Search

Celiulitas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Straipsnio rodyklė

Turbūt nesutiksite moters, kurios nevargintų apelsino žievės sindromas. Kartais jis aiškiai matomas ant šlaunų ir sėdmenų - kai ši išsirengia, o kariais labiau panašus į keistą galvos sutrikimą - kai ima keroti tiesiog ant kaktos, o moters žvilgsnis kiekvieną sekundę rėkia: „Celiulitas sugriovė pasitikėjimą savimi!"

Mesti rūkyti, subalansuoti mitybą, pasirinkti patogią avalynę ir kūno neaptempiančius drabužius, mankštintis, nestresuoti dėl niekų - celiulito profilaktikai to beveik pakanka. Norint išgydyti - ne.

Veiksniai, skatinantys celiulito atsiradimą

Netikusi maisto kokybė. Vadinamasis „patogus ir greitas" maistas turi būti pamirštas visiems laikams. Ypač spėriai apelsiną primenančia oda apdovanojamos moterys, piktnaudžiaujančios maistu, kuriame yra sočiųjų riebalų rūgščių (ypač daug jų pieno produktuose ir riebioje mėsoje). Pastebėta, kad Prancūzijoje ir Japonijoje, kur įprasta valgyti žuvų patiekalus, vartoti daug aliejaus (tai nesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai), celiulitą turinčių moterų kur kas mažiau. Žuvų taukai gerina periferinę j kraujotaką. Todėl tunus, skumbres, silkes ar lašišas rekomenduojama valgyti ne rečiau kaip triskart per savaitę.

Svorio pokyčiai. Kuo ilgiau moteris laikosi dietos, tuo labiau liesėja viršutinė kūno dalis, tačiau, svoriui grjžus, papildomi kilogramai gula ant sėdmenų ir šlaunų. Dažni kūno masės svyravimai keičia formas, figūra primena kriaušę. Taip yra todėl, kad moters kūne yra specifinis receptorių, atsakingų už rie­balų kaupimą ir ardymą, santykis: vir­šutinėje kūno dalyje daugiau svorį ardančių receptorių, o apatinėje - kau­piančių... Akimirksniu atsikratyti svo­rio nėra sveika, tai nepadeda įveikti ir celiulito. Greitai sublogus. netenkama ne tik daug riebalų, bet ir raumenų ma­sės. O nuolat mankštinami raumenys pakelia odos tonusą, ir duobelės bent vizualiai tampa nematomos.

Judėjimo stoka. Sąži­ningai suskaičiuokite, kiek valandų per dieną sėdite arba stovite vienoje vieto­je ir kiek judate. Pasyvus gyvenimo būdas trikdo kraujotaką, limfotaką, kvėpavimas tampa paviršinis į audinius sunkiau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Stresas. Ne veltui sakoma: „Visos ligos - dėl nervų, tik viena - dėl meilės." Celiulitas patenka į tą ilgąjį sąrašą... Nervinė Įtampa, stresas kenkia įvairių organizmo sistemų- virškinimo, kraujotakos, endokrininės, šalinimo- darbui.