Celiulito gydymo priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias, kurios efektyviai gydytų, bet nežalotų sveikatos.
Viskas prasideda virtuvėje.
Valgykit kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerkit šviežių sulčių ir negazuoto mineralinio vandens. Venkite cukraus, druskos, aštrių prieskonių, kepto maisto.
Metams bėgant, atsisakykite riebių produktų ir tokių, kuriuose daug angliavandenių, nes senstantis organizmas riebalus degina lėčiau. Produktus rinkitės tik tuos, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantinių medžiagų. Pastarųjų yra violetinės ir mėlynos spalvos uogose bei kai kuriose daržovėse – brokoliuose, briuselio, žiediniuose, baltagūžiuose ir mėlynuosiuose kopūstuose, ridikėliuose, morkose ir žirneliuose. Kraujotaką gerina česnakas ir svogūnas. Laisvuosius radikalus naikina gvazdikėliai ir cinamonas. O imbieras mažina gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingas augalinės kilmės aliejus, nes jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (jie balansuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kraujotaką). Neverta pamiršti stiklinės vandens. Gerti rekomenduojama kas valandą. Mažais gurkšneliais. Vanduo skatina gaminti adrenaliną, o šis - skaidyti riebalus.
Nepamirškite mankštintis
Kad ir kaip treniruotumėte raumenyną - važinėtumėte dviračiu, šoktumėte pilvo šokį, plaukiotumėte baseine, šoktumėte klausydamos muzikos, žaistumėte badmintoną ar tiesiog dažniau vaikščiotumėte pėsčiomis- - jūsų celiulitas bus „deginamas". Mūsų raumenys dirba tarsi pompa -susispausdami ir atsitiesdami, jie sparčiau varinėja kraują ir limfą, gerina mikrocirkuliaciją, tada išsiskiria daugiau prakaito, o su juo- ir kenksmingų medžiagų. Organizmas valosi sparčiau, degina riebalus.
Procedūros
Turbūt girdėjote ne vieną patarimą, kaip namų sąlygomis galima atsikratyti celiulito. Tai ir gulėjimas vonioje, paskanintoje jūrų druska, ir gana skaudus duobėtų vietelių tapšnojimas meduotomis rankomis, ir kūno šveitimas kavos tirščiais arba alyvuogių aliejumi, sumaišytu su stambia druska, ir odos trynimas sausa plaušine -iki įskausta rankos, o kūnas ima degti, ir kontrastinio dušo procedūros. Trumpai tariant, šios neįmantrios priemonės gerina kraujotaką, limfotaką, valo poras, šalina toksinus, stangrina odą.
Kosmetologijos pramonė moterims taip pat siūlo išeičių. Vienos procedūros stimuliuoja raumenų veiklą, kitos skatina iš organizmo pasišalinti skysčius ir toksinus, trečios gerina medžiagų apykaitą, stangrina odą, ketvirtos padeda anticeliulitinėms priemonėms giliau įsiskverbti į odą ir t.t. Nors skausmingi, bet gana populiarūs yra intervenciniai gydymo metodai - poodinį riebalinį sluoksnį palaikančio tinklelio korekcija, mezoterapija (adatėlėmis 10 mm po oda sušvirkščiami įvairūs veikliųjų medžiagų mišiniai, kurių sudėtyje yra riebalinių ląstelių membraną ardančių medžiagų). Pastaruoju metu itin populiarios deguonies ir ozono injekcijos, gydymas deguonies pliūpsniais. Kol kas nė vieno metodo efektyvumas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais, todėl geriausia derinti įvairius duobelių naikinimo būdus, rinktis individualią kompleksinę terapiją.