Celiulitas

Kaip panaikinti celiulitą

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulitas - tai gyvenimo būdo pasekmė, todėl ir gydyti jį rei­kėtų keičiant gyvenimo būdą arba požiūri į šią problemą. Labai svarbu išmokti atsipalai­duoti, nes įtampa organizme gamina nuodingąsias medžia­gas. Jos neigiamai veikia sa­vijautą, o ši savo ruožtu - lai­kyseną, nuotaiką ir, žinoma, odą, kuri yra vidinės būklės veidrodis

 Anticeliulitinių alternatyvų kritikai purkštauja, neva daugelis „stebuklingų“ priemonių tėra ciniškas rinkodaros specialistų triukas. Jie mano. kad iki šiol nėra atrastas patikimesnis ir efektyvesnis kovos su celiulitu būdas kaip reguliari mankšta, subalansuota mityba, trumpai tariant, sveikas gyvenimo būdas.

Tačiau specialistai nepataria keisti gyvenimo per vieną dieną. Tai darykite pamažu, nes drastiškos permainos tėra papildomas įtampos šaltinis, taigi ir dar vienas kabliukas celiulitui.

Mityba

Patariama valgyti produktus, kuriuose gausu maistinių skai­dulų (rupių miltų duona, sė­lenos, pupos, slyvos, obuoliai ir kt.), nes jie pagerina šalini­mo sistemos veiklą. Vartokite ma­žiau druskos ir prieskonių, nes jie sulaiko organizmo skysčius, mažinkite cukraus ir saldumynų. Atsisakykite riebaus, kepto, kon­servuoto maisto, pusfabrikačių, dukart daugiau suvalgykite vai­sių ir daržovių. Daržovės pade­da atsinaujinti celiulito pažeis­tiems audiniams.

Labai svarbu laikytis mity­bos režimo: valgyti kasdien tuo pačiu metu 4-5 kar­tus per dieną nedideles mais­to porcijas.

Gerkite vandenį

Kai organizmui trūksta vandens, paūmėja celiuli­tas. UŽuot gėrusios kavą, juo­dąją arbatą (kofeinas sti­muliuoja hormonų, turin­čių įtakos celiulito susida­rymui, gamybą), gerkite nega­zuotą vandenį arba žolelių arbatą. Gerkite mažais gurkšneliais, po pusę ar pilną stklinę, kas dvi valandas. Tyri­mai parodė, kad kas valandą išgeriama stiklinė vandens nuo pusės valandos iki dviejų valandų stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, kuri skatina išskirti adrenaliną, o šis savo ruožtu sti­muliuoja skaidyti riebalus.

Idealiausia būtų, jei kas valandą mažais gurkšneliais išgertumėte bent po pusę stiklinės vandens.

Mankšta

Nealinkite organizmo dieto­mis- tai, kad per trumpą laiką numesite daug kilogra­mų, nuo celiulito neišgelbės. Kai greitai sublogstama, ne­tenkama ne tik didelio rie­balų kiekio, bet ir raume­nų. O mankštinami raume­nys dirba kaip pompa: su­sitraukdami ir atsitiesdami sparčiau varinėja kraują ir limfą, gerina mikrocirkuliaciją, išsiskiria daugiau pra­kaito, o su juo pašlinamos ir kenksmin­gos medžiagos, taigi organizmas valosi ir sparčiau degina riebalus. Švelniai ir patikimai celiulitą naikina plau­kimas, važiavimas dviračiu (bent 20 min. kasdien), rie­dučiais. Užuot kilusi liftu, lipkite laiptais, išeikite pasivaikš­čioti po kalvotą apylinkę. Pastebėta, kad po valan­dą trukusių vaikštynių pės­čiomis, padidėja organizmo jautrumas riebalus skaidan­tiems hormonams, kurie kraujo sistemą cirkuliuoja dar 12 val.


Taigi jei du kartus per dieną pasivaikščiojimams skirtumėte bent valandą, už­programuotumėte organizmą deginti riebalus.

Anticeliulitiniaipratimai, kuriuos atlikti galite bet kada ir bet kur:

* įtempkite sėdmenų raumenis, kelias sekun­des palaikykykite ir atpalai­duokite.

* Staigiai įtraukite pilvą, palaikykite kelias sekundes ir atpalaiduokite.

Nepamirškite ir naudingų malonumų

Anticeliulitinės vonios receptas: sumaišykite penkis lašus cinamonų aliejaus pusė­je stiklinės šilto pieno ir supilkite į karštą vonią. Vonioje pagulėkite ne ilgiau nei penkias minutes. Kontrastinis dušas ir reguliarus odos šveitimas taip pat stimu­liuoja odos mikrodrkuliacitą. Įsigykite šiurkštoką kempinę ir kas vakarą sukamaisiais judesiais pamasažuokite pečių juostą, nuga­rą, pilvą, šlaunis, sėdmenis. Kie­kvienai vietelei skirkite ne mažiau kaip 3 min. Kūno šveitiklio ga­lite nusipirkti, bet galite pasigamin­ti ir pati: kavos tirščius sumaišykite su alyvuogių aliejumi ir stambia druska.

Lengvas masažėlis: pro­blemines vieteles galite švelniai pagnaibyti pirštais arba patapš­noti meduotomis rankomis. Originalus būdas- masažas su vaisių kauliukais. Tinka avokado, persiko ar di­desnio abrikoso kauliukai. Tris kauliukus įdėkite į kojinę ir suka­maisiais judesiais masažuokite ce­liulito „išgražintas" vietas.

Celiulitas

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi

Turbūt nesutiksite moters, kurios nevargintų apelsino žievės sindromas. Kartais jis aiškiai matomas ant šlaunų ir sėdmenų - kai ši išsirengia, o kariais labiau panašus į keistą galvos sutrikimą - kai ima keroti tiesiog ant kaktos, o moters žvilgsnis kiekvieną sekundę rėkia: „Celiulitas sugriovė pasitikėjimą savimi!"

Mesti rūkyti, subalansuoti mitybą, pasirinkti patogią avalynę ir kūno neaptempiančius drabužius, mankštintis, nestresuoti dėl niekų - celiulito profilaktikai to beveik pakanka. Norint išgydyti - ne.

Veiksniai, skatinantys celiulito atsiradimą

Netikusi maisto kokybė. Vadinamasis „patogus ir greitas" maistas turi būti pamirštas visiems laikams. Ypač spėriai apelsiną primenančia oda apdovanojamos moterys, piktnaudžiaujančios maistu, kuriame yra sočiųjų riebalų rūgščių (ypač daug jų pieno produktuose ir riebioje mėsoje). Pastebėta, kad Prancūzijoje ir Japonijoje, kur įprasta valgyti žuvų patiekalus, vartoti daug aliejaus (tai nesočiųjų riebalų rūgščių šaltiniai), celiulitą turinčių moterų kur kas mažiau. Žuvų taukai gerina periferinę j kraujotaką. Todėl tunus, skumbres, silkes ar lašišas rekomenduojama valgyti ne rečiau kaip triskart per savaitę.

Svorio pokyčiai. Kuo ilgiau moteris laikosi dietos, tuo labiau liesėja viršutinė kūno dalis, tačiau, svoriui grjžus, papildomi kilogramai gula ant sėdmenų ir šlaunų. Dažni kūno masės svyravimai keičia formas, figūra primena kriaušę. Taip yra todėl, kad moters kūne yra specifinis receptorių, atsakingų už rie­balų kaupimą ir ardymą, santykis: vir­šutinėje kūno dalyje daugiau svorį ardančių receptorių, o apatinėje - kau­piančių... Akimirksniu atsikratyti svo­rio nėra sveika, tai nepadeda įveikti ir celiulito. Greitai sublogus. netenkama ne tik daug riebalų, bet ir raumenų ma­sės. O nuolat mankštinami raumenys pakelia odos tonusą, ir duobelės bent vizualiai tampa nematomos.

Judėjimo stoka. Sąži­ningai suskaičiuokite, kiek valandų per dieną sėdite arba stovite vienoje vieto­je ir kiek judate. Pasyvus gyvenimo būdas trikdo kraujotaką, limfotaką, kvėpavimas tampa paviršinis į audinius sunkiau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Stresas. Ne veltui sakoma: „Visos ligos - dėl nervų, tik viena - dėl meilės." Celiulitas patenka į tą ilgąjį sąrašą... Nervinė Įtampa, stresas kenkia įvairių organizmo sistemų- virškinimo, kraujotakos, endokrininės, šalinimo- darbui.


Kofeinas, nikotinas. Nikotinas „suryja" deguonį, o šis reikalingas ląstelėse vykstantiems procesams. Dėl gausiai vartojamo kofeino organizmui sunkiau pasisavinti kai kuriuos būtinus mineralus, ypač geležį. Kofeinas skatina adrenalino sintezę, apkrauna antinksčius (šie reguliuoja skysčių balansą organizme), verčia juos smarkiau dirbti. Pasikeitusi antinksčių veikla, nestabilus adrenalino kiekis kraujyje sutrikdo natrio ir kalio pusiausvyrą, o tai yra dar viena celiulito atsiradimo priežastis. Kofeinas blokuoja miego hormono gamybos procesą smegenyse, didina cukraus kiekį kraujyje, naikina vitamino C atsargas. Užuot maukusios kavą, gerkite juodąją ir žalią­ją arbatą - jose gausu antioksidantų.

Moteriškos situacijos. Celiulitas pri­klauso ir nuo hor­monų pusiausvyros, nes šie turi įtakos kraujagyslėms. Tyrinėtojai dėl to sutaria vieningai. Palankiausias metas vystytis celiulitui - paauglystė, neštumas, klimakterinis periodas, kontraceptinių tablečių vartojimo pradžia ir pabaiga. Celiulitas gali atsirasti jau sulaukus keturiolikos metų (lytinio brendimo metu) ir vystytis iki senatvės. Tiesa, senstant oda tampa mažiau elastinga, pablogėja kraujo ir limfos apytaka, keičiasi hormonų santykis, todėl celiulitas dar labiau išryškėja.

Keletas faktų apie celiulitą

* Terminą „celiulitas" dažniausiai vartoja kūno estetikos specialistai ir kos­metologai, o medikai vartoja kur kas sudėtingesnius pavadinius - panikuliozė, mazginė liposklerozė ir t.t.

* Britų sociologai sudarė populiariau­sių žmonijos išgalvotų ligų sąrašą. Šalia strazdanų bei pagirių – ir celiulitas.

* Amerikiečių medikai mano. kad „apelsino žievė"- natūrali moters odos būsena ir kad šiam reiškiniui neverta skirti daug dėmesio.

* Prancūzijos medikai ir kosmetologai susivienijo: jie pripažįsta, kad dėl apleis­to celiulito gali rimtai sutrikti sveikata.

* Celiulitas sveikatai negrasina, o pa­slaugos, padedančios jj įveikti, nėra medicininė veikla. Kita vertus, odos gra­žinimo metodai, nukreipti į vidines or­ganizmo terpes, siekia sureguliuoti me­džiagų apykaitą, odos mikrocirkuliaciją, o tai jau gali būti laikoma gydymu.

* „Apelsino žievė" diagnozuojama 85-98 proc. lytiškai subrendusių mo­terų. Tik labai retai- dėl hormonų ne­pakankamumo- celiulitas gali išsi­vystyti ir vyrams.

* Įrodyta, kad celiulitas ypač „kandžioja" moteris dėl  itin elastingo ir plastiško poodinio jungiamojo audinio. Pasirodo, jis neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo, šios išsipučia ir „išlipa" į paviršių.

Anticeliulitinė strategija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi

Celiulito gydymo priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias, kurios efektyviai gydytų, bet nežalotų sveikatos.

Viskas prasideda virtuvėje.

Valgykit kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerkit šviežių sulčių ir ne­gazuoto mineralinio vandens. Venki­te cukraus, druskos, aštrių prieskonių, kepto maisto.

Metams bėgant, atsisakykite riebių produktų ir tokių, kuriuo­se daug angliavandenių, nes senstan­tis organizmas riebalus degina lėčiau. Produktus rinkitės tik tuos, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantinių medžiagų. Pastarųjų yra violetinės ir mėlynos spalvos uogose bei kai kurio­se daržovėse – brokoliuose, briuselio, žiediniuose, baltagūžiuose ir mėlynuosiuose kopūstuose, ridikėliuo­se, morkose ir žirneliuose. Kraujotaką gerina česnakas ir svogūnas. Laisvuo­sius radikalus naikina gvazdikėliai ir ci­namonas. O imbieras mažina gliuko­zės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingas augalinės kilmės aliejus, nes jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (jie balansuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kraujotaką). Ne­verta pamiršti stiklinės vandens. Gerti rekomenduojama kas valandą. Mažais gurkšneliais. Vanduo skatina gaminti adrenaliną, o šis - skaidyti riebalus.

Nepamirškite mankštintis

Kad ir kaip treniruotumėte raumenyną - važinėtumėte dviračiu, šoktumė­te pilvo šokį, plaukiotumėte baseine, šoktumėte klausyda­mos muzikos, žaistumėte badminto­ną ar tiesiog dažniau vaikščiotumėte pėsčiomis- - jūsų celiulitas bus „deginamas". Mūsų raumenys dirba tarsi pompa -susispausdami ir atsitiesdami, jie sparčiau varinėja kraują ir limfą, ge­rina mikrocirkuliaciją, tada išsiskiria daugiau prakaito, o su juo- ir kenks­mingų medžiagų. Organizmas valosi sparčiau, degina riebalus.

Procedūros

Turbūt girdėjote ne vieną patarimą, kaip namų sąlygomis galima atsikratyti celiu­lito. Tai ir gulėjimas vonioje, paskaninto­je jūrų druska, ir gana skaudus duobėtų vietelių tapšnojimas meduotomis ranko­mis, ir kūno šveitimas kavos tirščiais arba alyvuogių aliejumi, sumaišytu su stambia druska, ir odos trynimas sausa plaušine -iki įskausta rankos, o kūnas ima degti, ir kontrastinio dušo procedūros. Trumpai tariant, šios neįmantrios priemonės ge­rina kraujotaką, limfotaką, valo poras, ša­lina toksinus, stangrina odą.

Kosmetologijos pramonė moterims taip pat siūlo išeičių. Vienos procedūros sti­muliuoja raumenų veiklą, kitos skatina iš organizmo pasišalinti skysčius ir tok­sinus, trečios gerina medžiagų apykaitą, stangrina odą, ketvirtos padeda anticeliulitinėms priemonėms giliau įsiskverb­ti į odą ir t.t. Nors skausmingi, bet gana populiarūs yra intervenciniai gydymo me­todai - poodinį riebalinį sluoksnį palai­kančio tinklelio korekcija, mezoterapija (adatėlėmis 10 mm po oda sušvirkščiami įvairūs veikliųjų medžiagų mišiniai, kurių sudėtyje yra riebalinių ląstelių membraną ardančių medžiagų). Pastaruoju metu itin populiarios deguonies ir ozono injekci­jos, gydymas deguonies pliūpsniais. Kol kas nė vieno metodo efektyvumas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais, todėl geriausia derinti įvairius duobe­lių naikinimo būdus, rinktis individualią kompleksinę terapiją.


Celiulito stadijos ir rekomenduojamos procedūros

Pirma stadija   

„Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais.

Kai yra I ir II stadijos (mikrocirkuliacijos sutrikimai), rekomenduojamas manuali­nis masažas, gydymas purvu, šildančios įvyniojimo procedūros, stangrinamosios kaukės, vibrovakuuminė terapija, raume­nų stimuliavimas.

Antra  stadija

Apelsino žievelė" suspaudus odą pirštais, už­čiuopiami mikromazgeliai, nelygi oda.

Trečia stadija  

„Apelsino žievelė" akivaizdžiai matyti, užčiuopiami maži mikromazgeliai, oda ne tokia elastinga, vėsi.

Kai stadija III ir IV (struktūriniai odos pakitimai), rekomenduojamas individu­alus manualinis masažas, vibrovakuumi­nė terapija, šaldančios įvyniojimo proce­dūros, mezoterapija, ozono terapija, ma­sažas ultragarsu.

Ketvirta stadija Susiformavę į vairaus dydžio makromazgeliai. Čiuopiant skauda, oda šalta ir išbalusi.

Verta žinoti

* Aparato, kuris vienu metu atlieka keletą procedūrų (pvz., elektrostimuliacijos ir vakuuminį masažą), poveikis nebus toks stiprus, kaip kad tas pačias procedūras atliekant skirtingais aparatais.

* Jei jums iškilo dilema, kokias procedūras pasirinkti - atliekamas aparatu ar manualines, atminkite, kad rankų darbo rezultatai pastebimi vėliau, bet jie tikrai efektyvūs. Dirbant su aparatais, - kur kas greičiau, tačiau, norint jį išsaugoti, kursą reikia periodiškai kartoti. Kita vertus, celiulito gydymas efektyviausias, kai rankų darbą deriname su mechaninėmis priemonėmis, bei nepamirštame ir neįmantrios namų terapijos.

* Kas per daug, tas nesveika. Negalima tos pačios procedūros kartoti kasdien. Organizmas gali pavargti ir nustoti reaguoti. Todėl jas rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas antrą dieną. Protinga procedūras kaitalioti: vieną kartą - vakuuminis masažas, kitą - įvyniojimo į dumblius, trečią - elektrostimuliacijos.

* Jei nusprendėte išmėginti mezoterapiją, pasirūpinkite, kad šios procedūros kursą atliktų profesionalas, žinantis leidžiamo vaisto savybes, jo poveikį organizmui, gebantis nustatyti bendrą organizmo būklę ir įvertinti, ar vaistas jums tinka, ar ne. Leidžiami vaistai gali patekti į kraują, o dauguma aktyviųjų medžiagų, kurios tirpdo riebalus, turi šalutinį poveikį - gali atsirasti bronchų spazmai, sutrikti širdies ritmas, pagreitėti pulsas...

* Visos anticeliulitinės procedūros turi būti neskausmingos, neturi likti mėlynių. Šios atsiranda todėl, kad sutraiškomos kraujagyslės, kapiliarai ir limfagyslės, į aplinkinius audinius patenka daugiau skysčio, sutrinka kraujo tekėjimo procesas. Taigi, užuot padėjusi, tokia procedūra dar labiau pakenkia.

* Jei turite paaugle dukrą, paraginkite ją ne tik sportuoti, bet ir tepti pavojingas vietas anticeliulitinėmis priemonėmis. Paauglystėje „šokinėjantys" hormonai purena dirvą celiulitui, todėl tikslinga pradėti nuo jo gintis, kol procesas dar neįsibėgėjęs.