Odos priežiūra

Kaip sustabdyti odos senėjimą

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

 Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus senėjimui galima paskelbti Jam protestą? Iš tikrųjų Jūs galite mesti iššūkį laikui ir net sulaukę 50 metų turėti šviesias, spindinčias akis, puikią sveikatą ir gražų kūną. Garsioji Coco Chanel kartą pasakė: „Gamta tau veidą suteikia su laukus dvidešimties metų. Trisdešimties JĮ jau būna suformavęs gyvenimas. Ir tik nuo tavęs priklauso, kokio veido užsitarnausi sulaukusi penkiasdešimties".

Kodėl sensta oda?

 Yra kelios senėjimo priežastys. Pirmoji- natūralus odos senėjimas. Odos ląstelės pradeda senti sulaukus 25 metų. Todėl oda palaipsniui praranda tamprumą, stangrumą, suplonėja jos poodinis riebalinis audinys, mažėja elastinių ir kolageninių skaidulų, silpnėja raumenys ir oda išsitempia, suglemba. Didelę įtaką odai daro persirgtos ligos (infekcinės, imuninės, ginekologinės, virškinamojo trakto).

 Antroji priežastis- neigiami aplinkos faktoriai: gatvės dulkės, cigarečių dūmai, automobilių išmetamosios dujos, kava, alkoholis, saulės spinduliai. Visa tai skatina odos ląstelėse aktyviųjų deguonies radikalų atsiradimą, kurie ardo dermoje esančias kalogeno ir elastino skaidulas.

 Trečioji priežastis- vidinės būsenos, emocijų atspindys odoje. Raukšlių greičiau atsiranda nervingiems, piktiems, kerštingiems, nepatenkintiems gyvenimu ir savimi žmonėms. Ketvirtoji- nesubalansuota mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Anot Polio Brego, sveikatos šaltinis- geras, grynas kraujas, kurį lemia natūralus maistas, švarus vanduo ir tyras oras.

 Pirmieji senstančios odos požymiai

 Oda, žalojančių veiksnių veikiama, tampa sausa, šiurkšti, nelygi, atsirandam smulkių raukšlelių, o laikui bėgant ir gilesnių raukšlių, sumažėja jos elastingumas, veidas lyg „nukrenta" žemyn. Išryškėja išsiplėtę kapiliarai, pigmentinės dėmės. Prasidėjus odos struktūros irimui, oda papilkėja ir praranda blizgesį.

 Ar įmanoma sustabdyti laiką?

 Pirmiausia reikia išmokti mylėti savo kūną ir stengtis, kad jis būtų gražus. Tik mylėdamos save ir taip stiprindamos pasitikėjimą savimi, pradėsite keistis į gerąją pusę. Pajusite, kad stipriau už gamtą jūsų kūną keičia jo priežiūra ir puoselėjimas. Tad patariama laikytis šių auksinių taisyklių:

 ♦ Rūpinkitės kūnu, maitinkitės sveiku maistu ir gerkite tyrą vandenį (kasdien reikia išgerti 2-3 litrus skysčių). Valgykite maisto, kuriame daug vitamino A (morkų, kukurūzų, špinatų), C (paprikos, kivių) ir E (rupių miltų produktų, daigintų kviečių aliejaus) turinčių maisto produktų.

 ♦ Stenkitės giliai kvėpuoti- teigiama deguonies energija nugalės neigiamus streso padarinius ląstelėse.

 ♦ Daugiau judėkite: šokite, vaikščiokite, bėgiokite, žaiskite. Nepamirškite rąžytis!

 ♦ Dažniau pasilepinkite vonioje su kvapiaisiais eteriniais aliejais (levandos, ramunėlių, sandalmedžio, čiobrelių, melisos ar miško žolelių).

 ♦ Kūno odą patepkite drėkinamuoju pieneliu ar natūraliais aliejais. Raukšles lygina alijošiaus, jojobos, ramunėlių, levandos veikliosios medžiagos su vitaminu A ir E.

 ♦ Ypač anksti atsiranda raukšlių kaktoje. Vakarais, kai žiūrite televizorių ar tvarkotės namie, paimkite kaktos dydžio audeklo gabalėlį, sutepkite jį storu maitinamojo kremo sluoksniu ir išlyginę raukšles prispauskite prie kaktos. Galvą apriškite elastiniu bintu ir taip pabūkite 15-20 minučių. Kartokite šią procedūrą kasdien, kol pamatysite, kad raukšlių nebeatsiranda. Kartu treniruojami mimikos raumenys- pavyksta išvengti žalingo įpročio raukyti kaktą.

 ♦ Veido odą jaunina ir gaivina mumijaus kaukė. Mumijus turi mikroelementų, amino rūgščių, dervų, vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Ištirpinkite 1 g mumįjaus pusėje stiklinės virinto vandens. Šiame tirpale sudrėkinusios pavilgą dėkite jį ant veido ir palaikykite 2 minutes. Po to patepkite veido odą maitinamuoju kremu, kuris palaiko paviršinių odos sluoksnių drėgmę.

 ♦ Rinkitės tirštesnį kremą, nes jame riebalų daugiau nei vandens. Toks kremas išlaikys daugiau drėgmės.

 ♦ Be reikalo nesijaudinkite. Kritiniais momentais blaiviai vertinkite situaciją. Kiekvienu atveju raskite ką nors teigiamo. Yra net minčių pratimai, kurie gali sulėtinti senėjimo procesą.

 ♦ Dažniau kartokite sau: "AŠ visada jauna", "Aš- žavi!". Pažvelgusios į save veidrodyje suraskite bent 10 veido ir kūno vietų, kurios jums labai patinka.

 Ir daugiau šypsokitės! Juk nėra nė vieno negražaus besišypsančio veido.

Bulvė- puiki kosmetikos priemonė

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Amerikos indėnai, atradę žmonijai bulves, iš pradžių taip pat nežinojo, kaip jomis naudotis. Jiems bulvės atrodė tarytum dievų maistas -ir šakniagumbis tapo garbinimo objektu.

Savo gentainius, kurie ragavo šio žemės vaisiaus ir mirė „apsinuodiję", jie prakeikdavo už tai, kad išdrįso varžytis su dievais ir prisilietė prie švento maisto.

Neaišku, kada indėnai suprato, kad dievai nevalgė bulvių, ir patys išmoko tinkamai jas paruošti...

Kokių naudingų medžiagų yra bulvėse?

Bulvėse daug vitamino C, vitaminų E, K, PP, P ir B grupės vitaminų. Šioje daržovėje yra apie trisdešimt mikroelementų, tarp kurių - kalis, magnis, fluoras, natris ir kiti.

Viename kilograme bulvių yra 850- 950 kcal. Viename šių šakniagumbių kilograme yra 150-250 g krakmolo, 0,3-1 g riebalų, 15-25 g baltymų, 10-20 g cukraus, 8-12 g ląstelienos.

Iš bulvių galima paruošti daug labai skanių patiekalų. Tačiau kad bulvės naudojamos ir kaip kosmetikos priemonė, kai kurioms moterims gali būti staigmena.

Sveikatinamoji kaukė

Išvirkite bulvių su lupenomis, sugrūskite jas ir sumaišykite su raugintu pienu. Prieš tepdamasi šiltą košę, nuplaukite veidą prausimosi putomis, o odą po akimis apsaugokite drėkinamuoju kremu. Palaikykite kaukę ne ilgiau kaip penkiolika minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu. Darykite kaukę 1-2 kartus per savaitę.

Tonizuojamoji kaukė

Paimkite vieną vidutinio didumo obuolį, pageidautina raudonos spalvos. Išpjaukite sėklas ir sutarkuokite smulkia tarka. Paskui sumaišykite su vienu valgomuoju šaukštu bulvių miltų ir užtepkite mišinį ant veido. Pagulėkite keletą minučių, o paskui nuplaukite kaukę šiltu vandeniu.

Kaip apsaugoti veidą nuo pavasario saulės

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

 Žmogaus sąmonėje saulė dažniausiai siejama su paties gyvenimo sąvoka. Iš tiesų, veikiant ultravioletiniams saulės spinduliams, gerėja kraujo sudėtis (daugėja hemoglobino), sustiprėja organizmo apsauginės funkcijos ir imunitetas, pagerėja nervų sistemos ir vidaus sekrecijos liaukų (skydliaukės, antinksčių, lytinių liaukų) veikla, greitėja medžiagų apykaita, kraujotaka. Nuo saulės spindulių žūva daugelis odos paviršiuje esančių mikroorganizmų, suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, padidėja odos pigmentacija.

Suglebusi, anemiška oda atsigauna, pasidaro stangri, lygi, elastinga, atsparesnė išorės dirgikliams. mTačiau pastaraisiais dešimtmečiais saulė tampa vis aktyvesnė, o dėl suplonėjusio ozono sluoksnio žmonės vis dažniau suserga piktybinėmis odos ligomis.

  Saulės šviesa skirstoma pagal spindulių ilgį. Jie būna kelių rūšių. UVC spinduliai yra 200-280 mm ilgio. Juos beveik visiškai atspindi raginis epidermio sluoksnis, todėl jie beveik neveikia odos.

 UVB spinduliai (280-320 mm) daugiausia veikia epidermį, skatina melanino gamybą, kuris apsaugo odą nuo kenksmingo saulės poveikio. UVB spinduliai taip pat skatina odos įdegį, nudegimą bei vėžines odos ligas ir keratozes. UVB spinduliai aktyviausi pavasarį ir vasarą.

UVA spinduliai (320-400 mm) giliai prasiskverbia į dermą, bet beveik nesukelia odos paraudimo, palaiko įdegimą,tačiau taip pat gali skatinti vėžinių odos ligų bei raudonosios vilkligės vystymąsi, senėjimą. UVA spinduliai veikia odą ištisus metus.

 Matomoji šviesa ir infraraudonieji spinduliai odos pakitimų nesukelia, tačiau gali ją įjautrinti ir sustiprinti UVA ir UVB spindulių žalingą poveikį.

 Oda sensta nuo saulės spindulių.

 Oda sugeria saulės spindulius, tačiau kartu su jais odą veikia žalingi veiksniai. Kuo daugiau kaitinamės saulėje, tuo greičiau oda sensta. Įdegimas - tai tarsi apsauginė plėvelė, kuria oda stengiasi apsaugoti save ir vidaus organus nuo per didelio apšvitinimo saulės spinduliais. Odoje esantis melaninas ir kiti baltymai sugeria ultravioletinius saulės spindulius. Tačiau kiekkvieno žmogaus oda saulės spinduliams jautri nevienodai.

 Saulės spinduliai pavojingiausi jautriai odai

 Centrinės Europos gyventojams būdinga keturių tipų oda. Tipai skirstomi,pagal tai, kaip jautriai oda reaguoja į saulės spindulius. Jautriausia saulei yra jauna oda. Stiprus įdegimas pavojingiausias vaikams ir jaunuoliams iki 20 metų, nes žaloja regeneracinius ląstelių mechanizmus. Tyrimų rezultatai rodo, kad per stiprus įdegimas vaikystėje 20 kartų padidina riziką susirgti odos vėžiu. Todėl maži vaikai neturėtų būti saulėje be apsaugos priemonių. Vyresniems žmonėms per didelis kaitinimasis saulėje padidina riziką susirgti raudonąja vilklige, keratozėmis ir pigmentinėmis dėmėmis.

 Saikingas kaitinimasis saulėje yra naudingas

 Laikantis tam tikrų apsaugos taisyklių, galima mėgautis saulės spinduliais ir turėti iš to naudos.

 Lietuvoje apsauginiais kremais nuo saulės patartina naudotis nuo balandžio pradžios iki rugsėjo mėnesio pabaigos. Kadangi šie kremai turi saulės apsaugos faktorių (SPF), tai žmonės, naudodami kremą ilgiau gali būti saulėje. Pavyzdžiui, I odos tipo žmonės, išsitepę odą apsauginiu kremu SPF 10, drąsiai gali būti saulėje mažiausiai 20 min.(2x10). Kuo didesnis SPF skaičius, tuo silpniau įdegame pirmą kartą, tačiau tolygiau ir rudumas išlieka ilgiau. Priemones su SPF reikia naudoti 15- 20 min. prieš išeinant į lauką.

  Odos tipų jautrumo saulei lentelė  
 Požymiai    Odos tipas
 
I II III IV
 Odos spalva Labai šviesi Šviesi Šviesi, įrudusi Įrudusi, alyvinė
 Strazdanos Daug Nedaug, retos Nėra Nėra
 Plaukų spalva Rusvi Šviesiai rusvi, kaštoniniai  tamsiai rusvi, kaštoniniai  tamsiai rudi
 Akių spalva Žalia Pilka, mėlyna, žalia  Pilka, rusva  Tamsi
 Įdegimas Nėra Beveik nėra Vidutinis  Labai geras
 Nudegimas Momentinis Dažnas, greitas, skausmingas Retas  Beveik nėra
 Įdegimo riba  5 -10 min. 10- 20 min. 20- 30 min.  30- 45 min

  Kaip prižiūrėti odą

 Pasikaitinus saulėje, vakare veido odą reikia kruopščiai nuvalyti pieneliu ir patepti drėkinamuoju kremu, kuriame yra aktyviųjų komponentų: alavijo ekstrakto, dautoino, erškėtrožių ir morkų sėklų aliejų.

 Odą galima palaipsniui pripratinti prie saulės spindulių soliariume. Rekomenduojama lankyti soliariumą ne dažniau kaip kas antrą dieną ir ne daugiau kaip 6 kartus iš eilės. Po to reikia padaryti pertrauką: vyresniems žmonėms- 2 mėnesius, jauniems- 1 mėnesį.

 Pavasarį ir vasarą būtina nešioti akinius nuo saulės ir galvos apdangalą. Taip pat rekomenduojama daugiau vartoti vitaminų A, E, C, kurie veikia kaip antioksidantai- padeda pašalinti agresyvias molekulių daleles. 

Mėgaukitės pavasario saulės spindulių šiluma ir šviesa nežalodamos savo sveikatos.

 

Veido odos valymas

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Šiuolaikinėje kosmetikoje veido odos valymas yra jos priežiūros pagrindas. Pirmiausia yra odos švara, ypač naktį. Paskyrusios kelias minutes savo veidui, ypač vakare, jūs išpildysite pagrindinį higienos reikalavimą - nuolatinę, odos švarą. Oda atlieka sudėtingas ir įvairias funkcijas ir tai būdinga tik švariai ir sveikai odai.

Odos baktericidinės savybės tuo geresnės, kuo ji švaresnė.

Prancūzų kosmetologai rekomenduoja valyti ir maitinti veido ir kaklo odą tris kartus per dieną: ryte, dieną ir vakare. Tai tikslinga, kai reikia atgaivinti dieninį pasidažymą ar paruošti veidą vakariniam grimui: odai kenksminga dėti kelis sluoksnius grimo. Mūsų klimato sąlygomis nėra reikalo valyti veido odos dieną, užteks nuvalyti ją du kartus.

Pagrindinį veido valymą reikia daryti vakare, o ne ryte. Tai paaiškinama tuo, kad per dieną oda palaipsniui susitepa, susidaro sluoksnis iš suragėjusio epidermio ląstelių, prakaito ir riebalų liaukų išskyrų. Be to, ant odos nusėda dulkių, suodžių, kurie pažeidžia ir sunkina įprastinę fiziologinę odos funkciją ir trukdo natūraliam odos riebalų išsiskyrimui.

Veido oda valoma prieš pusantros, dvi valandas iki miego. Šio reikalavimo būtina laikytis neatsižvelgiant į odos tipą ir naudojamas kosmetikos priemones.

Oda valoma įvairiais būdais, Įprasta kasdien ryte praustis su muilu. Tačiau jautrią ir sausą odą turinčios moterys, nusipraususios šaltu vandeniu ir ypač žiemą, jaučia, kad odą traukia, degina, erzina. Vakarais veido prausimą galima sėkmingai pakeisti vienu iš toliau pateikiamų veido odos valymo variantų.

Nuvalius veido odą, galima ją dezinfekuoti losjonu su medetkų antpilu. Po valymo bet kokio tipo oda patepama tinkamu maitinančiu kremu.

Jei valant veidą rekomenduojamas vanduo, tai reiškia, kad reikalingas lietaus arba sniego vanduo, virintas ar paminkštintas. Kietas vanduo neerzins odos, 1 litre vandens ištirpinus 1/2 arbat. šaukštelio boro rūgšties arba 1/4 arbat. šaukštelio geriamosios sodos.

Jei rekomenduojama apšlakstyti veidą pasūdytu vandeniu, tai 1/2 litro virinto vandens ištirpinama 1 arbat. šaukštelis valgomosios druskos (kristalinės). Vienam kartui sunaudojama 1/2 litro vandens (švariai odai). Jei rekomenduojamas parūgštintas vanduo, tai į 1/2 litro dedama 1-3 arbat. šaukšteliai citrinos sulčių arba truputis citrinos rūgšties (ant peilio galo).

Riebiai odai vandenį galima pasūdyti arba parūgštinti truputį stipriau negu normaliai ar sausai odai. Prieš prausiantis vandenį reikia paragauti: jis turi būti saikingai sūrokas ar rūgštokas. Vasarą, apšlaksčius riebią odą galima patrinti agurko ar citrinos sultimis, normalią odą - vynuogių, braškių arba aviečių sultimis.

Negalima jokios veido odos valyti odekolonu, turinčiu 3-5 % eterinių aliejų, erzinančių odą. Sausai odai nenaudojami spirito turintys preparatai ir tualetinis vanduo. Jie perdžiovina odą ir dažnai sukelia pigmentaciją, ypač vasaros metu, kai esantys juose eteriniai aliejai saulės poveikyje patamsina odą. Sausai ir riebiai odai spirito turinčius skysčius galima naudoti, gydytojui kosmetologui paskyrus.

Būtina atsiminti, kad rytinės ir vakarinės odos valymo procedūros taikomos ir kaklo odai.

Prieš valant veidą, rekomenduojama iš anksto nuvalyti kaklą. Vakare nuvalius veidą, kol oda dar drėgna, naudinga nenušluostyti jos rankšluosčiu, o palengva paplekšnoti abiem delnais visą veidą ir kaklą. Dar drėgna oda masažo judesiais patepama kremu. Jei oda riebi ir poringa, ji valoma sėlenomis, rūgščiu pienu, majonezu ir pan. Rūgštus pienas ir majonezas paliekamas 2-3 min., o po to nuvalomas tonizuojančiu losjonu.

5 būdai, kaip atgaivinti sausą kūno odą

Narių vertinimas: 3 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Kūno odą dirgina šaltis, vėjas bei temperatūrų skirtumai ir ji tampa šiurkšti kaip pati žiema. Todėl odą būtina nuolat drėkinti. Penkios paprastos taisyklės padės atgaivinti sausą odą ir vėl pajusti jos švelnumą.

Nustatykite maudynių taisykles

Žvarbų vakarą malonu panirti į karštą vonią ir atsipalaiduoti. Tačiau odai malonios ne visos maudynės, mat per karštas vanduo arba per ilgas gulėjimas vonioje nuplauna apsauginį odos lipidų sluoksnį. Tokia oda praranda drėgmę ir tampa šiurkšti.

Vonioje maudykitės ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Maudynės neturėtų trukti ilgiau kaip 10- 15 minučių. Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą - tiek vonios, tiek dušo vanduo turėtų būti ne karštas, o šiltas. Į vonią galite įpilti drėkinamųjų putų, aliejaus ar įmesti vandenį minkštinantį burbulą - tai neleis odai taip greitai prarasti drėgmės. O štai muilo vonioje reikėtų vengti - jis per daug sausina odą. Ypatingomis progomis palepinkite odą pieno vonia. Piene esantys riebalai atkuria apsauginį odos riebalų sluoksnį. Pieno proteinai maitina, drėkina ir švelnina odą. Tereikia į vonią supilti tris litrus pieno ir mėgautis baltomis putomis. Po tokios vonios oda bus stangresnė ir minkštesnė. Vos išsimaudžiusi iš karto nusausinkite kūną rankšluosčiu. Labai svarbu pašalinti vandenį nuo kūno, kol jis nepradėjo garuoti, mat jis išgaruos kartu su odai būtina drėgme. Nieko nelaukusi išsitepkite kūną drėkinamuoju kremu arba aliejumi. Šitaip oda spės greičiau pasisavinti drėgmę ir losjono poveikis bus stipresnis.

Vartokite aliejus

Geriausias sausos odos draugas - vonios aliejai. Jie minkština ir švelnina odą, neleidžia jai taip greitai išsausėti. Aliejus sutvirtina hidrolipidinį odos sluoksnį, apsaugantį nuo žalingo aplinkos poveikio, todėl oda nepraranda jai taip reikalingos drėgmės. Prausimosi aliejų galite vartoti vietoj putų. Įpylusi keletą lašų aliejaus į tekančio vandens srovę mėgausitės švelniai maitinančia vonia. Galite kūno aliejumi išsitepti dar drėgną odą ir iš karto po maudynių. Aliejus "užrakins" odos drėgmę ir neleis jai išgaruoti.

Kaitaliokite dvi skirtingas priemones

Vienos kūno priežiūros priemonės drėkina odą, kitos neleidžia jai išsausėti, t.y. prarasti drėgmės. Todėl dvejopus drėkinamuosius kūno kremus reikėtų nuolat kaitalioti. Vieną savaitę vartokite įprastą drėkinamąjį kūno kremą, padedantį atkurti normalų odos drėgmės balansą ir jį išlaikyti. Vėliau imkitės intensyviai drėkinančio kremo, kuris dar labiau suminkštins jūsų odą. Tai priemonės, kurių sudėtyje yra avokadų, simondsijų, taukmedžių aliejaus. Suteikusios odai drėgmės, vėl vartokite apsauginį kremą, kad drėgmė iš odos neišgaruotų.

Gerkite daug vandens

Kuo daugiau vandens gauna organizmas, tuo gražesnė oda. Deja, ši taisyklė, tokia populiari vasarą, žiemą dažnai pamirštama. O juk odos poreikiai nekinta. Todėl verta iškeisti kavą į vandenį arba sultis.

Pasirūpinkite namų aplinka

Centrinis šildymas sausina orą, o šis savo ruožtu- odą. Plonėja ir silpnėja apsauginė odos plėvelė, todėl sutrinka odos aprūpinimas maisto medžiagomis.

Žiemą patalpas derėtų drėkinti, o kelis kartus per dieną ir vėdinti. Specialūs oro drėkintuvai išvalo ir drėkina orą, todėl oda nespėja Išsausėti. Tačiau orą drėkinti galite ir neturėdama specialių prietaisų. Pavyzdžiui, ant karšto radiatoriaus galite kabinti keraminius vandens indus, padžiauti drėgną rankšluostį. Dažniau apipurkšti kambarines gėles. Jei naudojate karštą orą pučiantį šildytuvą, šalia jo pastatykite indelį su vandeniu.

Kokiu vandeniu praustis

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Vanduo, kurio sudėtyje yra daug kalcio, magnio druskų, tai yra kietas vanduo, kenkia ne tik veidui, bet ir rankų odai. Ilgai naudojant kietą vandenį, sausa, plona ir jautri veido oda dar sausėja, tampa grubi, pradeda luptis, dažnai prasideda uždegimas. Kietą vandenį galima suminkštinti, jį virinant. Be to, yra ir kitų būdų-į 1 l vandens įdėti vieną iš trijų priemonių: 1/4 arbat. šaukštelio geriamosios sodos; 1/2 arbat. šaukštelio boro rūgšties, 1 valg. šaukštą glicerino (riebiai odai).

 

 Geriausiai naudoti minkštą vandenį.

Kai odos jautrumas vandeniui padidėjęs, reikia naudoti virintą vandenį, per pusę sumaišytą su pienu (24-25°C).

Kai yra odos uždegimas arba ji suerzinta ir lupasi, vandens geriau nenaudoti, ypač rytais, prieš einant į lauką. Vakarais patartina odą valyti augaliniu aliejumi, kuris po 15 min. nuplaunamas stipria arbata.

Rytą, 30- 40 min. prieš einant į lauką rekomenduojama odą atgaivinti grynu emulsiniu arba riebiu kremu. Toks būdas grąžina jautriai odai elastingumą. Be abejo, būtina atsižvelgti į individualius odos ypatumus.

Prausiant veidą, labai svarbu vandens temperatūra. Praustis reikia kambario temperatūros vandeniu (18-20°C). Kambario temperatūros vandeniu gali praustis kiekviena moteris nepriklausomai nuo amžiaus ir odos savybių. Toks vanduo ypač malonus odai, ir net ilgas prausimasis nesukelia nemalonaus atšalimo jausmo, o tai būna prausiantis šaltu vandeniu. Kambario temperatūros vanduo trumpai sutraukia kraujo indus, bet po to jie ilgam išsiplečia. Kraujas patenka į odą, tai gerina jos maitinimą.

Nerekomenduojama rytais praustis prieš pat išeinant į lauką, oda gali nusausėti. Patartina kartais praustis kaitaliojant šiltą ir vėsų vandenį. Greitas temperatūros keitimas teigiamai veikia kraujo apytaką, odos nervų galūnes ir yra savotiška kraujo indų gimnastika, skatinanti gerą odos maitinimą. Kuo tampresnė oda ir kuo giliau yra kraujo indai, tuo dažniau galima praustis skirtingos temperatūros vandeniu. Procedūra baigiama kambario temperatūros, vėsiu ar šaltu vandeniu.

Taigi protingiausia - praustis kambario temperatūros, minkštu (lietaus ar sniego) arba suminkštintu (virintu arba su soda) vandeniu.

Šalto vandens poveikis veido odai

Nuolat, ryte ir vakare, prausiantis šaltu vandeniu veido oda tampa pirmiausia blyški, po to sausa, vystanti ir, pagaliau, raukšlėta. Moterys dažnai tai pastebi pavėluotai. Juk veidą ir taip visą laiką veikia išorinė aplinka ir jos kontrastai. Šaltas vanduo grūdina kūną ir visą organizmą, bet praustis veidą yra kenksminga, oda anksti pasensta.

Šaltas vanduo, net be muilo, stabdo sausos odos riebalų išskyrimą. Oda, linkusi į sausumą, neišlaiko ilgo prausimo šaltu vandeniu ir pradeda pleiskanoti.

Šaltu metų laiku, rytais, prieš einant į lauką, veidą galima atgaivinti kambario temperatūros vandeniu. Veidas ir kaklas prausiamas ir tepamas riebiu kremu 40 min. prieš einant į lauką (drėgmės ir kremo perteklius pasalinamas nuo veido). Šiltu metų laiku šaltas vanduo (galima įdėti ledo gabaliuką) rytais atgaivina ir stiprina bet kokią odą, nes nusiprausus ir veikiant šiltam orui staigiai padidėja kraujo apykaita. Praustis šaltu vandeniu vakare prieš miegą nerekomenduojama, nes gali sutrikti miegas. Rytais geriau praustis ir kontrastiniu vandeniu.


Vandens poveikis veido odai

Žinoma, kad vanduo šiek tiek nuriebina ir sausina odą. Šis poveikis sustiprėja, prausiant veido odą karštu vandeniu (36-38°C). Atrodytų, kad riebią odą reikia prausti karštu vandeniu (ir dar su muilu), nes oda gerai nuvaloma, nuo jos paviršiaus nuplaunami riebalai ir dulkių dalelės.

Tačiau kiekvieną dieną prausiantis karštu vandeniu, išsiplečia paviršiniai kraujo indai, sulėtėja apytaka ir dėl to parausta nosies, skruosto oda. Be to, šiltas vanduo silpnina odos paviršiaus raumenis, oda vysta ir raukšlėjasi. Karšias vanduo ne tik mechaniškai nuplauna purvą, bet ir išplečia poras, sumažina odos pasipriešinimą. Todėl bet kokio tipo odai užtenka karią per savaitę vakare nuprausti veidą karštu vandeniu, po to būtinai apšlakstant šaltu vandeniu.

Riebią odą gerai veikia specialus vakarinis prausimas. Vanduo turi būti virintas šiltas (ne daugiau kaip 30°C), o muilas neutralus. Tinka muilo kremas. Nusiprausus, veidas apšlakstomas parūgštintu ar pasūdytu saitu arba kambario temperatūros vandeniu. Prausiantis galima kaitalioti keletą kartų šiltą vandenį su vėsiu, pradedant ir baigiant šią procedūrą visada vėsiu vandeniu.

Jei oda labai riebi, grubi, poringa, tai kontrastinis prausimasis prailginamas, naudojant daugiau vėsaus vandens, bet tai daroma palaipsniui, kad odai būtų malonu. Tai ne tik valo, bet ir gydo odą. Taip prausiamasi 10-15 dienų, geriausiai ryte arba pusantros dvi valandos iki miego.

Jei veido odos kapiliarai išsiplėtę, karstu vandeniu nesiprausiama. Kontrastiniu vandeniu tada irgi nesiprausiama. Nuolat naudoti tiek karštą, tiek šaltą vandenį odai kenkia. Riebią odą karštu vandeniu galima prausti kartą per savaitę ne daugiau kaip 1-2 mėnesius. Po to vietoj karšto rekomenduojamas šiltas vanduo (ne daugiau kaip 30°C), prausimąsi baigiant vėsiu vandeniu.

Vakarinis prausimasis vėsiu vandeniu ramina nervų sistemą, silpnina odos raumenų įtempimą, gerai paruošia organizmą miegui, tačiau būtina neužmiršti, kad ilgai naudoti šiltą vandenį nerekomenduojama, o sausai odai netgi kenksminga.

Naktiniai kremai, galintys atlikti daug funkcijų

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Grįžusi po darbų skubėkite ne tik nusimesti kostiumėlį, bet ir kuo greičiau nusivalyti makiažą ilgais šaltais vakarais pats laikas įdėmiau įsiklausyti į odos poreikius: jau nuo 18 vai. prasideda jos biologinis aktyvumas, tad palepinkite tuo, ko jai labiausiai trūksta. Geriausias odos „maistas" - naktinis kremas.

Ypatingoji 20-ta valanda...

Dienos metu organizmas visą savo energiją atiduoda vidaus organų veiklai, todėl oda tuo metu "snaudžia": tik iš dalies pasisavina jai būtinas biologiškai aktyvias medžiagas. Odos ląstelių atsinaujinimo procesas piką pasiekia 20 val. Nuo vidurnakčio vėl sulėtėja odos darbas, ji užmiega kartu su organizmu.Tačiau jeigu neturite sąlygų tarp 18 ir 20 vai. odą patepti naktiniu kremu, būtinai tai padarykite  likus bent kelioms valandoms iki miego.

Tepkite ploną sluoksnį

Naktinį kremą patartina vartoti maždaug nuo 25-erių metų. Jie būna maitinamieji (su bioaktyviosiomis medžiagomis), atkuriamieji arba regeneruojamieji ("užkuria" odos atsinaujinimo motoriuką, suaktyvina ląstelių veiklą), vaistažoliniai (dažniausiai rekomenduojami neproblemiškai ar jaunesnio amžiaus moterų odai).

 Naktinį kremą tepkite tik plonu sluoksniu- nepalikite jo pertekliaus. Antraip per naktį dėl susidariusios kremo plėvelės oda patirs šiluminį efektą: tikėtina, kad atsikelsite su išsiplėtusiais veido kapiliarais, išberta oda, išburkusiu veidu ar paakiais... Taip gali nutikti dėl to, kad naktinis kremas yra riebesnis, ir jame biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija yra gerokai didesnė nei dieniniame.

Paakius nakčiai tepkite lengvos konsistencijos priemonėmis (labai tinka želė), kurios nedirgina odos.

Kremą rinkitės pagal amžių ir odos tipą

Jaunesnei odai  tiks kremai, kurių sudėtyje yra antioksidantų - vitaminų A, E, C ar kofermento Q10 – neutralizuojančių laisvuosius radikalus. Taip pat tinka lengvesnės tekstūros universalūs kremai (naudojami ir dieną, ir naktį), turintys alavijų, dumblių ekstraktų ir pan.

Riebiai, spuoguotai ar mišriai odai naktį užteks lengvo drėkinamojo naktinio kremo, neužkemšančio porų. Tiks ir kremai su vaisių ar pieno rūgštimis - tokie skaistina odą, naikina smulkias raukšleles.

 Mišraus tipo odai tinka lengvesni universalūs kremai ar emulsijos. Jeigu veido oda yra riebi ir inkštiruota (ypač nosies, skruostų ir smakro srityse)- nakčiai geriau nesitepti jokio kremo, ypač jei nusiprausus nejaučiate nemalonaus tempimo. Arba vartokite kremą su gudobelėmis, kokosų sultimis, ženšeniais, jūros dumbliais, liucernų, kaštonų ekstraktais, biotinu (vit. H).

Brandesnei odai rinkitės naktinį kremą su aktyviosiomis medžiagomis, lyginančiomis raukšles - kolagenu, elastinu, retinoliu, mikropeptidais (dvigubai efektyvesniais  nei vitaminas C). Labai naudingi  naktiniai kremai su fitohormonais – jų ypač daug yra sojoje.

Baigusios vienos rūšies kremą, vartokite kitos, tarkime, maitinamąjį kremą (ypač tinkantį sausai, nualintai odai) su avokadų, daigintų kviečių, šaltalankių, migdolų aliejais, įvairiais vitaminais.

Šoko  terapija - naktiniai serumai

Jaunystę odai efektyviai sugrąžina naktiniai serumai, kuriuose esantys biologiškai aktyvių medžiagų koncentratai sukelia šoką. Tokie serumai naudojami  nuo maždaug 40-ties metų, kai prasideda akivaizdaus senėjimo  procesai. Jie intensyviai maitina, drėkina ir, svarbiausia, stangrina. Serumai ypač aktualūs artėjant šventėms, po alinančių darbų ar ligų. Tai iš dalies yra alternatyva grožio centruose atliekamiems masažams ir kaukėms, nes jau per savaitę serumas gerokai atkuria odos būklę. Po serumo kurso suaktyvinta oda kurį laiką vėl geba savarankiškai rūpintis savimi.

 Stebuklingosios liposomos

 Naudingosios naktinių kremų medžiagos į gilesnius odos sluoksnius patenka dėl stebuklingų "konteineriukų" - liposomų. Tai mikrodalelės, kitaip dar vadinamos riebalinėmis kapsulytėmis, kurios nukeliavusios ten, kur reikia, ištirpsta, suteikdamos odai ne tik maitinamųjų, bet ir veikiančių atkuriamuosius odos procesus sudėtinių kompleksinių medžiagų.

 Jos vienu metu gali blukinti pigmentus, stiprinti elastingumą, mažinti raukšlelių gilumą bei atkurti jaunatviškus veido kontūrus. Kremą su lipidais, esant poreikiui, galite vartoti maždaug nuo 27-erių metų.

Dermokosmetika vietoj procedūrų

 Profesionalų grožio klinikoje  ar centre atliekamas  procedūras iš dalies gali atstoti moderniajai dermokosmetikos  serijai priklausantis naktinis kremas. Tokios serijos priemonėse yra sustiprintas terapinis odos poveikis. Dermokosmetikos priemonės tinka bet kurio amžiaus moterims, nes naudojamos atsiradus akivaizdžiai problemai. Tai, pavyzdžiui, serumas ar kremas, prilygstantis botulino ar kolageno injekcijoms, ar naktinis kremas su glikolio rūgštimi (kuri geba "nutrinti" raukšleles, šviesinti odą), iš dalies galintis pakeisti mechaninį šveitimą.

Rankų priežiūra

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

Rankas labiau negu kitas kūno dalis veikia aplinkos dirgikliai: drėgmė, chemikalai, temperatūros pokyčiai ir kt. Rankų forma ir dydis dažniausiai pasako, kuo žmogus dirba. Fiziškai dirbant rankomis, jos ilgainiui pasidaro stambesnės, gyslotos. Žmonių, kurie dirba protinį darbą, delnai siauri, pirštai plonesni, oda šviesi.

Rankos - judriausia mūsų kūno dalis. Jomis dirbame įvairius darbus, išreiškiame gestus ir kt. Tačiau jos yra ir ta vieta, kurią bene labiausiai reikia prižiūrėti, nes, veikiant aplinkos nešvarumams, jos gali pernešti ligas sukeliančių mikroorganizmų. Žmonės, kurie rankų priežiūrai naudoja pigiausią muilą, esą jis "tik rankoms",- daro blogai. Juk jos dažniau plaunamos, daugiau žalojamos, todėl naudoti reikėtų švelnų ir gerą muilą. Šepetėliai rankoms plauti neturėtų būti kieti, kad nepažeistume nagų odelės.

Dirbant nešvarius darbus, naudokite gumines pirštines. Prieš jas užsimaunant, rankas kruopščiai nuplaukite, nušluostykite ir pabarstykite talku. Baigus darbą, pirštinės iš abiejų pusių išplaunamos ir pabarstomos talku. Rankas nuplaukite šiltu vandeniu, patepkite specialiu kremu arba tokiu, kurį turite. Norint apsaugoti rankas nuo vandens, druskų, rūgščių bei šarmų poveikio, naudokite apsauginius kremus, pastas, tepalus. Kremu tepkite rankas po kiekvieno plovimo.

Pavargusioms nuo fizinio darbo, stingstančioms per sąnarius rankoms patartina nors 3- 5 minutes kasdien daryti rankų gimnastiką. Rekomenduotini šie pratimai:

1. Sugniaužkite pirštus į kumštį ir atgniaužkite.

2. Imituokite grojimą pianinu.

3. Pirštais stuksenkite į stalą, paskui į sieną.

4. Pakėlę į viršų, plaštakomis darykite švytuoklinius judesius. Kartokite 3-5 kartus.

5. Lėtai lenkite plaštaką, kol ištiesti pirštai susilenkia ir priešingai. Kartokite 3-5 kartus.

6. Kiek tik galite, atlenkite plaštaką, stipriai ištieskite rankas, tarytum stengtumėtės delnais pasiekti sieną. Kartokite 3 kartus. Prieš ir po gimnastikos rankas pakelkite ir plaštakomis sukite ratukus.

Jeigu rankų oda paraudusi, kas vakarą prieš miegą 2- 3 min. laikykite rankas tai šilto, tai šalto vandens vonelėse (galima įberti šaukštelį sausų garstyčių). Pradedama procedūra karštu, baigiama - šaltu vandeniu. Šitaip daryti reikia 10-15 minučių. Jei oda šerpetoja, džiūsta, rankas galite patepti namie pasigamintu kremu: paimkite po 1 šaukštą ramunėlių, medetkos, lakišiaus, gysločio bei takažolės vaistažolių ir užpilkite stikline vandens. Laikykite 8 valandas uždengtame emaliuotame inde, po to perkoškite. Paimkite 50 g sviesto (žąsų arba kiaulės taukų) kruopščiai išmaišykite, įdėkite šaukštelį medaus ir įpilkite tiek pat vaistažolių nuoviro. Nuo daržovių ar uogų parudusias rankas 10 minučių palaikykite karšto (actu parūgštinto) vandens vonelėje. Rankos bus baltesnės, jei įtrinsite šilta bulvių koše, sumaišyta su pienu.

Kaip valyti veidą

Narių vertinimas: 4 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyvi

„Šiandien aš visai nesidažiau, reikia nusiprausti vandeniu", - taip mano 75% moterų, nors puikiai suvokia odos priežiūros metodų svarbą. Tik kas ketvirta 14- 50 metų moteris reguliariai vartoja veido valymo pre­paratus.

 Tačiau nuo mūsų odos reikia nuvalyti ne tik makiažą. Ant jos nusėda dulkės ir oro teršalų dalelės, išsiskiria prakaitas ir riebalai. Be to, valant pašalina­mos negyvos epidermio raginio sluoksnio ląstelės ir skatinamas regenera­cijos procesas.

Taigi vien tik vandens nepakanka. Juo galima tik nusiprausti, bet neįma­noma nuo odos pašalinti nešvarių riebalų dalelių.

Vanduo ir muilas gerai nuplauna odą. Tačiau įvairūs muilai pažeidžia natūralią rūgščiąją odos mantiją, nes jie yra stipriai šarminiai ir padidina odos pH rodiklį daugiau kaip 8. Apsauginė mantija po tam tikro laiko vėl atsistato, bet iki tol oda būna nesaugi ir per ją gali prasiskverbti ligų sukėlėjai. Taip atsiranda sausos dėmės, šerpetos ir net egzema.

Taigi nereikėtų veido odos valymui vartoti muilą. Arba muilo sudėtyje turėtų būti daug riebiųjų medžiagų, kad greičiau atsistatytų rūgščioji ap­sauginė odos mantija.

Kaip alternatyvą veido valymui geriau vartoti:

Syndets, vadinamuosius sintetinius muilus, kurių pH yra toks pat kaip ir odos (nuo 5 iki 5,5), todėl jie nepažeidžia rūgščiosios apsauginės odos man­tijos. Jie gerai nuvalo ir nuriebina odą, todėl labai naudingi esant riebiai odai.

Visiems odos tipams tinka valomasis pienelis, želė, veido kremas arba aliejus.

Valomasis pienelis yra aliejaus ir vandens emulsija su skirtingu kiekiu vandens, pritaikytas tam tikram odos tipui. Subrendusiai odai valomasis pienelis turi būti riebesnis negu jaunai riebiai odai. Vandens jame visada būna daugiau negu aliejaus.

Ranka arba vatos tamponu valomasis pienelis paskleidžiamas ant veido ir nuplaunamas šiltu vandeniu. Jis patikimai ir saugiai nuvalo odą, nes jo pH yra odai neutralus.

Valomoji želė yra beveik be riebalų. Kaip ir pienelį, ją reikia paskleisti ant sausos odos ir po to gerai nuplauti šiltu vandeniu.

Valomasis kremas yra riebesnis negu pienelis, jo konsistencija standesnė. Dažniausiai jis netirpsta vandenyje, todėl nuvalomas su spirituotu tuale­tiniu vandeniu.

Valomasis aliejus užlašinamas ant vatos tampono ir juo valoma oda. Jis ne nuplaunamas, bet nuvalomas su kosmetine skarele. Valymui taip pat galima vartoti spirituotą tualetinį vandenį.

Tualetinis vanduo reikalingas tais atvejais, kai vartojamos vandenyje netirpstančios valymo priemonės. Jame turėtų būti nors nedidelis kiekis spirito.


 Taigi nereikia abejoti, kad veido valymui tualetinis vanduo yra itin nau­dingas, palankiai veikia odą. Aliejaus turintys tualetiniai vandenys dažnai mažina uždegimą arba sutraukia odos poras. Tai ypač naudinga esant rie­biai odai. Tokią uždegimą mažinančią ir adstriguojančią (sutraukiančią) savybę turi ir augalinis hamamelio preparatas.

Nespirituoti tualetiniai vandenys dažniausiai praturtinami augalinėmis medžiagomis, kurios gaivina odą (apelsinų žiedlapiai, pipirmėtė), didina tonusą (pvz., rozmarinas, rožių žiedlapiai) arba ramina (ramunėlės, jo­nažolė).

Tačiau tualetiniai vandenys gali tik papildyti, bet niekada nepakeis tikro­jo odos valymo!

Vieną kartą per savaitę odą reikia nugrandyti, atlikti vadinamąjį pilingą ir padaryti veidui garų vonią. Toks nuodugnus valymas padeda pašalinti odos šerpetas ir giliau esančias nešvarumų dalelytes, kurios užkemša odos poras. Tai pagerina kraujotaką, oda tampa lygi ir rausva, tarsi „nauja". Pilingas veido odą veikia kaip sausas šepetys kūną.

Šiam tikslui paprastai galima vartoti migdolų sėlenas su jūros smėliu arba gatavus kosmetinius preparatus, kuriuose yra smulkių „šlifuojančių" dalelių arba kurie chemiškai ištirpdo suragėjusias ląsteles. Sausai odai kos­metikos pramonė gamina vadinamuosius minkštinančius valiklius, kurie odą gaivina.

Taip apvalyta veido oda optimaliai paruošiama kitam etapui - veido garų voniai. Tam tikslui pripilkite į dubenį du litrus karšto vandens ir įberkite keturis valgomuosius šaukštus vaistažolių. Palenkite galvą į priekį ir sandariai apgaubkite galvą ir dubenį rankšluosčiu. Tokia garų vonia trunka nuo vienos iki keturių minučių. Oda suminkštėja, riebalai gali ištekėti ir lengvai galima pašalinti inkštirus.

Tuo pat metu odą veikia į vonią įbertos vaistažolės. Uždegimą mažinantys priedai riebiai ir nešvariai odai yra hamamelis, šalavijas, čiobreliai arba medetkos.

Riebią ir sausą odą vienodai gerai veikia bei dezinfekuoja ramunėlės. Visiems odos tipams valyti tinka ir levanda. Sausą odą regeneruojančiai veikia į garų vonią įberta rožės žiedlapių sauja.

Eukaliptas, pankolis ir pipirmėtės pagerina suglebusios odos kraujotaką. Tačiau atsargiai! Eukalipto pakanka vieno lapelio. Antraip gali įsiskaudėti galva. Taip pat ir pankolio nereikėtų daugiau kaip valgomojo šaukšto, nes didesnė jo garų koncentracija gali būti nuodinga. Sudirgintą ir jautrią odą gerai ramina melisa, bazilikas arba ąžuolo žievė.

Po garų vonios nesistenkite per jėgą šalinti inkštirus. Atsargiai pasukio­kite smiliais ir su visa ląsteliena nepažeistą švelniai ištraukite. Tik nespauskite! Po to vėl pasidarykite gydomąją kaukę arba nuvalykite veidą dezinfekuojančiu tualetiniu vandeniu.

Beje, turinčios labai jautrią ar alergišką odą arba išsiplėtusias kraujagysles neturėtų taikyti pilingą ir daryti garų vonią.

Pasirūpinkite savo oda rudenį

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Mūsų oda tarsi demisezoninis kombinezonas: laižo saulė, prausia lietus ar gnaibo šaltis - ji užtikrina apsaugą visas 365 dienas. Didžiausias mūsų kūno organas paiso sezono diktuojamų taisyklių ir prisitaiko prie klimato pokyčių, tiesa, mes to nepastebime.

Šaltajam metų laikui keičiant šiltąjį kinta odos funkcija taigi ir struktūra. Vasarą pastorėja raginis ląstelių sluoksnis: jis sugeria kenksmingus UV spindulius, sulaiko drėgmę. Atvėsus orams svarbiausia odos užduotis yra saugoti šilumą.

Kai temperatūra minusinė, mažiau prakaituojame, riebalų liaukos „atostogauja", todėl natūrali odos gynyba silpnėja. Jai reikia pagalbos ir priežiūros. Tačiau tai, kas tiko spiginant saulei, nebetinka pučiant žvarbiam vėjui. Todėl būtina peržiūrėti turimas kosmetikos priemones.

 Odos „kaprizai"

Vasarą svarbiausias dieninio kremo kriterijus buvo SPF, atšalus svarbiausia, kad jame būtų kuo mažiau drėgmę traukiančių dalių. Maža to, kuo žemesnė oro temperatūra, tuo rizikingiau daryti tas kosmetines procedūras, kurios smarkiai nušveičia viršutinj odos sluoksnį, t. y. sumažina natūralią odos apsaugą, nes neapsaugota oda gali greitai nužvarbti. Taigi kol termometro stulpelis nenukrito žemiau nei -5 °C. raskite laiko stipresniam šveitimui, sudėtingesnėms odos senėjimą stabdančioms procedūroms.

Lietus kenkia odai

Nors lietui lyjant jaučiame gaivą ir malonią vėsumą, deja, nei vasaros, nei rudens lietūs mūsų odos netausoja. Profesionalūs kosmetologai įspėja - tai pavojinga, ypač didelio užterštumo zonose. Žvilgtelėkite į nugeltusias kambarines gėles, paliktas balkone pliaupiant lietui. Tas pat nutiks ir odai. Jei kiaurai permirkote, grįžusios namo tuoj pat Iįskite po dušu, išsitrinkite plaukus, nusivalykite veidą. Patirti lietaus malonumą galite nebent nuvažiavusios jį kaimą, kur ir lietus šiek tiek švaresnis.

Trys rudens mėnesiai- tinkamiausias metas ištaisyti klaidas ir palengvinti nuodėmes, kurias odai padarėte vasarą. Ypač jei per atostogas saule lepinotės taip, kad domėtis SPF ir drėkikliais paprasčiausiai nebuvo ūpo. Išpirkti kaltę ir žiemos šventes pasitikti spindinčia oda padės 3 rudens sezonui itin tinkančios procedūros.

1. Nušveiskite storą negyvų ląstelių sluoksnį, kuris odai trukdo kvėpuoti ir „vagia" skaistumą. Dėl negyvų ląstelių sluoksnio (kuo daugiau deginotės, tuo jis storesnis) oda tampa nelygi, pradeda šerpetoti. Žinoma, galite užsitepti kremo ir šerpetojimo lyg nebūta. Tačiau pilkšvo negyvos odos atspalvio neišnaikins joks kremas. Be to, dėl ląstelių sankaupų gali atsirasti naujų negilių raukšlių. Išeitis - odos šveitimas. Būtina pasitarti su kosmetologu, nes nuo daugybės veiksnių priklauso, kokio šveitimo jūsų odai reikia. Dažnai moterys bijo, kad po šveitimo nusilups įdegis. Nieko panašaus, oda taps tik skaistesnė, o įdegis liks, nes jis yra giliau. Jei oda buvo tinkamai prižiūrėta, užteks kelių šveitimų, o gražus jdegis ir skaisti oda išliks iki trijų mėnesių.

2. Išvalykite riebalinių liaukų kanalus, kuriuos dengia negyvų ląstelių sankaupos. Užkimštuose kanaluose kaupiasi mikroorganizmai ir dažniausiai rugsėjo pabaigoje spalio pradžioje spuogus pamiršusias moteris vėl užklumpa baisieji „jaunatviniai" spuogai (vasarą jų kyla mažiau, nes mikroorganizmus užmuša UV spinduliai). Užbėkite nemalonumams už akių - apsilankykite pas kosmetologą. Jis, nustatęs odos būklę, pasiūlys odos šveitimo procedūrą ir tinkantį veido valymą. Labai svarbu pagalbos kreiptis laiku, nes negydomi arba netinkamai gydomi pūlinukai ilgai gyja, palieka randelių, o šie šalčiams prasidėjus keičia spalvą - tai parausta, tai pamėlsta. Nemalonias pasekmes galite jausti net pusmetj. Blogiausia ne tai, kad iškilusius spuogus moterys skuba spaudyti pačios, o tai, kad retai kada išspaudžia visą turinį ir geluonį. Dažnai moterys pradeda spaudinėti dar nesubrendusi inkštirą, iškankina jį, užkrečia aplinkinius audinius. Dėl neišvalyto pūlinuko susidaro dar gilesnis pūlinys. Jei spuogelių daug, pažeistą vietą rekomenduojama pirmiausia patepti salicilo spiritu, ant viršaus užtepti gydomojo kremo. Pavieniui augančius spuogelius geriausiai „prideginti" puikiai dezinfekuojančiu salicilo spiritu.

3. Kovokite su pigmentinėmis dėmėmis, nes jų per vasarą ypač padaugėja. Odos pigmentaciją skatina ne tik saulė, bet ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, kontraceptinių tablečių, antibiotikų, antidepresantų vartojimas. Daugiau dėmių atsiranda vyresnėms nei 35 metų moterims (dėl hormonų pusiausvyros pokyčių). Kovojant su pigmentinėmis dėmėmis gelbsti: specialios odą balinančios procedūros, odos šveitimas su vaisių rūgštimis, procedūros su vitaminu C (pasitarus su kosmetologu šią procedūrą galima pasidaryti ir namie). Kuo anksčiau moteris imsis naikinti dėmes, tuo didesnė tikimybė bus jų atsikratyti. Jau yra produktų, kurie ne tik naikina pigmentines dėmes, bet ir jaunina. Visuose balinamuosiuose produktuose yra vitamino C, slopinančio melanino ir skatinančio kolageno sintezę.

 

Pokategorės

Puslapis 1 iš 4