Įdomu:
Gražinančios kaukės -- " Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo ..."
Kad rankos būtų gražios -- " Mūsų rankų galima tik pagailėti- joms tenka toks krūvis,kokio nepatiria nė viena kita ..."
Kaip sustabdyti odos senėjimą -- " Kodėl žmonės sensta? Ar tai neišvengiamas procesas, o gal užuot nuolankiai pasidavus ..."
Kaklo odos priežiūra -- " Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės ..."
Kaukės ir kompresai odai -- " Jautrioms veido, kaklo ir krūtinės odos sritims dažniau reikalinga intensyvi priežiūra, ..."
Kojoms reikia specialios priežiūros -- " Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas ..."
Kūno odos priežiūra -- " Kūno odos priežiūrai nereikia labai daug pastangų, laiko ir išlaidų. Svarbiausia ..."
Odos gražinimo vonios -- "  Maudymasis vandenyje, kuriame yra tinkamų priedų, yra viena iš paprasčiausių ir ..."
Pažadinkite odą kosmetiniu leduku -- " Daugelis kosmetologų bei savo išvaizda besirūpinančių moterų seniai priėjo išvadą, kad ..."
Rankos atskleidžia žmogaus amžių -- " Sako, jog žmogaus amžių "išduoda" rankos. Išties veido raukšleles palyginame, ..."

 Nuo pat gimimo žmogaus oda keičiasi visą gyvenimą. Peržvelgsime keletą etapų, kuriems būdingos specifinės amžiaus savybės.

Naujagimio oda

 Naujagimių oda pasidengusi sluoksniu, panašiu į vaškinį sūrį- Vernix Caseosa, sudarytu iš riebalų, glikogeno, ekstraktyvių medžiagų, druskų, taip pat cholesterino, kvapiųjų ir lakiųjų rūgščių bei vitaminų. Pirmosiomis gyvenimo dienomis šis kūdikio odos sluoksnis išnyksta dėl aplinkos poveikio.

 

Kūdikio nosytės odoje dažnai būna gelsvai balti taškeliai- jie susiformuoja  dėl gimdoje išsiskiriančių riebalų sekreto. Jie irgi išnyksta per 1-2 savaites.

 Dėl pirmojo jų gyvenime sąlyčio su aplinka vystosi vadinamoji naujagimių eritema, arba fiziologinis odos kataras. Naujagimio odelė tampa hiperemizuota- ryškiai raudona, kartais netgi su mėlynu atspalviu. Po dviejų trijų dienų hiperemiją pakeičia pleiskanojimas, ypač ryškus ant delnų ir pėdučių. Štai toks savotiškas cheminis šveitimas.

 Vaiko oda

 Amžiaus nulemtas odos kitimo progresavimas tęsiasi. Oda darosi storesnė, jos apsauginės funkcijos palaipsniui tobulėja. Yra tik vaikų odai būdingų savybių:

 * Epidermis (išorinis sluoksnis)plonesnis, o ląstelės žymiai mažesnės. Lengviau vystosi sudirgimas.

 * Prakaito liaukos išsidėsčiusios 5 -7 kartus tankiau nei suaugusiųjų, o poodinio riebalinio sluoksnio audinys plonesnis. Dėl to mažesnė termoreguliacija, vaikai labiau linkę peršalti ar perkaisti.

 * Didesnis riebalinių liaukų kiekis lemia tai, kad vaikų oda dažniau priskiriama riebiam tipui nei sausam.

 * Melanino susidarymo lygis žymiai mažesnis nei suaugusiųjų, todėl mažyliai yra labai jautrūs ultravioletinių spindulių poveikiui.

 Merginos/ jaunuolio oda

 Šiame amžiuje galutinai formuojasi oda, ir nors amžiaus pokyčių kol kas nėra, kiti nemalonumai labiau matomi: oda nemaloniai blizga, poros užsikemša, tai būdinga ne tik paauglių vaikinų odai, bei ir merginų. Tokiu bodu pagrindinė jaunuolių ir merginų odos problema lytinio brendimo metu yra aknė (jaunatviški spuogai). Aknės gydymas kompleksiškas ir gana ilgas, bet menka paguoda gali būti tik tai, kad baigiantis hormonu persitvarkymo procesui spuoguotumas mažėja ir apie 35-30 metus visiškai išnyksta. Bet nereikia pamiršti, kad nepaisant to, kad tai laikinas kosmetinis defektas, jis gali rimtai paveikti nebrandžią jaunuolio psichiką, taip pat, jei susirgimas yra sunkus, gali palikti neištaisomus arba sunkiai koreguojamus grubius randus.

 Be to, nuo lytinio brendimo pradžios iki bandos veikiant moteriškiems lytiniams hormonams, vyksta procentinis skirtingų tipų keramidų santykio kitimas. Kadangi keramidai be kita ko atlieka svarbų vaidmenį formuojant odos barjerą, kontroliuojantį transepiderminį vandens netekimą (TEVN), šio barjero funkcionavimui esminį poveikį gali teikti hormonų fonas.

 Jaunos moters, virš 30 metų, oda

 Po neilgo moteriško išsiskleidimo periodo, kai jau išnykęs nemalonus spuoguotumas, atsiradęs sugebėjimas meistriškai makiažu paslėpti trūkumus ir atskleisti savo gražiausius bruožus- netikėtai pradeda rodytis pirmieji amžiaus požymiai. Tai dar ne senėjimas, bet jau vytimo pradžia. kokie gi pokyčiai vyksta po 30-ties?

 * Raginio epidermio sluoksnio dominavimas. Mažėja bazinių ląstelių dalijimosi greitis, plonėja bazinis sluoksnis, tuo metu kai raginis sluoksnis atvirkščiai- storėja. Šis procesas veda prie to, kad oda, ypač sausa, tampa panaši į pergamentą.

 * Kolageninių ir elastinių audinių degradavimas. Dermos lygyje storėja kalogeniniai ir elastiniai audiniai, jų išsidėstymas tampa chaotiškesnis, lėtėja jų regeneracijos procesas. Oda praranda elastingumą.

 * Mikrocirkuliacijos sutrikimai blogina veido odos spalvą. Laipsniškas  mikrocirkuliacijos sutrikimas blogina trofiką( maitinimą, kas savo ruožtu įjungia senėjimo procesų ratą. Be to, pablogėjusi kraujotaka blogina veido odos spalvą.

 * Raumenų distonija- raumenų tonuso sutrikimai, pirmiausia veido ir kaklo raumenų. Kaklo ir smakro srities raumenys susispaudžia, sudarydami gilias skersines ir išilgines raukšles. Skruostų srities raumenys, atvirkščiai, nukąra, tuo pačiu nusileidžia burnos kampučiai ir deformuojasi veido ovalas.

 Skiriami du senėjimo tipai: smulkių raukšlių ir deformuojantis.

 Smulkių raukšlių tipui būdinga daug raukšlių visame veide, oda palaipsniui įgyja"keptos obuolio" išvaizdą, o veido ovalas gali būti pakankamai ryškus. Šis senėjimo tipas paprastai būdingas liesoms moterims, kurių oda sausa.

 Deformuojantis tipas būdingas apkūnesnėms moterims. Čia raukšlių veide gali būti nedaug, bet veido kontūrai darosi neryškūs, skruostai nukąra žemyn, formuojasi vadinamieji "buldogo skruostai.

 Senėjimas, deja, neišvengiamas procesas, lemtas genų. Todėl, pažvelgę į savo tėvus ir senelius galime nesunkai nuspėti, kokia linkme vyks su amžiumi susiję odos pokyčiai, kas gali padėti teisingai pasirinkti kasdienės ir intensyvios odos priežiūros po 30-ties metų koncepsiją ir strategiją.

 Nereikia pamiršti, kad ne tik amžius kaltas dėl to, kad oda metai po metų sensta.

Rekomenduojame

Mes facebook'e

Populiarūs straipsniai

6 būdai, kaip odai suteikti papildomos drėgmės

1. Drėkinamieji komponentai dažnai įtraukiami ir ...

+ View

Alerginės odos ligos

Alergija - tai pakitusi gyvų audinių atsakomoji ...

+ View

Alkūnių "Žasies oda"

Alkūnių oda šiurkštėja dėl įvairių priežasčių. ...

+ View

Mūsų produktai

  • Prev
  • Mūsų produktai
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top