoterapiją, pasirūpinkite, kad šios procedūros kursą atliktų profesionalas, žinantis leidžiamo vaisto savybes, jo poveikį organizmui, gebantis nustatyti bendrą organizmo būklę ir įvertinti, ar vaistas jums tinka, ar ne. Leidžiami vaistai gali patekti į kraują, o dauguma aktyviųjų medžiagų, kurios tirpdo riebalus, turi šalutinį poveikį - gali atsirasti bronchų spazmai, sutrikti širdies ritmas, pagreitėti pulsas...

* Visos anticeliulitinės procedūros turi būti neskausmingos, neturi likti mėlynių. Šios atsiranda todėl, kad sutraiškomos kraujagyslės, kapiliarai ir limfagyslės, į aplinkinius audinius patenka daugiau skysčio, sutrinka kraujo tekėjimo procesas. Taigi, užuot padėjusi, tokia procedūra dar labiau pakenkia.

* Jei turite paaugle dukrą, paraginkite ją ne tik sportuoti, bet ir tepti pavojingas vietas anticeliulitinėmis priemonėmis. Paauglystėje „šokinėjantys" hormonai purena dirvą celiulitui, todėl tikslinga pradėti nuo jo gintis, kol procesas dar neįsibėgėjęs.

10 kovos su raukšlėmis būdų

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Raukšlės nėra neišvengiamos. Odos specialistai mano, kad daugeliui odos pokyčių išvengti tereikia šiek tiek žinių ir tam tikrų pro­cedūrų. Štai dešimt patarimų, kuriuos vertėtų įsiminti, nesvarbu, kiek jums metų.

 1. Saugokite odą nuo saulės

Saulės spinduliai- pavojingiausias odą sendinantis veiksnys. Apsauginiu kremu odą turėtumėte tepti kiekvieną dieną visais metų laikais, tada oda nepradės be laiko senti, be to, nenudegs. Šaltą žiemą saulės spinduliai tokie pat akty­vūs kaip ir karštą vasarą, todėl saugotis jų reikia visą laiką.

2. Nerūkykite

Rūkymas greitina senėjimą: oda netenka deguonies, lėčiau susidaro naujos ląste­lės. Oda papilkėja, praranda skaistumą, o aplink burną gali atsirasti raukšlių, nes užkietėję rūkaliai, traukdami cigaretės dūmą, nuolatos rauko lūpas.

3. Gerai valykite odą

Daugybė nebejaunų moterų nebeišvalo savo odos taip gerai, kaip derėtų, nes mano, kad nuo to oda sausėja ir atsiran­da raukšlių. Tačiau, kad oda spindėtų jaunyste ir gaiva, būtina nuo jos nuvaly­ti negyvas ląsteles, nešvarumus ir dažus. Nereikia naudoti aštrių valiklių- dau­gumai moterų puikiai tinka valomieji kremai, kurie paskui nušluostomi vata. Jei jūsų oda labai sausa, pabandykite užtepti riebaus valiklio ir pamasažuoki­te veidą. Kelias minutes valiklį palaiky­kite ant odos, paskui jo perteklių nuplaukite šiltu vandeniu.

4. Gerai drėkinkite veidą

Kasdien tepkite veidą drėkikliu arba kartą per savaitę imkitės rimtesnės pro­cedūros. Galite užsidėti maitinamąją kaukę arba storai užtepti įprasto drėkiklio ar naktinio kremo. Palikite jį ant veido 5-10 min., paskui nušluostykite servetėle. Kad poveikis būtų didesnis, kremą tepkite ant drėgnos odos.

5. Pagyvinkite kraujotaką

Nusipirkite švelnaus grandiklio ir, kad oda nuolatos būtų švelni ir lygi, kartą per savaitę nusivalykite juo veidą. Be to, nuo šios procedūros į paviršinį odos sluoksnį pritekės daugiau kraujo- oda pasidarys rausva, greičiau atsinaujins ląstelės. Tokį pat rezultatą gausite, šva­riu skutimosi šepetėliu išmuilinusi veidą putojančia priemone.

6. Slėpkite raukšles

Raukšles galima paslėpti neseniai išras­tomis priemonėmis: šviesą atspindin­čiais makiažo pagrindo preparatais, maskuojamaisiais preparatais ir pudra. Juose yra švytinčių dalelyčių, kurios at­muša šviesą nuo veido. Dėl to raukšlės mažiau pastebimos, o jūsų oda atrodo stebėtinai skaisti.


 7. Nuolatos palepinkite odą

Odai reikia ne tik nuolatinės priežiū­ros- ne pro šalį retkarčiais ją ir pale­pinti: pamasažuoti, patepti serumu ir senėjimą stabdančiu kremu. Šitas papil­domas priemones reikėtų naudoti nuo­latos, nes oda nuo jų tampa kur kas gra­žesnė.

8. Paisykite oro

Dėl labai šalto arba karšto oro oda ne­tenka jai būtinos drėgmės, pasidaro sausa ir kur kas jautresnė. Taip pat odą paveikti gali ir centrinis šildymas. Todėl nuolatos drėkinkite odą, o preparatą rinkitės pagal metų laiką.

Pvz., žiemą jums tikriausiai prireiks riebesnio kremo, kuris apsaugos nuo šalčio ir nešals ant odos paviršiaus. Kai karšta, odai geriau tinka neriebūs kre­mai. Kad jie geriau veiktų, prieš tai odą galite patepti keliais lašais serumo.

9 Būkite švelni

Tepdama ant odos kosmetikos preparatus arba dažydamasi, jos netampykite. Ypač jautri apyakių oda- čia pirmiausia išryškėja senėjimo požymiai. Smarkiai braukiant, oda gali išsitempti ir susiraukšlėti. Todėl visada braukykite labai švelniai ir, jei tik įmanoma, aukštyn, o ne žemyn. Be to, nenaudokite prepara­tų, nuo kurių oda peršti, dega, darosi jautri. Jei tik pajutote ką nors panašaus, iškart liaukitės naudojusios tą prepara­tą ir įsigykite švelnesnį.

10 Protingai dažykitės

Šiais laikais odai naudingi ne vien tik odos priežiūros preparatai. Dabar dau­gelyje makiažo preparatų yra UV filtrų ir maitinamųjų komponentų. Jie odą ne tik gražina, bet ir teigiamai veikia. Taigi išbandykite šiuos gaminius- tai ypač verta, jei dažotės visai dienai.

Celiulitas

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Turbūt nesutiksite moters, kurios nevargintų apelsino žievės sindromas. Kartais jis aiškiai matomas ant šlaunų ir sėdmenų - kai ši išsirengia, o kariais labiau panašus į keistą galvos sutrikimą - kai ima keroti tiesiog ant kaktos, o moters žvilgsnis kiekvieną sekundę rėkia: „Celiulitas sugriovė pasitikėjimą savimi!"

Mesti rūkyti, subalansuoti mitybą, pasirinkti patogią avalynę ir kūno neaptempiančius drabužius, mankštintis, nestresuoti dėl niekų - celiulito profilaktikai to beveik pakanka. Norint išgydyti - ne.

Veiksniai, skatinantys celiulito atsiradimą

Netikusi maisto kokybė. Vadinamasis „patogus ir greitas" maistas turi būti pamirštas visiems laikams. Ypač spėriai apelsiną primenančia oda apdovanojamos moterys, piktnaudžiaujančios maistu, kuriame yra sočiųjų riebalų rūgščių (ypač daug jų pieno produktuose ir riebioje mėsoje). Pastebėta, kad Prancūzijoje ir Japonijoje, kur įprasta valgyti žuvų patiekalus, vartoti daug aliejaus (tai nesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai), celiulitą turinčių moterų kur kas mažiau. Žuvų taukai gerina periferinę j kraujotaką. Todėl tunus, skumbres, silkes ar lašišas rekomenduojama valgyti ne rečiau kaip triskart per savaitę.

Svorio pokyčiai. Kuo ilgiau moteris laikosi dietos, tuo labiau liesėja viršutinė kūno dalis, tačiau, svoriui grjžus, papildomi kilogramai gula ant sėdmenų ir šlaunų. Dažni kūno masės svyravimai keičia formas, figūra primena kriaušę. Taip yra todėl, kad moters kūne yra specifinis receptorių, atsakingų už rie­balų kaupimą ir ardymą, santykis: vir­šutinėje kūno dalyje daugiau svorį ardančių receptorių, o apatinėje - kau­piančių... Akimirksniu atsikratyti svo­rio nėra sveika, tai nepadeda įveikti ir celiulito. Greitai sublogus. netenkama ne tik daug riebalų, bet ir raumenų ma­sės. O nuolat mankštinami raumenys pakelia odos tonusą, ir duobelės bent vizualiai tampa nematomos.

Judėjimo stoka. Sąži­ningai suskaičiuokite, kiek valandų per dieną sėdite arba stovite vienoje vieto­je ir kiek judate. Pasyvus gyvenimo būdas trikdo kraujotaką, limfotaką, kvėpavimas tampa paviršinis į audinius sunkiau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Stresas. Ne veltui sakoma: „Visos ligos - dėl nervų, tik viena - dėl meilės." Celiulitas patenka į tą ilgąjį sąrašą... Nervinė Įtampa, stresas kenkia įvairių organizmo sistemų- virškinimo, kraujotakos, endokrininės, šalinimo- darbui.


Kofeinas, nikotinas. Nikotinas „suryja" deguonį, o šis reikalingas ląstelėse vykstantiems procesams. Dėl gausiai vartojamo kofeino organizmui sunkiau pasisavinti kai kuriuos būtinus mineralus, ypač geležį. Kofeinas skatina adrenalino sintezę, apkrauna antinksčius (šie reguliuoja skysčių balansą organizme), verčia juos smarkiau dirbti. Pasikeitusi antinksčių veikla, nestabilus adrenalino kiekis kraujyje sutrikdo natrio ir kalio pusiausvyrą, o tai yra dar viena celiulito atsiradimo priežastis. Kofeinas blokuoja miego hormono gamybos procesą smegenyse, didina cukraus kiekį kraujyje, naikina vitamino C atsargas. Užuot maukusios kavą, gerkite juodąją ir žalią­ją arbatą - jose gausu antioksidantų.

Moteriškos situacijos. Celiulitas pri­klauso ir nuo hor­monų pusiausvyros, nes šie turi įtakos kraujagyslėms. Tyrinėtojai dėl to sutaria vieningai. Palankiausias metas vystytis celiulitui - paauglystė, neštumas, klimakterinis periodas, kontraceptinių tablečių vartojimo pradžia ir pabaiga. Celiulitas gali atsirasti jau sulaukus keturiolikos metų (lytinio brendimo metu) ir vystytis iki senatvės. Tiesa, senstant oda tampa mažiau elastinga, pablogėja kraujo ir limfos apytaka, keičiasi hormonų santykis, todėl celiulitas dar labiau išryškėja.

Keletas faktų apie celiulitą

* Terminą „celiulitas" dažniausiai vartoja kūno estetikos specialistai ir kos­metologai, o medikai vartoja kur kas sudėtingesnius pavadinius - panikuliozė, mazginė liposklerozė ir t.t.

* Britų sociologai sudarė populiariau­sių žmonijos išgalvotų ligų sąrašą. Šalia strazdanų bei pagirių – ir celiulitas.

* Amerikiečių medikai mano. kad „apelsino žievė"- natūrali moters odos būsena ir kad šiam reiškiniui neverta skirti daug dėmesio.

* Prancūzijos medikai ir kosmetologai susivienijo: jie pripažįsta, kad dėl apleis­to celiulito gali rimtai sutrikti sveikata.

* Celiulitas sveikatai negrasina, o pa­slaugos, padedančios jj įveikti, nėra medicininė veikla. Kita vertus, odos gra­žinimo metodai, nukreipti į vidines or­ganizmo terpes, siekia sureguliuoti me­džiagų apykaitą, odos mikrocirkuliaciją, o tai jau gali būti laikoma gydymu.

* „Apelsino žievė" diagnozuojama 85-98 proc. lytiškai subrendusių mo­terų. Tik labai retai- dėl hormonų ne­pakankamumo- celiulitas gali išsi­vystyti ir vyrams.

* Įrodyta, kad celiulitas ypač „kandžioja" moteris dėl  itin elastingo ir plastiško poodinio jungiamojo audinio. Pasirodo, jis neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo, šios išsipučia ir „išlipa" į paviršių.

Akys ir oda aplink akis

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Kai kurie žmonės akis galbūt apibūdina kaip sudėtingą regos organą, kiti sako, kad akys- sielos veidrodis. Teisūs ir tie, ir anie. Be to, akys- pati gražiausia ir išraiškingiausia veido dalis, leidžianti ne tik suvokti mus supantį pasauli, bet ir apie mus pačius pasakyti kartais dau­giau, nei patys norėtume.

Pajuodę paakiai parodo nuovargį

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Ratilai po akimis jokia naujiena. Tai lemia spartus gyvenimo ritmas ir kasdien patiriama įtampa ir dažnas stresas.

Pajuodę paakiai gali būti paveldimi arba jie tokie tampa dėl nuovargio. Tokią problemą gali turėti ir sveikas žmogus. Dažniausiai paakiai kenčia dėl spartaus gyvenimo, nuolatinio nuovargio, streso,

Kompiuteris alina akis

Didelį akių nuovargį jaučia tie, kurie daug taiko praleidžia prie kompiuterio. Dažniausiai po įtemptos darbo dienos žmonėms perši akis, spaudžia smilkinio srityje. Kartais dirbantis žmogus jaučia pasunkėjusius akių vokus ir jam vis norisi pakelti antakius. Tai požymiai, kad jūsų akys yra išvargusios.

Sėdint prie kompiuterio ir įtemptai dirbant pamirštama mirksėti, todėl pradeda džiūti akies obuolys, kuris visada turi būti drėgnas. Todėl tiems, kas nuolat dirba su kompiuteriu, patariama dirbtinai drėkinti akis. Kokius lašus rinktis, pasitarkite su specialistu.

Žmonėms, dirbantiems daug laiko su kompiuterio, yra rekomenduojama rasti laiko trumpai akių mankštai. Delnu stipriai apgaubti akį taip, kad susidarytų aklina tamsa, tačiau neliesti paties akies obuolio. Tada plačiai atsimerkti ir akis pavartyti j visas puses.

Kitas atpalaiduojantis pratimas - užsimerkti, nuleisti galva, ir lengvai ją papurtyti.

Atgaivins šaltas kompresas

Oda apie akis yra labai jautri, nes ji 4 kartus plonesnė nei veido. Todėl ją reikia liesti labai atsargiai, stengtis netampyti. Odai apie akis bet kokios priemonės netiks, geriausia yra masažas, tačiau jį atlikti gali tik specialistas.

Namų sąlygomis, jei norite padėti pavargusioms akims ar patamsėjusiems paakiams, patartina daryti šaltus kompresus. Jei turite skubėti j susitikimą ar vakarėlį, o jūsų akys išduoda nuovargį, kurio nenorite slėpti po dideliu sluoksniu pudros, padės šalto pieno kompresas. Tereikia vatos tamponus suvilgyti šaltame piene ir juos kelioms minutėms uždėti ant akių.

Jei vargina ne tik patamsėję paakiai, bet ir pervargę bei paraudę aktų obuoliai, padės dar Kleopatros laikais išbandytas receptas - šita šeivamedžio arbata. Patamsėjusiems ir pabrinkusiems paakiams turėtų padėti bulvių tarkių kompresas.

Visais atvejais svarbiausia, kad jūsų akys pailsėtų.

Būtinas kremas paakiams

Daugelis moterų mėgsta apie akis tepti kremą, kuris skirtas veidui. Tačiau veido ir paakių oda labai skiriasi, todėl veidui skirtas kremas paakiams netinka. Reikia nusipirkti specialių paakių odos priežiūros priemonių. Puikiiai tinka Amerikos specialistų gerai vertinamas Revitol paakių kremas, kurį galite rasti ir mūsų parduotuvėje.

Ne mažiau svarbu, kaip kremas tepamas apie akis. Nei ant apatinio, nei ant viršutinio judriojo voko, paakiams skirtas kremas netepamas. Kiek kremo reikės, tiek ir paklius nuo nejudraus voko. Dažnai moterys skundžiasi visažistams, kad dėl kremo pradėjo peršėti akis. Vadinasi, jo tepta per daug arba uždėta ant judriojo voko.

Dar vienas patarimas - kremą apie akis reikia tepti silpniausiais pirštais: bevardžiu ir mažuoju.


Kaip paslėpti juodulius

Pirmiausia reikia žinoti, kokia kreminė pudra tinka odai apie akis. Daugelis kreminių pudrų subėga į raukšleles, tad jos dar labiau išryškėja. Todėl apie akis reikėtų tepti kreminę pudrą, turinčią riebalų. Jei paakių oda patamsėjusi, derėtų turėti dviejų rūšių kreminės pudros: apie akis tepti pustoniu šviesesnę, nei skirtą veidui.

Jei paakiai labai pajuodę, reikės ir maskuojamojo pieštuko. Pamėlusią odą paslėps geltonas, jei paakiai rudi - tiks purpurinis violetinis. Rudus ir raudonus paakius paslėps ledinės spalvos pieštukas. Maskuojamojo pieštuko nereikia tepti apie visą akį. Šviesinkite tik ten, kur krinta šešėlis. Dažniausiai tamsiausios vietos yra ties nosimi. Tačiau atsargiai šviesinti paakius reikia toms, kurių akys yra toli viena nuo kitos, nes pašviesinus šis įspūdis dar labiau sustiprės.

Po maskuojamojo pieštuko tepama kreminė pudra.

Makiažui skirkite laiko

Beveik visos moterys rytą prieš darydamos makiažą, vartoja kremą. Specialistai pataria rinktis tokį kremą, kuris gerai susigeria. Jei vartojate riebesnius kremus, prieš tepant maskuojamąjį pieštuką kremą reikia šiek tiek nudžiovinti.

Dar viena klaida, kurią pastebi kosmetologe visažistė, moterys dažnai užsitepa kreminę pudrą ir paskubomis išlekia pro duris. „Maskuojamąjį pieštuką ir kreminę pudrą reikėtų tepti prieš pusryčius ar rytinę kavą. Nes akims mirksint, pudra subėga į raukšleles. Todėl po kiek laiko reikėtų atsargiai nuvalyti makiažo perteklių ir papudruoti biria pudra", - pataria Margarita. Biri pudra sustiprina makiažą visai dienai.

Visą makiažą geriausia daryti dienos šviesoje. Žiemą, kai rytai tamsūs, moterys neturi tokios galimybės. Tačiau jos turėtų nepamiršti, kad geriau mažiau kosmetikos nei per daug. Išėjus į gatvę, reikia būtinai išsitraukti veidrodėlį ir pasižiūrėti, kaip makiažas atrodo

Vakare makiažą patariama daryti atsisėdus po lempa, kad ji šviestų iš viršaus.

Pokategorės