Search

Apie spuogus ir inkštirus

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

 Jūsų veidą kartas nuo karto „papuošia " skausmingi spuogeliai? Nenusiminkite! Ši bėda ištinka daugelį. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip išvalyti juodus inkštirus ir panaikinti ne laiku iškilusį spuogą.

 Spuogų odoje atsiranda sutrikus vidaus sekrecijos liaukų, skrandžio ir žarny­no veiklai, persirgus infek­cine liga, mažakraujyste, pervargus ir patyrus stiprų stresą. Jie gali būti paveldėti ar susiformavę dėl netinka­mos mitybos. Spuogai ypač dažnai „puošia" riebią ir porėtą bei seborėjos (odos riebalų apykaitos sutriki­mas) apimtą odą.

 Kaip susiformuoja spuogai

 Sustiprėjus riebalų liaukų veiklai, odoje išsiskiria che­miškai pakitusių riebalų. Su­simaišę su ląstelių šerpetomis bei dulkėmis, jie užkemša liaukos latakėlį ir jame susi­formuoja juodas inkštiras. Riebalų liauka, neturėdama pro kur pašalinti riebalus, ima trūkinėti, o inkštiras didėja ir išplečia porą. Iš jo susidaro uždegiminis spuogas.

 Juodieji inkštirai

 Išmargina visą veidą arba tik linkusias riebaluotis odos vie­tas: kaktą, nosį ir smakrą. Vienintelis būdas jų atsikratyti - at­sargiai ir kruopščiai išspausti.

 • Pirmiausia nuvalykite ir ga­rais arba ramunėlių kompresais suminkštinkite veido odą.

 • Nusivaliusios rankas spiritu, pirštų galiukus apsivyniokite steriliu bintu. Lengvai patemp­iate odą, spustelėkite inkštirą iš apačios ir „iškelkite".

 • Paraudusią vietą patepkite 3 proc. vandenilio peroksido tir­palu arba atsargiai prideginkite eteriniu arbatmedžio aliejumi.

 įsidėmėkite! Spaudykite tik k aiškiai matomus inkštais. Mažus tegul salina kosmetologė.

 Verta žinoti

 • Kartais, pradėjus naudoti naują veido priežiūros kosmetiką, inkštirų padaugėja. Taip atsitin­ka todėl, kad kai kuriose prie­monėse yra riebalų liaukas er­zinančių ir jų ragėjimą skatinan­čių medžiagų.

 • Daugiau juodųjų inkštirų ga­li atsirasti ilgą laiką vartojant ra­minamuosius vaistus ar prepa­ratus su B grupės vitaminais.

 Pūlingi spuogai

 Nešalinant juodųjų inkštirų, odoje dažnai susiformuoja rau­donų (paprastai su balta viršū­nėle) ir skausmingų pūlingų spuogų. Ką daryti?

 • Keletą kartų per dieną spuo­gelius tepkite dezinfekciniu losjonu, eteriniu arbatmedžio alie­jumi arba specialiu tepalu.

 Įsidėmėkite! Uždegiminių spuogų jokiu būdu nespauskite – galite užkrėsti kitas odos vietas.