Grožis

Prižiūrėkite odą iš išorės bei vidaus

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Gydomasis purvas gerina odos kraujotaką

Gydomasis purvas gerina odos kraujotaką ir skatina me­džiagų apykaitą. Jame yra ver­tingų mineralų ir gyvybiškai svar­bios medžiagos silicio rūgšties (tai antras elementas po deguo­nies). Silicio poveikis gerai ištir­tas: nuo jo priklauso ilgųjų skai­dulų jungiamajame audinyje tvir­tumas ir elastingumas. Svarbiau­sia silicio funkcija - suteikti ląstelių membranoms formą. Gydomojo purvo poveikis priklauso nuo jo prisotinimo mineralais, rūgštingumo arba šarmingumo, tirštumo ir tempe­ratūros.

Purve esančios gydomosios medžiagos prasiskverbia giliai į odą, skatina audinių medžiagų apykaitą, išskiria daug kraujo­taką ir nervų sistemą stimuliuo­jančių medžiagų, mažina audinių patinimą, uždegimą, sąnariams suteikia lankstumo, valo, lygina ir stangrina odą. Gydomąjį purvą reikia sumaišyti su vandeniu ir gautą košę tepti ant šlaunų ir kitų probleminių vietų. Po 30 min. reikia nusiprausti po dušu.

Beržo lapų sultys šalina šlakus

Išlaisvinkime savo kūną nuo slegiančio krūvio! Kasdien gerkite daug vandens arba arbatos, Įmaišydami vieną arbatinį šaukšteli beržų lapų eliksyro. Šį gydymą tęskite tris savaites. Jaunų beržų lapuose esantys flavanoidai valo orga­nizmą ir varo skysčius. Beržų eliksyras skatina inkstų veiklą ir natūralų medžiagų apykaitos produktų išsiskyrimą, padeda atgauti jėgas. Beržų eliksyras siūlomas kaip organizmą valan­ti priemonė, itin tinkama rudenį ar pavasarį.

Aliejaus vonios lepina

Aliejaus vonios - nepamaino­ma maitinamoji odos priežiū­ros priemone. Vynuogių kauliukų aliejuje gausu vitamino E, kuris saugo ląsteles naikin­damas laisvuosius radikalus, suteikia odai elastingumo.

Patarimas: 1-2 kartus per savaitę pasinerkite į šiltą 36°C vandenį. Teptis kremais po to nebereikia.

Kremai padės ne­suglebti rankų odai

Rytais ir vakarais gerai išsi­tepkite rankas kremu. Nepa­mirškite vidinės pusės, nes laikui bėgant oda suglemba. Pagalvo­kite apie tai. Tik pakankamai drėgmės turinti oda yra elastin­ga. Atkreipkite dėmesį į kofermentą Q10, kuris saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų. Svarbus yra ir kofeino ekstraktas, skati­nantis kraujo mikrocirkuliaciją ir medžiagų apykaitą. Nepamirš­kite jūros dumblių, kurie itin vertingi dėl į jų sudėtį įeinančių mikroelementų, aminorūgščių, vitaminų, mineralų ir enzimų.

Joga dailina kūno formas

"Lankas" - tai pratimas, graži­nantis kūno formas. Atsigulkite ant pilvo, sulenkite kojas, dešine ranka suimkite dešinę koją, kaire -kairę. Įkvėpkite ir kelkite galvą, krūtinę bei šlaunis, įsitempkite. Laikykite 1 minutę. Pratimą kar­tokite penkis kartus. Geriausia šį pratimą daryti rytais, tik atsikėlus. Įsitempiant pilvo ir šlaunų rau­menims formuojama talija.

Šveitimas po dušo atgaivina

Jeigu oda papilkėjusi ir atrodo pavargusi, pagelbės šveitik­liai, šalinantys negyvas odos ląsteles ir vėl jai grąžinantys natūralų atspalvį. Šveitimo procedūros atgaivina odą, suteikia jai skaistumo, kartu pagreitėja odos kraujotaka. Iškart po procedūros drėgną odą sukamaisiais judesiais pamasa­žuokite citrinų aliejumi, kuris stiprina jungiamąjį audinį.

Padės prieskoniai

Gamindamos maistą nepa­gailėkite citrinžolių, kurios mažina apetitą ir padeda atsi­kratyti nereikalingų kilogra­mų. Nepamirškite ir imbierų- jie skatina virškinimą, gerina žarnyno veiklą, apetitą, valo kraują, normalizuoja kūno svorį. Kalendros skatina tulžies išsiskyrimą, valo kraują, gerina imuninę sistemą, tinka patiriant stresą ir profilaktiškai nuo įvairių auglių ir vėžio.

10 kovos su raukšlėmis būdų

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Raukšlės nėra neišvengiamos. Odos specialistai mano, kad daugeliui odos pokyčių išvengti tereikia šiek tiek žinių ir tam tikrų pro­cedūrų. Štai dešimt patarimų, kuriuos vertėtų įsiminti, nesvarbu, kiek jums metų.

 1. Saugokite odą nuo saulės

Saulės spinduliai- pavojingiausias odą sendinantis veiksnys. Apsauginiu kremu odą turėtumėte tepti kiekvieną dieną visais metų laikais, tada oda nepradės be laiko senti, be to, nenudegs. Šaltą žiemą saulės spinduliai tokie pat akty­vūs kaip ir karštą vasarą, todėl saugotis jų reikia visą laiką.

2. Nerūkykite

Rūkymas greitina senėjimą: oda netenka deguonies, lėčiau susidaro naujos ląste­lės. Oda papilkėja, praranda skaistumą, o aplink burną gali atsirasti raukšlių, nes užkietėję rūkaliai, traukdami cigaretės dūmą, nuolatos rauko lūpas.

3. Gerai valykite odą

Daugybė nebejaunų moterų nebeišvalo savo odos taip gerai, kaip derėtų, nes mano, kad nuo to oda sausėja ir atsiran­da raukšlių. Tačiau, kad oda spindėtų jaunyste ir gaiva, būtina nuo jos nuvaly­ti negyvas ląsteles, nešvarumus ir dažus. Nereikia naudoti aštrių valiklių- dau­gumai moterų puikiai tinka valomieji kremai, kurie paskui nušluostomi vata. Jei jūsų oda labai sausa, pabandykite užtepti riebaus valiklio ir pamasažuoki­te veidą. Kelias minutes valiklį palaiky­kite ant odos, paskui jo perteklių nuplaukite šiltu vandeniu.

4. Gerai drėkinkite veidą

Kasdien tepkite veidą drėkikliu arba kartą per savaitę imkitės rimtesnės pro­cedūros. Galite užsidėti maitinamąją kaukę arba storai užtepti įprasto drėkiklio ar naktinio kremo. Palikite jį ant veido 5-10 min., paskui nušluostykite servetėle. Kad poveikis būtų didesnis, kremą tepkite ant drėgnos odos.

5. Pagyvinkite kraujotaką

Nusipirkite švelnaus grandiklio ir, kad oda nuolatos būtų švelni ir lygi, kartą per savaitę nusivalykite juo veidą. Be to, nuo šios procedūros į paviršinį odos sluoksnį pritekės daugiau kraujo- oda pasidarys rausva, greičiau atsinaujins ląstelės. Tokį pat rezultatą gausite, šva­riu skutimosi šepetėliu išmuilinusi veidą putojančia priemone.

6. Slėpkite raukšles

Raukšles galima paslėpti neseniai išras­tomis priemonėmis: šviesą atspindin­čiais makiažo pagrindo preparatais, maskuojamaisiais preparatais ir pudra. Juose yra švytinčių dalelyčių, kurios at­muša šviesą nuo veido. Dėl to raukšlės mažiau pastebimos, o jūsų oda atrodo stebėtinai skaisti.


 7. Nuolatos palepinkite odą

Odai reikia ne tik nuolatinės priežiū­ros- ne pro šalį retkarčiais ją ir pale­pinti: pamasažuoti, patepti serumu ir senėjimą stabdančiu kremu. Šitas papil­domas priemones reikėtų naudoti nuo­latos, nes oda nuo jų tampa kur kas gra­žesnė.

8. Paisykite oro

Dėl labai šalto arba karšto oro oda ne­tenka jai būtinos drėgmės, pasidaro sausa ir kur kas jautresnė. Taip pat odą paveikti gali ir centrinis šildymas. Todėl nuolatos drėkinkite odą, o preparatą rinkitės pagal metų laiką.

Pvz., žiemą jums tikriausiai prireiks riebesnio kremo, kuris apsaugos nuo šalčio ir nešals ant odos paviršiaus. Kai karšta, odai geriau tinka neriebūs kre­mai. Kad jie geriau veiktų, prieš tai odą galite patepti keliais lašais serumo.

9 Būkite švelni

Tepdama ant odos kosmetikos preparatus arba dažydamasi, jos netampykite. Ypač jautri apyakių oda- čia pirmiausia išryškėja senėjimo požymiai. Smarkiai braukiant, oda gali išsitempti ir susiraukšlėti. Todėl visada braukykite labai švelniai ir, jei tik įmanoma, aukštyn, o ne žemyn. Be to, nenaudokite prepara­tų, nuo kurių oda peršti, dega, darosi jautri. Jei tik pajutote ką nors panašaus, iškart liaukitės naudojusios tą prepara­tą ir įsigykite švelnesnį.

10 Protingai dažykitės

Šiais laikais odai naudingi ne vien tik odos priežiūros preparatai. Dabar dau­gelyje makiažo preparatų yra UV filtrų ir maitinamųjų komponentų. Jie odą ne tik gražina, bet ir teigiamai veikia. Taigi išbandykite šiuos gaminius- tai ypač verta, jei dažotės visai dienai.

Šalutinis kosmetikos poveikis

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Kosmetikos priemonės, ypač prastes­nės kokybės, gali turėti šalutinį poveikį. Netinkamai naudojama pakenkti gali net ir bangiausia kosmetika. Pirmiausia ap­sauga nuo šalutinio poveikio - protingai pasirinkti ir naudoti.

Jautriai į  įvairias medžiagas reaguojančių žmonių vis daugiau. Prieš įsigyjant kosme­tines priemones būtina sužinoti jų sudėtį, o dar geriau- išbandyti. Todėl užsisakyti kos­metiką iš katalogų pagal paveikslėlius ar par­duotuvėje pagal buteliuko išvaizda - rizikin­ga.

Kvepalai

Gali sukelti alergiją, ilgalaikį odos paruda­vimą, ypač jei naudojami saulėtą dieną ir purš­kiami tiesiai ant odos. Vasarą geriau kvepintis saikingiau ir purkšti kvepalus, tualetinį vande­nį ant drabužių.

Plaukų lakas

Gali sukelti alerginės kilmės uždegimus plau­kuotoje gaivos dalyje, už ausų, ant sprando, kaktos. Dažniau pasitaiko tiems, kurių oda sau­sa. Siūloma naudoti saikingai, vakare gerai iš­trinkti plaukus, kad oda pakvėpuotų.

Šampūnai

Nuo šarminio šampūno, skirto riebiems plau­kams, šie gali pernelyg išsausėti, atsirasti pleiskanų, plaukuotosios galvos dalies oda pa­rausti. Retai, bet gali atsirasti niežėjimas, bėri­mas, šlapios opelės ar net prasidėti konjunktyvitas. Rekomenduojama naudoti neutralų pH turintį šampūną.

Plauku šviesinimo priemonės

Plaukų šviesinimo priemonės - peroksidas ir amoniakas - gali sukelti paraudimą, niežėjimą, patinimą. Šviesinimas tokiomis priemonėmis la­bai silpnina plaukus, jas naudoti reikėtų kuo re­čiau ir mažesniais kiekiais. Jokiu būdu negali­ma plaukų vienu metu dažyti ir chemiškai šu­kuoti.

Plaukų dažai

Prastos kokybės plaukų dažuose esantys me­talai skatina alergines reakcijas. Jos gali atsiras­ti dažus panaudojus vieną ar kelis kartus. Oda ima niežėti, gali atsirasti rusvų dėmelių, pakil­ti kūno temperatūra. Prieš naudojant dažus ant nedidelio odos lopinėlio reikėtų išbandyti, ar jie nesukelia šalutinės reakcijos.

Kremai

Alerginį jautrumą gali sukelti kremuose esan­tys riebalai, konservantai, kvapieji aliejai. Tačiau dažniausiai oda suerzina netinkamai parinktas bei naudojamas kremas arba kremas, kurio ga­liojimo laikas pasibaigęs.

Lūpų dažai

Panaudojus ilgai besilaikančius, tačiau sau­sus lūpų dažus lūpos gali imti džiūti, epitelis- šerpetoti. Jei nenorite atsisakyti tokių lūpų da­žų, nakčiai lūpas reikėtų tepti specialiais stip­riai drėkinančiais pieštukais.

Šešėliai

Gali dirginti odą ir akis. Reikė­tų rinktis hipoalergines priemones, o vakare nepamiršti kruopščiai nuvalyti.

Depiliatoriai

Depiliatoriai naikina plauko bal­tymą ir tuo sukelia odos paraudi­mą, niežėjimą. Prieš naudojant būtina išbandyti ant nedidelio odos lopinėlio ir pastebėjus nepa­geidaujamą poveikį rinktis kitas plaukų šalinimo priemones ar pro­cedūras.

Dezodorantai

Gali sukelti neigiamą reakciją, ypač dėl poras sutraukiančių savy­bių bei pačios odos pažastyse jautrumo. Gali graužti, sukelti pa­raudimų, patinimą.

Muilai

Sausina odą, ypač jei yra labai aromatizuoti. Šarminiai muilai la­biau alergizuoja odą, tačiau rūgš­tūs ir neutralūs mažiau putoja, juos sunkiau naudoti.

Grūdėtieji šveitikliai

Gali sudirginti odą, ypač sausą, todėl tokiai geriausiai rinktis itin smulkius grūdelius turintį šveitiklį ir naudoti jį ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Dantų pastos

Dėl chloro gali imti džiūti lūpų oda, pleiskanoti sritis apie jas. Pa­stą su chloru naudoti sveika, tačiau ne ištisai.

Nagų lakai

Nuo ryškaus lako gali pakisti na­go spalva, odelės ir nagai sustorėti, imti luptis. Kad nepakistų spal­va prieš tepant laką būtina užtep­ti bespalvį pagrindą, o kad nagai mažiau sausėtų, juos galima kar­tais palepinti specialiais aliejais ir kremais.

Nagų lako valikliai

Dėl esančio acetono oda ir nagai gali imti sausėti, lup­tis, skilinėti. Mažiau kenkia va­likliai, kuriuose acetono kiekis nedidelis arba kuriuose yra rici­nos arba kokio augalinio alie­jaus.

Akys ir oda aplink akis

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Kai kurie žmonės akis galbūt apibūdina kaip sudėtingą regos organą, kiti sako, kad akys- sielos veidrodis. Teisūs ir tie, ir anie. Be to, akys- pati gražiausia ir išraiškingiausia veido dalis, leidžianti ne tik suvokti mus supantį pasauli, bet ir apie mus pačius pasakyti kartais dau­giau, nei patys norėtume.

Depilacija ir jos priemonės

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Moterys nuo seno kovoja su nepa­geidaujamais plaukeliais ant kūno, tačiau idealaus būdo, kaip jų atsikratyti, dar nerasta. Iš daugybės bū­dų kiekviena renkasi patraukliausią.

Skutimas

Paprasta ir nebrangu, tačiau priklausomai nuo kūno vietos plaukeliai atauga po vienos dviejų dienų, o kartais net tą pačią dieną. Skutant pašalinamas tik matomas plaukas, o jo svogūnėlis lieka sveikas. Šis būdas tinka kojoms, pažastims, bikinio sričiai. Negalima skusti plaukelių nuo veido. Rankų oda taip pat gali būti jautri, todėl ją reikėtų saugoti. Negalima skusti plaukelių tose vietose, kuriose yra mėlynių ar žaizdelių. Skutant galima pažeisti odą, todėl tai daryti reikia labai kruopščiai ir atsargiai. Nusiskutus gali atsirasti paraudimų, plaukai gali įaugti po oda, jei skutami prieš plauką. Rekomenduojama skusti plauko kryptimi, ypač bikinio zonoje. Ir privalu naudoti skutimosi žėlę ar kitą priemonę - sausos odos skusti negalima. Negalima skustis svetimu skustuvu- kyla rizika užsikrėsti. Vyrams skirti skus­tuvai skiriasi nuo moteriškų - todėl verta rinktis pa­starąjį - jis švelnesnis, labiau tausoja odą. Po sku­timosi odą rekomenduojama patepti dezinfekuo­jamuoju kremu, pavyzdžiui, turinčiu alantoino, mentolio, alijošiaus, ramunėlių.

Epiliacija

Epiliacija elektriniu epiliatoriumi patogi, tačiau taikoma ne visoms kūno vietoms. Tinkama kojoms, bikinio sričiai, tačiau rankoms ir pažastims - perne­lyg skausminga. Raunant elektriniu epiliatoriumi išraunamas išorinis plaukas ir dalis svogūnėlio, tad plaukai atauga tik po poros, trijų savaičių. Plauko „guolis" lieka nepažeistas, todėl plaukai auga to­kie pat stiprūs. Veidui ši procedūra netinka, o bi­kinio zonai reikia naudoti specialius antgalius. Epiliatoriaus negalima naudoti, jei oda pažeista, jei iš­siplėtusios venos, taip pat jis nerekomenduojamas nėščiosioms. Po epiliavimo oda gali parausti, plau­keliai gali įaugti po oda. Prieš procedūrą oda turi būti švari ir sausa. Nepatariama rauti plaukelių ką tik išėjus iš vonios ar dušo, prieš šią procedūrą ne­vertėtų teptis jokiu kremu. Už tai po procedūros odą reikia gerai sutepti minkštinamaisiais kremais ar alie­jais. Kadangi oda taip pat gali būti sudirginta ar vos pažeidžiama, nerekomenduojama naudotis sveti­mu epiliatoriumi.

Kremai

Depiliacija cheminiais kremais panaši į skutimą- jais pašalinami tik matomi plaukai, tad iš naujo atauga labai greitai. Procedūra paprasta ir neskausminga, trunka iki pusvalandžio. Neigiami dalykai- daug ką erzina nemalonus kremų kvapas, o juose esančios medžiagos gali sukelti alergiją. Dabar gaminami ir kremai ypač jautriai odai, vis dėlto veido sričiai jų geriau nevartoti. Dažnai kremu depiliuojami plaukai atauga plonesni ir šviesesni. Kre­mo negalima vartoti, jei oda sudirgusi, dažnai lan­komasi soliariumuose. Prieš vartojant būtina išbandyti ant nedidelio odos lopinėlio. Negalima laikyti ant odos ilgiau, nei nurodyta instrukcijoje

Vaškas

Gailinamas karšto ir šalto naudojimo vaškas. Karšto naudojimo vaikas efektyvesnis, tačiau šaltą naudoti paprasčiau -jį tinka taikyti net namuose. Depiliacija vašku skausminga, tačiau greita procedūra. Išrauti plaukai atauga po trijų- keturių savaičių, Pašalinamas plaukas ir dalis svogūnėlio, plauko guolis lieka sveikas, todėl to­lesnei plauko raidai įtakos neturi. Tinka visam kūnui, jei nėra žaizdų ar venos neišplėtusios. Po plaukų šalinimo vašku, jie gali pradėti augti tankiau, arba atvirkščiai - rečiau, tačiau ne to­kie tvirti ir tamsūs. Su karstu vašku namie ge­riau neeksperimentuoti - galima nusideginti. Po šalinimo geriausia odą patepti raminamaisiais kremais. Gaminamos ir specialios priemonės, ta­čiau galima naudoti ir įprastą kosmetiką. Iškart po plaukų šalinimo patartina truputi ramiai pa­gulėti, nesimauti pėdkelnių, nesivilkti sintetinių drabužių -jie gali dirginti. Porą dienų geriau nesikaitinti soliariume, neiti į pirtį.

Lazeris

Plaukų šalinimo būdas lazerio impul­sais ypatingas tuo, kad panaikinamas ne tik plaukas, bet ir jo šaknis. Procedūrą, reikia kartoti tris keturis kartus, tada plaukų galima atsikratyti net keleriems metams. Procedūra nemaloni ir bran­gi, tačiau rezultatas - ilgam, lazeriu sunaikinti plaukeliai iškrinta ne iškart, o po keliolikos, ar net kelių dešimčių dienų. Procedūrą, reikia kar­toti todėl, kad vieni plaukai būna išlindę, o ki­ti tuo metu „miega" giliai odoje. Anksčiau la­zerinės plaukų šalinimo procedūros trukdavo kelias valandas, šiuolaikinės technologijos pažan­gesnės-viskas baigiasi per keliolika minučių. Ypač populiaru lazeriu naikinti plaukelius nuo veido. Oda kurį laika lieka paraudusi ir jautri, tačiau po poros dienų tai praeina. Jei lazerinis šalinimas atliekamas neprofesionaliai, nuo jo ga­li likti randeliai ar pakisti pigmentacija.

Šviesa

Pažangiausias plaukelių šalinimo bodas - švie­sa. Specialiu aparatu spinduliuojami spinduliai nai­kina plaukelio šaknį, todėl jis pašalinamas ilgam. Priešingai nei lazerių procedūros metu, pacien­tas jaučia ne nemalonų dilgčiojimą, o švelnią ši­lumą. Plaukeliai iškrinta ne iškart, o, priklauso­mai nuo vietos, po kelių dienų ar savaičių. Pro­cedūrą reikia kartot kas mėnesį- kaskart plau­kelių atauga vis mažiau, tad po keturių penkių procedūrų jie neaugs kelerius metus. Per procedūrą oda nepažeidžiama ir nedirginama, veikiamas tik pats plaukas, tačiau seansai brangūs. Tin­ka visam kūnui, ypač populiaru - veidui ir bikinio sričiai, kurioje plaukeliai linkę augti. Po pro­cedūros priežiūra tokia pati, kaip po vaškavimo - nereikėtų piktnaudžiauti sauna ir baseinu, vie­ną dieną geriau aktyviai nesportuoti. Procedūra trunka keletą minučių.

Kaip panaikinti celiulitą

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulitas - tai gyvenimo būdo pasekmė, todėl ir gydyti jį rei­kėtų keičiant gyvenimo būdą arba požiūri į šią problemą. Labai svarbu išmokti atsipalai­duoti, nes įtampa organizme gamina nuodingąsias medžia­gas. Jos neigiamai veikia sa­vijautą, o ši savo ruožtu - lai­kyseną, nuotaiką ir, žinoma, odą, kuri yra vidinės būklės veidrodis

 Anticeliulitinių alternatyvų kritikai purkštauja, neva daugelis „stebuklingų“ priemonių tėra ciniškas rinkodaros specialistų triukas. Jie mano. kad iki šiol nėra atrastas patikimesnis ir efektyvesnis kovos su celiulitu būdas kaip reguliari mankšta, subalansuota mityba, trumpai tariant, sveikas gyvenimo būdas.

Tačiau specialistai nepataria keisti gyvenimo per vieną dieną. Tai darykite pamažu, nes drastiškos permainos tėra papildomas įtampos šaltinis, taigi ir dar vienas kabliukas celiulitui.

Mityba

Patariama valgyti produktus, kuriuose gausu maistinių skai­dulų (rupių miltų duona, sė­lenos, pupos, slyvos, obuoliai ir kt.), nes jie pagerina šalini­mo sistemos veiklą. Vartokite ma­žiau druskos ir prieskonių, nes jie sulaiko organizmo skysčius, mažinkite cukraus ir saldumynų. Atsisakykite riebaus, kepto, kon­servuoto maisto, pusfabrikačių, dukart daugiau suvalgykite vai­sių ir daržovių. Daržovės pade­da atsinaujinti celiulito pažeis­tiems audiniams.

Labai svarbu laikytis mity­bos režimo: valgyti kasdien tuo pačiu metu 4-5 kar­tus per dieną nedideles mais­to porcijas.

Gerkite vandenį

Kai organizmui trūksta vandens, paūmėja celiuli­tas. UŽuot gėrusios kavą, juo­dąją arbatą (kofeinas sti­muliuoja hormonų, turin­čių įtakos celiulito susida­rymui, gamybą), gerkite nega­zuotą vandenį arba žolelių arbatą. Gerkite mažais gurkšneliais, po pusę ar pilną stklinę, kas dvi valandas. Tyri­mai parodė, kad kas valandą išgeriama stiklinė vandens nuo pusės valandos iki dviejų valandų stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, kuri skatina išskirti adrenaliną, o šis savo ruožtu sti­muliuoja skaidyti riebalus.

Idealiausia būtų, jei kas valandą mažais gurkšneliais išgertumėte bent po pusę stiklinės vandens.

Mankšta

Nealinkite organizmo dieto­mis- tai, kad per trumpą laiką numesite daug kilogra­mų, nuo celiulito neišgelbės. Kai greitai sublogstama, ne­tenkama ne tik didelio rie­balų kiekio, bet ir raume­nų. O mankštinami raume­nys dirba kaip pompa: su­sitraukdami ir atsitiesdami sparčiau varinėja kraują ir limfą, gerina mikrocirkuliaciją, išsiskiria daugiau pra­kaito, o su juo pašlinamos ir kenksmin­gos medžiagos, taigi organizmas valosi ir sparčiau degina riebalus. Švelniai ir patikimai celiulitą naikina plau­kimas, važiavimas dviračiu (bent 20 min. kasdien), rie­dučiais. Užuot kilusi liftu, lipkite laiptais, išeikite pasivaikš­čioti po kalvotą apylinkę. Pastebėta, kad po valan­dą trukusių vaikštynių pės­čiomis, padidėja organizmo jautrumas riebalus skaidan­tiems hormonams, kurie kraujo sistemą cirkuliuoja dar 12 val.


Taigi jei du kartus per dieną pasivaikščiojimams skirtumėte bent valandą, už­programuotumėte organizmą deginti riebalus.

Anticeliulitiniaipratimai, kuriuos atlikti galite bet kada ir bet kur:

* įtempkite sėdmenų raumenis, kelias sekun­des palaikykykite ir atpalai­duokite.

* Staigiai įtraukite pilvą, palaikykite kelias sekundes ir atpalaiduokite.

Nepamirškite ir naudingų malonumų

Anticeliulitinės vonios receptas: sumaišykite penkis lašus cinamonų aliejaus pusė­je stiklinės šilto pieno ir supilkite į karštą vonią. Vonioje pagulėkite ne ilgiau nei penkias minutes. Kontrastinis dušas ir reguliarus odos šveitimas taip pat stimu­liuoja odos mikrodrkuliacitą. Įsigykite šiurkštoką kempinę ir kas vakarą sukamaisiais judesiais pamasažuokite pečių juostą, nuga­rą, pilvą, šlaunis, sėdmenis. Kie­kvienai vietelei skirkite ne mažiau kaip 3 min. Kūno šveitiklio ga­lite nusipirkti, bet galite pasigamin­ti ir pati: kavos tirščius sumaišykite su alyvuogių aliejumi ir stambia druska.

Lengvas masažėlis: pro­blemines vieteles galite švelniai pagnaibyti pirštais arba patapš­noti meduotomis rankomis. Originalus būdas- masažas su vaisių kauliukais. Tinka avokado, persiko ar di­desnio abrikoso kauliukai. Tris kauliukus įdėkite į kojinę ir suka­maisiais judesiais masažuokite ce­liulito „išgražintas" vietas.

Šventinio vakaro makiažas

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Paprastą dieną ryškindamos gražiausius bruožus ir maskuodamos smulkius trūkumus prie veidrodžio užtrunkate vos kelias ar kiek ilgėliau -keliolika minučių? Šaunu, jūs - tikra profesionalė. Tačiau šventiniam makiažui reikėtų skirti gerokai daugiau laiko. Privalote atrodyti nepriekaištingai. Stulbinanti. Kerinti. Elegantiška. Tikra vakaro karalienė.

Papudruoti nosytę

Ar žinote, nuo ko prasideda tobulas šventinis makiažas? Ogi nuo kokybiškos ir tinka­mai parinktos veido pudros. Biri ar skysta, kreminė, skaid­ri ar suteikianti atspalvi. Šviesą atspindinti ar matinė. Rinktis yra iš ko, tačiau kuri pudra tinkamiausia?

  • Jeigu jūsų oda itin sausa, labiausiai tinka kreminė, tiršta (aliejaus pagrindo) pudra arba toninis kremas.
  • Birią pudrą visažistai pataria naudoti toms, kurių oda riebi ir mišri. Tokiu atveju reikėtų tepti riebias ir blizgančias veido sritis, pavyzdžiui, kaktą, nosį, smakrą.
  • Jeigu jūsų veidas blyškus, nesirinkite skaidrios ar balkš­vos pudros, nes oda atrodys pilkšva. Šviesiaodėms labiau­siai tinka persikų, taip pat visi švelniai rusvi atspalviai. Vario spalvos pudrą reikėtų rinktis moterims, kurių veido oda tamsesnė. Ypač tamsių tonų pudra tiks labai tamsaus gymio damoms. Visoms dailiosios lyties atstovėms grožio specialistai pataria vengti oranžinių atspalvių, nes jie atrodo nenatūraliai.
  • Šviesą atspindinti pudra retai kada tinka visam veidui. Ja rekomenduojama brūkštelėti tas vietas, kurios, jūsų nuomone, turėtų žvilgėti, švytėti. Tai būtų skruostai, kakta, smilkiniai, pečiai, iškirptės sritis.
  • Pudros šepetėliu stenkitės braukti tomis pačiomis linijomis. kaip tepdamos makiažo pagrindą - atrodys tolygiau.

„Padūmavęs" žvilgsnis

Norite, kad per vakarėlį jūsų akys tikrąja žodžio prasme kerėtų aplinkinius? Rinkitės „padūmavusių" akių makiažą. Toks šiuo metu pats populiariausias ir, beje, labiausiai mėgstamas garsenybių ir kino žvaigždžių. Jį pasidaryti visai paprasta:

  • Derinkite juodos ir vienos kurios nors iš šių spalvų vokų šešėlius: pilkos, mėlynos, žalios, auksinės, rausvai oranži­nės.
  • Jeigu jūsų akys mėlynos, labiausiai tiks juodos ir žalios spalvos derinys, taip pat violetinė, purpurinė ir tamsiai mėlyna. Prie žalių ir šviesiai rudų akių itin dera juodi ir pilki arba rusvai žalsvi, tamsiai žali, rudi, purpuriniai, slyviniai ats­palviai. Rudaakėms reikėtų rinktis juodos ir pilkos spalvos derinį, taip pat juodos ir vario, kavos, visų rudų atspalvių vokų šešėlius.
  • Voką padenkite trijų spalvų šešėliais: šviesios, viduti­nės ir tamsios. Šviesiausia vieta turėtų būti ties antakiu, vidutinio tamsumo - nuo blakstienų augimo linijos iki voko raukšlės ir aukštyn. Tamsiausią spalvą tepkite nuo nubrėž­tos pieštuku kontūrinės linijos vos į viršų.
  • Palei viršutines blakstienas brėžiama kontūrinė linija turė­tų šiek tiek platėti (išorinio akies kampučio link). Kontūrinę linija galima brėžti ir ties apatine akies voko linija prie pat blakstienų - žvilgsnis atrodys dar išraiškingesnis.

Rausvi skruostai

Anot grožio specialistų, skaistalai - ypač svarbus makiažo akcentas. Jeigu juos ant skruostų tepa įgudusios rankos, ši kosmetikos priemonė gali labai daug: suteikia veidui gaivų ar įdegio atspalvį, paryškina akių spindesį ir gundantį lūpų linkį, skaistina odą. Netgi šiek tiek optiškai pakoreguoja veido formą. Ką derėtų žinoti, renkantis ir naudojant skaistalus?

  • Vakare skruostus rausvinkite ryškiau nei dieną, nes dirbti­nė šviesa mažina makiažo ryškumą.
  • Jeigu jūsų veido oda persikų atspalvio, drąsiai naudokite įvairių spalvų skaistalus.
  • Blyškiaveidei, gelsvos odos savininkei labiau tiktų abriko­sų, rausvai rusvi ir visi rudi atspalviai. Jei oda tarsi per­matoma - tinkamiausi būtų aviečių ar žemuogių atspalvių skaistalai.
  • Šepetėliu su trupučiu skaistalų tepkite iškiliausias skruostikaulių vietas, kildamos smilkinių link.
  • Kompleksuojate dėl įdubusių skruostų? Juos „pakelsite", jei įdubas po skruostikaulių linijomis patepsite šviesesnio atspalvio skaistalais, o aukščiausią skruostikaulio vietą -tamsesnio atspalvio.

Ryškios lūpos

Lūpas moterys noriai ryš­kina jau kelis tūkstančius metų, tad nieko stebėtino, kad dažna neišeina iš namų be lūpų dažų ar blizgio rankinėje. Nors šių metų madingiausia spalva - ele­gantiška tamsiai raudona ir vyšninė, žinoti reikėtų dar ši tą, kad šventinį vakarą lūpos atrodytų be priekaištų.

  • Šalta šviesa (melsva neoninė) suteikia nemalonų atspalvi šaltų, melsvų tonų lūpų dažams ar blizgiams, o šilta šviesa (žvakių, ryškių lempų) dera su šiltais, oran­žiniais atspalviais.
  • Putlias, storas lūpas vizua­liai sumažina tamsūs lūpų dažai, o plonas padidina šviesios, blizgios spalvos.
  • Lūpas geriausia dažyti lūpų dažų teptuku - dažai pasiskirsto tolygiau.
  • Jeigu dažų sluoksnis atrodo per skaidrus, lūpas padažykite dar kartą, tuomet spalva bus ryškesnė ir ilgiau išliks.
  • Kuo blizgio spalva vaiskes­nė, tuo lūpos atrodys sultingesnės ir išraiškingesnės.
  • Ir nepamirškite prderinti vakarinės suknelės,

Anticeliulitinė strategija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulito gydymo priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias, kurios efektyviai gydytų, bet nežalotų sveikatos.

Viskas prasideda virtuvėje.

Valgykit kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerkit šviežių sulčių ir ne­gazuoto mineralinio vandens. Venki­te cukraus, druskos, aštrių prieskonių, kepto maisto.

Metams bėgant, atsisakykite riebių produktų ir tokių, kuriuo­se daug angliavandenių, nes senstan­tis organizmas riebalus degina lėčiau. Produktus rinkitės tik tuos, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantinių medžiagų. Pastarųjų yra violetinės ir mėlynos spalvos uogose bei kai kurio­se daržovėse – brokoliuose, briuselio, žiediniuose, baltagūžiuose ir mėlynuosiuose kopūstuose, ridikėliuo­se, morkose ir žirneliuose. Kraujotaką gerina česnakas ir svogūnas. Laisvuo­sius radikalus naikina gvazdikėliai ir ci­namonas. O imbieras mažina gliuko­zės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingas augalinės kilmės aliejus, nes jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (jie balansuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kraujotaką). Ne­verta pamiršti stiklinės vandens. Gerti rekomenduojama kas valandą. Mažais gurkšneliais. Vanduo skatina gaminti adrenaliną, o šis - skaidyti riebalus.

Nepamirškite mankštintis

Kad ir kaip treniruotumėte raumenyną - važinėtumėte dviračiu, šoktumė­te pilvo šokį, plaukiotumėte baseine, šoktumėte klausyda­mos muzikos, žaistumėte badminto­ną ar tiesiog dažniau vaikščiotumėte pėsčiomis- - jūsų celiulitas bus „deginamas". Mūsų raumenys dirba tarsi pompa -susispausdami ir atsitiesdami, jie sparčiau varinėja kraują ir limfą, ge­rina mikrocirkuliaciją, tada išsiskiria daugiau prakaito, o su juo- ir kenks­mingų medžiagų. Organizmas valosi sparčiau, degina riebalus.

Procedūros

Turbūt girdėjote ne vieną patarimą, kaip namų sąlygomis galima atsikratyti celiu­lito. Tai ir gulėjimas vonioje, paskaninto­je jūrų druska, ir gana skaudus duobėtų vietelių tapšnojimas meduotomis ranko­mis, ir kūno šveitimas kavos tirščiais arba alyvuogių aliejumi, sumaišytu su stambia druska, ir odos trynimas sausa plaušine -iki įskausta rankos, o kūnas ima degti, ir kontrastinio dušo procedūros. Trumpai tariant, šios neįmantrios priemonės ge­rina kraujotaką, limfotaką, valo poras, ša­lina toksinus, stangrina odą.

Kosmetologijos pramonė moterims taip pat siūlo išeičių. Vienos procedūros sti­muliuoja raumenų veiklą, kitos skatina iš organizmo pasišalinti skysčius ir tok­sinus, trečios gerina medžiagų apykaitą, stangrina odą, ketvirtos padeda anticeliulitinėms priemonėms giliau įsiskverb­ti į odą ir t.t. Nors skausmingi, bet gana populiarūs yra intervenciniai gydymo me­todai - poodinį riebalinį sluoksnį palai­kančio tinklelio korekcija, mezoterapija (adatėlėmis 10 mm po oda sušvirkščiami įvairūs veikliųjų medžiagų mišiniai, kurių sudėtyje yra riebalinių ląstelių membraną ardančių medžiagų). Pastaruoju metu itin populiarios deguonies ir ozono injekci­jos, gydymas deguonies pliūpsniais. Kol kas nė vieno metodo efektyvumas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais, todėl geriausia derinti įvairius duobe­lių naikinimo būdus, rinktis individualią kompleksinę terapiją.


Celiulito stadijos ir rekomenduojamos procedūros

Pirma stadija   

„Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais.

Kai yra I ir II stadijos (mikrocirkuliacijos sutrikimai), rekomenduojamas manuali­nis masažas, gydymas purvu, šildančios įvyniojimo procedūros, stangrinamosios kaukės, vibrovakuuminė terapija, raume­nų stimuliavimas.

Antra  stadija

Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais, už­čiuopiami mikromazgeliai, nelygi oda.

Trečia stadija  

„Apelsino žievelė" akivaizdžiai matyti, užčiuopiami maži mikromazgeliai, oda ne tokia elastinga, vėsi.

Kai stadija III ir IV (struktūriniai odos pakitimai), rekomenduojamas individu­alus manualinis masažas, vibrovakuumi­nė terapija, šaldančios įvyniojimo proce­dūros, mezoterapija, ozono terapija, ma­sažas ultragarsu.

Ketvirta stadija Susiformavę į vairaus dydžio makromazgeliai. Čiuopiant skauda, oda šalta ir išbalusi.

Verta žinoti

* Aparato, kuris vienu metu atlieka keletą procedūrų (pvz., elektrostimuliacijos ir vakuuminį masažą), poveikis nebus toks stiprus, kaip kad tas pačias procedūras atliekant skirtingais aparatais.

* Jei jums iškilo dilema, kokias procedūras pasirinkti - atliekamas aparatu ar manualines, atminkite, kad rankų darbo rezultatai pastebimi vėliau, bet jie tikrai efektyvūs. Dirbant su aparatais, - kur kas greičiau, tačiau, norint jį išsaugoti, kursą reikia periodiškai kartoti. Kita vertus, celiulito gydymas efektyviausias, kai rankų darbą deriname su mechaninėmis priemonėmis, bei nepamirštame ir neįmantrios namų terapijos.

* Kas per daug, tas nesveika. Negalima tos pačios procedūros kartoti kasdien. Organizmas gali pavargti ir nustoti reaguoti. Todėl jas rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas antrą dieną. Protinga procedūras kaitalioti: vieną kartą - vakuuminis masažas, kitą - įvyniojimo į dumblius, trečią - elektrostimuliacijos.

* Jei nusprendėte išmėginti mezoterapiją, pasirūpinkite, kad šios procedūros kursą atliktų profesionalas, žinantis leidžiamo vaisto savybes, jo poveikį organizmui, gebantis nustatyti bendrą organizmo būklę ir įvertinti, ar vaistas jums tinka, ar ne. Leidžiami vaistai gali patekti į kraują, o dauguma aktyviųjų medžiagų, kurios tirpdo riebalus, turi šalutinį poveikį - gali atsirasti bronchų spazmai, sutrikti širdies ritmas, pagreitėti pulsas...

* Visos anticeliulitinės procedūros turi būti neskausmingos, neturi likti mėlynių. Šios atsiranda todėl, kad sutraiškomos kraujagyslės, kapiliarai ir limfagyslės, į aplinkinius audinius patenka daugiau skysčio, sutrinka kraujo tekėjimo procesas. Taigi, užuot padėjusi, tokia procedūra dar labiau pakenkia.

* Jei turite paaugle dukrą, paraginkite ją ne tik sportuoti, bet ir tepti pavojingas vietas anticeliulitinėmis priemonėmis. Paauglystėje „šokinėjantys" hormonai purena dirvą celiulitui, todėl tikslinga pradėti nuo jo gintis, kol procesas dar neįsibėgėjęs.

Akių makiažas

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Dažytos blakstienos atrodo ilgesnės, tinkamai padaryti vokų šešėliai ir brūkšniai pabrėžia akis, jos atrodo didesnės, spalvingesnės ir optiškai gi­lesnės.

Prieš kalbant apie makiažo tipus, pateiksime pagrindinių žinių apie kas­dienes akių gražinimo priemones.

Pasirenkant blakstienų tušą ir vokų šešėlius, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jų dekoratyvines ir spalvines savybes, bet ir į toleranciją jiems.

Produktai turi būti idealiai švarūs, nes vis dar pasitaiko, kad jie patenka ant akių gleivinės. Akių srities makiažo produktuose visada yra konser­vuojančių medžiagų. Žinoma, kosmetikos gamintojai stengiasi dėti kuo švelnesnes medžiagas, kad jos nesukeltų nemalonių reakcijų.

Blakstienų tušas dažniausiai sudarytas iš vaško, aliejų, glicerino, konser­vuojančių ir dažinių medžiagų. Vartojami bičių ir karnaubos vaškai, hidrinti augaliniai riebalai arba parafinas, ricinos, lanolino, parafino ir silikono aliejai. Glicerinas padeda tušui glaudžiai padengti blakstienas.

Blakstienos „pailginamos" dažant arba prie blakstienų prikabinami smulkūs dirbtinės medžiagos plaukeliai, kurie jas pastorina ir pailgina.

Pagrindinės vokų šešėlių sudėtinės dalys yra vaškas, aliejus, dažai ir kon­servuojančios medžiagos, taip pat pudra ir labai dažnai ultravioletinius spindulius (UV) absorbuojančios ir odą drėkinančios medžiagos.

Daugelis vokų šešėlių ne tik slaugo, bet ir saugo nuo ultravioletinių spin­dulių.

Dabar apie svarbiausią - kaip naudoti tas stebuklingas priemones, kurios daro mūsų akis kerinčias ir spindinčias:

  • Prieš makiažą nuo vokų stropiai nuvalykite riebalus.
  • Po to padenkite specialiais odos dažais arba įprastine kosmetika ir šiek tiek papudruokite.
  • Ant šio pagrindo pudra, kremu, pieštuku arba fluidu užtepami vokų šešėliai. Pudros šešėliai gali būti drėgni arba sausi.
  • Vokų pabrėžimas - tai mados klausimas. Jis priklauso nuo stiliaus; vis dėlto juo naudokitės santūriau. Jis neturėtų būti labai storas. Plonyčio brūkšnelio ant vokų krašto pakaks, kad jūsų blakstienos atrodytų tan­kesnės, o akys išraiškingesnės. Specialūs aplikatoriai, panašūs į švel­nius fetrinius pieštukus, arba plonyčiai teptukai padės nubrėžti ploną liniją. Kas labiau mėgsta koreguojantį akių pieštuką, turi pabrėžimą kiek užmaskuoti, kad atrodytumėte natūraliai.
  • Po to blakstienos du kartus iš eilės tušuojamos. Nudžiūvus pirmajam sluoksniui, jos šepetėliu sušukuojamos, kad nesuliptų.

Baigdamos šį skyrių, dar panaršykime „triukų dėžutę" ir ištraukime ke­letą makiažo tipų nedidelėms akims, nusvirusiems vokams ir nešiojančiosioms akinius.

Makiažas nedidelėms akims

  • Vokų šešėlius dažykite šviesiais pasteliniais dažais (!) iki blakstienų krašto. Po antakiais tamponu užtepkite skaistalą. Akys „atsiveria" ir atrodo didesnės. Tušuojamos tik viršutinės blakstienos (tris kartus!).

Makiažas nusvirusiems vokams

  • Pabrėžkite vokų kontūrus reliatyviai tamsiais šešėliais. Skaistalui tin­ka šviesi spalva arba auksinė (vakarui) vidiniuose akių kampučiuose. Švelniai apibrėžkite vokus pagal viršutinių ir apatinių blakstienų kraštus. Po to blakstienas tirštai nutušuokite.


Makiažas trumparegėms, nešiojančiosioms akinius

Akiniai optiškai pakeičia akių išvaizdą. Dėl įgaubtų stiklų trumparegių akys atrodo mažesnės.

Štai teisingas koreguojantis makiažas:

  • Panaudokite trijų atspalvių vokų šešėlius. Šviesia spalva dažykite vo­kus ištisai, sodresne - vidinius akių kampus. Tamsią spalvą užtepkite nuo vokų vidurio iki smilkinių. Kontūriniu pieštuku apveskite blaks­tienų kraštus nuo vokų vidurio, kad brūkšnys apie 5 mm nusitęstų už išorinio akių kampo. Blakstienas tušuokite du arba tris kartus.

Makiažas toliaregėms, nešiojančiosioms akinius

Toliaregėms reikia tokio makiažo, kuris dėl išgaubtų stiklų padidintas akis padarytų optiškai gilesnes:

  • Kontūriniu pieštuku apibrėžkite apatinį voką. Tamsios spalvos šešėlius užtepkite ant vidinės vokų dalies. Išorines vokų dalis padenkite šviesesniais šešėliais. Taip pat šviesesniais tonais nuspalvinkite plotą po antakiais.

Blakstienų nedažykite arba dažykite tik vieną kartą.

Makiažas nešiojančiosioms kontaktinius lęšius

Jūs nenešiojate akinių, tik kontaktinius lęšius, ir bijote, kad makiažas gali dar labiau suerzinti ir taip jau varginamas akis. Nebūgštaukite. Laiky­kitės šių taisyklių ir makiažas nesudarys jokių problemų:

  • Visi akių srities priežiūrai vartojami produktai turi būti absoliučiai švarūs.
  • Išvengsite visokio sudirginimo, jei vartosite produktus be kvapiųjų medžiagų, nesukeliančius alerginių reakcijų.
  • Prieš darydama makiažą, įsistatykite kontaktinius lęšius ir išimkite juos prieš nusivalydama grimą.
  • Labiau tinka vandenyje tirpstantis blakstienų tušas. Nenaudokite blakstienas pailginančio tušo: jis lengvai patenka į akis...
  • Naudokite tik kremo arba skystus vokų šešėlius, nes pudros šešėlių dulkelės gali suerzinti akis.
  • Makiažui geriau vartokite emulsijas be riebalų.

Celiulitas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Turbūt nesutiksite moters, kurios nevargintų apelsino žievės sindromas. Kartais jis aiškiai matomas ant šlaunų ir sėdmenų - kai ši išsirengia, o kariais labiau panašus į keistą galvos sutrikimą - kai ima keroti tiesiog ant kaktos, o moters žvilgsnis kiekvieną sekundę rėkia: „Celiulitas sugriovė pasitikėjimą savimi!"

Mesti rūkyti, subalansuoti mitybą, pasirinkti patogią avalynę ir kūno neaptempiančius drabužius, mankštintis, nestresuoti dėl niekų - celiulito profilaktikai to beveik pakanka. Norint išgydyti - ne.

Veiksniai, skatinantys celiulito atsiradimą

Netikusi maisto kokybė. Vadinamasis „patogus ir greitas" maistas turi būti pamirštas visiems laikams. Ypač spėriai apelsiną primenančia oda apdovanojamos moterys, piktnaudžiaujančios maistu, kuriame yra sočiųjų riebalų rūgščių (ypač daug jų pieno produktuose ir riebioje mėsoje). Pastebėta, kad Prancūzijoje ir Japonijoje, kur įprasta valgyti žuvų patiekalus, vartoti daug aliejaus (tai nesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai), celiulitą turinčių moterų kur kas mažiau. Žuvų taukai gerina periferinę j kraujotaką. Todėl tunus, skumbres, silkes ar lašišas rekomenduojama valgyti ne rečiau kaip triskart per savaitę.

Svorio pokyčiai. Kuo ilgiau moteris laikosi dietos, tuo labiau liesėja viršutinė kūno dalis, tačiau, svoriui grjžus, papildomi kilogramai gula ant sėdmenų ir šlaunų. Dažni kūno masės svyravimai keičia formas, figūra primena kriaušę. Taip yra todėl, kad moters kūne yra specifinis receptorių, atsakingų už rie­balų kaupimą ir ardymą, santykis: vir­šutinėje kūno dalyje daugiau svorį ardančių receptorių, o apatinėje - kau­piančių... Akimirksniu atsikratyti svo­rio nėra sveika, tai nepadeda įveikti ir celiulito. Greitai sublogus. netenkama ne tik daug riebalų, bet ir raumenų ma­sės. O nuolat mankštinami raumenys pakelia odos tonusą, ir duobelės bent vizualiai tampa nematomos.

Judėjimo stoka. Sąži­ningai suskaičiuokite, kiek valandų per dieną sėdite arba stovite vienoje vieto­je ir kiek judate. Pasyvus gyvenimo būdas trikdo kraujotaką, limfotaką, kvėpavimas tampa paviršinis į audinius sunkiau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Stresas. Ne veltui sakoma: „Visos ligos - dėl nervų, tik viena - dėl meilės." Celiulitas patenka į tą ilgąjį sąrašą... Nervinė Įtampa, stresas kenkia įvairių organizmo sistemų- virškinimo, kraujotakos, endokrininės, šalinimo- darbui.


Kofeinas, nikotinas. Nikotinas „suryja" deguonį, o šis reikalingas ląstelėse vykstantiems procesams. Dėl gausiai vartojamo kofeino organizmui sunkiau pasisavinti kai kuriuos būtinus mineralus, ypač geležį. Kofeinas skatina adrenalino sintezę, apkrauna antinksčius (šie reguliuoja skysčių balansą organizme), verčia juos smarkiau dirbti. Pasikeitusi antinksčių veikla, nestabilus adrenalino kiekis kraujyje sutrikdo natrio ir kalio pusiausvyrą, o tai yra dar viena celiulito atsiradimo priežastis. Kofeinas blokuoja miego hormono gamybos procesą smegenyse, didina cukraus kiekį kraujyje, naikina vitamino C atsargas. Užuot maukusios kavą, gerkite juodąją ir žalią­ją arbatą - jose gausu antioksidantų.

Moteriškos situacijos. Celiulitas pri­klauso ir nuo hor­monų pusiausvyros, nes šie turi įtakos kraujagyslėms. Tyrinėtojai dėl to sutaria vieningai. Palankiausias metas vystytis celiulitui - paauglystė, neštumas, klimakterinis periodas, kontraceptinių tablečių vartojimo pradžia ir pabaiga. Celiulitas gali atsirasti jau sulaukus keturiolikos metų (lytinio brendimo metu) ir vystytis iki senatvės. Tiesa, senstant oda tampa mažiau elastinga, pablogėja kraujo ir limfos apytaka, keičiasi hormonų santykis, todėl celiulitas dar labiau išryškėja.

Keletas faktų apie celiulitą

* Terminą „celiulitas" dažniausiai vartoja kūno estetikos specialistai ir kos­metologai, o medikai vartoja kur kas sudėtingesnius pavadinius - panikuliozė, mazginė liposklerozė ir t.t.

* Britų sociologai sudarė populiariau­sių žmonijos išgalvotų ligų sąrašą. Šalia strazdanų bei pagirių – ir celiulitas.

* Amerikiečių medikai mano. kad „apelsino žievė"- natūrali moters odos būsena ir kad šiam reiškiniui neverta skirti daug dėmesio.

* Prancūzijos medikai ir kosmetologai susivienijo: jie pripažįsta, kad dėl apleis­to celiulito gali rimtai sutrikti sveikata.

* Celiulitas sveikatai negrasina, o pa­slaugos, padedančios jj įveikti, nėra medicininė veikla. Kita vertus, odos gra­žinimo metodai, nukreipti į vidines or­ganizmo terpes, siekia sureguliuoti me­džiagų apykaitą, odos mikrocirkuliaciją, o tai jau gali būti laikoma gydymu.

* „Apelsino žievė" diagnozuojama 85-98 proc. lytiškai subrendusių mo­terų. Tik labai retai- dėl hormonų ne­pakankamumo- celiulitas gali išsi­vystyti ir vyrams.

* Įrodyta, kad celiulitas ypač „kandžioja" moteris dėl  itin elastingo ir plastiško poodinio jungiamojo audinio. Pasirodo, jis neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo, šios išsipučia ir „išlipa" į paviršių.

Pokategorės

Puslapis 1 iš 2